Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #171 4 czerwca 2015, 17:49

Joanna1980 Gotowa na wszystko
MonaB, mój synek jest na modyfikowanym mleku.

Wczoraj się ważyliśmy. Alek waży 6.920 😊

Zgłoś nadużycie #172 4 czerwca 2015, 22:41

Konto usunięte

Sabi85 napisał(a)

Fajny jest :) podoba mi się zdjęcie z tatą :)

A powiedz mi gdzie takie buciki można kupić mój też ma ale po synku siostry a chciałabym mu kupić nowe

Ja kupiłam w Auchan źa 19,99. Sa też w Tesco, ale powalają ceną. 37 zl. Z tym ze w Tesco sa rozmiar 50 (ten ubrankowy) za małe juz, albo 0-6 miesięcy ale jakieś duże. Te z auchan sa na rozmiary bucikowe od 16. Karol ma 17.

Zgłoś nadużycie #173 4 czerwca 2015, 23:10

Konto usunięte
Karol sie dziwnie zachowuje. Od poczatku tygodnia, ale jakby było coraz gorzej. Strasznie domaga sie uwagi kogokolwiek. Zrobił sie histeryk. Płacze "bez powodu ". Wykluczam ból brzuszka, kolke, zaparcie itp, bo nie spina się. Po prostu leży lub śpi i nagle z nikąd płacz, ale taki piskliwy bardziej. Często pcha piąstki do buzi i wtedy się ślini. Poza tym sie nie ślini. Jak mu daję palec z nałożoną pieluszką tetrową to hmm... memla i tak jakby gryzł, ale nie ssie. Jak zabieram to płacz. Teraz usypialismy go 2 godziny, co zaśnie to po kilkunastu minutach pisk. Smoczek srednio pomaga, bo possie lub pogryzie (ale nie wiem co z nim robi) i zaraz wypluwa. Czy to zęby? Nie wiem czy nie za wcześnie. Mam na wszelki wypadek Viburcol, ale wolę jeszcze nie podawać. On od urodzenia ma takie dziwne dziąsła jakby mu zęby miały wyjść. Nigdy nie miał gładkich. Ale do tej pory nic mu nie było wiec myślałam, że taka jego uroda. co myslicie? Mogą to być już zęby?

Zgłoś nadużycie #174 4 czerwca 2015, 23:53

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Nowamama, na zabki to chyba jeszcze wczesnie, ale w sumie reguly nie ma chyba, bo slyszalam nawet o przypadkach, ze dzieci sie z zabkami rodzily. A ma jakies inne objawy, podwyzszona temperature, wymioty, brak apetytu? A moze juz jakis pierwszy bunt 😊

Zgłoś nadużycie #175 5 czerwca 2015, 2:13

Konto usunięte

Joanna1980 napisał(a)

Nowamama, na zabki to chyba jeszcze wczesnie, ale w sumie reguly nie ma chyba, bo slyszalam nawet o przypadkach, ze dzieci sie z zabkami rodzily. A ma jakies inne objawy, podwyzszona temperature, wymioty, brak apetytu? A moze juz jakis pierwszy bunt 😊

Temperatura ok, apetyt bardzo ok :) , żadnych wymiotow.

Zgłoś nadużycie #176 5 czerwca 2015, 9:19

justysia123 Zaprawiona w bojach

Marrrtha napisał(a)

Witaj, mam pytanie - widziałam zdjęcia Twojego dziecka a u mój też ma problemy ze skórą i wygląda to bardzo podobnie, lekarka stwierdziła AZS i mam skierowanie do alergologa i przechodzimy na bebilon pepti. Powiedz mi jak u was po tym bebilonie? Widać poprawę? A jak reszta ciałka wygląda?

u Ciebie AZS a u mnie lojotokowe zapalenie.. ja bebilonu uzywam tydzien i Hania na czole nie ma juz wcale krostek, zostal jeden policzek i to doslowanie kilka krostek, jeszcze walczymy z ciemieniucha tzn tez z resztka :) takze jezeli Twoje dzieciatko nie ma bardzo zaawanosowanego azs to szybko przejdzie :) polecam emolium do kapieli jak rowniez emulsje do ciala. Kapiel w otrebach lub w krochamlu ;) jest ponoc rewelacyjna mi akurat pomoglo mleko i emolium to nie stosowalam takich kapieli :)

Zgłoś nadużycie #177 5 czerwca 2015, 11:13

mala24 Supermama

nowamama napisał(a)

Powiedzcie mi, ale tak szczerze... Czy Karol jest gruby? Lekarka mówi, że przybiera ok... Ale chyba się paranoizuję wagą Kubusia Karoliny :P Te dwa zdjęcia na których jest sam są z dziś :)

słodki bobasek, taki w sam raz

Zgłoś nadużycie #178 5 czerwca 2015, 11:14

mala24 Supermama

jnwoppl napisał(a)

Znalazłam :) dołączam :) u nas pierwszy miesiąc minął ok. Poza tematem "walka o naturalne karmienie" większych problemów nie ma. Mam nadzieję, że uda się i z karmieniem, bo ja owszem, miałam i mam estetyczne zastrzeżenia, ale kurcze przez wzgląd na zdrowie synka planowałam karmić. A tu taka orka na ugorze...
I jeszcze jedno, co myślicie o czymś takim? 
http://www.amazon.com/NuRoo-Pocket-Skin-Black/dp/B00BH0OJV8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&q...
Janek nie lubi wózka i łóżeczka, najbardziej lubi spać z piersią w buzi,ewentualnie na rękach... nie mam możliwości tak z nim cały dzień spędzać, ale i nie wyobrażam sobie włożenia dziecka do łóżeczka na zasadzie "wypłacze się i zaśnie". I ta bluzka mi się rzuciła w oczy... tyle tylko że jest mega droga, więc byłoby fajnie, żeby nie okazała się jakimś bublem.

a nie myślałaś o chuście?

Zgłoś nadużycie #179 5 czerwca 2015, 11:16

mala24 Supermama

Sabi85 napisał(a)

Dwa pierwsze zdjęcia z wczoraj jedno ostatnie z dziś 
Za 16 dni chrzest Moje Syna Kamilka i Chrzest Kacperka syna siostry

słodziak

Zgłoś nadużycie #180 5 czerwca 2015, 13:25

MonaB Fajna mama

nowamama napisał(a)

Karol sie dziwnie zachowuje. Od poczatku tygodnia, ale jakby było coraz gorzej. Strasznie domaga sie uwagi kogokolwiek. Zrobił sie histeryk. Płacze "bez powodu ". Wykluczam ból brzuszka, kolke, zaparcie itp, bo nie spina się. Po prostu leży lub śpi i nagle z nikąd płacz, ale taki piskliwy bardziej. Często pcha piąstki do buzi i wtedy się ślini. Poza tym sie nie ślini. Jak mu daję palec z nałożoną pieluszką tetrową to hmm... memla i tak jakby gryzł, ale nie ssie. Jak zabieram to płacz. Teraz usypialismy go 2 godziny, co zaśnie to po kilkunastu minutach pisk. Smoczek srednio pomaga, bo possie lub pogryzie (ale nie wiem co z nim robi) i zaraz wypluwa. Czy to zęby? Nie wiem czy nie za wcześnie. Mam na wszelki wypadek Viburcol, ale wolę jeszcze nie podawać. On od urodzenia ma takie dziwne dziąsła jakby mu zęby miały wyjść. Nigdy nie miał gładkich. Ale do tej pory nic mu nie było wiec myślałam, że taka jego uroda. co myslicie? Mogą to być już zęby?

spróbuj może jakąś maścią posmarować dziąsła i zobaczysz czy zadziała. Ja kiedyś tez miałam baaardzo bolące dziąsło i pożyczyłam od małej Dentinox i faktycznie chwilowo przynosi ulgę :)
CO do viburcolu to zdecydowanie się wstrzymaj- poczytaj sobie na ten temat..

Zgłoś nadużycie #181 5 czerwca 2015, 13:45

gosiak0512 Gotowa na wszystko
hejka.
dawno mnie nie było ale mamy tak fajną pogodę że korzystamy i spacerujemy dużo :) po za tym zawsze jest coś do zrobienie przy mojej zgrai i nie włączam kompa a z telefonu ciężko się wbić..
Mała w 6 tyg ważyła 4850g :) więc pięknie przybiera i kluseczka się robi :)
MARRRHTA u mnie syn miał azs i oprócz pepti pomogły kąpiele w balneum i kremowanie, teraz przy upałach to lipa bo dziecko będzie sie dodatkowo pociło więc krosty będą :( no i przy późniejszym rozszerzaniu diety będziesz musiała uważać bardzo na to co podajesz.
NOWA MAMA mój pierworodny miał 2 miesiące i miał wszystkie jedyneczki już więc wszystko jest mozliwe... ale może Karolek ma skok rozwojowy? poczytaj o tym..
SABI moja już pięknie" gada"  do zabawek z karuzelki :) do nas zresztą też :) i u nas pojawił się znów Infarix w przychodni więc się tym szczepimy :)
JUSTYSIA jeżeli jest alergia na białko mleka to z tym występuję najczęściej azs też.. a patrząc na fotkę małej to wygląda to jak na moim synu a myśmy mieli azs
MONAB a może niech tego smoczka "wyśle" do wróżki smoczkowej? my tak z butlami robiliśmy.. pakuje to dziecko w torebkę i wieszasz np na balkonie a wróżka przychodzi w nocy bierze butelki dla małych dzisiów bo im bardziej potrzebe i zostawia coś dla"dużej dziewczynki" i w to miejsce kupcie jej zamiennik jakiś do spania. U nas cuda zdziałało ;)
a na koniec się pokazujemy :)
                                                       TaBeLkA KwIeTnIóWeCzEk :)

Zgłoś nadużycie #182 5 czerwca 2015, 16:19

lencia88jaw Gotowa na wszystko
Dzisiaj mieliśmy pierwszą wizytę kontrolną u lekarza pediatry, niestety diagnoza AZS jakoś mnie to nie dziwi, bo jest to dziedziczne, a ja w dzieciństwie się z tym męczyłam. Kaspianek dostał specjalny krem i oliwkę do kąpieli. Dodatkowo już jakiś czas walczę z ciemieniuchą, na szczęście tą walkę wygrywam ;) jest coraz to lepiej i za niedługo się tego dziadostwa powinnam pobyć. W poniedziałek idziemy na zabieg skracania więzadełka pod języczkiem... jestem przerażona, mój mąż będzie przy zabiegu bo ja bym go dotknąć nie dała.

Zgłoś nadużycie #183 5 czerwca 2015, 16:20

śliczne te Wasze dzieciaczki :) rosną jak na drożdżach :D a to moj szkrab na dzisiejszym spacerku :)

Zgłoś nadużycie #184 5 czerwca 2015, 17:49

czy któraś z Was ma już okres? właśnie dostałam i jestem w głębokim szoku :( eh miałam nadzieje, że jakiś czas jeszcze będę miała spokój a tu nici z tego ...

Zgłoś nadużycie #185 5 czerwca 2015, 18:15

Konto usunięte

lencia88jaw napisał(a)

czy któraś z Was ma już okres? właśnie dostałam i jestem w głębokim szoku :( eh miałam nadzieje, że jakiś czas jeszcze będę miała spokój a tu nici z tego ...

Miałam pod koniec połogu i nie byłam pewna czy to to. Potem 18-24.05 baaaardzo obfity i krwisty. Masakra..

Zgłoś nadużycie #186 5 czerwca 2015, 18:17

Konto usunięte
Może faktycznie to skok rozwojowy... Póki co bez zmian. Zobaczę przez weekend jak z Karolem będzie.
A Wasze dzieciątka cudooooowne :) :*

Zgłoś nadużycie #187 5 czerwca 2015, 18:20

Konto usunięte
A to Karolek ;)

Zgłoś nadużycie #188 5 czerwca 2015, 18:35

nowamama napisał(a)

Miałam pod koniec połogu i nie byłam pewna czy to to. Potem 18-24.05 baaaardzo obfity i krwisty. Masakra..

mi sie jeszcze blizna po cesarce nie zagoiła a juz mam okres.... no coz zrobic.

Zgłoś nadużycie #189 5 czerwca 2015, 18:36

nowamama napisał(a)

A to Karolek ;)

ale duzy juz jest, a kto by pomyslal ze jest wczesniakiem i ze byl taaaaki malutki :) super rosnie :)

Zgłoś nadużycie #190 5 czerwca 2015, 19:46

mala24 Supermama

lencia88jaw napisał(a)

śliczne te Wasze dzieciaczki :) rosną jak na drożdżach :D a to moj szkrab na dzisiejszym spacerku :)

jak dobrze :)