Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #271 13 czerwca 2015, 14:42

karolina Gotowa na wszystko
ja się dowiem ile mój waży w środę bo mamy szczepienie. A jeśli chodzi o rozwój to nie kiedy widać ze trzyma chwile głowę podniesiona na rączkach obserwuje wszystko i któryś dzień juz nie kiedy udaje mu się uśmiechnąć gdy sobie leży. Takze daleko w tyle ale i tak jestem zadowolona bo robi postępy. Gaworzyc nawet nie próbuje.

Zgłoś nadużycie #272 13 czerwca 2015, 17:52

jnwoppl Zaprawiona w bojach

MonaB napisał(a)

mój ciągle luźne, spienione i ze śluzem :(

MOna konsultowałaś to z lekarzem? Mi położna zwracała uwagę że jak będzie śluz to od razu do lekarza

Zgłoś nadużycie #273 13 czerwca 2015, 19:16

Konto usunięte

karolina napisał(a)

ja się dowiem ile mój waży w środę bo mamy szczepienie. A jeśli chodzi o rozwój to nie kiedy widać ze trzyma chwile głowę podniesiona na rączkach obserwuje wszystko i któryś dzień juz nie kiedy udaje mu się uśmiechnąć gdy sobie leży. Takze daleko w tyle ale i tak jestem zadowolona bo robi postępy. Gaworzyc nawet nie próbuje.

Mój na brzuszku słabo trzyma główkę jeszcze. I pamiętaj, że my miesiąc korygujemy więc Kuba ma jeszcze czas :)

Zgłoś nadużycie #274 14 czerwca 2015, 7:48

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Nowamama, polozna go mierzyla wyprostowanego.

My jestesmy wysocy. Moj Przemek 182 cm a jak 175 cm.

Zgłoś nadużycie #275 14 czerwca 2015, 8:42

Konto usunięte

Joanna1980 napisał(a)

Nowamama, polozna go mierzyla wyprostowanego.

My jestesmy wysocy. Moj Przemek 182 cm a jak 175 cm.

No to ma po kim być duży :) ja mam 162 a mój Mateusz 176 więc się nie spodziewam, że Karol będzie duży :) chyba jest akurat

Zgłoś nadużycie #276 14 czerwca 2015, 10:48

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Jest wczesniaczkiem, wiec bidulek jest troche w "plecy", ale wyglada juz super. Juz jest taki bobasek slodziutki do przytulania i calowania 😊 Oczywiscie zawsze byl, ale wczesniej to taka chudzinka byla.

Zgłoś nadużycie #277 14 czerwca 2015, 16:20

nowamama napisał(a)

Mój na brzuszku słabo trzyma główkę jeszcze. I pamiętaj, że my miesiąc korygujemy więc Kuba ma jeszcze czas :)

Wiem wiem. Nie oczekuje tego od niego na juz ale widzę jakiś rozwój więc i tak jest super. A gdy zobaczyłam pierwszy uśmiech to aż mi lezka w oczku stanęła.

Zgłoś nadużycie #278 14 czerwca 2015, 20:21

karolina napisał(a)

Wiem wiem. Nie oczekuje tego od niego na juz ale widzę jakiś rozwój więc i tak jest super. A gdy zobaczyłam pierwszy uśmiech to aż mi lezka w oczku stanęła.

Jak Janek się uśmiechnął po raz pierwszy to mi tak samo :) Dziewczyny, wcześniaczki, czy też nie, moim zdaniem nie ma sensu tak sprawdzać, czy dziecko już to robi, to umie etc. i porównywać z innymi dziećmi. Co to ma za znaczenie, czy nauczy się czegoś w 6 tygodniu, czy w 8 :) ważne, żeby czuło, że dla nas jest najlepsze na świecie i jesteśmy dumne z niego :)

Zgłoś nadużycie #279 14 czerwca 2015, 20:46

mala24 Supermama

MonaB napisał(a)

mój ciągle luźne, spienione i ze śluzem :(

mój też luźne, wydaje mi się że zielone ale ładnie przybiera, nie jest marudny, mam powód do zmartwień?

Zgłoś nadużycie #280 14 czerwca 2015, 20:48

mala24 Supermama

nowamama napisał(a)

Tak sobie dzisiaj spałem :P

jak super :)

Zgłoś nadużycie #281 14 czerwca 2015, 20:49

mala24 napisał(a)

mój też luźne, wydaje mi się że zielone ale ładnie przybiera, nie jest marudny, mam powód do zmartwień?

Dzieci mają takie jajecznice robić...przynajmniej karmione naturalnie. Tylko tak jak pisałam - moja położna uczulała na śluz i krew w kupach - ona mówi, że wtedy od razu lekarz.

Zgłoś nadużycie #282 14 czerwca 2015, 20:51

mala24 Supermama

jnwoppl napisał(a)

Dzieci mają takie jajecznice robić...przynajmniej karmione naturalnie. Tylko tak jak pisałam - moja położna uczulała na śluz i krew w kupach - ona mówi, że wtedy od razu lekarz.

a kolor? ja karmię piersią ale jak czytam to pisało że takie nie powinny być, chodź może to ja świruję

Zgłoś nadużycie #283 14 czerwca 2015, 20:55

mala24 napisał(a)

a kolor? ja karmię piersią ale jak czytam to pisało że takie nie powinny być, chodź może to ja świruję

Kurcze kolor to nie wiem... może zadzwoń sobie jutro z rana do przychodni i spytaj, co myślą, bo my młode mamy mamy tendencje do świrowania :)

Zgłoś nadużycie #284 15 czerwca 2015, 12:38

malamimka Zaprawiona w bojach

Sabi85 napisał(a)

Jaki słodki i jaki malutki :)

U mnie w przychodni nie mierzą na długość tylko główkę i klatkę piersiowa

jak byłam z nim na szczepieniu po 6 tygodniach to miał 5 kg i mierzy około 59 cm
Główka 37,5 a klatka piersiowa 38

Moja siostra ma synka o 6 dni starszego i on waży już 5,6 kg i mierzy 62 cm
Główka i klatka 40,5

Moja Klusia w 4 tyg 38 główka i klatka i waga 4930 urodziła sie 3930 i 57 główka klatka 35 a w evou wypisu 3730

Zgłoś nadużycie #285 15 czerwca 2015, 13:50

Jej moje kochane dołączam do was moge ? :) suwaczek mi nie wyświetla s dodałam w zakładce suwaki cośmy zrobic ?;(

Zgłoś nadużycie #286 15 czerwca 2015, 14:54

My w czartek na szczepienie czy to prawda ze po szczepieniu nie mozna dziecko na slonce wyprowadzać ? Bo zastanawiam sie czy moge wózkiem wracać do domu ? Czy samochodem lepiej? Dacie mi jakies wskazówki porady odnośnie szczepienia ? I tez 23 usg bioderek :) w 4 tyg miała prawie 5 kg teraz az sie boje ale długa niemiłosiernie. Wchodzi w ciuchy 68

Zgłoś nadużycie #287 15 czerwca 2015, 15:03

lencia88jaw napisał(a)

Kupiłam preparat na ciemieniuchę, który stosuje się na 15min. przed kąpielą dokładnie wmasowując w główkę. Później kąpiel standardowo z emolium. Jak główka wyschnie po kąpieli to wyczesywałam ciemieniuchę a na koniec nawilżałam oliwą z oliwek by skóra nie była podrażniona. Około 2 tygodni minęło i po problemie. Czasami się zdarza, że widzę zalążki ciemieniuch głównie na ciemiączku, ale jak szybko zareaguję to po dwóch kuracjach odrazu znika.

U mnie w 4 tyg wyszła ciemieniucha ba brwiach potem szybko ma pol głowy i sypie sie naskórek na poczatku żel myjący na coemieniudske z ziaji hypoalergiczny jest całkiem dobry po dwoch dniach zszedło z brwi potem na pol głowy ciemieniucha to olejuszke juz wycofali ja kapie w oliatum ale na ciemiuche emulsja do kapieli za słaba była dla niej to kupiłam z emolien natłuszczająca emulsję do suchej skory głowy i jest super jak balsam nie spłukuje sie nie lepi wlosow ma śliczny zapach i bardzo dobrze widac pp paru użyciach tylko uważać nie dac za duzo ale to tak dla atopowcpe alergikow porada my borykamy sie cały czas z sucha skóra smaruje buzie i
fałdki zgięcia kremem specjalnym z emolium tez polecam , czesto ma suche policzki podrażniona skore krostki wysypkę czerwone fałdki ogolnie jest chyba alergikiem

Zgłoś nadużycie #288 15 czerwca 2015, 20:53

Joanna1980 napisał(a)

Nowamama, Karolek juz fajna pyza sie robi 😊

A nasz Alek juz od ponad dwoch tygodni sie swiadomie usmiecha. A najbardziej jak rano do lozeczka podchodze, to jest usmiech od ucha do ucha i raczki i nozki chodza we wszystkie strony z radosci 😊 Juz tez gawozy slicznie i czasem jak z nim rozmawiam, to sie zachowuje jak by rozumial i mi bardzo chcial odpowiedziec 😊 A o lezeniu na boku juz nie ma mowy, bo fik i juz jest na plecach i na lozku tez juz go nie zostawiam, bo juz sie obracac zaczyna.

A wazy 7130 i miezy 69 cm. My juz nosimy ubranka na 3-6 a dopiero co skonczyl 2 miesiace 😊

Nie wiem ile moja ma cm ale wchodzi w 68 wszystkie 62 Sa za małe od liżącego czAsu

Zgłoś nadużycie #289 15 czerwca 2015, 21:25

malamimka napisał(a)

My w czartek na szczepienie czy to prawda ze po szczepieniu nie mozna dziecko na slonce wyprowadzać ? Bo zastanawiam sie czy moge wózkiem wracać do domu ? Czy samochodem lepiej? Dacie mi jakies wskazówki porady odnośnie szczepienia ? I tez 23 usg bioderek :) w 4 tyg miała prawie 5 kg teraz az sie boje ale długa niemiłosiernie. Wchodzi w ciuchy 68

Nic nie wiem o tym ze nie można wychodzić ma słońce. Wydaje mi się ze normalnie możesz wózkiem jechać.
Jeśli chodzi o bioderka to my byliśmy w zeszłym tygodniu nawet nie pisałam ale wszystko ok. Kubuś zrobił furorę w poczekalni jaki on malutki a na badaniu niestety strasznie płakał :-( następne 3.08

Zgłoś nadużycie #290 15 czerwca 2015, 21:31

malamimka napisał(a)

U mnie w 4 tyg wyszła ciemieniucha ba brwiach potem szybko ma pol głowy i sypie sie naskórek na poczatku żel myjący na coemieniudske z ziaji hypoalergiczny jest całkiem dobry po dwoch dniach zszedło z brwi potem na pol głowy ciemieniucha to olejuszke juz wycofali ja kapie w oliatum ale na ciemiuche emulsja do kapieli za słaba była dla niej to kupiłam z emolien natłuszczająca emulsję do suchej skory głowy i jest super jak balsam nie spłukuje sie nie lepi wlosow ma śliczny zapach i bardzo dobrze widac pp paru użyciach tylko uważać nie dac za duzo ale to tak dla atopowcpe alergikow porada my borykamy sie cały czas z sucha skóra smaruje buzie i
fałdki zgięcia kremem specjalnym z emolium tez polecam , czesto ma suche policzki podrażniona skore krostki wysypkę czerwone fałdki ogolnie jest chyba alergikiem

Jeśli chodzi o ciemieniuche to mój sposób jest taki. TWARDA szczotka dla noworodków i czesze po kąpieli na nasmarowaną glówke oliwka bądź teraz używam parafine ciekła i też nic nie wychodzi.