Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #3491 2 września 2015, 11:53

Lenka87 Fajna mama
Ja spadam na krótką drzemkę
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #3492 2 września 2015, 11:54

tymama Fajna mama
Cześć :)

Po pierwsze: Motylku daj znać po wizycie. To pewnie- tak jak mówi Lenka- ucisk na nerw. Często w ciąży się zdarza, ale faktycznie lepiej sprawdzić.

Widzę, że temat ruchów :) ja Tymka czułam od 16 tygodnia, ale teraz nie nastawiam się, że wcześniej poczuję, chociaż byłoby miło :) na początku tego z zewnątrz nie widać ani nie czuć. Tylko od środka. Takie uczucie jakby żabka w brzuchu siedziała, albo rybka :) Mój M poczuł chyba dopiero po 20tyg :)
Lenka kiedy dokładnie poczułaś w tej ciąży? :)

Zgłoś nadużycie #3493 2 września 2015, 11:56

kinste Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Dzięki. Ale pojadę, sprawdzę i będę spokojniejsza.. chyba.

Zdecydowanie jedz, chociaż to wszytko właśnie się ponoć dzieje od powiększające się macicy ...

Zgłoś nadużycie #3494 2 września 2015, 12:11

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Ja z kolei nie chce tu nic pisac na temat bolu krzyza bo przezylam traumatyczne chwile przez lekarza ktory bagatelizowal to i uparcie mi wciskal ze to dziecko uciska na nerw 😢 oczywiscie sa rozne rodzaje bolu. Bo teraz tez czuje czasami bol kregoslupa, ale tamto bylo mega silne, po nocach plakalam, ani masowanie przez meza ani nic nie pomagalo. Takze lepiej sprawdzic, wykonac USG, i upewnic sie czy to faktycznie ucisk na nerw.

Zgłoś nadużycie #3495 2 września 2015, 12:17

Gumsior Gotowa na wszystko
Jak tak mówicie o tych ruchach to tez bym chciała coś poczuć ale nie mam kiedy spokojnie leżeć :)

U Was tez taka nawałnica była wczoraj? U mnie normalnie drzewa powyrywane, samochody pozalewane, światła drogowe powyginane w pol!!! Gdyby nie to, ze w samym środku tej nawałnicy stałam w kolejce do mc drive po mc flurry to bym ne uwierzyła. Dzisiaj suchutko, nawet pol kałuży nie ma. Przynajmniej chłodniej jest.

Ktoś mówił o zupie pomidorowej mniam mniam, chyba sobie zrobię :)

Motylku, a sprawdzałam czy w ciazy można używać maść końska, albo takie okłady rozgrzewające lub chłodzące? Bo ja mam tak, ze mnie lędźwie boli czasami rano jak złe śpię. W ciazy to sie nasiliło No ale nie aż tak jak u Ciebie. Może w ten sposób trzeba pomysleć? Wiem, ze lepiej sprawdzić jak ból nie przechodzi, ale tez ńie warto sie nakręcać, ze to coś z ciąża. Może to zbig okoliczności. Daj znać co i jak. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.

Kinste, rozumiem, ze Ty juz dzisiaj nie cierpisz i ze humor dopisuje?

Czasami jest taki nawał Waszych postów, ze nie mogę ogarnąć co, gdzie, jak i z kim :D

Zgłoś nadużycie #3496 2 września 2015, 12:17

Ja pierwszy raz ruchy poczulam cos okolo 20tyg... z kolejnym dzieckiem jakos w 17. Zazwyczaj wygladalo to tak ze wieczorem kladlam sie na plecach, przykladalam reke tuz nad spojeniem i od razu czulam takie jakby glaskanie od srodka. Mega fajne uczucie. A przez brzuch to bylo czuc o wiele wiele pozniej.

Zgłoś nadużycie #3497 2 września 2015, 12:23

Gumsior napisał(a)

Jak tak mówicie o tych ruchach to tez bym chciała coś poczuć ale nie mam kiedy spokojnie leżeć :)

U Was tez taka nawałnica była wczoraj? U mnie normalnie drzewa powyrywane, samochody pozalewane, światła drogowe powyginane w pol!!! Gdyby nie to, ze w samym środku tej nawałnicy stałam w kolejce do mc drive po mc flurry to bym ne uwierzyła. Dzisiaj suchutko, nawet pol kałuży nie ma. Przynajmniej chłodniej jest.

Motylku, a sprawdzałam czy w ciazy można używać maść końska, albo takie okłady rozgrzewające lub chłodzące? Bo ja mam tak, ze mnie lędźwie boli czasami rano jak złe śpię. W ciazy to sie nasiliło No ale nie aż tak jak u Ciebie. Może w ten sposób trzeba pomysleć? Wiem, ze lepiej sprawdzić jak ból nie przechodzi, ale tez ńie warto sie nakręcać, ze to coś z ciąża. Może to zbig okoliczności. Daj znać co i jak. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.

Czasami jest taki nawał Waszych postów, ze nie mogę ogarnąć co, gdzie, jak i z kim :D

Tak :) ja dzisiaj całe szczęście nie cierpię :) na obiad robię udka z ziemniakami :) tylko trochę głową mnie boli ale to chyba przez pogodę :)

Zgłoś nadużycie #3498 2 września 2015, 12:24

Ja znowu nakupilam kukurydzy... jak nie rolmopsy to kukurydza. barszcz szlag trafil. Bedzie pizza domowej roboty...oby tylko ciasto nie wyszlo twarde jak podeszwa. Gdzies dawalyscie przepis ale juz nie chce mi sie szukac tyle tych stron. Do tego narobie sosu czosnkowego i juz calkiem kazdy bedzie mnie omijal szerokim lukiem hihi. 😉

Zgłoś nadużycie #3499 2 września 2015, 12:25

kinste napisał(a)

Tak :) ja dzisiaj całe szczęście nie cierpię :) na obiad robię udka z ziemniakami :) tylko trochę głową mnie boli ale to chyba przez pogodę :)

A jaka surowka? Bo dla mnie to podstawa 😊

Zgłoś nadużycie #3500 2 września 2015, 12:25

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

właśnie zapytam ginki o jakieś maści. Bo w dzień jak rozchodzę to jest w miarę OK. Ale jak dłużej posiedzę czy poleżę to tragedia :( i to mnie martwi :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3501 2 września 2015, 12:31

Ja jutro idę na wizytę i musze sie zapytać dlaczego boli mnie wątroba. Znajomy sie śmiał, ze od imprezowania studenckiego, ale szybko go wyprowadziłam z błędu :)

Motylku jak sie zapytasz o te maści to daj znać. Taka wiedza zawsze może sie przydać.

Ja chyba dzisiaj zrobię sobie pomidorowa a na drugie mielone z ziemniakami i mizeria :)

Zgłoś nadużycie #3502 2 września 2015, 12:31

Albo z kapusta kiszona mniam mniam mniam

Zgłoś nadużycie #3503 2 września 2015, 12:35

motylek1909 napisał(a)

właśnie zapytam ginki o jakieś maści. Bo w dzień jak rozchodzę to jest w miarę OK. Ale jak dłużej posiedzę czy poleżę to tragedia :( i to mnie martwi :(

Motylku watpie by pozwolila na masci.. no ale moze cos jest na zlagodzenie bolu. Ja przed ciaza strasznie cierpialam na bole kregoslupa na odcinku piersiowym i szyjnym. Nerwica ktora przeszlam po smierci taty nasilila okropnie dolegliwości. Mialam zabiegi ktore gowno daly. Leki tez nie pomagaly. Dopiero basen. Rozluznil doskonale obolale miesnie i usmiezyl bol. Balam sie panicznie co to bedzie w ciazy, ale poki co mam spokoj. A bylo juz tak ze w glowie mi sie krecilo, szyja ruszyc nie moglam , ani jezdzic ani chodzic...no masakra. Moze tez zanuzaj sie w wodzie, zeby rozluznic miesnie.

Zgłoś nadużycie #3504 2 września 2015, 12:37

Gumsior napisał(a)

Ja jutro idę na wizytę i musze sie zapytać dlaczego boli mnie wątroba. Znajomy sie śmiał, ze od imprezowania studenckiego, ale szybko go wyprowadziłam z błędu :)

Motylku jak sie zapytasz o te maści to daj znać. Taka wiedza zawsze może sie przydać.

Ja chyba dzisiaj zrobię sobie pomidorowa a na drugie mielone z ziemniakami i mizeria :)

A jednak mielone doczekaly sie hehe 😉 smacznego kochana!

Zgłoś nadużycie #3505 2 września 2015, 12:51

Mamaporaztrzeci napisał(a)

A jaka surowka? Bo dla mnie to podstawa 😊

Ostatnio jestem wielka zwolenniczką pomidorów 😀 więc będą pomidory z cebulką i śmietana 😄

Zgłoś nadużycie #3506 2 września 2015, 12:54

motylek1909 Supermama

kinste napisał(a)

Ostatnio jestem wielka zwolenniczką pomidorów 😀 więc będą pomidory z cebulką i śmietana 😄

na samą myśl zaburczało mi w brzuchu :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3507 2 września 2015, 12:56

tymama Fajna mama
A ja dalej nie mam pomysłu na obiad... eh, dlaczego to takie trudne? Normalnie się poryczę :D

Zgłoś nadużycie #3508 2 września 2015, 13:13

tymama napisał(a)

A ja dalej nie mam pomysłu na obiad... eh, dlaczego to takie trudne? Normalnie się poryczę :D

Zjedz 3 bita. Mi zawsze pomaga. Właśnie jednego jem :) a tak serio to na pewno jest coś co byś zjadła z ochota tylko jeszcze o tym nie wiesz ;p może jakis smak z dziecinstwa

Zgłoś nadużycie #3509 2 września 2015, 13:31

kinste napisał(a)

Kurde pychota. Ja ostatnio sobie na sniadanie robilam takie pomidory.

Zgłoś nadużycie #3510 2 września 2015, 13:31

motylek1909 Supermama
No to idę zjeść płatki :( pocieszę się chociaż tym :D