Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #251 12 czerwca 2015, 11:11

mala24 Supermama

justysia123 napisał(a)

Wlasnie jal szczepicie drogie mamy ?? ? Bo ja we wtorek na szczepinie i nie wiem co robic... a rotawirusy ?? Ponoc skojarzone moga wywolax autyzm u dziecka..

ja szczepię standardowymi, a co do wagi to pojęcia nie mam, muszę się zważyć w końcu

Zgłoś nadużycie #252 12 czerwca 2015, 11:12

mala24 Supermama
jakie kupki robią dzieciaki wasze? bo mi się wydaje że przewrażliwiona jestem, mimo że to moje drugie dziecko

Zgłoś nadużycie #253 12 czerwca 2015, 12:13

lencia88jaw Gotowa na wszystko

nowamama napisał(a)

Świetny jest Twój mały :) faktycznie pol godziny to długo. My kupiliśmy matę miesiac temu jak mieliśmy rozpakowywanie po przeprowadzce zeby się trochę zajął i na początku było max 15 minut, ostatnio lezał juz godzinę i "gadał" do zabawek. Tylko u niego to gadanie to wygląda jak sapanie i stękanie i żadnych dźwięków nie wydaje. Ze 3 razy udało mu się "uuu" i to wszystko. Za to zaczął się od tygidnia świadomie uśmiechać :)
Ostatnio też obserwował karuzele, ale jak go położyłam a nie nakręciłam to się złościl i zaczął płakać. Karuzela musi grac i się kręcić i koniec.

No to faktycznie, karuzela musi być :) Kaspianek uśmiechał się do nas jak skończył miesiąc, ale on był przenoszony 2 tyg. wieloma rzeczami mam wrażenie że wyprzedza swój wiek, jak skończył 6 tygodni to z brzuszka na plecki się zaczął przewracać. Od dawna nie mogę go ostawiać na łóżku samego bo się na bok prewraca i może spaść.

Zgłoś nadużycie #254 12 czerwca 2015, 12:17

mala24 napisał(a)

jakie kupki robią dzieciaki wasze? bo mi się wydaje że przewrażliwiona jestem, mimo że to moje drugie dziecko

U nas z kupką niestety ciężko. Ładna żółta, ale niestety twarda na początku, a później "reszta" normalna. Robi średnio raz na dwa dni, prawdopodobnie wina mm, oprócz mleka pije herbatki typu rumianek czy koper włoski i przegotowaną wodę no, ale niestety nie rozrzedzają wystarczająco kupki.

Zgłoś nadużycie #255 12 czerwca 2015, 12:30

Konto usunięte

lencia88jaw napisał(a)

No to faktycznie, karuzela musi być :) Kaspianek uśmiechał się do nas jak skończył miesiąc, ale on był przenoszony 2 tyg. wieloma rzeczami mam wrażenie że wyprzedza swój wiek, jak skończył 6 tygodni to z brzuszka na plecki się zaczął przewracać. Od dawna nie mogę go ostawiać na łóżku samego bo się na bok prewraca i może spaść.

To faktycznie szybko się rozwija :) Karolek sie jeszcze nie pprzewraca, ale chyba ma jeszcze czas. A Twój widzę, że nie tylko wagą i wzrostem przegania rówieśników :D

Zgłoś nadużycie #256 12 czerwca 2015, 12:37

tylko do czego on się tak śpieszy hehe ? :) Twój to naprawdę wagę nadrobił a taki okruszek był, nie do poznania :)

Zgłoś nadużycie #257 12 czerwca 2015, 16:24

MonaB Fajna mama

mala24 napisał(a)

mój ciągle luźne, spienione i ze śluzem :(

Zgłoś nadużycie #258 12 czerwca 2015, 16:28

MonaB Fajna mama
Ach no dzieci są różne :) byliśmy ostatnio na chrzcinach i było kilka imprez w tej restauracji, m.in. też inne chrzciny i przy przewijaku spotkałam mamę z córeczką na biało- wydawało mi się, że wygląda podobnie wiekowo jak mój, wiec pytam ile ma i usłyszałam, ze 4 miesiące. Jak zapytała ile mój ma a ja że 6 tygodni no to się zdziwiła. Ale jej córka to wcześniak, a mój się urodził duży. Więc naprawdę nie ma co porównywać :)

Zgłoś nadużycie #259 12 czerwca 2015, 16:29

MonaB Fajna mama
Jak sobie radzicie z ciemieniuchą? Z córką miałam krem na ciemieniuchę z AA, ale może macie inne preparaty/sposoby, bo u nas się zaczyna no i ten zapach też zaczynam specyficzny główki wyczuwać, więc czas będzie zacząć działać ;)

Zgłoś nadużycie #260 12 czerwca 2015, 17:53

MonaB napisał(a)

Jak sobie radzicie z ciemieniuchą? Z córką miałam krem na ciemieniuchę z AA, ale może macie inne preparaty/sposoby, bo u nas się zaczyna no i ten zapach też zaczynam specyficzny główki wyczuwać, więc czas będzie zacząć działać ;)

Kupiłam preparat na ciemieniuchę, który stosuje się na 15min. przed kąpielą dokładnie wmasowując w główkę. Później kąpiel standardowo z emolium. Jak główka wyschnie po kąpieli to wyczesywałam ciemieniuchę a na koniec nawilżałam oliwą z oliwek by skóra nie była podrażniona. Około 2 tygodni minęło i po problemie. Czasami się zdarza, że widzę zalążki ciemieniuch głównie na ciemiączku, ale jak szybko zareaguję to po dwóch kuracjach odrazu znika.

Zgłoś nadużycie #261 12 czerwca 2015, 22:40

Konto usunięte
Tak sobie dzisiaj spałem :P

Zgłoś nadużycie #262 12 czerwca 2015, 22:43

Konto usunięte
A taki był na początku. Zmienił się nie?

Zgłoś nadużycie #263 12 czerwca 2015, 23:09

Jak inne dziecko :) bardzo sie zmienil

Zgłoś nadużycie #264 13 czerwca 2015, 0:00

Konto usunięte
Wiecie co, musiałam jakoś krzywo wagę postawić przedwczoraj... Znaczy na krzywej podłodze. I źle pokazało. Dziś go ważyłam w 3 różnych miejscach i wyszło 5340g :D A w tamtym miejscu co wtedy pokazało mniej. Więc tamta waga się nie liczy :P

Zgłoś nadużycie #265 13 czerwca 2015, 0:36

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Nowamama, Karolek juz fajna pyza sie robi 😊

A nasz Alek juz od ponad dwoch tygodni sie swiadomie usmiecha. A najbardziej jak rano do lozeczka podchodze, to jest usmiech od ucha do ucha i raczki i nozki chodza we wszystkie strony z radosci 😊 Juz tez gawozy slicznie i czasem jak z nim rozmawiam, to sie zachowuje jak by rozumial i mi bardzo chcial odpowiedziec 😊 A o lezeniu na boku juz nie ma mowy, bo fik i juz jest na plecach i na lozku tez juz go nie zostawiam, bo juz sie obracac zaczyna.

A wazy 7130 i miezy 69 cm. My juz nosimy ubranka na 3-6 a dopiero co skonczyl 2 miesiace 😊

Zgłoś nadużycie #266 13 czerwca 2015, 0:38

Joanna1980 Gotowa na wszystko
My juz po pierwszym szczepieniu 😊

I moj synek juz od prawie dwoch tygodni przesypia cale noce 😊

Lencia a Kaspianek slodziak 😊

Zgłoś nadużycie #267 13 czerwca 2015, 7:49

Joanna1980 napisał(a)

A nasz Alek juz od ponad dwoch tygodni sie swiadomie usmiecha. A najbardziej jak rano do lozeczka podchodze, to jest usmiech od ucha do ucha i raczki i nozki chodza we wszystkie strony z radosci 😊 Juz tez gawozy slicznie i czasem jak z nim rozmawiam, to sie zachowuje jak by rozumial i mi bardzo chcial odpowiedziec 😊 A o lezeniu na boku juz nie ma mowy, bo fik i juz jest na plecach i na lozku tez juz go nie zostawiam, bo juz sie obracac zaczyna.

A wazy 7130 i miezy 69 cm. My juz nosimy ubranka na 3-6 a dopiero co skonczyl 2 miesiace 😊

Wow ale klocus :)

Zgłoś nadużycie #268 13 czerwca 2015, 7:52

Joanna1980 napisał(a)

My juz po pierwszym szczepieniu 😊

I moj synek juz od prawie dwoch tygodni przesypia cale noce 😊

Lencia a Kaspianek slodziak 😊

Ale dobrze ze spi w nocy. Moj sie budzi 2-3 na karmienie a pozniej przed 6 juz oczy jak 5zl i swiat go ciekawi hehe

Zgłoś nadużycie #269 13 czerwca 2015, 7:57

U mojego z gaworzeniem kiepsko, probuje sle to stekanie raczej jest. Wina zabiegu na wiezadelko, teraz musi sir uczyc operowac jezyczkiem na nowo.

Zgłoś nadużycie #270 13 czerwca 2015, 9:06

Konto usunięte

Joanna1980 napisał(a)

Wooow duży :) a ile Wy macie wzrostu? Po Was taki długi? Mierzysz go wyprostowanego?