Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #131 29 maja 2015, 10:18

karolina Gotowa na wszystko
Śliczne maluszki :-) Sabi a Kamilek jaką ma bujną fryzurke ;-) kubuś oczywiście ledwo co widać włosy.

Zgłoś nadużycie #132 29 maja 2015, 11:25

Konto usunięte
Karolina a jak waga Kubusia?

Zgłoś nadużycie #133 29 maja 2015, 16:51

mala24 Supermama

Sabi85 napisał(a)

A to moja kruszynka

słodko :) jak ładnie główkę trzyma

Zgłoś nadużycie #134 30 maja 2015, 8:40

MonaB Fajna mama

Joanna1980 napisał(a)

Cześć dziewczyny. Jak Wy i wasze pociechy się dzisiaj czujecie? U nas brzydka pogoda i leje więc siedzimy w domu. Mam ugotowany z wczoraj pyszny kapuśniaczek, więc obiad z glowy, a jak tata będzie coś jeszcze chciał, to sobie frytki irybe wyjmie z zamrażarki hihi 😊 Mam dzisiaj niecny plan posprzątać kąty, bo ostatnio mi czasu na "rynek" tylko starcza. Dziewczyny które macie synków, Wasze chłopaki też tacy mamy synkowie? I możliwe żeby 2 miesięczne dziecko tak już przy mamy "spódnicy" siedziało ? Normalnie prawie nie mogę mu z iczu zniknąć. Córeczka była jakaś bardziej samodzielna.
Znalazłam coś takiego, co o tym sądzicie ? widzę"]http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/wychowanie/818-kolysz-mnie-mamo

widzę, że mamy podobne wrażenia... Moja mała nie potrzebowała tak długo ciumkać jak on.. Ona zjadła i tyle- poszła do łóżeczka i zasnęła... A synek?! Co chwilę by chciał tylko po to, żeby się uspokoić/poczuć bliskość itp. ale zwykłe przytulenie mu nie wystarczy bo jest haja, uspokaja tylko cycuś.

Zgłoś nadużycie #135 30 maja 2015, 8:42

justysia123 Zaprawiona w bojach
U nas wyszly krosteczki raz mi powiedzieli, ze to skaza bialkowa albo tradzik noworodkowy.. napoczatku miala kilka krostek a teraz cala buzia i glowka. Wczoraj bylam u lekarza i wyszlo lojotokowe zapalenie skory spowodowane alergia prawdoodobnie na mleko krowie i od wczoraj jestesmy na bebilonie pepti.

Zgłoś nadużycie #136 30 maja 2015, 8:44

MonaB Fajna mama
I dodatkowo przeżywamy u nas totalny armagedon. Ostatnio oglądałam zgryzy w internecie apropo smoczka i moja mała zobaczyła. Powiedziałam jej, że od smoczka można mieć taki brzydkie ząbki no i jej reakcja była taka, że musiałam to wykorzystać. I od kilku dni śpi bez smoczka i to jest tragedia. Ale musimy teraz pociągnąć to i być konsekwentni.
Macie jakieś pomysły jak można dać jej się wyładować? Bo w atakach złości i histerii rzuca rzeczami, mnie ugryzła itp... nigdy jej się to nie zdarzało, przypuszczam, że połączenie braciszka + brak smoczka - dwie rewolucje mogły się tak odbić...

Zgłoś nadużycie #137 30 maja 2015, 8:46

MonaB Fajna mama

justysia123 napisał(a)

U nas wyszly krosteczki raz mi powiedzieli, ze to skaza bialkowa albo tradzik noworodkowy.. napoczatku miala kilka krostek a teraz cala buzia i glowka. Wczoraj bylam u lekarza i wyszlo lojotokowe zapalenie skory spowodowane alergia prawdoodobnie na mleko krowie i od wczoraj jestesmy na bebilonie pepti.

mogłabyś pokazać kawałek skóry z tymi krostkami? Bo u nas też wyszły i jest ich coraz więcej. Obstawiam trądzik, ale w połączeniu z jego dolegliwościami brzuszkowymi zaczyna mnie to niepokoić...

Zgłoś nadużycie #138 30 maja 2015, 8:48

Oo taka juz jestem

Zgłoś nadużycie #139 30 maja 2015, 11:53

mala24 Supermama

MonaB napisał(a)

I dodatkowo przeżywamy u nas totalny armagedon. Ostatnio oglądałam zgryzy w internecie apropo smoczka i moja mała zobaczyła. Powiedziałam jej, że od smoczka można mieć taki brzydkie ząbki no i jej reakcja była taka, że musiałam to wykorzystać. I od kilku dni śpi bez smoczka i to jest tragedia. Ale musimy teraz pociągnąć to i być konsekwentni.
Macie jakieś pomysły jak można dać jej się wyładować? Bo w atakach złości i histerii rzuca rzeczami, mnie ugryzła itp... nigdy jej się to nie zdarzało, przypuszczam, że połączenie braciszka + brak smoczka - dwie rewolucje mogły się tak odbić...

u nas pożegnanie smoczka było takie że poszliśmy do kaczuszek i wyrzucił do wody, miał wtedy 2 lata

Zgłoś nadużycie #140 30 maja 2015, 11:53

mala24 Supermama

MonaB napisał(a)

mogłabyś pokazać kawałek skóry z tymi krostkami? Bo u nas też wyszły i jest ich coraz więcej. Obstawiam trądzik, ale w połączeniu z jego dolegliwościami brzuszkowymi zaczyna mnie to niepokoić...

u nas też coś wyszło, raz mniej raz więcej

Zgłoś nadużycie #141 30 maja 2015, 12:53

MonaB Fajna mama

mala24 napisał(a)

u nas pożegnanie smoczka było takie że poszliśmy do kaczuszek i wyrzucił do wody, miał wtedy 2 lata

myśmy mieli już 3 podejścia, pierwszy to jakoś około roczku ale był taki na próbę... drugi taki porządny to 1,5 roku, było już super- sama wyrzuciła do kosza, potem już spoko zaczynała zasypiać, ale raz chyba w 3 dzień przy zasypianiu petardę ktoś strzelił u nas pod oknami bo mieszkaliśmy niedaleko kościoła a w ten dzień był odpust.... tak się przeraziła że szok :( a teraz za bardzo kumata jest no i histeryczna strasznie.. z Tomkiem zadziałamy przed roczkiem na pewno ;p

Zgłoś nadużycie #142 30 maja 2015, 12:56

MonaB Fajna mama
Chociaż nie ukrywam, że było to baaaaardzo wygodne. Zasypiała sama w swoim pokoju, dostała smoczka, pieluszkę i zasypiała bez problemu. I w dzień i wieczorami. Zawsze miałam tyle czasu dla siebie i nie wyobrażałam sobie usypiać jej. Za to teraz mam podwójnie- z mężem się dzielimy dziećmi i mamy wieczorne usypianie trwające ok 2 godzin każde. Zazwyczaj się synchronizują, jak oni padną to my też.
W nocy Tomek np. 2 godziny się męczy, płacze, stęka, aż w końcu po 2-3 kupach jak mu się uda je zrobić i przestanie boleć to zaśnie... i wtedy budzi się jego siostra... :P która rano wstaje przed 6. Skąd ona ma tyle siły?

Zgłoś nadużycie #143 30 maja 2015, 14:07

Mona zrobie pozniej bo obecnie jestem w szkole. U nas tez mowli ze to tradzik bo to tak wygladalo, a jak bol brzuszka dochodzi to moze byc skaza. Mala nie mogla sie zalatwic wcale. Chyba, ze na tym zdjeciu co wrzucilam widac cos. Zaczelo sie od kilku na czole, pozniej z dnia na dzien bylo coraz wiecej. Na glowce robi sie cos podobnego do ciemieniuchy.

Zgłoś nadużycie #144 30 maja 2015, 20:44

Troche slabo widac i nasz sa juz troszke przygasniete myje mala emolium i uzywamy balsamu z emolium i zelu na ciemieniuche te 2 z dzis a 3 jak sie zaczybalo

Zgłoś nadużycie #145 30 maja 2015, 21:52

karolina Gotowa na wszystko

nowamama napisał(a)

Karolina a jak waga Kubusia?

Zapomnialam napisać :-P kubuś po szczepieniu waga 3850 :-)

Zgłoś nadużycie #146 30 maja 2015, 22:00

DZiewczyny ile przybraly na wadze maluchy po 1 miesiacu? Bo moja 1 kg? Zastanswiam sie czy dobrze przybiera?

Zgłoś nadużycie #147 31 maja 2015, 9:51

lencia88jaw Gotowa na wszystko

MonaB napisał(a)

Moj to ma juz od jakiegos czasu ale pocieszajace jest to se jest coraz lepiej

Zgłoś nadużycie #148 31 maja 2015, 9:54

justysia123 napisał(a)

DZiewczyny ile przybraly na wadze maluchy po 1 miesiacu? Bo moja 1 kg? Zastanswiam sie czy dobrze przybiera?

Moj wazyl 4860kg czyli po 5 tyg. Okolo 1.200kg

Zgłoś nadużycie #149 31 maja 2015, 9:56

Teraz wychodzi ciemieniucha... Tez kupilam emolium do kapieli do tego spray na ciemieniuche i naturalna oliwa z oliwek oby pomoglo.

Zgłoś nadużycie #150 31 maja 2015, 9:59

Taki juz jestem duzy