Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

marcowo kwietniowo majowe 2015

Zgłoś nadużycie #11 10 maja 2015, 2:59

justysia123 Zaprawiona w bojach
To ja zaczne☺ może faktycznie pora na zamień działu ☺

Zgłoś nadużycie #12 10 maja 2015, 10:39

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Justysia, to ja się przyłączam 😊

Zgłoś nadużycie #13 11 maja 2015, 9:12

widze ze niebardzo mamuski sa chetne..

Zgłoś nadużycie #14 11 maja 2015, 9:13

jak jest z przeziebieniem u noworodkow? Hania cos mi kicha i tak jakby miala nosek zatkany ale nie wiem czy wczoraj troche nie wciagnela noskiem mleka, moze to przez to?

Zgłoś nadużycie #15 11 maja 2015, 13:43

zaneta.se Zadomowiona

justysia123 napisał(a)

jak jest z przeziebieniem u noworodkow? Hania cos mi kicha i tak jakby miala nosek zatkany ale nie wiem czy wczoraj troche nie wciagnela noskiem mleka, moze to przez to?

Myślę że to normalne. Mój Antoś też non stop kichał, nawet 5 razy za jednym zamachem. Pytałam się położnej czy to normalne a ona na to że to bardzo dobry znak i że nie mam się czym martwić.
A jak ma zatkany nosek i słyszę że mu się ciężko oddycha przez zalegające kozy w nosie to stosuję spray do noska disnemar (niebieski). U nas sprawdza się rewelacyjnie, super udrażnia nosek.
W ogóle to dzisiaj byliśmy na kontroli. Mały rośnie jak na drożdżach. Po równych trzech tygodniach od porodu waży 3820g i mierzy 53,7 cm (gdy się urodził miał 2956g i 48cm) :)

Zgłoś nadużycie #16 13 maja 2015, 14:32

Sabi85 Gotowa na wszystko
No to i ja jestem :)
http://fajnamama.pl/forum/temat/marcowo-kwietniowo-majowe-2015/

Zgłoś nadużycie #17 13 maja 2015, 14:37

justysia123 napisał(a)

Mój tak ma ale tylko w nocy jakby miał katarek ale nie ma bo mu nosek czyszczę, byłam na kontroli to lekarka mówiła ze jak nie ma katarku to nie ma czym się przejmować niektóre dzieci tak mają

Zgłoś nadużycie #18 13 maja 2015, 14:41

zaneta.se napisał(a)

Myślę że to normalne. Mój Antoś też non stop kichał, nawet 5 razy za jednym zamachem. Pytałam się położnej czy to normalne a ona na to że to bardzo dobry znak i że nie mam się czym martwić.
A jak ma zatkany nosek i słyszę że mu się ciężko oddycha przez zalegające kozy w nosie to stosuję spray do noska disnemar (niebieski). U nas sprawdza się rewelacyjnie, super udrażnia nosek.
W ogóle to dzisiaj byliśmy na kontroli. Mały rośnie jak na drożdżach. Po równych trzech tygodniach od porodu waży 3820g i mierzy 53,7 cm (gdy się urodził miał 2956g i 48cm) :)

Jaki słodki i jaki malutki :)

U mnie w przychodni nie mierzą na długość tylko główkę i klatkę piersiowa

jak byłam z nim na szczepieniu po 6 tygodniach to miał 5 kg i mierzy około 59 cm
Główka 37,5 a klatka piersiowa 38

Moja siostra ma synka o 6 dni starszego i on waży już 5,6 kg i mierzy 62 cm
Główka i klatka 40,5

Zgłoś nadużycie #19 13 maja 2015, 16:55

sany89 Supermama

Sabi85 napisał(a)

Mój tak ma ale tylko w nocy jakby miał katarek ale nie ma bo mu nosek czyszczę, byłam na kontroli to lekarka mówiła ze jak nie ma katarku to nie ma czym się przejmować niektóre dzieci tak mają

Cześć Sabinko :)

Malutki prześliczny :)

Moja Julka też miała tak wieczorem. Jest to takie chrumkanie tak jakby były kozy w nosku ale nosek czysty to jest tak zwana sapka. Jest spowodowana suchym powietrzem. Ja mojej robiłam inhalacje, czesto wietrzyłam pokoje i wieszała mokre pranie w pokoju gdzie spała.

Zgłoś nadużycie #20 13 maja 2015, 19:00

Joanna1980 Gotowa na wszystko
Mój też ma czasem tak z noskiem, ale w sumie tylko wtedy jak się zdarzy przed jedzeniem zdenerwować i zaczyna jeść nerwowo.

Zgłoś nadużycie #21 14 maja 2015, 6:45

sany89 napisał(a)

Cześć Sabinko :)

Malutki prześliczny :)

Moja Julka też miała tak wieczorem. Jest to takie chrumkanie tak jakby były kozy w nosku ale nosek czysty to jest tak zwana sapka. Jest spowodowana suchym powietrzem. Ja mojej robiłam inhalacje, czesto wietrzyłam pokoje i wieszała mokre pranie w pokoju gdzie spała.

Acha nie wiedziałam że to się tak nazywa :)
Też wietrzymy cały czas pokoje wszystkie , tez o tym mówiłam mamie że jest suche powietrze dlatego bo na dworze jest super :) pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #22 14 maja 2015, 10:32

mala24 Supermama
witam! mogę się przyłączyć? nie wiem na ile pisania czasu mi wystarczy :)

Zgłoś nadużycie #23 14 maja 2015, 13:45

mala24 napisał(a)

witam! mogę się przyłączyć? nie wiem na ile pisania czasu mi wystarczy :)

Jasne zapraszamy :)

Zgłoś nadużycie #24 14 maja 2015, 23:07

ja dzisiaj poszlam z Mala do lekarza niby wszystko ok :) odciagam katarek ale tam nic nie ma moze faktycznie to kwestia suchego powietrza zaczne uzywac nawilżacz powietrza i zobaczymy. Poprosilam dzis o zwazenie MAlej wazy 3800... :) 0.5 kg w 2 tyg :D

Zgłoś nadużycie #25 14 maja 2015, 23:21

lencia88jaw Gotowa na wszystko
Jestem i ja.
Czy ktoras z mam daje do picia herbatke z kopru wloskiego ? Moj nie chce tego pic, pluje i wydziwia. Wypijam po nim to ochydztwo i mam nadzieje ze z mlekiem cos chociaz wyssa bo brzuszek na pierdy go meczy....

Zgłoś nadużycie #26 14 maja 2015, 23:24

lencia88jaw Gotowa na wszystko
Moj skarbek :)

Zgłoś nadużycie #27 15 maja 2015, 8:17

Konto usunięte

lencia88jaw napisał(a)

Jestem i ja.
Czy ktoras z mam daje do picia herbatke z kopru wloskiego ? Moj nie chce tego pic, pluje i wydziwia. Wypijam po nim to ochydztwo i mam nadzieje ze z mlekiem cos chociaz wyssa bo brzuszek na pierdy go meczy....

Wiem, ze nie zalecają, alee próbowałaś dodac odrobinę cukru? Ja na 100 ml daje mniej jak pół lyzeczki. Lekarka powiedziała ze nie powinno sie, ale jak inaczej nie chce pic to trudno. Z tym, ze Karol musial pic wode z glukoza wiec sie nauczyl slodkie i nieslodzone odpada :(

Zgłoś nadużycie #28 15 maja 2015, 10:01

MonaB Fajna mama
Hej mamuśki :) czyli definitywnie przenosimy się tutaj tak? :)
Mój mały ciągle by chciał jeść :P ale okazało się, ze za dużo przybiera, teraz wazy już 4800 g - przytył w 9 dni 0,5 kg.
A jak zasypiają wasze dzieci? Bo mój to do zaśnięcia też potrzebuje pociumkać, nie umie zasnąć sam. Dziwi mnie to bo moja mała sama zasypiała :P
Co do kopru- to mi w sklepie firmowym Herbapolu (chyba :P ) poleciła mi pani dwie herbatki- dla karmiących piersią i "Dla jelit". Ta druga jest lepsza, tzn. ma lepsze działanie jeśli chodzi o gazy maleństwa- zioła są bezpieczne i przechodzą do mleczka i maleństwu łatwiej jest purtać :) no, nie tylko maleństwu :P sprawdziło się to przy córce i teraz też, także polecam :)

Zgłoś nadużycie #29 15 maja 2015, 12:59

justysia123 napisał(a)

ja dzisiaj poszlam z Mala do lekarza niby wszystko ok :) odciagam katarek ale tam nic nie ma moze faktycznie to kwestia suchego powietrza zaczne uzywac nawilżacz powietrza i zobaczymy. Poprosilam dzis o zwazenie MAlej wazy 3800... :) 0.5 kg w 2 tyg :D

to ładnie przybiera sobie :)

lencia88jaw mój pije i mu smakuje , spróbuj wodę przegotowaną mu podawać może to wypije

Zgłoś nadużycie #30 15 maja 2015, 13:02

MonaB napisał(a)

Hej mamuśki :) czyli definitywnie przenosimy się tutaj tak? :)
Mój mały ciągle by chciał jeść :P ale okazało się, ze za dużo przybiera, teraz wazy już 4800 g - przytył w 9 dni 0,5 kg.
A jak zasypiają wasze dzieci? Bo mój to do zaśnięcia też potrzebuje pociumkać, nie umie zasnąć sam. Dziwi mnie to bo moja mała sama zasypiała :P
Co do kopru- to mi w sklepie firmowym Herbapolu (chyba :P ) poleciła mi pani dwie herbatki- dla karmiących piersią i "Dla jelit". Ta druga jest lepsza, tzn. ma lepsze działanie jeśli chodzi o gazy maleństwa- zioła są bezpieczne i przechodzą do mleczka i maleństwu łatwiej jest purtać :) no, nie tylko maleństwu :P sprawdziło się to przy córce i teraz też, także polecam :)

a ile ważył w dniu porodu i wyjścia do domku ?