Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #191 5 czerwca 2015, 19:47

mala24 Supermama

nowamama napisał(a)

A to Karolek ;)

słodziak :) korzysta ze słoneczka

Zgłoś nadużycie #192 5 czerwca 2015, 19:49

mala24 Supermama
a ja się nabawiłam bólu piersi, przewiało mnie wczoraj :( i temperatura do tego,na dworze 30 st ciepła a ja w domu w łóżku

Zgłoś nadużycie #193 5 czerwca 2015, 21:19

Konto usunięte

mala24 napisał(a)

a ja się nabawiłam bólu piersi, przewiało mnie wczoraj :( i temperatura do tego,na dworze 30 st ciepła a ja w domu w łóżku

Współczuję :(

Zgłoś nadużycie #194 6 czerwca 2015, 13:52

karolina Gotowa na wszystko

lencia88jaw napisał(a)

czy któraś z Was ma już okres? właśnie dostałam i jestem w głębokim szoku :( eh miałam nadzieje, że jakiś czas jeszcze będę miała spokój a tu nici z tego ...

Ja dalej karmie piersią i moja gin mi przepisała tabletki dla karmiących anty i niestety mogą przy nich występować plamienia i mam od wczoraj :-( i brak ochoty na seks :-/

Zgłoś nadużycie #195 6 czerwca 2015, 13:56

mala24 napisał(a)

U to nie za dobrze. Dlatego nawet wychodząc z psem wieczorem biorę bluzę żeby się pozakrywać

Zgłoś nadużycie #196 6 czerwca 2015, 19:18

Konto usunięte
Karolina kiedy teraz macie szczepienie?

Zgłoś nadużycie #197 6 czerwca 2015, 21:55

jnwoppl Zaprawiona w bojach
mala24 kurcze kuruj się, żeby wszystko było w porządku. 
 nowamama a może to skok rozwojowy? albo jeśli karmisz piersią kryzys laktacyjny? no ewentualnie mogą być i zęby, podobno 6 miesiąc to tak średnio, a niektóre dzieci ząbkują już w drugim.
mala24, tulips właśnie chusty mnie nie przekonują. jestem straszna sierotą manualną więc wiem, że nie będę umiała tego cholerstwa zawiązać...Z drugiej strony chcę go nosić jak najwięcej, żeby czuł się kochany i był zadowolony. Zresztą nie daje mi wyboru, bo płacze, jak go odłożę :)  http://www.amazon.com/Baby-Ktan-Carrier-Black-Small/dp/B000UYFULU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1433620391&sr=8-3&keywords=nuroo+pocket&pebp=1433620446079&perid=1ESKFNNZ2W88391AXJMW
chyba się zdecyduje na coś takiego. tylko muszę kogoś namówić na wysłanie mi do Polski... 
gosiak - Martynka śliczna!
nowamama Karolek nie do poznania, ale rośnie chłopak.
Sabi - Kamil słodziak.
Karolina jesteś pewna swojego gina? bo jak czytałam książkę o karmieniu (warto karmić piersią) to tam pisano, że antykoncepcja przy karmieniu mocno średnio, bo nawet te bezpieczne środki nie są na 100% bezpieczne dla dziecka, bo nie jest zbadane oddziaływanie długoterminowe...a do tego podobno może zahamować laktację ... polecają naturalne metody. No i właśnie chyba muszę spróbować, to będzie ciekawe doświadczenie ;p

Zgłoś nadużycie #198 6 czerwca 2015, 21:55

Na to :) bo link się chyba źle wkleił...
http://www.amazon.com/Baby-Ktan-Carrier-Black-Small/dp/B000UYFULU/ref=sr_1_3?ie=...

Zgłoś nadużycie #199 6 czerwca 2015, 22:24

mala24 Supermama

jnwoppl napisał(a)

Na to :) bo link się chyba źle wkleił...
http://www.amazon.com/Baby-Ktan-Carrier-Black-Small/dp/B000UYFULU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1433620391&sr=8-3&keywords=nuroo+pocket&pebp=1433620446079&perid=1ESKFNNZ2W88391AXJMW

jeśli nie chusta to rzeczywiście ta bluzka może być dobrym rozwiązaniem

Zgłoś nadużycie #200 6 czerwca 2015, 22:28

mala24 napisał(a)

jeśli nie chusta to rzeczywiście ta bluzka może być dobrym rozwiązaniem

Właśnie to ostatecznie nie jest bluzka, tylko takie niby nosidło, czy zamotana już chusta...
mala24 a wiesz coś o chustach? duży biust nie przeszkadza w noszeniu?

Zgłoś nadużycie #201 7 czerwca 2015, 10:59

mala24 Supermama

jnwoppl napisał(a)

Właśnie to ostatecznie nie jest bluzka, tylko takie niby nosidło, czy zamotana już chusta...
mala24 a wiesz coś o chustach? duży biust nie przeszkadza w noszeniu?

nie mam pojęcia, też chusty nie umiałabym pewnie zawiązać ale mi się podoba

Zgłoś nadużycie #202 7 czerwca 2015, 12:33

tulips Gotowa na wszystko
dziewczyny, mi wiązanie chusty tez się wydawało mega skomplikowane. kupiliśmy używaną, odpaliliśmy filmik na youtube i wiązaliśmy zgodnie z instrukcją. teraz idzie mi już szybciutko, tylko wydaje się to być skomplikowane. polecam i powodzenia :)

Zgłoś nadużycie #203 7 czerwca 2015, 16:59

mala24 Supermama
jak na złość coś mi na ustach wyszło :(

Zgłoś nadużycie #204 7 czerwca 2015, 19:58

jnwoppl napisał(a)

mala24 kurcze kuruj się, żeby wszystko było w porządku. 
 nowamama a może to skok rozwojowy? albo jeśli karmisz piersią kryzys laktacyjny? no ewentualnie mogą być i zęby, podobno 6 miesiąc to tak średnio, a niektóre dzieci ząbkują już w drugim.
mala24, tulips właśnie chusty mnie nie przekonują. jestem straszna sierotą manualną więc wiem, że nie będę umiała tego cholerstwa zawiązać...Z drugiej strony chcę go nosić jak najwięcej, żeby czuł się kochany i był zadowolony. Zresztą nie daje mi wyboru, bo płacze, jak go odłożę :)  http://www.amazon.com/Baby-Ktan-Carrier-Black-Small/dp/B000UYFULU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1433620391&sr=8-3&keywords=nuroo+pocket&pebp=1433620446079&perid=1ESKFNNZ2W88391AXJMW
chyba się zdecyduje na coś takiego. tylko muszę kogoś namówić na wysłanie mi do Polski... 
gosiak - Martynka śliczna!
nowamama Karolek nie do poznania, ale rośnie chłopak.
Sabi - Kamil słodziak.
Karolina jesteś pewna swojego gina? bo jak czytałam książkę o karmieniu (warto karmić piersią) to tam pisano, że antykoncepcja przy karmieniu mocno średnio, bo nawet te bezpieczne środki nie są na 100% bezpieczne dla dziecka, bo nie jest zbadane oddziaływanie długoterminowe...a do tego podobno może zahamować laktację ... polecają naturalne metody. No i właśnie chyba muszę spróbować, to będzie ciekawe doświadczenie ;p

Zależy co rozumiesz przy słowie naturalne metody. Niestety mąż nie jest za prezerwatywam. A za duże ryzyko w moim przypadku żeby patrzeć na dni płodne itd jak juz się wszystko unormuje. A jeśli chodzi o tabletki w trakcie karmienia to brałam też przy starszym synu i nie miałam z nimi żadnego problemu ani z pokarmem.

Nowamama my mamy szczepienie 17-18 czerwca. Ale raczej 17 pójdziemy

Zgłoś nadużycie #205 8 czerwca 2015, 15:09

lencia88jaw Gotowa na wszystko
Wrocilismy ze szpitala, jestesmy po zabiegu naciecia wiezadelka pod jezykiem. Jeden wielki horror, duzo placzu, bolu i krwi. Do tej pory sie trzese i co chwile rycze. Ten mega zajebisty doktorek za duzo mu naciął i krew prysła... nie rzytuje to na nic, ale moj synek nie potrzebniej wiecej cierpial :( odechciewa mi sie tej pieprzonej Angli, banda debili a nie lekarzy. Brak słów na to bym mogła opisać co teraz czuje.

Zgłoś nadużycie #206 8 czerwca 2015, 15:11

lencia88jaw Gotowa na wszystko

karolina napisał(a)

Zależy co rozumiesz przy słowie naturalne metody. Niestety mąż nie jest za prezerwatywam. A za duże ryzyko w moim przypadku żeby patrzeć na dni płodne itd jak juz się wszystko unormuje. A jeśli chodzi o tabletki w trakcie karmienia to brałam też przy starszym synu i nie miałam z nimi żadnego problemu ani z pokarmem.

Nowamama my mamy szczepienie 17-18 czerwca. Ale raczej 17 pójdziemy

Ja teraz jestem na tabletkach, nie chcialam ich brac... no ale po cesarce nie chce ryzykowac zbyt szybkim zajsciem w ciaze. Wydaje mi sie to najbardziej rozsadne rozwiazanie.

Zgłoś nadużycie #207 8 czerwca 2015, 21:14

Konto usunięte

lencia88jaw napisał(a)

Wrocilismy ze szpitala, jestesmy po zabiegu naciecia wiezadelka pod jezykiem. Jeden wielki horror, duzo placzu, bolu i krwi. Do tej pory sie trzese i co chwile rycze. Ten mega zajebisty doktorek za duzo mu naciął i krew prysła... nie rzytuje to na nic, ale moj synek nie potrzebniej wiecej cierpial :( odechciewa mi sie tej pieprzonej Angli, banda debili a nie lekarzy. Brak słów na to bym mogła opisać co teraz czuje.

Mój Boże! Współczuję Wam bardzo! Ty ciągle masz jakieś problemy z lekarzami :( Czy Ty masz takiego pecha czy tam sami tacy debile? Biedny maluszek :( Mam nadzieję, że teraz u Was będzie już tylko lepiej!

Zgłoś nadużycie #208 8 czerwca 2015, 22:04

nowamama napisał(a)

Mój Boże! Współczuję Wam bardzo! Ty ciągle masz jakieś problemy z lekarzami :( Czy Ty masz takiego pecha czy tam sami tacy debile? Biedny maluszek :( Mam nadzieję, że teraz u Was będzie już tylko lepiej!

O Boże - współczuję!!!
Nowamama synek najgorsze ma za sobą. Teraz go przytulaj, całuj i noś, szybciutko zapomni.

Zgłoś nadużycie #209 8 czerwca 2015, 22:07

lencia88jaw napisał(a)

Ja teraz jestem na tabletkach, nie chcialam ich brac... no ale po cesarce nie chce ryzykowac zbyt szybkim zajsciem w ciaze. Wydaje mi sie to najbardziej rozsadne rozwiazanie.

Przepraszam dziewczyny, ja jestem nadgorliwa, ale to wszystko przez te moje kłopoty z pokarmem po CC i karmieniu mlekiem modyfikowanym w szpitalu. Swoją drogą też trochę mnie wkurza służba zdrowia - jako że urodziłam i byłam w szpitalu w długi weekend, doradcy laktacyjnego nie było, a pielęgniarki mnie zbyły komentarzem, że mam złe brodawki, są inne metody karmienia, tu ma pani butelkę... grrrrr....
Dlatego ja nie będę ryzykować i chyba popróbuję tych naturalnych w sensie że kalendarzyk. Zawsze się tym trochę interesowałam (proekologiczne to bardzo), ale nigdy nie chciałam ryzykować. Teraz w sumie i tak jestem w pieluchach, drugie dziecko chcemy mieć, wolałabym za dwa lata, ale od biedy... niech się dzieje co chce :)
p.s. A mój synek, który miał nie przybierać, bo mam mało pokarmu, dzisiaj został zważony i ma 4585 :) Tak więc od najniższej masy ze szpitala przybrał już 1.100, jak na niecałe 6 tygodni chyba całkiem prawidłowo :)

Zgłoś nadużycie #210 9 czerwca 2015, 9:13

Konto usunięte

jnwoppl napisał(a)

Przepraszam dziewczyny, ja jestem nadgorliwa, ale to wszystko przez te moje kłopoty z pokarmem po CC i karmieniu mlekiem modyfikowanym w szpitalu. Swoją drogą też trochę mnie wkurza służba zdrowia - jako że urodziłam i byłam w szpitalu w długi weekend, doradcy laktacyjnego nie było, a pielęgniarki mnie zbyły komentarzem, że mam złe brodawki, są inne metody karmienia, tu ma pani butelkę... grrrrr....
Dlatego ja nie będę ryzykować i chyba popróbuję tych naturalnych w sensie że kalendarzyk. Zawsze się tym trochę interesowałam (proekologiczne to bardzo), ale nigdy nie chciałam ryzykować. Teraz w sumie i tak jestem w pieluchach, drugie dziecko chcemy mieć, wolałabym za dwa lata, ale od biedy... niech się dzieje co chce :)
p.s. A mój synek, który miał nie przybierać, bo mam mało pokarmu, dzisiaj został zważony i ma 4585 :) Tak więc od najniższej masy ze szpitala przybrał już 1.100, jak na niecałe 6 tygodni chyba całkiem prawidłowo :)

Prawidłowo jest od 100 do 200 g tygodniowo czyli Twój przybiera bardzo prawidłowo. :) Karolek to nie wiem ile teraz waży. Szczepienie mamy dopiero 30.06 i wtedy sie dowiem. U mnie był problem bo dokarmialam mm zageszczonym, bo bardzo ulewal. Przerabialismy Bebilon AR i mm z kleikiem i przez to mi się zaburzyla laktacja :( teraz butle dostaje na na noc, w nocy jak sie obudzi i rano. Czasem tez po poludniu. Butla jest po moim cycu, ale ostatnaio po dwoch cycach potrafi zjesc 120 wiec nie wiem... a mam jakies mleko jeszcze bo przelyka i czasem po brodce mu cieknie... moze ma jakies wieksze zapotrzebowanie. Miedzy 7 a 17 jest tylko na piersi i potrafi jesc co 2 godziny, co godzine albo nawet co 15 minut. Jak zasypia albo sie bawi to odstawiam i tak w kółko. Nie wiem może jak mu wprowaze nowe pokarmy to moj cycek wystarczy... niektorym wczesniakom wprowadzaja juz jak maja 3,5-4 miesiące wiec jak będę na szczepieniu to sie dowiem co lekarka na to. A Tobie życzę powodzenia :) a jeśli chodzi o kalendarzyk to jest dobra metoda jak chcesz zajsc w ciążę. Np. W moim przypadku owulacja wychodzila czasem tak dziwnie. Nie moglam utrafic jak staralismy sie o Karolka. Wiadomo w inne dni tez, ale jakos omijalam dni plodne. Poszlam na monitoring owulacji i lekarka wskazała kiedy są dobre dni. Srednio sie to pokrywalo z moim kalendarzykiem. Ale sprawdzala 3 razy w ciagu cyklu i udalo sie od razu :) wiec ja bym sie bala takiej metody. Inna sprawa, ze ja mialam cykle 30-60 dniowe. Teraz od pierwszej miesiaczki po porodzie do drugiej minelo 22 dni... zobacze jak bedzie teraz.