Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #2351 18 sierpnia 2015, 23:00

jogi Gotowa na wszystko
dziewczyny,macie w planach chodzic do szkoly rodzenia?

ja w pierwszej ciazy chodzilam,mysle ze warto pojsc.teraz juz nie potrzebuje.

Zgłoś nadużycie #2352 18 sierpnia 2015, 23:07

Gumsior Gotowa na wszystko
Cześć Jasmin_9. Miło Cię poznać :)

Motylku, a w jakim mieście się zapisałaś? Bo widzę na liście, ze masz zachodniopomorskie i nie wiem jakie miasto :)

Zgłoś nadużycie #2353 18 sierpnia 2015, 23:08

jogi Gotowa na wszystko
nastawiacie sie na porod naturalny czy cesarke?dziewczyny ktore juz rodzily,jak wspominacie swoj porod?

ja swojego porodu nie wspominam najlepiej :( ponad 20 godz meczarni (wywolywanie porodu) po 2 tygodniach po terminie.koniec koncem emergency cesarka bo maly puls tracil... :( jeszcze chwila i moglo to wszystko skonczyc sie jakas tragedia. i ponad 2 tygodnie w szpitalu zostalismy bo niuniek mial problem z oddychaniem :( teraz zdecydowanie cesarka musi byc.nie ma innej obcji.w czwartek porozmawiam o tym z moim gp.

Zgłoś nadużycie #2354 19 sierpnia 2015, 7:21

Brewa Gotowa na wszystko
hej dziewczyny,

Szkołe rodzenia polecam w 100%. Można dowiedzieć się wielu fajnych rzeczy, a najważniejsze przydatnych. Proponuje zapisać się do szkoły w szpitalu, w którym będzie się rodzić. Wtedy można poznać też położne pracujące tam :) .

Ja rodziłam naturalnie. I napewno nie chcę mieć cesarki. Poród wspominam bardzo dobrze. Dostałam w odpowiednim momencie znieczulenie i było cudownie. Rodziłam 7 godz. z czego połowy nie czyłam już :) . Mam nadzieje że ten poród będzie conajmniej tak dobry jak poprzedni.

Polecam strone http://www.gdzierodzic.info/

Zgłoś nadużycie #2355 19 sierpnia 2015, 8:05

Jasmin_9 Zaprawiona w bojach
Cześć laski :)
Cesarka to operacja wiec jeśli nie trzeba to chyba nie warto sobie "załatwiać" choć na pewno wygodna do momentu porodu bo po znowu się kobieta meczy.. Mam do Was pytanie otóż mój lekarz na pytanie o farbowanie włosów powiedział jednoznacznie tak ale farba bez amoniaku dziś się wybieram do fryzjera i ciekawa jestem waszego zdania czy farba bez amoniaku jest na pewno bezpieczna? :) miłego dnia

Zgłoś nadużycie #2356 19 sierpnia 2015, 8:14

meg86 Gotowa na wszystko

jogi napisał(a)

nastawiacie sie na porod naturalny czy cesarke?dziewczyny ktore juz rodzily,jak wspominacie swoj porod?

ja swojego porodu nie wspominam najlepiej :( ponad 20 godz meczarni (wywolywanie porodu) po 2 tygodniach po terminie.koniec koncem emergency cesarka bo maly puls tracil... :( jeszcze chwila i moglo to wszystko skonczyc sie jakas tragedia. i ponad 2 tygodnie w szpitalu zostalismy bo niuniek mial problem z oddychaniem :( teraz zdecydowanie cesarka musi byc.nie ma innej obcji.w czwartek porozmawiam o tym z moim gp.

Witam!
Ja się na nic nie nastawiam będzie co ma być,chociaż z pierwszego porodu nie mam dobrych wspomnień,rodzilam 28 godzin :-( jak we wtorek ok 17 zaczęły się pierwsze skurcze tak urodziłam w środę o 20:40 przez ten czas nie jadłam ani nie spałam do dziś zastanawiam się jak dałam radę urodzić po tylu godzinach meki.poza tym jeszcze do niedawna miałam taka traumę ze mówiłam nigdy w życiu porodu a jednak czas sprawia że człowiek zapomina ból

Zgłoś nadużycie #2357 19 sierpnia 2015, 8:26

tymama Fajna mama
Hej, witam się po porannym pawiu, czyli nic nowego :)

Ja jestem nastawiona na SN chyba że będą jakieś wskazania do cesarki to wiadomo.
Mój poród był cudowny 6godzin skurczy i parte :) tylko tym razem chciałabym urodzić w terminie bo Tymka rodziłam 8dni po i strasznie się denerwowałam.
No i niestety urodziłam dopiero za 3 razem. Miałam skurcze porodowe, na ktg zapisywały się na ponad 100% co 3-5minut i po kilku godzinach przeszły, to było przed terminem. Drugim razem to samo i rozwarcie 6cm i poród się zatrzymał. Jakby ktoś dał mi jeden zastrzyk z oksytocyny to bym pewnie urodziła. Dopiero przy następnej akcji urodził się mój synek :) bez znieczulenia, bez nacinania :)

Zgłoś nadużycie #2358 19 sierpnia 2015, 8:32

meg86- masz super imię dla synka ja do swojego brzucha od początku gadam -Mikołaj :) :) gorzej jak będzie dziewczynka :D

Zgłoś nadużycie #2359 19 sierpnia 2015, 8:34

meg86 Gotowa na wszystko

tymama napisał(a)

Hej, witam się po porannym pawiu, czyli nic nowego :)

Ja jestem nastawiona na SN chyba że będą jakieś wskazania do cesarki to wiadomo.
Mój poród był cudowny 6godzin skurczy i parte :) tylko tym razem chciałabym urodzić w terminie bo Tymka rodziłam 8dni po i strasznie się denerwowałam.
No i niestety urodziłam dopiero za 3 razem. Miałam skurcze porodowe, na ktg zapisywały się na ponad 100% co 3-5minut i po kilku godzinach przeszły, to było przed terminem. Drugim razem to samo i rozwarcie 6cm i poród się zatrzymał. Jakby ktoś dał mi jeden zastrzyk z oksytocyny to bym pewnie urodziła. Dopiero przy następnej akcji urodził się mój synek :) bez znieczulenia, bez nacinania :)

To zazdroszczę takiego porodu u mnie miki 4 dni przed terminem i jak sobie wspomnę jaki ogrom bólu i ile godzin to trwało to mnie strach oblatuje :-(

Zgłoś nadużycie #2360 19 sierpnia 2015, 8:35

meg86 Gotowa na wszystko

Jasmin_9 napisał(a)

meg86- masz super imię dla synka ja do swojego brzucha od początku gadam -Mikołaj :) :) gorzej jak będzie dziewczynka :D

Dziękuję ;-)
Przed pierwszą ciąża imię już dawno było wybrane teraz nie mamy żadnych pomysłów

Zgłoś nadużycie #2361 19 sierpnia 2015, 8:47

meg86 napisał(a)

Dziękuję ;-)
Przed pierwszą ciąża imię już dawno było wybrane teraz nie mamy żadnych pomysłów

Na pewno coś wam wpadnie do głowy :) jak się na sile próbuje coś wybrać to zazwyczaj imię nie przechodzi Miko to pewnie na braciszka by się ucieszył :)

Zgłoś nadużycie #2362 19 sierpnia 2015, 8:55

kinste Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
U mnie miał być Leoś ale mój K. nie chce się zgodzić i teraz mamy problem co do imienia dla
chlopca.. teraz mówię Staś :D a K. mówi że i tak będzie córcia :D

Zgłoś nadużycie #2363 19 sierpnia 2015, 9:29

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny czy wy tez kichacie czesciej w ciazy ?? ;) bo ja tak mam nie jest to zadna alergia poprostu sobie kichne od czasu do czasu haha ;) wczesniej tak nie mialam :p

Zgłoś nadużycie #2364 19 sierpnia 2015, 9:42

kinste Gotowa na wszystko
Oj zdecydowanie :D od samego początku kicham :D

Zgłoś nadużycie #2365 19 sierpnia 2015, 10:14

motylek1909 Supermama

jogi napisał(a)

dziewczyny,macie w planach chodzic do szkoly rodzenia?

ja w pierwszej ciazy chodzilam,mysle ze warto pojsc.teraz juz nie potrzebuje.

Ja mam zamiar pojsc jakos w 20-tym tyg :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #2366 19 sierpnia 2015, 10:15

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

Cześć Jasmin_9. Miło Cię poznać :)

Motylku, a w jakim mieście się zapisałaś? Bo widzę na liście, ze masz zachodniopomorskie i nie wiem jakie miasto :)

Szczecin :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #2367 19 sierpnia 2015, 10:18

motylek1909 Supermama

MamaAnia25 napisał(a)

Dziewczyny czy wy tez kichacie czesciej w ciazy ?? ;) bo ja tak mam nie jest to zadna alergia poprostu sobie kichne od czasu do czasu haha ;) wczesniej tak nie mialam :p

Kilka razy dziennie! Az nie do wytrzymania ;p

Zgłoś nadużycie #2368 19 sierpnia 2015, 10:19

motylek1909 Supermama
Co do rodzenia, chciałabym sn bo to jest bardziej naturalne ale kto przewidzi jak sie sprawy potoczą ;p

Zgłoś nadużycie #2369 19 sierpnia 2015, 10:30

tymama Fajna mama

Jasmin_9 napisał(a)

Cesarka to operacja wiec jeśli nie trzeba to chyba nie warto sobie "załatwiać" choć na pewno wygodna do momentu porodu bo po znowu się kobieta meczy.. Mam do Was pytanie otóż mój lekarz na pytanie o farbowanie włosów powiedział jednoznacznie tak ale farba bez amoniaku dziś się wybieram do fryzjera i ciekawa jestem waszego zdania czy farba bez amoniaku jest na pewno bezpieczna? :) miłego dnia

Tak bez amoniaku można, chociaż niektóre dziewczyny wstrzymują się i farbują po pierwszym trymestrze :) aaa i słyszałam że czasem w ciąży kolor nie łapie tak jak powinien :P

Zgłoś nadużycie #2370 19 sierpnia 2015, 10:55

jogi Gotowa na wszystko

Jasmin_9 napisał(a)

tak,mozna farbowac wlosy w ciazy.ja tez zamierzam ale poczekam jak skoncze 12 tydzien.i oczywiscie farba bez amoniaku