Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #3591 3 września 2015, 13:02

Jasmin_9 Zaprawiona w bojach

meg86 napisał(a)

Jasmin nie jestesmy same ;)
swogo czasu jak leczyłam sie psychiatrycznie dosyć dlugo( tzn bez leków, bo uważałam że to efekt placebo a wszytsko rozgrywa sie w glowie) to spotkałam mnóstwo osob cierpiacych na to, zreszta prawie samych ludzi mlodych takze to "gowno" atakuje bardzo duzo ludzi
i co bym chciała dodać od siebie, po tylu latach walki o normlanosc stwierdzam ze jesli nie zrozumiemy co nam jest, jesli "glowa" nie zacznie pracować nigdy nie osiagniemy przewagi nad tym dziadostwem, ja chodzilam i na psychoterapie indywidualna i na grupowa i nic tak nie pomaga jak żmudna praca nad soba, takze dziewczyny glowa do gory da sie to zaleczyc, zyc z tym bo niestety ale prawda jest taka ze jest to przypadlosc nie do wyleczenia niestety

Niby zasada jest taka żeby to zaakceptować bo wtedy na sile nie próbujemy tego zwalczyć i wtedy leki sie wyciszają.... Cholerstwo straszne.

Zgłoś nadużycie #3592 3 września 2015, 13:03

A swoją droga mam propozycje imienia Lara😊 nikomu się nie podoba a mi owszem bo jak zawołam w piaskownicy to nie odwróci się 5 dziewczynek :)

Zgłoś nadużycie #3593 3 września 2015, 13:03

motylek1909 Supermama

Jasmin_9 napisał(a)

A czemu mówisz ze chłopak? :) tak czujesz?

wczoraj na USG pokazało się coś między nogami :) lekarka moja gin obstawia chłopaka :) wrzuciłam zdjęcia parę stron wcześniej :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3594 3 września 2015, 13:13

meg86 Gotowa na wszystko

Jasmin_9 napisał(a)

Niby zasada jest taka żeby to zaakceptować bo wtedy na sile nie próbujemy tego zwalczyć i wtedy leki sie wyciszają.... Cholerstwo straszne.

masz racje straszne, ten okres kiedy mnie to zaatakowalo pamietam jak przez mgle :( bałam sie sama byc w domu, przez dwa lata moim swiatem byla kanapa i odliczanie kiedy moj maz przyjdzie z pracy, nikt z rodziny nie potrafil zrozumiec co mi jest, kiedy prosilam o jakies wsparcie slyszalam wez sie w garsc wyjdz do ludzi a ja nie potrafialam otworzyc drzwi listonoszowi, dlatego teraz kiedy zyje normlanie(pracuje,zdalam prawo jazdy juz 4 lata temu zreszta) takie madrosc innych ludzi na temat tej choroby mnie wkurzaja, ludzie nie maja pojecia co sie moze dziac z czlowiekiem majacym atak paniki lękow albo np kiedy ma derealizacje lub depresonalizacje straszne, kiedys bym nawet nie przypuszczala ze taka okrutna choroba istnieje, ja kiedys u psychologa powiedzialam w placzu ze wolalabym nie miec reki nogi nie wiem nerki ale przynamniej to by ktos widzial ktos by zrozumial tu mam wszyskie wyniki dobre lacznie z eeg mozgu a dzieja sie rzeczy nad ktorymi nie panuje :( ale ciesze sie ze to juz za mna, i powiem Ci ze kiedys sobie przyrzeklam ze nigdy sie do takiego stanu juz nie doprowadze wtedy nie wiedzialam co sie ze mna dzieje szukalam przyczyny w sobie tzn wyniki badania i tak sie w tym pograzalam, teraz w momencie kiedy czuje ze cos jest nie hallo uderzam do mojej zaufanej psychiatry rozmowa jedna druga i jestem do pionu postawiona, poza tym jeszcze co bym chciala od siebie dodac ( to juz tak na przyszlosc jak urodzimy dzieciaczki) ze po urodzeniu mikiego to wszystko mi wrocilo do tego doszly zawroty glowy wiadomo czlowiek nie wyspany itd poszlam tez do swojej dr i ona mi polecila aby jak najwiecej wychodzic nie wiem gdziekolwiek.. na swieze powietrze do ludzi tam gdzie sie czujemy dobrze,zeby sie nie zamykac w domu bo to jeszcze bardziej poteguje i nerwica rosnie w sile ...
ale sie rozpisalam ;) ale duzo przezylam i jesli mialabym komus pomoc to bardzo chetnie to zrobie bo wiem ze w tym cholerstwie niejednokrotnie czlowiek jest sam bo ktos drugi tego nie rozumie-u mnie wlasnie tak bylo zreszta do tej pory twierdza ze mialam swojego "pierdolca" brzydko mowiac

Zgłoś nadużycie #3595 3 września 2015, 13:22

motylek1909 napisał(a)

wczoraj na USG pokazało się coś między nogami :) lekarka moja gin obstawia chłopaka :) wrzuciłam zdjęcia parę stron wcześniej :)

Aaa to juz szukam zdjęcia :) o kurdeeee ale fajnie......

Zgłoś nadużycie #3596 3 września 2015, 13:30

meg86 napisał(a)

masz racje straszne, ten okres kiedy mnie to zaatakowalo pamietam jak przez mgle :( bałam sie sama byc w domu, przez dwa lata moim swiatem byla kanapa i odliczanie kiedy moj maz przyjdzie z pracy, nikt z rodziny nie potrafil zrozumiec co mi jest, kiedy prosilam o jakies wsparcie slyszalam wez sie w garsc wyjdz do ludzi a ja nie potrafialam otworzyc drzwi listonoszowi, dlatego teraz kiedy zyje normlanie(pracuje,zdalam prawo jazdy juz 4 lata temu zreszta) takie madrosc innych ludzi na temat tej choroby mnie wkurzaja, ludzie nie maja pojecia co sie moze dziac z czlowiekiem majacym atak paniki lękow albo np kiedy ma derealizacje lub depresonalizacje straszne, kiedys bym nawet nie przypuszczala ze taka okrutna choroba istnieje, ja kiedys u psychologa powiedzialam w placzu ze wolalabym nie miec reki nogi nie wiem nerki ale przynamniej to by ktos widzial ktos by zrozumial tu mam wszyskie wyniki dobre lacznie z eeg mozgu a dzieja sie rzeczy nad ktorymi nie panuje :( ale ciesze sie ze to juz za mna, i powiem Ci ze kiedys sobie przyrzeklam ze nigdy sie do takiego stanu juz nie doprowadze wtedy nie wiedzialam co sie ze mna dzieje szukalam przyczyny w sobie tzn wyniki badania i tak sie w tym pograzalam, teraz w momencie kiedy czuje ze cos jest nie hallo uderzam do mojej zaufanej psychiatry rozmowa jedna druga i jestem do pionu postawiona, poza tym jeszcze co bym chciala od siebie dodac ( to juz tak na przyszlosc jak urodzimy dzieciaczki) ze po urodzeniu mikiego to wszystko mi wrocilo do tego doszly zawroty glowy wiadomo czlowiek nie wyspany itd poszlam tez do swojej dr i ona mi polecila aby jak najwiecej wychodzic nie wiem gdziekolwiek.. na swieze powietrze do ludzi tam gdzie sie czujemy dobrze,zeby sie nie zamykac w domu bo to jeszcze bardziej poteguje i nerwica rosnie w sile ...
ale sie rozpisalam ;) ale duzo przezylam i jesli mialabym komus pomoc to bardzo chetnie to zrobie bo wiem ze w tym cholerstwie niejednokrotnie czlowiek jest sam bo ktos drugi tego nie rozumie-u mnie wlasnie tak bylo zreszta do tej pory twierdza ze mialam swojego "pierdolca" brzydko mowiac

Hmm jeśli ktoś nigdy nie doznał ataku paniki - nidy cię nie zrozumie to prawda. Mój maź kochany na początku ciagle tulił wspierał itd ale po 2 mięs mówi weź się w garść to bardzo silny człowiek i nigdy pewnie tego nie dozna a mi właśnie pomagało zrozumienie współczucie a przede wszystkim nie odtracanie. Jak sobie przypomnę to po 2 mięs nie jedzenia wyglądałam jak wrak człowieka temat nerwicy lekowej to temat rzeka fajnie ze można się wspierać bo czasami nawet najbliżsi jak zrobią dziwne oczy potrafią zdołować :( ja przez nerwice zaczęłam wszystko widzieć w czarnych barwach i to wszystko małżeństwo maź mnie zostawi na pewno bo mam coś z głowa pózniej ciąża pewnie obumrze itd teraz wchodzę na nowy etap czyli myśl pozytywnie! :) i słabo mi idzie ale mam checi! A to połowa sukcesu! :)

Zgłoś nadużycie #3597 3 września 2015, 13:34

motylek1909 napisał(a)

Jestem! Ginka sie bała zeby mi sie szyjka nie skróciła przez te bóle ale pod względem Gin jest wszystko idealnie co do dnia także bóle musze przeżyć, żadnych maści. Mam leżeć w wygodnej pozycji i juz. Nasza dzidzia ma juz 5cm. Pięknie sie rusza!!! Cała sie wyginala i skakała ;D nareszcie usłyszałam serce ktore bije 152 razy na minutę wiec tez idealnie! no i wstępnie zajrzała miedzy nóżki i na 60% jest chłopak bo ma cos miedzy nóżkami ale za kilka tyg potwierdzi czy na pewno bo mowi ze jak cos jest miedzy nogami to juz raczej nie znika wiec chyba jednak bedziemy miec syna )) jestem przeszczesliwa ze wsYstko jest ok. Pierwsze zdjęcie to całe dzieciątko a drugie zdjęcie to niby siusiak miedzy nóżkami

Aaa no jest jest maluch to jakie imię motylku? :) moja tez miała wtedy 5 cm fajne uczucie ale teraz 4 tyg do następnego nie wiem jak to przeżyje :)

Zgłoś nadużycie #3598 3 września 2015, 13:35

motylek1909 Supermama
Współczuję wam dziewczyny tej nerwicy :( nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co wy czułyście :( to musi być straszne... ale wierzę, że ciąża wpływa na was pozytywnie i że teraz będzie już tylko lepiej :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3599 3 września 2015, 13:35

motylek1909 Supermama

Jasmin_9 napisał(a)

Aaa no jest jest maluch to jakie imię motylku? :) moja tez miała wtedy 5 cm fajne uczucie ale teraz 4 tyg do następnego nie wiem jak to przeżyje :)

ja mam za 6 dni prenatalne więc jeszcze dokładniej go obejrzymy :D

Będzie miał na imię Filip :)

Zgłoś nadużycie #3600 3 września 2015, 13:36

Jak juz się jest po badaniach i dzidzia fajnie rośnie to chyba małe ryzyko ze nagle coś się stanie prawda?

Zgłoś nadużycie #3601 3 września 2015, 13:37

motylek1909 Supermama

Jasmin_9 napisał(a)

Jak juz się jest po badaniach i dzidzia fajnie rośnie to chyba małe ryzyko ze nagle coś się stanie prawda?

Jeśli na badaniach jest OK i lekarz nie ma wątpliwości to na pewno wszystko jest świetnie :)

Zgłoś nadużycie #3602 3 września 2015, 13:38

Muszę wam się do czegoś przyznać.. Wczoraj byłam w smyku i mój wymarzony fotelik był w promocji no wiec kupiłam... Mama do mnie taak wcześnie? A no co mam zapeszać ze coś się stanie? :)

Zgłoś nadużycie #3603 3 września 2015, 13:43

motylek1909 Supermama

Jasmin_9 napisał(a)

Muszę wam się do czegoś przyznać.. Wczoraj byłam w smyku i mój wymarzony fotelik był w promocji no wiec kupiłam... Mama do mnie taak wcześnie? A no co mam zapeszać ze coś się stanie? :)

spokojnie, ja też kompletuję pomału wyprawkę :) nie ma w tym nic strasznego ;)

Tylko ja te większe rzeczy wózek fotelik itd. zostawiłam do kupienia po nowym roku

Zgłoś nadużycie #3604 3 września 2015, 13:50

meg86 Gotowa na wszystko

Jasmin_9 napisał(a)

Hmm jeśli ktoś nigdy nie doznał ataku paniki - nidy cię nie zrozumie to prawda. Mój maź kochany na początku ciagle tulił wspierał itd ale po 2 mięs mówi weź się w garść to bardzo silny człowiek i nigdy pewnie tego nie dozna a mi właśnie pomagało zrozumienie współczucie a przede wszystkim nie odtracanie. Jak sobie przypomnę to po 2 mięs nie jedzenia wyglądałam jak wrak człowieka temat nerwicy lekowej to temat rzeka fajnie ze można się wspierać bo czasami nawet najbliżsi jak zrobią dziwne oczy potrafią zdołować :( ja przez nerwice zaczęłam wszystko widzieć w czarnych barwach i to wszystko małżeństwo maź mnie zostawi na pewno bo mam coś z głowa pózniej ciąża pewnie obumrze itd teraz wchodzę na nowy etap czyli myśl pozytywnie! :) i słabo mi idzie ale mam checi! A to połowa sukcesu! :)

co do wagi to ja w ciagu pol roku zjechalam z 58 kg do 42 kg przy wzroscie 172 cm wygladalam okropnie :( kosci biodrowe wystajace kosci obojczyka wystajace az przykro sie patrzylo ja to wiem ale co zrobic jak jesc nie moglam bo co zjadlam to mi zaraz wnetrznosci rozrywalo wiec wolalam nie jesc, moim jedzeniem na caly dzien potrafil byc jeden paluszek albo pol kromki suchego chleba, znowu teraz mam pare kg na plusie ;) hehe i wolalabym juz wiecej nie przytyc :) po ciazy z mikim mi zostalo i jakos nie mogalam tego zgubic hehe pewnie jakbym zastosowala metode MŻ (mniej zrec ;) ) pewnie by zlecialo ale lepiej wazyc 70 kg niz 42 kg
co do wsparcia to ja nawet w mezu nie mialam wsparcia on tego nie rozumial, zreszta do tej pory temat mojej nerwicy to temat przez niego omijany, on w tej chwili mysli ze jesli ja pracuje, zyje normlanie (bo kiedys nawet do sklepu balam sie wyjsc bo myslalam ze np zemdleje) to on mysli ze juz jest wszystko ok, a tak do konca nie jest sa dni kiedy czuje sie gorzej, kiedy te lęki usiluja wziasc gore nade mna,jak jeszcze nie bylam w ciazy najgorszy byl czas przed okresem mialam bardzo silny pms i to on potegowal lęki

Zgłoś nadużycie #3605 3 września 2015, 13:52

meg86 Gotowa na wszystko

Jasmin_9 napisał(a)

hahaha ja ostatnio na allegro poszalalam ;) poszlo jakies 200 zl ;) kupialm kilka sztuk bodziakow, spiochów no i pajacow, co do pajacow bardzo polecam przynamniej w moim odczuciu bardzo praktyczna rzecz ;)

Zgłoś nadużycie #3606 3 września 2015, 13:55

motylek1909 Supermama

meg86 napisał(a)

hahaha ja ostatnio na allegro poszalalam ;) poszlo jakies 200 zl ;) kupialm kilka sztuk bodziakow, spiochów no i pajacow, co do pajacow bardzo polecam przynamniej w moim odczuciu bardzo praktyczna rzecz ;)

nie pochwaliłaś się fotkami! wrzucaj raz dwa :D

Zgłoś nadużycie #3607 3 września 2015, 13:55

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Współczuję wam dziewczyny tej nerwicy :( nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co wy czułyście :( to musi być straszne... ale wierzę, że ciąża wpływa na was pozytywnie i że teraz będzie już tylko lepiej :)

wlasnie co do stanu ciaza to u mnie w pierwszej ciazy bylo ok, byc moze bo bylam sama te niesprzyjace objawy przesypialam a teraz kiedy jest miki nie mogalam sobie juz na to pozwolic i u mnie zaczynal sie okres gorszego samopoczucia wlasnie zwiazanego z depresja, poza tym przyjmowana przeze mnie(zreszta do tej pory biore tylko juz 1 tabl dziennie) luteina ma w skutkach ubocznych stany lękowe i depresyjne wiec pewnie i ona dodatkowo to wszystko nakrecala ale jakos dalam rade ;)

Zgłoś nadużycie #3608 3 września 2015, 14:02

meg86 napisał(a)

wlasnie co do stanu ciaza to u mnie w pierwszej ciazy bylo ok, byc moze bo bylam sama te niesprzyjace objawy przesypialam a teraz kiedy jest miki nie mogalam sobie juz na to pozwolic i u mnie zaczynal sie okres gorszego samopoczucia wlasnie zwiazanego z depresja, poza tym przyjmowana przeze mnie(zreszta do tej pory biore tylko juz 1 tabl dziennie) luteina ma w skutkach ubocznych stany lękowe i depresyjne wiec pewnie i ona dodatkowo to wszystko nakrecala ale jakos dalam rade ;)

Luteina ma takie sutki uboczne ?? Wow nie widziałam.. A ja dostałam luteine na podtrzymanie rok temu przy pustej ciąży:/ faceci są trochę z kosmosu ale nie każdy :p mi pomogło tez oglądanie wykładów w internecie wpisz: ajahn brahm wykłady są tłumaczone a wogole on wydał książkę opowieści buddyjskie po tej książce gwarantuje poprawę wiem bo sama to przeszłam ;)

Zgłoś nadużycie #3609 3 września 2015, 14:04

Jasmin_9 napisał(a)

Luteina ma takie sutki uboczne ?? Wow nie widziałam.. A ja dostałam luteine na podtrzymanie rok temu przy pustej ciąży:/ faceci są trochę z kosmosu ale nie każdy :p mi pomogło tez oglądanie wykładów w internecie wpisz: ajahn brahm wykłady są tłumaczone a wogole on wydał książkę opowieści buddyjskie po tej książce gwarantuje poprawę wiem bo sama to przeszłam ;)

I mimo ze każdy wierzy w co innego ja chodzę normalnie do kościoła ale ta książka nie mówi o wierze a o sposobach radzenia sobie z depresja ludźmi itd itd

Zgłoś nadużycie #3610 3 września 2015, 14:05

meg86 Gotowa na wszystko
no to sie chwale :)
jeszcze przyjda pajace ;) i spioszki ;) i taki tygrysek ;)  http://allegro.pl/show_item.php?item=5631838328