Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #531 14 lipca 2015, 13:52

Konto usunięte

Sabi85 napisał(a)

u nas widać ząbki dwa na dole na razie jest nieźle chodź momentami płacz nieziemski hehe :) kupiliśmy coś na dziąseł-ka

Wasze pociechy też tak gaworzą?

Wooow u nas nic nie widać choć ślini się jak nie wiem. Karolek zaczął głużyć jakoś miesiąc temu. Wtedy przyjechała do mnie znajoma z półroczną córeczką i ta mała tak nadawała, że chyba Karol nie chciał być gorszy. Zaczął wydawać z siebie dźwięki. Teraz ma takie chwile, że gada na całego. Ale jak ja pierwsza do niego zacznę mówić to słucha i się śmieje. No i oczywiście gada do zabawek, pieluszki, kółeczek, i raz nawet do swojej rączki :D

Zgłoś nadużycie #532 14 lipca 2015, 20:20

lencia88jaw Gotowa na wszystko

malamimka napisał(a)

U mnie jeden śliniak po całym dniu jest mokry jak ściera. Piachy wkłada i sie dławi albo palca z paznokciem pod podniebienie kiedy dziecko samo zaczyna chwytać w sensie ze wyciągnie do rzeczy reke i ja weźmie?

Moj juz trzyma rzeczy, ale sam nie bierze, trzeba mu podac. Bawi sie pielucha tetrowa a swoja droga ona tez jest mniam mniam :D nie umi utrzymac ciezszych rzeczy no ale ma na to czas. Gryzak trzymam w rece a on go lapie iiii do buzi hehe :)

Zgłoś nadużycie #533 14 lipca 2015, 21:33

karolina Gotowa na wszystko
Troche mnie nie było ale wszystko nadrobilam. Kubuś jest. Troche do tylu bo tylko się uśmiecha ale tym się nie przejmuje. Bo jeszcze nadrobi. Z rozszerzaniem dałam sobie narazie spokój. Bo niby podstawowe produkty tzn jabłko i marchew ale był duży problem z brzuchem. Takze troche odczekam i będę próbować znowu coś podać. Ale tym razem jabłko bo marchewka się załatwiał 4 dni to może od tego...
Byłam wczoraj u okulisty ale na szczęście wszystko super następna wizyta 21.08 i badanie krwi z paluszka. To była masakra. Gorzej od szczepionki:'(

Zgłoś nadużycie #534 14 lipca 2015, 21:48

Konto usunięte

karolina napisał(a)

Troche mnie nie było ale wszystko nadrobilam. Kubuś jest. Troche do tylu bo tylko się uśmiecha ale tym się nie przejmuje. Bo jeszcze nadrobi. Z rozszerzaniem dałam sobie narazie spokój. Bo niby podstawowe produkty tzn jabłko i marchew ale był duży problem z brzuchem. Takze troche odczekam i będę próbować znowu coś podać. Ale tym razem jabłko bo marchewka się załatwiał 4 dni to może od tego...
Byłam wczoraj u okulisty ale na szczęście wszystko super następna wizyta 21.08 i badanie krwi z paluszka. To była masakra. Gorzej od szczepionki:'(

Wiesz czytałam dziś ze marchewke daje sie jak dziecko ma biegunke. Wiec moze byc zapierajaca. A umiejętności nadrobi nawet nie bedziesz wiedziala kiedy. Karol nie gadal a jak zaczal to na calego :) za to nie bardzo chce sie przewracać na boki... cos tak próbuje ale jakby mu nie zależało. Glowe na brzuchu trzyma coraz lepiej ale jeszcze mu sie buja :D wyglada jak te pieski co sie na tyna szybe w aucie stawia :D

Zgłoś nadużycie #535 14 lipca 2015, 21:54

Konto usunięte
A karol je coraz wiecej rzeczy. Ostatnio sie przerazilam bo mąż mu kupil w rossmanie sloiczki wprawdzie po 4 miesiacu, ale uwaga 1. Jablko, malina, truskawka. 2. Ziemniak, marchewka, WOLOWINKA. Na szczescie nie podal mu obu na raz i na szczęście nic mu po tym nie bylo... ehh.. karol to chyba jest wszystkozerny. Suszona sliwke tez juz jadl. Tylko po gruszkach z jablkiem (tez po 4 miesiacu) mial lekki problem z kupka wiec gruszki odpuszczamy.

Zgłoś nadużycie #536 14 lipca 2015, 23:56

yoko1 Zaprawiona w bojach
Nowamama karolina dzięki dziewczyny za odpowiedz :*

Jednak moja mała chyba najmniejsza na wątku...dziś ważona i mierzona - 4300 i 57cm a je całkiem sporo i nawet czasem ma mało ;)

nowamama z Karolka to smakosz :D nasza mała tez musi spac z pieluszką i ją trzyma ale lepsze od pieluszki do trzymania jest paluszek mamy ;)

karolina i ja się właśnie tego boje ... powrotu kolek :/ ... do dziś jak zjem nabiał albo cos co na mała zle działa to mamy akcje kolkowa np. tak jak dziś cały dzień darcie się bo zjadłam loda wrrr ... jeśli jestem w menu grzeczna to kolki mamy tylko wieczorem jeśli niestety popuszczę do wydzieramy się po każdym posiłku :( i stad me obawy jeśli chodzi o wprowadzanie jedzonka małej :( ... ja jednak poczekam ... zresztą moja dr. mi odradza i mówi ze przy takich kolkach jak ma mała poczekać jeszcze co najmniej miesiąc lub więcej....wiec może i Wy lepiej dajcie sobie spokoj na jakiś czas po co męczyc maluszka....

sabi ale szybko u Was zabki :) mały się chyba kotleta doczekać nie może ;) u nas zapewne będzie dużo później, pierworodny pierwszy zab gdy miał rok i miesiąc drugi jak miał 10 miesięcy ciekawe jak Madzia...

Dziewczyny ale te Wasze dzieciaczki są boskie :D piękne zdjęcia :)

U nas Madzia tez dużo rozmawia w szczególności ze mna a braci bardzo lubi obserwować gdy siedzą obok niej, uwielbia tez obserwować swoje dłonie i pcha całe piąstki do buzi, coraz ładniej trzyma główke ale daleko jeszcze do doskonałości...zresztą ma jeszcze czas...ale tak jak i pierworodny nienawidzi lezec na brzuszku i cw.podnoszenie główki :/ dla niej to jest najwieksza kara jaka może być...zaczyna nam się mała powoli przemieszczać na pleckach ;) wokół własnej osi ale jeszcze nigdy w całości siebie nie okrążyła ale idzie w dobrym kierunku na boczki tez się obraca i uwielbia gdy jej włączę pozytywkę i wieszam różne zabawki tak aby mogła chwytać (pod tym względem jest całkiem inna niż bracia ich to nie interesowało )....próby chwytania są i trąca rączką wiszące zabawki ale jeszcze nigdy nie udało jej się zatrzymać jej w dłoni ;)

Zgłoś nadużycie #537 15 lipca 2015, 0:08

yoko1 Zaprawiona w bojach
Madziulka :D

Zgłoś nadużycie #538 15 lipca 2015, 8:04

Sabi85 Gotowa na wszystko

nowamama napisał(a)

Piąstki do buzi też pcha... Tylko, że teraz coraz częściej zamiast przykładać piąstki do buzi to dźwiga głowę do piąstek :P
jeszcze 3 dni i mamy 4 miesiące :D

ekstra ale to zleciało nie
http://fajnamama.pl/forum/temat/marcowo-kwietniowo-majowe-2015/

Zgłoś nadużycie #539 15 lipca 2015, 8:06

yoko1 napisał(a)

sliczna dziewczynka

Zgłoś nadużycie #540 15 lipca 2015, 8:09

U nas ząbki teraz

miesiąc po porodzie już gaworzył

trzyma rożne rzeczy , nawet czasem butelkę z soczkiem , smoczek z buzi sobie wyciąga rączką :P i trzyma go hehe zdolniacha, nie lubi leżeć woli siedziec a kocha stać na nogach . Głowę podnosi bardzo

Zgłoś nadużycie #541 15 lipca 2015, 10:09

Konto usunięte

yoko1 napisał(a)

Piękna dziewczynka :) Nic tylko wycałować :* No to wycałuj ją od e-ciotki :D

Zgłoś nadużycie #542 15 lipca 2015, 10:36

Konto usunięte

Sabi85 napisał(a)

U nas ząbki teraz

miesiąc po porodzie już gaworzył

trzyma rożne rzeczy , nawet czasem butelkę z soczkiem , smoczek z buzi sobie wyciąga rączką :P i trzyma go hehe zdolniacha, nie lubi leżeć woli siedziec a kocha stać na nogach . Głowę podnosi bardzo

Sabi ja z moim mam problem, bo też woli siedzieć, ale jeszcze nie siedzi stabilnie więc nie chcę go za często sadzać, ale na leżąco czasem jest histeria :D Jak się uprze to nic nie pomoże...

Zgłoś nadużycie #543 15 lipca 2015, 11:13

malamimka Zaprawiona w bojach
Moja w sumie jest jedna z najmłodszych wiec ma czas dzis pierwszy raz wyciągnęła świadomie reke do zabawki i js minotolila . Ostatnio zaczela ogladac to co ma w rece i sama di buzi jyz pcha zabawki ale dalej nie lubi na brzuchu i macie edukacyjnej 15 drze sie nie wiem czemu. Woli na przewijaku leżeć czy na sofie oglada lampki żyrandole szarpać za karuzele. Leżeć na lozku gadac z roletami tzn dziurami w nich mamy zewnętrze czasem śa tam takie dziurki jak nie spuszczę do konca i dołu jak spuści sir noc dzien to to widac szparki światła. Ostatnio zauważyła sie w lusterku o zaczela do siebie śmiać tzn :2 tyg temu. Podciąga wysoko nogi ma gilgotki i umie sie śmiać tylko rzadko to robi gaworzy tez czesto pieje czasem smitnym głosem jak wilk do księżyca albo cos jakby krzyczała i wygladaszals swoje żale lamenty

Zgłoś nadużycie #544 15 lipca 2015, 15:11

malamimka Zaprawiona w bojach
Yoko Grze kupiłaś ten materacyk do wózka taki biały z tloczeniami ? Rzeczywiście malutka moja tych wymiarów była jak sir urodziła teraz nosi x68 a niektóre 74. Macie nawilżacze powietrza i jak z katarem u was

Zgłoś nadużycie #545 15 lipca 2015, 20:36

karolina Gotowa na wszystko
Yoko właśnie jeszcze ma kółki gdy ja coś zjem. Chociaż juz nie powiem bo juz jakiś czas zaczynam podjadac. I nic mu nie było takze z tego się cieszę. Ale wprowadzanie... Ech nie wiem. Raczej dam spokój. Chociaż nasza doktorka bardzo nalega żeby wprowadzać:-/

Zgłoś nadużycie #546 15 lipca 2015, 21:54

Konto usunięte

karolina napisał(a)

Yoko właśnie jeszcze ma kółki gdy ja coś zjem. Chociaż juz nie powiem bo juz jakiś czas zaczynam podjadac. I nic mu nie było takze z tego się cieszę. Ale wprowadzanie... Ech nie wiem. Raczej dam spokój. Chociaż nasza doktorka bardzo nalega żeby wprowadzać:-/

Tu musisz się kierować instynktem... Wiesz, co innego jak lekarz zabroni, może mieć ku temu powody. Ale jeśli nalega, a małemu coś dolega to rób jak Ty uważasz, a nie jak lekarka mówi. Sama wiesz co najlepsze dla Twojego dziecka. Możesz odczekać tydzień i spróbować znów. Możesz spróbować z dynią np. Jest polecana jako pierwsze warzywo. Podajesz mu słoiczki czy sama gotujesz? Może zrób odwrotnie.. Tzn. jeśli dawałaś słoiczek to ugotuj, a jeśli gotowałaś daj słoiczek. Niektóre dzieci mają problemy po marchewce domowej inne po słoiczkowej itp. Trudno tak na sucho doradzać, bo akurat Karol je wszystko i nie ma z niczym problemów (poza gruszką). Powodzenia i trzymam kciuki za Kubunia i jego brzuszek :*

Zgłoś nadużycie #547 15 lipca 2015, 22:32

Konto usunięte
https://www.facebook.com/natalia.saladra/videos/907234185982368/?l=8852412485204... Taka jestem dumna :)

Zgłoś nadużycie #548 15 lipca 2015, 22:54

yoko1 napisał(a)

Sliczna ta Twoja kruszynka :)

Zgłoś nadużycie #549 15 lipca 2015, 22:56

nowamama napisał(a)

https://www.facebook.com/natalia.saladra/videos/907234185982368/?l=8852412485204761686 Taka jestem dumna :)

Smacznego :)

Zgłoś nadużycie #550 15 lipca 2015, 22:58

malamimka napisał(a)

Yoko Grze kupiłaś ten materacyk do wózka taki biały z tloczeniami ? Rzeczywiście malutka moja tych wymiarów była jak sir urodziła teraz nosi x68 a niektóre 74. Macie nawilżacze powietrza i jak z katarem u was

U nas suche kozy :) katar tylko po kąpieli, ale to przez różnice temperatur