Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #51 19 maja 2015, 9:03

Sabi85 Gotowa na wszystko
witajcie ja się teraz 13 czerwcu szykuję na Wesele oczywiście nie moje jeszcze :D a potem 20 czerwca na chrzest Kamilka i Kacperka :)

Wczoraj miałam urodziny :) Ach te 30 lat mi skoczyło hehe 23 Maja Impreza Rodzinna
http://fajnamama.pl/forum/temat/marcowo-kwietniowo-majowe-2015/

Zgłoś nadużycie #52 19 maja 2015, 10:30

gosiak0512 Gotowa na wszystko
hejka.
a ja zaglądam ciągle na "oczekujące" i się zastanawiam co tam tak pusto ;) a post Sabi gdzieś mi umknął że się już przenosimy.. ale już jesteśmy :)
u nas spokojnie :) mała jest grzeczniutka i wszystko idzie przy niej zrobić :) po 3 tyg byłyśmy na kontroli i ważyła już 4250g, w poniedziałek mamy szczepienie więc znów zważymy kluseczkę naszą :)

SABI 100 latek :)
                                                       TaBeLkA KwIeTnIóWeCzEk :)

Zgłoś nadużycie #53 19 maja 2015, 10:36

gosiak0512 Gotowa na wszystko
co do herbatki z koperkiem to ja podaję co 2 dzień po trochu i wtedy ładnie bączki idą bez spinania, ale czytałam też że na niektóre dzieci działa koper wręcz odwrotnie że brzucho wtedy boli. Po za tym piję herbatkę laktacyjną więc mała te wszystkie ziółka ode mnie ciągnie i brzuchowych problemów nie mamy. Na melisę radziłabym uważać bo bodajże hamuje laktacje..
Nosek czyścimy codziennie nawet i 2 razy sie zdarza bo jak małej mleko pójdzie to zaraz jej furczy.. a i niezłe eksperymenty wyciągnąć idzie z tego nosko.. psikam wpierw disnemarem a zaraz fridą ciągnę i spokój :)

dziś piękna pogoda, mała póki co śpi w łóżeczku a ja poprasowałam i pranie zrobiłam, jeszcze teraz czekam aż pralka kolejna stanie to wyniosę na strych i pójdziemy na dwór :)
                                                       TaBeLkA KwIeTnIóWeCzEk :)

Zgłoś nadużycie #54 19 maja 2015, 12:31

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Gosiak. Super że mała grzeczniutka, z Alkiem to różnie bywa 😊

Sabi, Zdrówka, Szczęścia oraz spełnienia marzeń ! A sorki że tak pytam, czy tatuś Kamilka się poczuwa do roli, zainteresował się synkiem ?

Zgłoś nadużycie #55 19 maja 2015, 19:18

lencia88jaw Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny mam problem. Powiedzcie mi jak czesto Wasze dzieciaczki kupe robia? Moj ostatnio robi co dwa dni :( od czasu jak dokarmiam modyfikowanym kupka jest bardziej gesta niz zwykle i purty go mecza. Noe placze ale i tak wydaje mi sie to nie normalne :(

Zgłoś nadużycie #56 19 maja 2015, 20:08

Marrrtha Fajna mama

lencia88jaw napisał(a)

Hej dziewczyny mam problem. Powiedzcie mi jak czesto Wasze dzieciaczki kupe robia? Moj ostatnio robi co dwa dni :( od czasu jak dokarmiam modyfikowanym kupka jest bardziej gesta niz zwykle i purty go mecza. Noe placze ale i tak wydaje mi sie to nie normalne :(

Znowu sie wtrącę ;) przy karmieniu mieszanym często zdarzaja sie zaparcia i kupki są rzadziej. Mój po wyjsciu ze szpitala przy karmieniu mieszanym nie zrobił kupki przez 8 dni... Położna kazala mi robic masaz brzuszka i czekac do 10 dni a potem czopki, ale kupka co 2,3,4 dni jest jak najbardziej prawidłowa, ważne żeby dziecka brzuszek nie męczył, jeśli nie steka i nie płacze to widocznie nic mu z tego powodu nie dolega :)

Moje dziecko jest juz calkiem na mm i robi kupkę jedna na dzien a czasem jakiś dzien pominie. Ogólnie na mm kupki są zdecydowanie rzadziej niz na piersi.
'
Przepraszam za brak interpunkcji ale mi synek reke zajmuje :)

Zgłoś nadużycie #57 19 maja 2015, 20:52

Lencia, kupki co dwa dni to raczej normalne na mm. Moj przewaznie robi codziennie ale zdarza sue czasem ze zrobi co drugi dzien. Wtedy portafi nawet 3w ciagu dnia zrobic 😊 no i kupki sa bardziej geste niz na piersi.

Zgłoś nadużycie #58 19 maja 2015, 20:56

MonaB Fajna mama
A w jaki sposób zasypiają wasze dzieci?
Mój zasypia tylko przy cycku- najgorzej jest wieczorami, bo to karmienie trwa wiecznie, dziś już kombinował jakby tu ssać, żeby mleko nie leciało, bo ciągle ulewał, wypluwał.
W ciągu dnia też naje się, przyśnie a jak go odkładam to jeśli się przebudzi to od razu panicznie i nerwowo szuka i domaga się znów cycka. Tylko po to, żeby zasnąć...
Martwi mnie to, bo moja córa była zupełnie inna, jakoś tak mi się wydaje łatwiejsza jeśli chodzi o zasypianie :P
Pocieszcie mnie, że wasze też mają taką potrzebe bliskości/taki odruch ssania i że to minie? I wtedy będę mogła uczyć małego zasypiania samemu? Chyba, że wtedy juz do smoczka przywyknie za bardzo...

Zgłoś nadużycie #59 19 maja 2015, 20:57

A w ogole dzisiaj sobie dwu daniowy obiadek wymyslilam. Zupka pieczarkowa- spoko, ale na drugie kluski slaskie, pieczen, sosik i buraczki. Pycha i moj tez z obiadu zadowolony bardzo, ale ja kurcze caly dzien w kuchni, bo obiadek czasochlonny a moje dzieci co chwile cos chcialy, jak nie jedno to drugie. I w sumie jak zaczelam o 10, to skonczylam o 17'ej. Kurcze juz sie wiecej na takie gotowanie nie pisze jak jestem z nimi sama w domu 😊

Zgłoś nadużycie #60 19 maja 2015, 21:03

W sumie Alek jak jest juz spiacy, najedzony itd., itp., i ma jeszcze do tego dobry humor, to go klade do lozeczka i zasypia sam, bez smoczka i innych pierdow. Ale jak ma gorszy dzien, to zasypianie to walka z butelkami, smoczkami, bujaniem, spiwaniem i czym sie tam jescze da 😊

Zgłoś nadużycie #61 19 maja 2015, 21:05

A w ogole dziewczyny jak Wam dzieciaczki spia w ciagu dnia ? Bo Alek juz drugi dzien mi tylko dwie godziny spal. A w ogole to zaczyna marudzic jak mnie nie widzi i musze mu cos wymyslac non stop bo sie nudzi. Kurcze 1,5 miesiaca chlopak a juz mamy synek 😊

Zgłoś nadużycie #62 20 maja 2015, 13:34

justysia123 Zaprawiona w bojach
CZesc Mamuski dawno u Was bylam.. ale macierzynstwo mnie wciagnelo :D Malej Katarek przeszedl, jakby mogla to by jadla caaly czas :) uczymy sie robienia nowej butelki co 3 h a nie tak jak wczesniej ze je kiedy krzyknie :P Mala lubi pospac :D ale od 8-12 nie ma opcji zeby dziecko spalo :D czytam tak o tym tradziku to na calej buzi czy jak ?? bo moja ma krostki na czole i luku brwiowym, dzis pytalam poloznej to mowi ze to moga byc potowki i kazala smarowac na wacik oktaniseptem.. wczoraj zauwazylam z pepucha kilka kropelek krwi wyplywa.. ale polozna mowi ze to nie ma opcji, ze to krew bo skoro kikut odpadl to tam rany nie ma.. ze moze to sie pepek oczyszcza jeszcze. i mam przemywac i dezynfekowac.. jutro idziemy do ortopedy i jak szybko pojdzie to skocze do rodzinnego lekarza i pokaze odrazu pępuszek i czoło. bo moze to wcale nie sa potowki..

Zgłoś nadużycie #63 20 maja 2015, 13:56

justysia123 Zaprawiona w bojach
ja daje do picia koperek, rumianek i herbatke humanna na dobry sen :)

Zgłoś nadużycie #64 20 maja 2015, 19:00

Marrrtha napisał(a)

Znowu sie wtrącę ;) przy karmieniu mieszanym często zdarzaja sie zaparcia i kupki są rzadziej. Mój po wyjsciu ze szpitala przy karmieniu mieszanym nie zrobił kupki przez 8 dni... Położna kazala mi robic masaz brzuszka i czekac do 10 dni a potem czopki, ale kupka co 2,3,4 dni jest jak najbardziej prawidłowa, ważne żeby dziecka brzuszek nie męczył, jeśli nie steka i nie płacze to widocznie nic mu z tego powodu nie dolega :)

Moje dziecko jest juz calkiem na mm i robi kupkę jedna na dzien a czasem jakiś dzien pominie. Ogólnie na mm kupki są zdecydowanie rzadziej niz na piersi.
'
Przepraszam za brak interpunkcji ale mi synek reke zajmuje :)

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz :)

Zgłoś nadużycie #65 20 maja 2015, 19:03

justysia123 napisał(a)

ja daje do picia koperek, rumianek i herbatke humanna na dobry sen :)

Z humanna ja pije herbatke na laktacje bo licho u mnie od poczatku z pokarmem. A tak to z hipa herbatka z koprem wloskim i rumianek dla malego.

Zgłoś nadużycie #66 20 maja 2015, 21:15

tulips Gotowa na wszystko

lencia88jaw napisał(a)

Z humanna ja pije herbatke na laktacje bo licho u mnie od poczatku z pokarmem. A tak to z hipa herbatka z koprem wloskim i rumianek dla malego.

lencia, a nie myślałaś, zeby pobudzić laktacje laktatorem?
ja akurat nie mam problemu z laktacją, ale wiem, ze wiele osób tak sobie radzi z problemem.
ja za to używam laktatora, bo mój synuś ma kolki, jest bardzo zagazowany...a ja mam pokarmu aż za dużo, wręcz tryska na początku karmienia, no i mały się krztusi, próbuje szybciej ssać to się nałyka powietrza, a czego potem nie odbeknie, schodzi do jelit. no i polecono mi, by trochę pokarmu odciągać...ja mam laktator Lovi Prolactis, działa super, przede wszystkim nie boli, a juz różne opinie o laktatorach słyszałam...szybko ściąga pokarm, jest cichy i porządny. nie wiem, czy używasz laktatora, ale ten mogę Ci polecić :)
powodzenia i nie poddawaj się, laktacja na pewno się wreszcie rozhula :)

Zgłoś nadużycie #67 20 maja 2015, 23:52

Konto usunięte
Hejka Mamcie :) Dawno nie było mnie na dłużej, ale nie miałam czasu. Już się zadomowiliśmy w nowym mieszkanku. Poprzedni lokatorzy zostawili je w tak tragicznym stanie, że gdyby nie to, że mamy mieszkać tylko za czynsz i opłaty to byśmy odpuścili. Syf jak nie wiem, w kuchni za szafkami koszmar, tłuszcz, zgnite warzywa i nie wiem co jeszcze, bo się nie zastanawiałam nad tym. Poniszczone wyposażenie. Podłogi w kropki, bo tak wspaniale pomalowali ściany.. Generalnie ponad 2 tygodnie mąż walczył z teściami i rodzeństwem z tym syfem. Odpicowali może nie rewelacyjnie, ale na to co było to jest cudownie. W wolnej chwili wrzucę zdjęcia sprzed remontu i po.
My po szczepieniach. Po 5w1 i wzw b żadnych problemów, wczoraj miał pneumokoki i mu się obrzęk na nóżce zrobił i był baaardzo niespokojny i płaczliwy. Po czopku Viburcol poszedł spać ładnie. Waży 4300. Wychodzi na to że przez ostatnie 2 tygodnie przybierał po 350g tygodniowo. Niestety nadal dokarmiam go mm, bo mam za mało mleka. Ale 3 godziny po karmieniu jadł samą butlą (sytuacja awaryjna) i zjadł 140ml więc chyba dużo. Ja laktatorem co 3 godziny jak ściągałam to z obu piersi ledwo 90, czasem nawet 50 tylko więc możliwe, że się nie najada :( Szkoda, ale walczę dalej. Przystawiam go często i staram się dokarmiać jak najmniej. Ale wit K nie podawałam bo pił powyżej 100 ml modyfikowańca więc już się nie podaje.
Wit D dostał na receptę Vigantol i ma brać po 2 krople codziennie bo ma miękką potylicę jak powiedziała lekarka.
Rośnie ładnie, dziś go mierzyłam wyprostowanego to ma 58 cm :D Wrzucę jutro jakieś zdjęcia jego :) Mam takie fajne z niedzieli jak skończył 2 miesiące i "pokazuje" na palcach ile ma :P takie się udało trzasnąć.
Czytam Was w wolnych chwilach, ale widzę, że coraz mniej piszecie :) dzieci to pochłaniacze czasu :) i pieniędzy też :D
Teraz będę już częściej mam nadzieję. Buziaki i ucałujcie maluszki :)

Zgłoś nadużycie #68 21 maja 2015, 8:38

Nowamama, to fajnie ze Wy juz sami i na mieszkanku i ze juz masz czysto. Nie ma to jednak jak mieszkac samemu 😊
To Karolek w porownaniu z waga urodzeniowa to juz duzy chlopak 😊 Dawaj zdjecia 😊 Tak jak piszesz dzieci to pochlaniacze czasu. A jak sobie teraz radzisz sama ze wszystkimi obowiazkami?

Mi wczoraj dzieciaczki oba o 20'ej poszly spac, a zaraz po nich tatus sie polozyl. Kurcze mialam wieczor dla siebie. Odstrzelilam sobie kapiel ze pilingami, maseczkami na wlosy, twarz i itd., itp. Potem filmik w spokoju obejrzalam. Kurcze ale bylo pieknie, takiego spokoju mi bylo trzeba 😊

Zgłoś nadużycie #69 21 maja 2015, 10:35

mala24 Supermama

Sabi85 napisał(a)

witajcie ja się teraz 13 czerwcu szykuję na Wesele oczywiście nie moje jeszcze :D a potem 20 czerwca na chrzest Kamilka i Kacperka :)
Wczoraj miałam urodziny :) Ach te 30 lat mi skoczyło hehe 23 Maja Impreza Rodzinna

spóźnione 100 lat!!!

Zgłoś nadużycie #70 21 maja 2015, 21:35

tulips napisał(a)

lencia, a nie myślałaś, zeby pobudzić laktacje laktatorem?
ja akurat nie mam problemu z laktacją, ale wiem, ze wiele osób tak sobie radzi z problemem.
ja za to używam laktatora, bo mój synuś ma kolki, jest bardzo zagazowany...a ja mam pokarmu aż za dużo, wręcz tryska na początku karmienia, no i mały się krztusi, próbuje szybciej ssać to się nałyka powietrza, a czego potem nie odbeknie, schodzi do jelit. no i polecono mi, by trochę pokarmu odciągać...ja mam laktator Lovi Prolactis, działa super, przede wszystkim nie boli, a juz różne opinie o laktatorach słyszałam...szybko ściąga pokarm, jest cichy i porządny. nie wiem, czy używasz laktatora, ale ten mogę Ci polecić :)
powodzenia i nie poddawaj się, laktacja na pewno się wreszcie rozhula :)

U mnie laktator idzie 2-3 razy na dzien. Czesto jest tak ze z butelki mu daje bo przez problemy z jezyczkiem zamiast jedzenia z piersi jest krzyk