Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #331 20 czerwca 2015, 10:30

malamimka Zaprawiona w bojach
Która z was ma alergika skaze białkowa ? Lub bardzo sucha skore ? Czym nawilżanie skore najbardziej suche rączki nóżki szyjka i policzki . I jak radzicie sobie z eliminacja nabiału i jajek w diecie ?

Zgłoś nadużycie #332 20 czerwca 2015, 14:42

karolina Gotowa na wszystko

malamimka napisał(a)

Która z was ma alergika skaze białkowa ? Lub bardzo sucha skore ? Czym nawilżanie skore najbardziej suche rączki nóżki szyjka i policzki . I jak radzicie sobie z eliminacja nabiału i jajek w diecie ?

Kubuś nie ma skazy ale jeśli chodzi o suchośc to jako wcześniak miał bardzo suchą skure i używam nawet do tej pory parafina ciekła

Zgłoś nadużycie #333 20 czerwca 2015, 15:22

MonaB Fajna mama

malamimka napisał(a)

ja dopiero teraz wprowadzam nabiał, od porodu nie jadłam do wczoraj ;)
Cóż, ciągle kanapki z szynką drobiową, ogórkiem i sałatą, a posmarowane margaryną bezmleczną- tłuszczem roślinnym ;) obiady to najczęściej gotowany drób z ziemniakami/kluskami, albo właśnie kluski na słodko- z cukrem i roztopioną margaryną bezmleczną ;)
Do tego różnego rodzaju ciastka, mam już wybadane które nie mają w składzie zakazanych rzeczy i niestety ubrania ciągłe wszystkie za ciasne :P
Póki co nie mam nic do smarowania małego, bo z racji mojej diety skóra nie jest aż tak sucha- jedynie lekarka zaleciła kąpiel w emolientach. Do córki miałam mnóstwo przepróbowanych maści, kończyło się na maściach robionych, a w późniejszym wieku i przy zaostrzeniach czasem odrobina sterydowych maści robionych.
Zobaczymy jak będzie tym razem... Wczoraj jadłam kanapkę z żółtym serem, a na obiad twaróg do makaronu!!! Po prawie 2 miesiącach to naprawdę radość dla podniebienia ;) ale stwierdziłam, że już czas testować...

Zgłoś nadużycie #334 20 czerwca 2015, 15:23

MonaB Fajna mama
Gosssiunia, ja też myślami często przy Tobie.. przy Was!

Zgłoś nadużycie #335 20 czerwca 2015, 19:53

U mnie w 4 tyg wysypało małej buzie kazano mi wyeliminować nabiał masakra i tak do tej pory równy miesiac nie jem . Jakie ciastka mozesz jesc ? Ja smaruje chleb ramą na olejach. A co do wagi przez 3 tyg jadłam bez margaryny kanapki waga leci w dół w tempie ekspresowym przy skazie nie mozna jajek masła mleka ani nic co ma to w składzie . Z 26 kg zostało mi moze 6/4 ? Za tydzien dwa miesiace

Zgłoś nadużycie #336 20 czerwca 2015, 22:28

lencia88jaw Gotowa na wszystko

malamimka napisał(a)

U mnie w 4 tyg wysypało małej buzie kazano mi wyeliminować nabiał masakra i tak do tej pory równy miesiac nie jem . Jakie ciastka mozesz jesc ? Ja smaruje chleb ramą na olejach. A co do wagi przez 3 tyg jadłam bez margaryny kanapki waga leci w dół w tempie ekspresowym przy skazie nie mozna jajek masła mleka ani nic co ma to w składzie . Z 26 kg zostało mi moze 6/4 ? Za tydzien dwa miesiace

To gratuluje bo ja mam jeszcze z jakies 15kg do zrzucenia jak nie wiecej... wszystko przez to ze karmilam piersia raz dziennie a tak to butelka, niestety wyboru nie mialam. Poki normalnie z piersi mi jadl to waga baardzo szybko szla w dol a pozniej przez problemy z karmieniem praktycznie stoji w miejscu. Co do suchosci skory to oliwa z oliwek nie tylko po kapieli i mam krem na recepte przepisywany bo moj ma azs.

Zgłoś nadużycie #337 20 czerwca 2015, 22:30

Jak czesto wasze dzieci maja katar? Moj mial ostatnio przez co czekam na wyznaczenie nowego terminu szczepienia. A w nosku dalej kuzki sie pasą.... macie jakis sprawdzony sposob ?

Zgłoś nadużycie #338 20 czerwca 2015, 22:59

lencia88jaw napisał(a)

Jak czesto wasze dzieci maja katar? Moj mial ostatnio przez co czekam na wyznaczenie nowego terminu szczepienia. A w nosku dalej kuzki sie pasą.... macie jakis sprawdzony sposob ?n

u mojej tez sa podejrzenia AZS ale za wczesnie zeby to stwierdzić ja kapie w w Oilatum i z smaruje kremem specjalnym z emolium mam tez do suchej głowy emulsję z emolium . Wiec czy ma czy nie ma i tsk musze obsługiwać ksknz atppowcem co Masz diecie czego nie moze byc w diecie 👿🎪?

Zgłoś nadużycie #339 20 czerwca 2015, 23:12

Ja uwielbiam pomidory a nie powinnam tak duzo ich jesc a tak to gotowane nie smarzone i nic ostrego, kwasnego ale slodkie jem to przyznam, omijam czekolade, chrupki, chipsy... ale na ciasteczka sobie pozwalam no i tutaj pies pogrzebany i wolno chudne. Ja malego prawie wcale nie karmie piersia, czasami jak mu sie zachce... mial zabieg na wiezadelko pod jezyczkiem i dopiero mu sie zagoilo... ale problem w tym ze tak do butli sie przyzwyczail ze cycek dla niego to teraz kara :( mleka mam malo i nie bardzo jest co sciagac. Ogolnie inaczej sobie to wyobrazalam.

Zgłoś nadużycie #340 21 czerwca 2015, 20:07

lencia88jaw napisał(a)

Ja uwielbiam pomidory a nie powinnam tak duzo ich jesc a tak to gotowane nie smarzone i nic ostrego, kwasnego ale slodkie jem to przyznam, omijam czekolade, chrupki, chipsy... ale na ciasteczka sobie pozwalam no i tutaj pies pogrzebany i wolno chudne. Ja malego prawie wcale nie karmie piersia, czasami jak mu sie zachce... mial zabieg na wiezadelko pod jezyczkiem i dopiero mu sie zagoilo... ale problem w tym ze tak do butli sie przyzwyczail ze cycek dla niego to teraz kara :( mleka mam malo i nie bardzo jest co sciagac. Ogolnie inaczej sobie to wyobrazalam.

nie wiem kochana nic dziwnego ze ssanie piersi go nie interesuje bo o wiele łatwiej jest zasysać z butelki nie wmaga to takiego wysiłku. Mozr spróbuj go zmusić jak bedzie głodny zdesperowany to pociągnie i pierś moja jak jest głodna to sie zasysa jak szalona jak sie najje to pomlaskuje. Pomidor jest dosyc silnym alergenem nie powinno sie go jesc wiecej jak pol pomidora dziennie dodając rownież to ze jest on w wielkich ilościach pryskany. Chodz js jem nic nie jest, ale uważam w jakich ilościach. Z chudnieciem to tylko laktacja zreszta czesto jest tak ze mimo większego zapotrzebowania na kalorie szybkiemu metabliznmowi w praktyce wyglada to tak ze dziecko z poczatku je bardzo czesto i długo i głupi banan jest dopiero w kuchni nie pamietam kiedy czułam taki głód w życiu jak podczas karmienia . Nie ma sie ani czasu ugotować zjesc porządnie w spokoju najcześciej wyglada to tak ze jem jak dzikus przepraszam łykam zaczelam doceniać chwile w których pije gorąca herbatę. Luksus. Jestem szczęśliwa kiedy juz naszykuje sobie jedzenie wtedy wiem ze jak młoda zacznie to dam rade z nis zjesc czasem ja jem ona ciągnie pierś. Mleko jest za lekko strawne mniej kaloryczne dziecko po takiej butli potrafi spac bardzo długo a my tak wisimy nad dziećmi początki wyglądały tsk ze karmiłam co godzine prawie godzine .

Zgłoś nadużycie #341 21 czerwca 2015, 22:13

karolina Gotowa na wszystko
Nowamama prosiłas ostatnio o zdjęcia.

Zgłoś nadużycie #342 21 czerwca 2015, 23:41

Konto usunięte

karolina napisał(a)

Nowamama prosiłas ostatnio o zdjęcia.

Cudowny :) drobniutki. A ma waleczki na nóżkach i rączkach? Piękny słodziak :)

Zgłoś nadużycie #343 22 czerwca 2015, 8:21

MonaB Fajna mama

malamimka napisał(a)

Ciastek jest trochę :D
Z Lidla herbatniki, w Aldi i realu są takie ciastka korzenne spekulatius się chyba nazywają, ciastka digestive, ponoć i oryginalne oreo :) no i różne krakersy, paluszki itp, np. te biedronkowe PUB są bezmleczne i bezjajeczne.
Ja niestety właśnie ciągle podjadam i przez to ciężko mi z wagą. Musiałabym chyba przestać karmić żeby schudnac bo mam ciągle napady głodu i zachcianki przekąskowe ;)
Na facebooku jest grupa Mama karmiąca na diecie eliminacyjnej (jakoś tak) i tak mnóstwo własnie pomysłów na dania, stąd też wiem jakie ciastka i gdzie można dostać :) idzie żyć z tą dietą

Zgłoś nadużycie #344 22 czerwca 2015, 8:26

MonaB Fajna mama
Dla mnie też naszykowane kanapeczki to jedna z największych przyjemności w ciągu dnia... A jem chleba duuuużo w ciągu dnia z racji ciągłego praktycznie głodu. Ale jak mąż przyniesie rano świeży chlebek, do tego drobiowa szyneczka, ogórek... Ale przyjemność! :)

Zgłoś nadużycie #345 22 czerwca 2015, 8:48

Sabi85 Gotowa na wszystko
20.06.2015 Chrzest Kamilka I Kacperka
http://fajnamama.pl/forum/temat/marcowo-kwietniowo-majowe-2015/

Zgłoś nadużycie #346 22 czerwca 2015, 8:51

my chrzest i my wesele

Zgłoś nadużycie #347 22 czerwca 2015, 8:51

my chrzest i my wesele

Zgłoś nadużycie #348 22 czerwca 2015, 9:34

MonaB napisał(a)

Dla mnie też naszykowane kanapeczki to jedna z największych przyjemności w ciągu dnia... A jem chleba duuuużo w ciągu dnia z racji ciągłego praktycznie głodu. Ale jak mąż przyniesie rano świeży chlebek, do tego drobiowa szyneczka, ogórek... Ale przyjemność! :)

Ja wymienilam bialy chleb przenny na czarny zytni. Jest zdrowszy ;) gdybym jeszcze ciasteczka wymienila na dietetyczne byloby super :P hehe

Zgłoś nadużycie #349 22 czerwca 2015, 9:36

Sabi85 napisał(a)

my chrzest i my wesele

Kochana z kim jestes na zdjeciach? :)

Zgłoś nadużycie #350 22 czerwca 2015, 9:37

Sabi85 napisał(a)

20.06.2015 Chrzest Kamilka I Kacperka

Super :) my chrzcimy 23 sierpien :D