Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #2531 20 sierpnia 2015, 17:08

Gumsior Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

bo jak ugniatał mi brzuch powiedział ze zle pracuja mi jelita nie mogl do dzieciaka sie dostać......fakt zaparcia mam straszne.....

powiedzial ze to przez surowizne.... :)

A pijesz siemię lniane? Bo pomaga na zaparcia i można je pić w ciąży(info od mojego gina). Ja też miałam problem, ale myślę, że to przez odstawienie papierosów i kawy. Teraz już wszystko ładnie śmiga, ale siemię pomaga.

Zgłoś nadużycie #2532 20 sierpnia 2015, 17:56

turboslimak Fajna mama

Gumsior napisał(a)

A pijesz siemię lniane? Bo pomaga na zaparcia i można je pić w ciąży(info od mojego gina). Ja też miałam problem, ale myślę, że to przez odstawienie papierosów i kawy. Teraz już wszystko ładnie śmiga, ale siemię pomaga.

no wlasnie nie pije ...bo nie wiedziałam ze mozna pić....

ale ja mam kupic zmielone? :) jak przyrzadzic ? czy takie ziarenka zalac?

Zgłoś nadużycie #2533 20 sierpnia 2015, 18:14

Ze dwie lyzki niezmielonego zalewasz i czekasz 10 min i pijesz :) tylko nie wiem czy raz dziennie czy wiecej. Bys musiala poszukac informacji na ten temat. Na pewno rano wypij.

Zgłoś nadużycie #2534 20 sierpnia 2015, 20:41

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Ja swego czasu zalewalam te ziarenka. Kisiel sie robil. Do tego jakis sok i nawet szlo ;) to w proszku mi nie wchodziło, jakis zapach odpychajacy.

Zgłoś nadużycie #2535 20 sierpnia 2015, 20:45

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
A jak reszta kobietek ? Tymana jak sobie radzisz z wymiotami ? Ja nie radzę. ... non stop wisze nad muszla. Nie wiem kiedy to sie skonczy...pije elektrolity ale i one nie maja szans sie wchlonac. Zauwazylam ze mniej sikam.

Zgłoś nadużycie #2536 20 sierpnia 2015, 20:51

kinste Gotowa na wszystko

Mamaporaztrzeci napisał(a)

A jak reszta kobietek ? Tymana jak sobie radzisz z wymiotami ? Ja nie radzę. ... non stop wisze nad muszla. Nie wiem kiedy to sie skonczy...pije elektrolity ale i one nie maja szans sie wchlonac. Zauwazylam ze mniej sikam.

Żebyś się tylko nie odwodnila..

Zgłoś nadużycie #2537 20 sierpnia 2015, 20:56

Dziewczyny kolejne załamanie mam! :( Dzisiejszy dzień jest straszny.

Choruje od 3 lat na zapalenie naczyniówki oka. Nie mam tego cały czas ale co jakiś czas wraca. No i niestety mam nawrót. Najpierw angina ropna, potem sie dowiaduje o możliwości cukrzycy ciążowej a teraz to.

Jak tu się nie stresować.

Zgłoś nadużycie #2538 20 sierpnia 2015, 20:57

Ja bym od razu do lekarza pobiegła bo faktycznie możesz się odwodnić!! A tak to może Ci kroplowke dadzą z elektrolitami.

Zgłoś nadużycie #2539 20 sierpnia 2015, 20:58

asienka90 Gotowa na wszystko
czytam was i czytam tyle tego :) witam nowe przyszłe mamy :) gratuluje tym co miały usg i slicznych fasolek i zdjęc usg :)
ja zapisalam sie na te prenatalne na 10 wrzesnia to bedzie 12 tydzien, a na nastepna wizyte 16 wrzesnia( bede miala juz wyniki badań), powiedzcie mi czy to normalne ze jeszcze mi nie założył lekarz karty ciązy? nie jest pózno jak załozy mi ja w 13 tygodniu? ja z tego wszystkiego zapomniałam dopytac kiedy co i jak? nawet mi nie pokazał jak serce bije tak jak powiedział mam mu wierzyc ze jest dobrze, a ja bym chciala, ale to na nastepnej wizycie powiem ze musze zobaczyc i koniec, tyle wątpliwości musze napisać kartkę z pytaniami jak bede szła do niego. Pobolewa was czasami lekko brzuch dołem? i czy macie śluz taki zółty? zrobil mi cytologie to zobaczymy co tam sie dzieje

Zgłoś nadużycie #2540 20 sierpnia 2015, 21:06

jusis Fajna mama
Dobry Wieczór :D
Przycupnę sobie z Wami, bo mam nadzieję zostać mamusią 17 marca - oczywiście jeśli pozwolicie ;D

Zgłoś nadużycie #2541 20 sierpnia 2015, 21:08

Mi założył kartę ciąży dzisiaj czyli w 10tc. Z tego co wiem to ta karta może być potrzebna do bieckowego wiec lepiej mieć ją wcześniej. No i masz ją zawsze przy sobie jakby Ci się coś stało. Tam są wszystkie dane więc jest niezbędna w Twojej torebce. Ja bym się upomniała.

Zgłoś nadużycie #2542 20 sierpnia 2015, 21:08

jusis napisał(a)

Dobry Wieczór :D
Przycupnę sobie z Wami, bo mam nadzieję zostać mamusią 17 marca - oczywiście jeśli pozwolicie ;D

Hejka :)

Zgłoś nadużycie #2543 20 sierpnia 2015, 21:15

no do becikowego wystarczy zaswiadczenie lekarza ze bylas pod opieka nie pozniej niz po 10 tygodniu ciazy, no zapomnialam sie upomniec, ale badania dopiero mi zlecił wiec moze nie mial co wpisywac do tej karty? to co teraz? :)

Zgłoś nadużycie #2544 20 sierpnia 2015, 21:19

jusis Fajna mama
Asienka jak założy Ci kartę to powinien uzupełnić pierwszą wizytę. Mnie jak zakładał we wtorek to wpisał wizytę z 21 lipca jako pierwszą. w pierwszej ciąży miałam tak samo. Nie wiem dlaczego tak z opóźnieniem.

Zgłoś nadużycie #2545 20 sierpnia 2015, 21:24

wiem wiem ale moja wizyta dopiero bedzie nastepna za miesiac :) masakra umre do tego czasu :)

Zgłoś nadużycie #2546 20 sierpnia 2015, 21:26

jusis Fajna mama
No z tym się troszkę też denerwuję, bo tym razem prywatnie chodzę, a wizyty i tak co miesiąc :(
Ale fajny lekarz, więc go nie denerwuje :D

Zgłoś nadużycie #2547 20 sierpnia 2015, 21:36

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach
Ja tez prywatnie i tez wizyty co miesiac ;) ) powinnas sie cieszyc wszystko wskazuje na to ze z ciaza jest jak najbardziej dobrze ;) )

Zgłoś nadużycie #2548 20 sierpnia 2015, 21:49

jusis Fajna mama
Niestety nie jest bezproblemowo. Za mną już kuracja heviranem na opryszczkę w 7 tc i plamienie teraz 2 dni przed wizytą. Tylko tak sobie myślę, że może ta wizyta jest za miesiąc, bo mam prenatalne 7 września.No nic chyba go poproszę o częstsze wizyty

Zgłoś nadużycie #2549 20 sierpnia 2015, 21:53

tymama Fajna mama

Ja średnio sobie z tym radzę, jak mnie weźmie na wymioty to nie ma zmiłuj. Zawsze mam dylemat kiedy łykać kwas foliowy, żeby go nie zwrócić :P

Po napojach też wymiotujesz? Ile dziennie wypijasz? W ciąży wzrasta zapotrzebowanie na płyny, ok 2,5-3l musimy wypijać, przyznam że mi ciężko to idzie :/

Ile razy dziennie wymiotujesz?

Zgłoś nadużycie #2550 20 sierpnia 2015, 21:56

tymama Fajna mama

Gumsior napisał(a)

Dziewczyny kolejne załamanie mam! :( Dzisiejszy dzień jest straszny.

Choruje od 3 lat na zapalenie naczyniówki oka. Nie mam tego cały czas ale co jakiś czas wraca. No i niestety mam nawrót. Najpierw angina ropna, potem sie dowiaduje o możliwości cukrzycy ciążowej a teraz to.

Jak tu się nie stresować.

Bidulko :( pod górkę masz...
A na czym polega ta choroba? Musisz brać jakieś leki?