Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2014 ;)

Zgłoś nadużycie #22191 25 września 2015, 13:18

alusia0505 Fajna mama
witajcie :-)
To ja Ala :-) mam nadzieję że mnie pamiętacie ;)
AnnaKatarzyna no forum ucichło, poniekąd ja też się do tego przyczyniłam, bo czas tak szybko biegnie... za szybko... :-( Ja co tydzień zostaję sama na 2-3 dni, mam wtedy godzinkę wolnego czasu wieczorem i ciężko mi znaleźć czas żeby coś skrobnąć...
Ale korzystając z okazji że dziś na obiad frytki i rybka gotowa, mam chwilkę, bo Agusia śpi słodko ;)

Emi gratuluję córeczki, fajnie będzie jak jej nic nie urośnie ;) Widziałam zdjęcia na FB, ślicznie wyglądasz, brzusio spory, ale znając życie szybko zgubisz :-)

AnnaKatarzyna Ty też ślicznie wyglądasz, tylko brzuszek :-) Niech Lenka rośnie duża i siedzi długo u mamusi w brzuszku :-) Niedługo zaczniecie rodzić dziewczyny. Super!!!

Widziałam na FB Pawełka Dory, ale przystojniak... A Dorę podziwiam, że daje radę... Ja czasami mam wrażenie że z dwójką nie daję rady i ktoś mógłby powiedzieć że mam taką dużą Olcię, no ale to temat rzeka... Nic nie pomaga, a nawet odwrotnie przeszkadza i "psuje" Agnieszkę.... :-(

Zgłoś nadużycie #22192 25 września 2015, 13:28

alusia0505 Fajna mama
Malalili gratuluję odstawienia od piersi... Nie taki diabeł straszny... ;) Lilianka to mądra dziewczynka, na prawdę super ze dałaś radę. Z tym lekarzem to straszne... Nie wiem co Ci poradzić, na pewno znajdziesz kogoś dobrego, chociaż sama wiem jakie to niełatwe... :-(

Patrycja a co u Tobiaszka? Na pewno już się rozgadał na całego :-) Choróbska Was opuściły?

Justyna a jak u Ciebie? Dajesz radę z pracą? Mąż już zdrowy? A Franio to kawał chłopaka czytam :-)

Zgłoś nadużycie #22193 25 września 2015, 13:37

alusia0505 Fajna mama
Moja młodsza pociecha skończyła niedawno 1,5 roku :-) Szczepienia już wszystkie mamy za sobą :-) Następne za 3,5 roku :-) Kulka waży 13,200 i ma 87 cm wzrostu :-) Kawał kobietki z niej ;) Zaczęła sporo mówić, ale nadal jeszcze najlepiej lubi rozmawiać w swoim języku, zwłaszcza jak się bawi z misiami :-) Jest taka otwarta do ludzi że na ulicy do każdego woła cześć i z każdym chciała by iść... Uwielbia dzieci, ale dorosłych jednak bardziej, jak na razie ;) Mama zrobiła się mega ważna w jej życiu, ale spokojnie mogę wyjść z domu, bez afery ;) Od jakiegoś miesiąca mamy tylko taki poważny problem szczypania i gryzienia, ja czasami wyglądam jakby mnie P. bił... Czasami to robi podczas emocji, a czasami ze złości jak czegoś jej zabronię... No ale generalnie jest tego jakby mniej ostatnio, więc myślę że to z czasem wygaśnie i nauczy się że tego nie wolno. Oczywiście cały czas powtarzam że boli, nie można tak, no ale same wiecie że do takich dzieci długo zanim coś dotrze....
W nocy Agusia śpi jak susełek, od 20.30 do 7, w dzień drzemka około 1,5-2 godzin :-) Ząbki mamy już prawie wszystkie, czekamy tylko na piątki, ale to już lada moment... :-)
Z posiłkami się uregulowało, jak widać po wadze ;) Na śniadanie kaszka na mleku, obiadki uwielbia takie jak my, ale słoiczek też czasem uda mi się podać. Z gryzieniem nie ma żadnego problemu :-) na kolację kaszka zamiennie z kanapeczkami... :-) No i uwielbia ciasteczka, wszystkie typu herbatniczki ;)

Zgłoś nadużycie #22194 25 września 2015, 13:45

alusia0505 Fajna mama
A ja... Staram się jak moge ogarniać dom, chociaż czasami nie mam siły, mam chwile zwątpienia i bezsilności... Zwłaszcza jak jestem sama. Ola to cudowna i bardzo wrażliwa dziewczynka, ale jej napady złości mnie czasami przerażają... a Agnieszka tak bardzo ją naśladuje.... :-(
Ale jeżeli chodzi o mnie to dziewczyny zgubiłam już od stycznia 13 kg i zaczynam wyglądać "jak człowiek" ;) jeszcze 4 kg i będę jak przed ciążą... Tylko ten rozstęp mięśnia... :-( nie cofa się i chyba nie cofnie sam, wieczorem wyglądam jak w 5 miesiącu ciąży :-( żołądek wypycha się do przodu.... Chyba bez zabiegu się nie obędzie :-( Ale ogólnie jestem zdrowa, plecy czasami dokuczają, ale znośnie... No i... chyba na stare lata zgłupiałam ale zamierzam jeszcze w tym roku wyjść za mąż!!! ;)

Zgłoś nadużycie #22195 25 września 2015, 13:46

alusia0505 Fajna mama
A tu moje dwa skarby, niech Was pierwsze zdjęcie nie zmyli ;) ta "miłość" wygląda trochę inaczej... :-(

Zgłoś nadużycie #22196 25 września 2015, 20:50

j_us_tyna Fajna mama
cześć dziewczyny! przepraszam, że słabo się odzywam ale praca, praca i praca...
Alusia ależ Agusia duża dziewczynka się zrobiła...siostrzyczki bardzo są do siebie podobne, z każdym wrzucanym przez Ciebie zdjęciem wydaje mi się że coraz bardziej... i jaka Agusia śliczna, ta karnacja i te oczy...
ogromne gratulacje z okazji nadchodzącego ślubu w takim razie... i nie przesadzaj z tą starością... miłość nie zna wieku, a spełniona - odmładza, więc nie masz się co martwić :P jeszcze raz gratuluję i życzę Ci żeby to był niezapomniany dzień :)
dziewczyny jak tam Wasze brzuszki?
strasznie jestem zarobiona, do tego mąż niedawno wrócił do pracy i zaczęło się podrzucanie niunia babciom... na razie jest ok ale Franek zrobił się strasznie wredny... jak dobrze to dobrze ale jak coś go ugryzie to jest nie do wytrzymania, ze złości potrafi wpaść w histerię a nawet rzuca się z krzykiem na podłogę... szlag mnie trafia jak to widze ale próbuje jakoś z tym walczyć będą stanowcza...
no i oczywiście nadal średnio ze spaniem jest... nadal nie było sytuacji żeby przespal całą noc... w nocy musi być butla mleka i butla kaszy (kilka razy tylko zdarzyło się ze skończyło się na 1 butli), a jak próbujemy go odzwyczaić od nocnego jedzenia to dopiero jest horror... o tyle dobrze że sam sobie butlę trzyma i je przez sen, trzeba mu tylko tą butelkę podać
Alusia zazdroszczę spadku wagi... ja się załamałam... rzuciłam palenie, od 2 miesięcy nie zapaliłam ani jednego papierosa ale za to 5kg do przodu i nie mogę się zebrać żeby to zrzucić... poza tym chodze zmęczona i nawet jak odrobinka czasu się znajdzie to chęci marne:/
dołączam fotki mojego rozrabiaki :P

Zgłoś nadużycie #22197 27 września 2015, 14:06

Milka Fajna mama
Witajcie Kochane :)

Nie pisałam chyba 3 miesiące. Czasami czytałam ale na pisanie zabrakło czasu.

U nas się normuje. Witek zdrowy, rozrabia, biega, we wszystkim naśladuje tatę. Kupiłam mu zestaw narzędzi i teraz razem z Tatusiem wykonują te same czynności. Nadal mało mówi, prawie wcale ale doskonale rozwiną swój własny sposób komunikowania, który nawet dla obcych jest zrozumiały.
Z dnia na dzień kocham Go coraz bardziej.

Ja przez ostatnie trzy miesiące zaaklimatyzowała się w pracy ale zdążyłam też złożyć wypowiedzenie. Dostałam silnej reakcji alergicznej na nikiel. Z dłoni, nawet opuszków palców ciekła mi krew i doszłam do wniosku że taka praca jest bez sensu. Odbyłam ciekawą rozmowę z Prezesem i teraz czekam na zmianę stanowiska - o ile takie coś nastąpi.

Emi gratuluję dziewczynki :)

AnnaKatarzyna :) jak ty to robisz, ze jesteś taka szczupła :)

Malalili, dzielna z Ciebie kobitka z tym odcyckowaniem. Pięknie sobie poradziłaś :)

Patrycja jak Tobiaszek ?

Justyna, ja też przytyłam, siedzący tryb pracy i sterydy zrobiły swoje.... :( Franek wymiata :)

Zgłoś nadużycie #22198 27 września 2015, 14:08

Milka Fajna mama
Alusia wspaniałe nowiny :) GRATULUJĘ :)
Dziewczynki wspaniałe, Agusia jest śliczna !!!!!!!! Ola również :)

Zgłoś nadużycie #22199 6 października 2015, 13:39

alusia0505 Fajna mama
Witam Kochane Mamusie i Dzieciaczki :-)
No u nas od dzisiaj jesień się zaczęła, czas wyjąć cieplejsze ubrania :-( Wiatr zimny, chociaż dobrze że słonko świeci :-) Agusia śpi, a ja się relaksuje... Ostatnio czekam jak na święto na tą drzemkę i wieczór... Chociaż jak poczytam co piszecie to chyba nie mam prawa narzekać, bo ja nie pracuję (jak na razie :-) ). Ale dziewczynki, zwłaszcza Aga wysysa ze mnie dużo energii, a ja jednak cenię sobie trochę spokoju, którego mi ostatnio brakuje.. No ale Wy też coś o tym wiecie, bo mamy dzieciaczki w tym samym wieku ;)

Justyna nie martw się na początku się tyje po rzuceniu palenia, ale jak przyjdzie wiosna i Franek się trochę ogarnie ;) to zrzucisz :-) Najważniejsze żeby być zdrowym, a reszta się ułoży. Franio na zdjęciach świetny, cały czas nie mogę się napatrzeć na te jego fałdki ;) No i uśmiech jest bezbłędny, na pewno jak coś zbroi to nie umiesz się na niego długo gniewać ;)

Milka Kochana super że się odezwałaś :-) Pokaż nam troszkę Witka, na pewno się zmienił :-) Mam nadzieję że zmienią Ci to stanowisko w pracy, bo przecież nie można tak żyć, ręce są potrzebne do wszystkiego... A gdybyś zrezygnowała to masz coś innego na oku czy wracasz do Witka, do domu? Buziaczki dla Witka :-*

Zgłoś nadużycie #22200 6 października 2015, 13:52

alusia0505 Fajna mama
Dziękuję dziewczyny za komplementy :-) Śliczne te moje dziewczyny to prawda, no ale najważniejsze że zdrowe :-) Ola już jest taka duża... Kupowałam jej kurtkę na 170cm!!! Nosi teraz na 164, no ale może jeszcze przyszłą zimę zahaczy... Agusia jest ubrana na zimę tylko buty muszę jej kupić, ale z tym nie jest lekko, bo ceny powalające... :-( A Wy gdzie kupujecie Waszym maluchom buty? Bo przyznam się że ciężko mi jest dać 200zł za buty dla Agusi... Kulka nosi już rozmiar 23-24 :-)
Ostatnio mamy problem mały z zasypianiem w południe, ciężko ją zagarnąć do tego spania, oj trochę płaczu przy tym jest, ale jak zaśnie to śpi po 2 godziny... :-) Trzeba wszystko robić podstępem, bo ostatnio ulubionym słowem Kulki jest NIE... Ubrać się NIE, spać NIE, przebrać pampersa NIE, na spacerze każdy z nas ma inną koncepcję kierunku chodzenia, albo Agusia wymyśla zabawę w "uciekam mamo i goń mnie... " No ale przy tym jest niesamowicie kochana, widzę że mnie naśladuje, odkłada zabawki (nieraz ;) ) na miejsce, ściera blaty w kuchni, wyrzuca śmieci do śmietnika, wkłada pranie do pralki i rozwiesza ze mną ( ubierając co nie co przy tym na siebie... ;) ) Tylko te ataki złości... No ale czekam cierpliwie... :-)

Patrycja co tam u Ciebie? Zdrowi?

Emi widziałam na fb że brzusio śliczny, okrąglutki.. :-)

AnnaKatarzyna stęskniłyśmy się za Hanią, pokaż jakieś zdjęcie :-) A jak tam u Ciebie? Uspokoiło się wszystko?

Zgłoś nadużycie #22201 6 października 2015, 14:04

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziewczyny super ze sie odezwalyscie, wiem ze z czasem teraz u Was krucho, praca a Alusia Ty masz dwie cudowne kobietki ktore wymagaja od Ciebie bardzo wiele uwagi.
Justyna Franek jest uroczy! A Ty jestes silna kobieta, momo nie przespanych nocy, pracujesz, zajmujesz sie Frankiem. Trzymam kciuki za rzucanie palenia, sama nie palilam ale moj tata nie raz rzucal i wiem ile to nerwow.
Milka to sie w tej pracy narobilo... nacierpialas sie. Daj znac co z tym nowym stanowiskiem.

U mnie w ciazy troszke pod gorke, moja prawa nerka ciezko pracuje, slabo filtruje i mam slabe wyniki z moczu. Ale z Lenka wszystko dobrze na obecna chwile wazy 104p g :) Hania maly Lobuz, kochana, otwarta na inne dzieci, mam nadzieje ze id przyszlego wrzesnia dostanie sie do przedszkola. Teraz niestety podlapala przeziebienie, zaczyna sie juz to jesienne lapanie wisusow :/
Jedziemy dzis z nia do lekarza bo cos za uszko sie lapie i wole sprawdzic. A na katarek na razie standardowo woda morska, odciaganie, inhalacje z rumianku, wit c.

Zgłoś nadużycie #22202 10 października 2015, 21:07

j_us_tyna Fajna mama
Milka na szczęście powoli się mobilizuje i udało smi się 1kg zrzucić... to nieciekawie masz z tą pracą... dbaj o siebie, zdrowie ważniejsze

Alusia Franek w tej chwili nosi trampki z Biedronki, sprawdzają się świetnie.... dostał jeszcze fajne adidasy ale nawet nie wiem jakiej firmy są... my kupujemy ogólnie buciki w pepco lub biedronce i jeszcze się nie zdarzyło żeby coś się działo... a jak kupiłam małemu buciki w sklepie z butami dla dzieci to mały nie chciał w nich chodzić:/

Anna Katarzyna dbaj o zdrówko swoje i bąbelków

u nas sezon przeziębień czas zacząć... Franek chodzi zasmarkany, na szczęście udaje mi się go leczyć domowymi sposobami i katar powoli odchodzi... za to ja padam, tak przemroziło mnie w robocie że teraz mnie łamie :(
aaa i Frankowi przeszły na pady histerycznej złości... teraz zrobił się z niego mały słodziak i przytulak... jak wracam z pracy to staje w drzwiach i rzuca się na mnie, wciska na ręce i przytula :) a na topie są teraz wszelkiego rodzaju maskotki, niezależnie od tego jakie to zwierzątko to wszystkie nazywa mijo (czyli misio).... ale i tak największą miłością Franka są duła-duła czyli jego zestaw garnków plastikowych... gotuje w nich miesza, wrzuca swoje jedzonka, macha miseczkami i zjada tak "przyrządzone" przez siebie dania... po prostu szał... dlatego wpadliśmy na pomysł żeby kupić bąblowi pod choinkę zabawkową kuchenkę z pełnym wyposażeniem żeby dziecko nie musiało wyciągać naszych patelni i bawić się kurkami przy naszej kuchence :P

Zgłoś nadużycie #22203 11 października 2015, 12:30

malalili Zaprawiona w bojach
Dziewczyny, synek bedzie !!! :)

Zgłoś nadużycie #22204 11 października 2015, 20:49

j_us_tyna Fajna mama
super!!!! gratulacje! będzie parka :)

Zgłoś nadużycie #22205 13 października 2015, 11:16

runkun Zaprawiona w bojach
Również gratuluję.

Zgłoś nadużycie #22206 19 października 2015, 12:38

emi Gotowa na wszystko

malalili napisał(a)

Dziewczyny, synek bedzie !!! :)

Gratulujemy:*

Zgłoś nadużycie #22207 19 października 2015, 12:50

AnnaKatarzyna Fajna mama
Malalili super! Grarulacje ☺

Zgłoś nadużycie #22208 20 października 2015, 12:50

patrycja1909 Fajna mama
Cześć dziewczyny. Długo się zbierałam żeby Wam coś napisać, ale wreszcie mi się udało :)
Ala, Agusia jest świetna, a te napady złości to chyba normalne.. mój Tobi też je ma , wszystko na nie :(
Buciki kupujemy rozmiar 24, ma strasznie wysokie podbicie i szeroką stopę.. nie jest łatwo dobrać. Na zimę kupiliśmy mu kozaczki w Lidlu za 50 zł (taniocha) , kurtkę zresztą też kupiła mu babcia , kompletujemy ciuchy na zimniejsze dni :)
Mąż zmienił pracę, robi na dwie zmiany po 8 godzin i weekendy wolne, a płacą mu dużo więcej także to na plus :) Po nowym roku , pewnie w marcu chcemy starać się o kredyt na dom (zobaczymy co z tego wyjdzie... jestem już po konsultacji i jakąś zdolność posiadamy więc źle nie jest ) :)
A Tobiaszek... żywe dziecko, niektórzy są w szoku ile ma w sobie energii . Potrafi skakać przez pół godziny , czyli robić "opa opa" . Uwielbia bajki, aż za bardzo. Krzyczy "Peppę" (czyli mama włącz Peppę) i jeszcze kilka ulubionych bajek ma. Jabym go zostawiła to siedziałby godzinami.. Gdy mam jakąś robotę prasowanie czy coś to włączam mu i dziecka nie ma ;D
Mówi dużo słów, ale nie tworzy zdań, nawet krótkich. Może najwięcej dwa słowa typu "mama siedź" czy "nie ma Peppa" o takie coś :) Waży już około 15 kg... ciuszki na 92/ 98 czasami.
Nie jest jakimś oszołomkiem, ale jest pełen energii . Daje ciumki i przytula , około 2 w nocy wchodzi nam do łóżka albo stoi pod łóżkiem i krzyczy "mama" .. także do rana śpimy już razem. Często też je w nocy kaszkę , ale śpi ładnie (do 9 zazwyczaj) :)

Zgłoś nadużycie #22209 23 października 2015, 12:06

malalili Zaprawiona w bojach
Hej wpadłam pokazać Liliane, dawno jej zdjęć nie robiłam bo zamiast pozować sama chce robic zdjecia ;)

Zgłoś nadużycie #22210 27 października 2015, 21:22

j_us_tyna Fajna mama
Patrycja ależ Tobiś dorośle wygląda na zdjęciach... przystojniak Ci rośnie :)

malalili Lilianka ma wieeelkie piękne oczy... sama słodycz :)