Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #491 10 lipca 2015, 12:20

karolina Gotowa na wszystko

nowamama napisał(a)

Jaki szczęśliwy :) Cudowne wieści :) I fajnie, że waga rośnie :) ja dziś ważyłam Karola. 6000g. Potroił wagę urodzeniową :) A do okulisty na jakie badanie? Co pozwolili Ci wprowadzać do diety Kubunia?

To fajnie waży :-) jeśli chodzi o konkretne produkty to nic nie mówiła ale po kolei będę wprowadzać. Najpierw marchewka ziemniak jabłk. A później to co lekkie żeby mu normalnie Brzuszek trawil. Chociaż dziś są problemy z brzuchem :-( więc ciężko bedzie u nas to wyglądało.

Zgłoś nadużycie #492 10 lipca 2015, 12:44

Konto usunięte

karolina napisał(a)

To fajnie waży :-) jeśli chodzi o konkretne produkty to nic nie mówiła ale po kolei będę wprowadzać. Najpierw marchewka ziemniak jabłk. A później to co lekkie żeby mu normalnie Brzuszek trawil. Chociaż dziś są problemy z brzuchem :-( więc ciężko bedzie u nas to wyglądało.

Mimo wszystko życzę powodzenia. A ile mu dajesz na raz? Karol potrafi zjeść cały słoiczek. A jak Kubuś ma problemy z brzuszkiem to może dawaj mu 1-2 łyżeczki i dokarmiaj mlekiem i zwiększaj porcje warzywka to się przyzwyczai po malutku.
Nie wiem czy przeoczyłaś, ale pytałam na jakie badanie do okulisty :) Chyba, że nie chciałaś odpisać to ok :)

Zgłoś nadużycie #493 10 lipca 2015, 23:24

mala24 Supermama

tulips napisał(a)

hej dziewczyny, fajnie, że podtrzymujecie wątek :) ja od czasu do czasu zaglądam, nie zawsze zdążę coś napisać
u nas wszystko dobrze, synuś rośnie zdrowo, nie szczepimy się, niestety już idą mu zęby na dole (niestety, bo troszkę cierpi, a ja się boję, że będzie mnie gryzł przy karmieniu :) ) coraz wiecej się śmieje i "gada", jest słodki i kochany
super Wasze dzieciaczki :) ale w szoku jestem, że już zaczynacie stałe pokarmy, że są lekarze, którzy tak zalecają.. słyszałam, że jak się karmi mm, to od 4 mies najwcześniej. ja zdecydowałam się na blw, zaczynamy jak mały będzie miał 6 mies.i to tylko jeśli będzie sam siedział. teraz tylko kp.
poza tym przyjechali do nas moi rodzice na 2 tyg.i się cieszę bo trochę odetchnę :)
pozdrawiam Was serdecznie, ucałujcie ode mnie swoje ślicznosci :)

dlaczego nie szczepisz? ja neta chwilowo nie miałam

Zgłoś nadużycie #494 10 lipca 2015, 23:42

iga1990 Świeżo upieczona
Moja córeczka jest na piersi i już od miesiąca staram się dawać jej po troszku jakiś nowości. Oczywiście staram się robić samodzielnie, ale zdarza się że kupuję gotowe deserki i zupki. Już dziś mogę śmiało powiedzieć że moja malutka potrzebowała już czegoś innego (w sensie że innego od mleka) Teraz wiem że jest najedzona. Podaje małej też kaszki ryżowe tylko takie do jedzenia łyżeczką.

Zgłoś nadużycie #495 11 lipca 2015, 8:41

nowamama napisał(a)

Mimo wszystko życzę powodzenia. A ile mu dajesz na raz? Karol potrafi zjeść cały słoiczek. A jak Kubuś ma problemy z brzuszkiem to może dawaj mu 1-2 łyżeczki i dokarmiaj mlekiem i zwiększaj porcje warzywka to się przyzwyczai po malutku.
Nie wiem czy przeoczyłaś, ale pytałam na jakie badanie do okulisty :) Chyba, że nie chciałaś odpisać to ok :)

Daje mu po dwie łyżeczki na początek. Takze nie dużo jak na początek. Wczoraj też dałam marchewke zobaczymy jak bedzie dziś. I przeoczylam. Sama się upomniałam. Poprostu kontrola czy wszystko ok przez to ze wcześniak

Zgłoś nadużycie #496 11 lipca 2015, 11:48

lencia88jaw Gotowa na wszystko
Właśnie bede zmieniala bombe pieluszkowa haha takiej jeszcze nie bylo :D az napisac musialam o tym :D

Zgłoś nadużycie #497 11 lipca 2015, 14:13

lencia88jaw napisał(a)

Właśnie bede zmieniala bombe pieluszkowa haha takiej jeszcze nie bylo :D az napisac musialam o tym :D

Ja to miałam kilka razy. Jak długo kupy nie zrobi to później jest ciekawie. I dziś też tak bedzie bo kupy nie było od wczoraj. He he a do tego dziś mu dałam troche jabłuszka ;-)

Zgłoś nadużycie #498 11 lipca 2015, 19:13

mala24 Supermama

karolina napisał(a)

Ja to miałam kilka razy. Jak długo kupy nie zrobi to później jest ciekawie. I dziś też tak bedzie bo kupy nie było od wczoraj. He he a do tego dziś mu dałam troche jabłuszka ;-)

u nas 3 dzień bez kupy

Zgłoś nadużycie #499 11 lipca 2015, 21:28

Konto usunięte

lencia88jaw napisał(a)

Haha dzieki za info xD to ja tez sie podzielę :) karol dostał jablko z jagoda i na drugi dzien była taka bomba, ze chciało mi sie płakać :) normalnie 10 kg kupy :) po takiej kupie to chyba wrócił do wagi urodzeniowej :D

Zgłoś nadużycie #500 11 lipca 2015, 21:35

Konto usunięte

karolina napisał(a)

Daje mu po dwie łyżeczki na początek. Takze nie dużo jak na początek. Wczoraj też dałam marchewke zobaczymy jak bedzie dziś. I przeoczylam. Sama się upomniałam. Poprostu kontrola czy wszystko ok przez to ze wcześniak

My mielismy dwa razy badanie na retinopatie, ale ja nawet nie weszlam do gabinetu. Mateusz poszedl z karolem. I jak Kuba teraz sie ma? Po nowym jedzonku.

Zgłoś nadużycie #501 11 lipca 2015, 22:59

jnwoppl Zaprawiona w bojach
A u nas przez dwa tygodnie był temat zielonych, luźnych kup... więc jakby ktoś potrzebował się poradzić, to polecam się - byłam z tym dwa razy u lekarza, strasznie dużo czytałam, zrobiliśmy diagnostykę i konsultowaliśmy u profesora... mama moja mówi, że zdziwiam, ale ja się tak boję tego mojego Skarba, co z nim, czy wszystko dobrze i że go nie rozumiem jak płacze, że wolę dmuchać na zimne.

Ostatecznie podobno miał jakąś bakterię, ale nic groźnego, wyniki odbieramy w poniedziałek, alergia raczej wykluczona, za to profesor powiedział, że to może być też od tego, że mały za dużo wisi u piersi, zamiast jeść i robić przerwy. Że żołądek non stop trawi i dostaje za małe porcje. Kurde, gdyby nie to, że się nasłuchałam jakie to ważne, żeby karmić naturalnie, podarowałabym sobie bo u nas to jak orka na ugorze :( czasochłonne, mleka mam tak ledwo ledwo żeby mu starczyło. Aktualnie za radą lekarza odciągam i podaję mu odciągnięte, żeby jadł na raz. Po butelce ewentualnie daję go do piersi na krótkie przytulenie. I kurde, nie wiem, czy Jaś miał jakieś bakterie, bo po jednej dobie takiego karmienia już jest poprawa - kup mniej i kolor dobry.

BTW zawsze się śmiałam z dziewczyn, które przeżywały temat kupek, zupek, srutek jak coś super hiper ważnego :) ... no to mam za swoje :) Macierzyństwo wszystko zmienia :)

Zgłoś nadużycie #502 11 lipca 2015, 23:00

jnwoppl Zaprawiona w bojach
A i zapomniałam :) Ważyliśmy Janka i ma 5.920 :) może do końca 3 miesiąca dobije do 7 :)  
A jeszcze jedno pytanie do dziewczyn, które planują powrót do pracy - skłaniacie się do niani, czy żłobka? Bo zaczynam ważyć za i przeciw...

Zgłoś nadużycie #503 13 lipca 2015, 1:45

justysia123 Zaprawiona w bojach
Czesc mamusie :) dawno mnie tu nie bylo jak przeczytalam o tragedii Gosi to.az sie boje pojsc spac :( Hania rosnie wazy prawie 6kg :) powiedzcie mi mamy, ktore dzieciatka nie spieszyly sie na swiat kiedy rozszerzac diete? Czy to ze przenoszone ma jakies znCzenie?

Zgłoś nadużycie #504 13 lipca 2015, 10:42

Konto usunięte

justysia123 napisał(a)

Czesc mamusie :) dawno mnie tu nie bylo jak przeczytalam o tragedii Gosi to.az sie boje pojsc spac :( Hania rosnie wazy prawie 6kg :) powiedzcie mi mamy, ktore dzieciatka nie spieszyly sie na swiat kiedy rozszerzac diete? Czy to ze przenoszone ma jakies znCzenie?

Wiesz jesli chcesz mozesz zapytac swojego lekarza. Jesli chcesz na wlasna reke to powiem Ci co mi lekarka powiedziala. Dzieci urodzone w terminie (albo przenoszone ale to akurat nie ma znaczenia) rozszerzanie diety jak skonczy 4 miesiące. Soczki np. jablkowy mozna troche wczesniej. U mnie pozwoliła wczesniej, ale nie ma reguły, bo znajoma urodzila w tym samym tygodniu ciazy co ja i jej lekarka nie pozwolila nawet kleiku ani kaszki choc maly mial wtedy juz chyba 7 miesiecy.

Zgłoś nadużycie #505 13 lipca 2015, 11:49

Badylek89 Gotowa na wszystko
witajcie mamusie :) my juz po 2 szczepieniu :) Kubus wazy 5600 a jak Wasze maluszki? troche sie wymuszaczi marudka zrobil ale dalej grzeczny;0ja dalej karmie kiersia i jeszxze nie pracuje a Wy jak tam kochane?

Zgłoś nadużycie #506 13 lipca 2015, 12:27

mala24 Supermama

Badylek89 napisał(a)

witajcie mamusie :) my juz po 2 szczepieniu :) Kubus wazy 5600 a jak Wasze maluszki? troche sie wymuszaczi marudka zrobil ale dalej grzeczny;0ja dalej karmie kiersia i jeszxze nie pracuje a Wy jak tam kochane?

świetnie :)

Zgłoś nadużycie #507 13 lipca 2015, 12:28

mala24 Supermama

jnwoppl napisał(a)

A u nas przez dwa tygodnie był temat zielonych, luźnych kup... więc jakby ktoś potrzebował się poradzić, to polecam się - byłam z tym dwa razy u lekarza, strasznie dużo czytałam, zrobiliśmy diagnostykę i konsultowaliśmy u profesora... mama moja mówi, że zdziwiam, ale ja się tak boję tego mojego Skarba, co z nim, czy wszystko dobrze i że go nie rozumiem jak płacze, że wolę dmuchać na zimne.

Ostatecznie podobno miał jakąś bakterię, ale nic groźnego, wyniki odbieramy w poniedziałek, alergia raczej wykluczona, za to profesor powiedział, że to może być też od tego, że mały za dużo wisi u piersi, zamiast jeść i robić przerwy. Że żołądek non stop trawi i dostaje za małe porcje. Kurde, gdyby nie to, że się nasłuchałam jakie to ważne, żeby karmić naturalnie, podarowałabym sobie bo u nas to jak orka na ugorze :( czasochłonne, mleka mam tak ledwo ledwo żeby mu starczyło. Aktualnie za radą lekarza odciągam i podaję mu odciągnięte, żeby jadł na raz. Po butelce ewentualnie daję go do piersi na krótkie przytulenie. I kurde, nie wiem, czy Jaś miał jakieś bakterie, bo po jednej dobie takiego karmienia już jest poprawa - kup mniej i kolor dobry.

BTW zawsze się śmiałam z dziewczyn, które przeżywały temat kupek, zupek, srutek jak coś super hiper ważnego :) ... no to mam za swoje :) Macierzyństwo wszystko zmienia :)

kurcze u Nas też były zielone ale lekarz nasz stwierdził że na piersi to mogą takie być, na szczęście już są normalne, tyle że dziś nie ma już 4 dzień

Zgłoś nadużycie #508 13 lipca 2015, 12:35

Konto usunięte

Badylek89 napisał(a)

Piękni jesteście oboje :) Świetnie razem wyglądacie :) Kubuś śłodziutki, a Ty promienna :) Rewelacja :)

Zgłoś nadużycie #509 13 lipca 2015, 12:37

Sabi85 Gotowa na wszystko

Badylek89 napisał(a)

Jest przeuroczy :)
http://fajnamama.pl/forum/temat/marcowo-kwietniowo-majowe-2015/

Zgłoś nadużycie #510 13 lipca 2015, 12:38

Sabi85 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny jak wasze dzieciaczki bo mojemu zaczynają wychodzić ząbki wielki szok :)
http://fajnamama.pl/forum/temat/marcowo-kwietniowo-majowe-2015/