Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #2971 26 sierpnia 2015, 9:54

turboslimak Fajna mama
[QUOTE=Gumsior;2878858]Turoboslimak, ja czasami sikam co 15 min i dla mojego pęcherza nie ma znaczenia czy jest noc czy dzień. To w ciazy ponoć normalne, a ja dodatkowo wypijał około 2,5 l wody dziennie + wiadomo jakaś kawka czy coś to sie sika ekstra :) Mój P. sie śmieje, ze albo bede pic mniej albo bedzie mi kupował inna wodę bo zbankrutuje :) Nie moja wina, ze mona ulubiona woda to muszyna lub muszynianka

Zgłoś nadużycie #2972 26 sierpnia 2015, 9:55

turboslimak Fajna mama
hahah ja za dnia tez sporo pije albo mi sie tak wydaje ale w nocy wcale nie pije az tyle....kurde skad sie bierze taka ilosc moczy w mym pecherzu ? :D :D

ja sie smieje ze powinnam miec nocnik kololozka bo teraz szybko sie zbieral do kibelka ale jak bede wieksza to juz nie wystartuje jak z boksu ;p

Zgłoś nadużycie #2973 26 sierpnia 2015, 10:02

Gumsior Gotowa na wszystko
Nie wiem czemu zjadło mi pol odpowiedzi. Filemonka kiedys robiłam zupę dyniawa curry w formie kremu i była mega dobra a Ty jaka robisz? A ciasta to w ogole nie jadłam dyniowego. Dasz przepis?

Zgłoś nadużycie #2974 26 sierpnia 2015, 10:02

jogi Gotowa na wszystko
dzien dobry,
a u nas kolejny deszczowy poranek :( oby tylko od piatku we Francji bylo ladnie (zapowiada sie na szczescie). umowilam sie juz z kolezanka,pojdziemy z malym w odwiedziny to troszke zleci nam w ten ponury dzien.

Zgłoś nadużycie #2975 26 sierpnia 2015, 10:04

jogi Gotowa na wszystko
turboslimak- podobnie mysle,zmien lekarza.a do toalety tez b.czesto chodze..

Zgłoś nadużycie #2976 26 sierpnia 2015, 10:05

turboslimak napisał(a)

hahah ja za dnia tez sporo pije albo mi sie tak wydaje ale w nocy wcale nie pije az tyle....kurde skad sie bierze taka ilosc moczy w mym pecherzu ? :D :D

ja sie smieje ze powinnam miec nocnik kololozka bo teraz szybko sie zbieral do kibelka ale jak bede wieksza to juz nie wystartuje jak z boksu ;p

Szkoda, ze nie ma opcji lubie to bo bym kliknęła :) No ja chyba sobie ńormalnie pamperysy kupie Haha. Ale Ci powiem, ze moja teściowa jak była w ciazy z najmłodszy, synem to nie mogła sikać normalnie! Chciało sie jej jak skurczybyk ale dzidzia tak jakoś sie ułożyła ze ja zatykała. Dopiero chyba po miesiącu męki odkryła, ze może sikać na stojąco! I do końca ciazy sikała do konewki. Wyobraź to sobie. Ja juz chyba wole biegać za często do toalety nic miec taki problem haha

Zgłoś nadużycie #2977 26 sierpnia 2015, 10:12

jogi Gotowa na wszystko
alez kazda ciaza inna...ciekawe od czego to zalezy ze jedna przechodzi ciaze wrecz fantastycznie (np.ja :) ) a inna meczy sie strasznie z wymiotami czy mdlosciami ?? pierwsza ciaze miala jak wymarzona i kazdy mi zazdroscil i mowil ze w drugiej bedzie odwrotnie bo zazwyczaj jest inaczej.ale poki co jest bardzo znosnie.mam niewielkie mdlosci(a moze to nawet nie mdlosci bo w sumie nie wiem co jest jest) z rana ale tylko jak wstane.szybciutko cos zjem i jak reka odjal.wczesniej przez jakis czas mialam niewielkie wzdecia ale szybko przeszly.jedynie piersi rosna mi jak szalone a w pierwszej ciazy tylko niewiele sie powiekszyly.hmmmm

Zgłoś nadużycie #2978 26 sierpnia 2015, 10:17

turboslimak Fajna mama

Gumsior napisał(a)

Szkoda, ze nie ma opcji lubie to bo bym kliknęła :) No ja chyba sobie ńormalnie pamperysy kupie Haha. Ale Ci powiem, ze moja teściowa jak była w ciazy z najmłodszy, synem to nie mogła sikać normalnie! Chciało sie jej jak skurczybyk ale dzidzia tak jakoś sie ułożyła ze ja zatykała. Dopiero chyba po miesiącu męki odkryła, ze może sikać na stojąco! I do końca ciazy sikała do konewki. Wyobraź to sobie. Ja juz chyba wole biegać za często do toalety nic miec taki problem haha

padłam!!!!!!!!!!!!!! padłąm żywcem buahahaha :-)
bo sobie to wyobraziłam...z ta konewka ;p

oczywiscie masakra....

Zgłoś nadużycie #2979 26 sierpnia 2015, 10:18

turboslimak Fajna mama

jogi napisał(a)

alez kazda ciaza inna...ciekawe od czego to zalezy ze jedna przechodzi ciaze wrecz fantastycznie (np.ja :) ) a inna meczy sie strasznie z wymiotami czy mdlosciami ?? pierwsza ciaze miala jak wymarzona i kazdy mi zazdroscil i mowil ze w drugiej bedzie odwrotnie bo zazwyczaj jest inaczej.ale poki co jest bardzo znosnie.mam niewielkie mdlosci(a moze to nawet nie mdlosci bo w sumie nie wiem co jest jest) z rana ale tylko jak wstane.szybciutko cos zjem i jak reka odjal.wczesniej przez jakis czas mialam niewielkie wzdecia ale szybko przeszly.jedynie piersi rosna mi jak szalone a w pierwszej ciazy tylko niewiele sie powiekszyly.hmmmm

mi tez pierssi sporo urosły i duzo zyl sie na nich pojawiło....alemoje piersi mi sie nie podobaja przez wieksze brodawki i spuchniete sutki...dziwnie to wyglada... ;p

Zgłoś nadużycie #2980 26 sierpnia 2015, 10:55

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Możemy sobie podać dłoń :-( myślałam że tylko ja mam takie jazdy :-( ale widzę że nie jestem w tym osamotniona,mnie tak porządnie to trzyma od niedzieli wczoraj cały dzień przelezalam bo co wstałam to mdłości silniejsze i zaraz do wc a poza tym strasznie słaba jestem od tego wszystkiego :-( a jeszcze dziś muszę jechać do kadr do siebie z pracy miałam jechać wczoraj nie dałam rady dziś mąż ma szybciej skończyć to ze mną podejdzie inaczej nie dałabym rady :-( Masz rację to jakiś horror :-(

Twoj suwak dobrze pokazuje tyg? Ja jestem identycznie 11t4d i naprawde myslalam ze w tym tyg to juz powinno odpuszczac :( wizyte do gina mam 18 wrzesnia. Dzisiaj kuzynka dzwonila zeby dowiedziec sie o moje wyniki moczu bo robili w czwartek. Ponoc sa ok. Nic nie moga zrobic. Taki moj urok. Ja szczerze mowiac pier..le taki urok jak mi sie zyc nie chce ! Jestem w Niemczech, tu sie nie cackaja z ciezarnymi. Live its brutal. Ale chyba faktycznie nie ma co czekac. I umowie sie chociaz do rodzinnego. Jestem u kresu sil.

Zgłoś nadużycie #2981 26 sierpnia 2015, 10:56

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Ale mi się dzisiaj ciężko z łóżka wstawało. Normalnie w końcu przespałam całą noc bez żadnej pobudki. Jestem w szoku, bo ostatnio średnio co godzinę się budziłam i potem chodziłam w ciągu dnia jak trup.

Dzisiaj miałam jechać się wykłócać o szybsze przyjęcie do nowej dentystki, ale o dziwo ząb przestał boleć. Może się zarejestruję jak człowiek i w kolejce poczekam? Ale w sumie w ciąży jestem, nie powinnam czekać i mam pierwszeństwo! :D

Zgłoś nadużycie #2982 26 sierpnia 2015, 11:00

No ja tez prawie sie posikalam jak mi to odpowiadała. Mam nadzieje, ze nie bede miała takiego problemu!!!

A co do piersi to mi urosły i teraz sa strasznie nierówne i żylaste :( lewa jest w rozmiarze D a prawa C. Wcześniej miałam albo duże B albo małe C

Jogi No właśnie każda ciąża inna ale moja siostra to ma tak jak Ty. Druga ciąża i druga bez żadnych dziwnych niedogodności, a ja cierpiałam na mdłości a teraz cierpię na migreny i ciagle coś. Trzeba to po prostu przeżyć. Jednak jak sa takie skrajne przypadki jak maja dziewczyny to nie ma żartów. To juz trzeba sie tym specjalistycznie zając bo herbata imbirowa czy herbatniki to za mało.

Zgłoś nadużycie #2983 26 sierpnia 2015, 11:00

No ja tez prawie sie posikalam jak mi to odpowiadała. Mam nadzieje, ze nie bede miała takiego problemu!!!

A co do piersi to mi urosły i teraz sa strasznie nierówne i żylaste :( lewa jest w rozmiarze D a prawa C. Wcześniej miałam albo duże B albo małe C

Jogi No właśnie każda ciąża inna ale moja siostra to ma tak jak Ty. Druga ciąża i druga bez żadnych dziwnych niedogodności, a ja cierpiałam na mdłości a teraz cierpię na migreny i ciagle coś. Trzeba to po prostu przeżyć. Jednak jak sa takie skrajne przypadki jak maja dziewczyny to nie ma żartów. To juz trzeba sie tym specjalistycznie zając bo herbata imbirowa czy herbatniki to za mało.

Zgłoś nadużycie #2984 26 sierpnia 2015, 11:03

ROKIKOKI napisał(a)

Dzień dobry :)
Ale mi się dzisiaj ciężko z łóżka wstawało. Normalnie w końcu przespałam całą noc bez żadnej pobudki. Jestem w szoku, bo ostatnio średnio co godzinę się budziłam i potem chodziłam w ciągu dnia jak trup.

Dzisiaj miałam jechać się wykłócać o szybsze przyjęcie do nowej dentystki, ale o dziwo ząb przestał boleć. Może się zarejestruję jak człowiek i w kolejce poczekam? Ale w sumie w ciąży jestem, nie powinnam czekać i mam pierwszeństwo! :D

Mnie u okulisty nikt nie przepuścił. Miałam numerek to nieważne ze w ciazy musiałam odsiedzieć 1,5 h opoźnienia, a co!

Zgłoś nadużycie #2985 26 sierpnia 2015, 11:07

motylek1909 Supermama
Hej! Dziewczyny współczuję wam wymiotów z całego serca! Mnie na szczęście kilka razy pogoniło nad WC, ale za to miałam mdłości całodniowe, teraz tylko jak mi zapach zaleci jakiś...

Co do piersi, mnie urosły, albo spuchły :P miałam 80 C a mam 85D... a co to później będzie ?? ?

Pogoda lżejsza, upału nie ma, jest chłodniej, dziś ostatni dzień opiekujemy się synem ciotki i wieczorem go zabiera... i dobrze! bo jest tak niegrzeczny że brak mi sił do niego :/ nawet mój mąż rozkłada ręce...

A poza tym jutro rano jadę do labu oddać krew na wyniki dla endokrynologa, a jutro po południu mam wizytę u gina :D może zrobi jakieś USG chociaż :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #2986 26 sierpnia 2015, 11:09

Gumsior napisał(a)

Mnie u okulisty nikt nie przepuścił. Miałam numerek to nieważne ze w ciazy musiałam odsiedzieć 1,5 h opoźnienia, a co!

A to ja bym wtedy zaczęła udawać, że mam mega mdłości i że jak jeszcze 15 min dłużej poczekam w kolejce to zwymiotuję im pod stopy, a co! :D

Zgłoś nadużycie #2987 26 sierpnia 2015, 11:20

Zazdroszcze! Ja na usg musze czekać do 3.09. I to bedzie pierwsze usg przez brzuch. Nie wiem jak to sie mówi ale to pierwsze planowe u ciężarnej.

Rokikoki tez bym tak zrobiła, ale to nie ludzie, to HARPIE!!! I była wsród nich jedna babka w ciazy, tak na oko koniec drugiego a może początek trzeciego trymestru. Ona była najgorsza!!! Darła sie tak strasznie ze myślałam ze zwariuje. A o co poszło? O to, ze pani lat 75, która jest honorowym dawca krwi powiedziała, ze honorowi wchodzą bez kolejki tak samo jak kombatanci. No i generalnie tak jest, ale nie dla tych harpi. Rzuciły sie na biedna pielęgniarkę, która niemalże nerwicy nie dostała i załamania nerwowego. Postanowiłam poczekać :)

Zgłoś nadużycie #2988 26 sierpnia 2015, 11:30

kinste Gotowa na wszystko
Zazdroszczę Wam tych cycoli bo mi się lekko powiększyły i stoją w miejscu, tylko delikatnie pobolewaja :) wy tu mówicie o C, D a ja w życiu nie miałam w ręku takiego biustonosza :D

Zgłoś nadużycie #2989 26 sierpnia 2015, 11:31

meg86 Gotowa na wszystko

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Twoj suwak dobrze pokazuje tyg? Ja jestem identycznie 11t4d i naprawde myslalam ze w tym tyg to juz powinno odpuszczac :( wizyte do gina mam 18 wrzesnia. Dzisiaj kuzynka dzwonila zeby dowiedziec sie o moje wyniki moczu bo robili w czwartek. Ponoc sa ok. Nic nie moga zrobic. Taki moj urok. Ja szczerze mowiac pier..le taki urok jak mi sie zyc nie chce ! Jestem w Niemczech, tu sie nie cackaja z ciezarnymi. Live its brutal. Ale chyba faktycznie nie ma co czekac. I umowie sie chociaz do rodzinnego. Jestem u kresu sil.

Ja w piątek zacznę 14 tydzień ten suwaczek coś swiruje :-/ i też już myślałam że w tym tygodniu to już będę się dobrze czuć :-(
Ale nie chce zapeszac dziś jakby trochę lepiej nie wymiotowalam nudności mniejsze oczywiście brak apetytu nadal ale chociaż mdłości i wymioty odpuscily i mam nadzieję że spokojnie zalatwie sprawę w kadrach w pracy...

Zgłoś nadużycie #2990 26 sierpnia 2015, 11:33

Gumsior napisał(a)

Zazdroszcze! Ja na usg musze czekać do 3.09. I to bedzie pierwsze usg przez brzuch. Nie wiem jak to sie mówi ale to pierwsze planowe u ciężarnej.

Rokikoki tez bym tak zrobiła, ale to nie ludzie, to HARPIE!!! I była wsród nich jedna babka w ciazy, tak na oko koniec drugiego a może początek trzeciego trymestru. Ona była najgorsza!!! Darła sie tak strasznie ze myślałam ze zwariuje. A o co poszło? O to, ze pani lat 75, która jest honorowym dawca krwi powiedziała, ze honorowi wchodzą bez kolejki tak samo jak kombatanci. No i generalnie tak jest, ale nie dla tych harpi. Rzuciły sie na biedna pielęgniarkę, która niemalże nerwicy nie dostała i załamania nerwowego. Postanowiłam poczekać :)

O boże.. No, ale tak to jest, że w kolejce albo jesteś bezwzględny, albo potulnie czekasz kilka h na swoją kolej. Ja pamiętam jak chodziłam do gastroenterologa. Tam to były jaja. Ja przychodziłam na swoją wyznaczoną godzinę, a tam nagle przede mną jeszcze jakieś 10 osób i jak się pytałam na którą godzinę to nagle każdy na tą samą co ja. :D Dopiero w rejestracji się dowiedziałam jak to wygląda. Połowa z tych ludzi miała na za 2 h, ale że byli z poza Wrocławia to sobie wcześniej przyjechali, bo tak im pasowało. A druga połowa czekała już od 6 rano więc oni uważali,że mają pierwszeństwo. I na prawdę nie szło im przetłumaczyć, że po to jest rejestracja godzinowa, żeby każdy przychodził na swoją. Zwykle zostałam zwyzywana od bogatych, pyskatych gówniar. Że skoro przyjeżdżam samochodem to stać mnie na to żeby sobie poczekać. ( wtf? ).