Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marcóweczki 2015 ;)

Zgłoś nadużycie #41231 31 lipca 2015, 21:57

sany89 Supermama
Pati gratulacje rzucenia nałogu :)

Zgłoś nadużycie #41232 31 lipca 2015, 22:02

sany89 Supermama
Połowa wakacji już minęło ale syn tęskni za przedszkolem i kolegami. Od 3 dni się pyta kiedy koniec wakacji :) a tu jeszcze miesiąc.

Od września Oliwia też idzie do przedszkola ale będzie luz :) Chyba że z mojego grzecznego anioła Julki zrobi się mały diabełek :)

Zgłoś nadużycie #41233 1 sierpnia 2015, 12:32

Nina1 Fajna mama
Hej kobietki!

U mnie dziś sobotnie sprzątanie, pranie, prasowanie itd.

Sany - ja sama jestem w szoku jak ten czas szybko leci. To przedszkola też mają takie długie wakacje ?? Koleżanka z pracy cały czas swoją małą do przedszkola prowadza. Chyba było tylko 2 tygodnie przerwy.

Marta - chyba babcia warta swojego syna.... Najważniejsze, że Kacperek ma Ciebie i całą kochającą rodzinkę :) .

Agarette - Twoja siostra mieszka w Szwajcarii ?? Zazdroszczę, piękny kraj. Byłam raz w Zurychu i się zakochałam :)

Margolciu - powodzenia w staraniach :) . Dużo osób mówi, że fajnie jest mieć dwójeczkę z małą różnicą wieku.

Ja natomiast raczej też mówią pass jeśli chodzi o drugiego bobasa.

Brakuje tutaj pozytywnej energii naszej Tanki :(

Zgłoś nadużycie #41234 1 sierpnia 2015, 14:07

Agarette Fajna mama
Dzień dobry :)

Sany no to od września laba z Julką w domu :D

Marta co za żałosna babcia, naobiecywała i nawet na chrzcie się nie pojawiła... a niech się buja!

Ninka tak, moja siostra już 6 lat tam mieszka. Za facetem pojechała po studiach, bo dostał tam pracę. A mieszkają właśnie w Zurychu :) przepięknie tam jest, byłam niestety tylko.raz u nich bo wiecznie nie ma kiedy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku z Małą ich tam odwiedzimy :)
A co do przedszkoli to większość ma wakacje, ale pracujący rodzice mają możliwość zostawienia dziecka w przedszkolu.które akurat ma dyżur :)

Zgłoś nadużycie #41235 1 sierpnia 2015, 16:16

Agarette Fajna mama
http://mataja.pl/2015/07/co-gryzie-male-dzieci-mity-zwiazane-z-zabkowaniem-i-spo...
O ząbkowaniu na wesoło ;) warto poczytać :D

Zgłoś nadużycie #41236 1 sierpnia 2015, 20:15

sany89 Supermama
Cześć mamusie :)

Dziś dzień przeleciał jak nie wiem co :)

Moje dzieciaki śpią po cało dniowej zabawie :) A mój mąż zaproponował mi czy nie pojechalibyśmy na dyskotekę wyszaleć się. Normalnie nie mogłam w to uwierzyć :)

M załatwił nianię w postaci teściowej i za 2 godziny wyruszamy na tańce. Tylko żebym nie czuła się tam jak jakiś dinozaur z 3 dzieci haha. Mam nadzieję że będzie fajnie :)

Miłego wieczoru :)

Zgłoś nadużycie #41237 2 sierpnia 2015, 13:11

Tasiemka Supermama

sany89 napisał(a)

I ja też odpadam :) Może pierwsza będzie Matka Założycielka :)

Hej, hej prosze tu Matki Zalozycielki nie przeksztalcac na matkę rodzicielke hehehe :-P

U nas za 2-3 lata ;) chociaz w rocznice slubu maz sie smial, ze moze se synka pykniemy ;) gdyby byl takim Aniolkiem jak Madzia moglabym miec jeszcze 2 :)

Przepraszam, ze zaniedbuje Was, ale w okresie wakacyjnym tabuny rodziny przewalaha się przez nasz dom i zwyczajnie nie mam czasu, zeby cos skrobnąć...

Pati gratuluję wygranej z nałogiem! :)

Co do horrorow polec blair witch project ;) czy jakos tak :-P albo lustro, ewentualnie gothica ;) uwielbialam horrory, ale od zajścia w ciaze nie mogę się przelamac ;)

My mamy juz swoj system z Madziulka kolo 10-11 kaszka, kolo 16-17 zupka ;) wsuwa pieknie z lyzeczki, lapie moja reke swoimi rekami i trafia lyzeczka do buzi ;)

Tanka wracajze!!!!

A i obiecuje obiecuje, ze sezonie wakacyjnym bede czesciej!!!

Zgłoś nadużycie #41238 2 sierpnia 2015, 23:00

sany89 Supermama
Witajcie marcóweczki :)

Cisza na forum :(

Taneczko jak będziesz gotowa to odezwij się.

My w sobotę byliśmy na dyskotece. Oczywiście byliśmy chyba najstarsi ale to nic wyszalałam się a nogi do teraz bolą :)

Mojemu M skończył się urlop i jutro idzie do pracy.

A co u Was mamusie :) Jak minął weekend ?

Zgłoś nadużycie #41239 3 sierpnia 2015, 7:45

ewelinas1986 Fajna mama
Witam kobietki ;-)

Przepraszam za tak długa nieobecność, ale u nas nadal młyn. Męża praktycznie nie ma w domu, ja mam jeszcze sporo roboty papierkowej. I niestety zapowiada mi się tak do połowy września. ....
Na szczęście w sobotę wyjeżdżamy na urlop.
Mój młody ok. Rośnie i dokucza ;-)

Mam nadzieje, ze u Was wszystko dobrze. Może dzisiaj będę miała chwilkę to Was nadrobię.

Podrawiam serdecznie.

Zgłoś nadużycie #41240 3 sierpnia 2015, 11:21

marcowamamusiaj Gotowa na wszystko
Witajcie.
U nas tez wszystko ok tylko jak malej dalam marchewke to sie wysypka pojawila. Te tak mialyscie ? W.srodw na szczepienie idziemy a tu sie taki upal zapowiada. Dzis pierwszy bardziej goracy dzien i juz Kamilka gorzej je.
A tak z innej beczki to zostalo niecale 3 tygodnie do wesela a ja ani kropli sciagnietego mleka. Musze sie w koncu za to wziac. Nie wiem jak ta sasiadka da rade ale malutka nie chce butelki i juz. Strzykawkaychyba tylko nakarmi. Aj tyle tego zalatwiania jest. Goscie tez nie dopisza. Duzo odmowilo a mialo byc wesele na 160 osob. Przykre to troche.

A u Was jak tam ?

Zgłoś nadużycie #41241 3 sierpnia 2015, 12:03

Marrrtha Fajna mama
Marcowamamusia podziwiam, masz teraz na głowie jeszcze własne wesele do ogarnięcia, mam nadzieję że stres Cię nie zjada?
Kamilka widzę butelki nie polubiła - z moim miałam problem bo nie polubił piersi ale widzę że jak dziecko nie polubi butelki to też nie jest dobrze.
Pamiętam że ktoś rzucił pomysł z nałożeniem nakładki na butelkę. A próbowałaś pokarmić ją z piersi przez nakładkę, żeby przyzwyczaiła się do tej nakładki, a potem właśnie nakładkę na butelkę i tak jej stopniować?

Zgłoś nadużycie #41242 3 sierpnia 2015, 12:06

Marrrtha Fajna mama
Witajcie mamusie tak w ogóle :)
Ewelina fajnie że się odezwałaś, życzę miłego urlopu - wypocznij :)
My wczoraj byliśmy z rodziną brata nad jeziorem. Poleżeliśmy na kocyku, Mały trochę pospał, trochę się porozglądał, pospacerowaliśmy i ogólnie było przyjemnie :)
A dziś kończymy 4 miesiące :)

Zgłoś nadużycie #41243 3 sierpnia 2015, 12:08

Marrrtha Fajna mama
Sany fajnie że impreza udana :)
Jak bylam ostatnio po długim czasie to też się czułam już staro ;) A ja jeszcze 2 lata starsza od Ciebie jestem.
No ale fajnie było się wyszaleć :)

A w sobotę idziemy na wesele :)

Zgłoś nadużycie #41244 3 sierpnia 2015, 12:58

Nina1 Fajna mama
Hej!! U nas upał. Ja jednak wolę jak jest chłodniej. Teściowa przeziębiona więc czeka mnie kilka dni pracy w domu. Ale wiadomo jak to w domu, od rana nie mogę się zabrać. Sprzątam, robię obiad i zrobiłam ogórasy małosolne :D a praca sobie czeka.

Marta - piękna mama i synek :) :)

Sany - taki imprezowy reset co jakiś czas wskazany :) :) .

Zgłoś nadużycie #41245 3 sierpnia 2015, 14:07

Katka82 Supermama
Hejka!
Sany to poszalalas! ;-)

Ninka podziwiam,ze do pracy wrocilas!ja bym nie dala rady ogarnac wszystkiego.

Martha fajnie,ze wypad na lono natury udany!fajny pucius z Twojego synka I mama piekna!

Ewelinko udanych wakacji!Ciebie tez podziwiam,ze ogarniasz dwojke dzieci I prace!

A ja od wczoraj cierpie na bol glowy-mam neurazje tzn taki nerwobol,ze za prawym uchem w potylicy co chwile mnie tak kluje,rwie,jakby pradem mnie ktos razil :-( lykam ibuprom,ale to malo pomaga, mam tez specjalny lek na to,ale musialabym odstawic Mateusza od piersi na kilka dni,a to nie wchodzi w gre. Dwa lata temu tez to mialam I tydzien cierpialam. Chyba bede musiala do neurologa sie przejsc :-(
"Jak reaktor mam atomową w sercu siłę, moc!"

Zgłoś nadużycie #41246 3 sierpnia 2015, 14:09

Katka82 Supermama
Marcowamamusiaj widze wesele kameralnie! :-P fajnie mieć taka duza rodzine! Z karmieniem butla nie pomoge,bo jeszcze nigdy Mateuszowi butelki nie dawalam,wiec tez nie wiem nawet czy by chwycil.

Zgłoś nadużycie #41247 3 sierpnia 2015, 14:19

Nina1 Fajna mama
Katko - Nie miałam za bardzo wyjścia. Nie mogę sobie pozwolić na długie przerwy.

Za dużo łez wylałam podczas studiów, żeby teraz z tego zrezygnować. Dużo pracy i siły mnie kosztowały. A jeszcze na dodatek codziennie wiem, że to jest to :) :) .
Mam oczywiście wyrzuty z powodu Alka. Ale staramy się aby jak najmniej na tym ucierpiał, że mama jest w pracy. Babcia sprawdza się idealnie ale zawsze jak dzwoni w trakcie pracy to serce mi drży czy nie płacze, nie jest marudny, zjadł itd. Ale jakbym nie wróciła to też miałabym poczucie, że coś tracę. Także każda decyzja ma swoje plusy i minusy.

Zgłoś nadużycie #41248 3 sierpnia 2015, 14:29

Katka82 Supermama

Nina1 napisał(a)

Katko - Nie miałam za bardzo wyjścia. Nie mogę sobie pozwolić na długie przerwy.

Za dużo łez wylałam podczas studiów, żeby teraz z tego zrezygnować. Dużo pracy i siły mnie kosztowały. A jeszcze na dodatek codziennie wiem, że to jest to :) :) .
Mam oczywiście wyrzuty z powodu Alka. Ale staramy się aby jak najmniej na tym ucierpiał, że mama jest w pracy. Babcia sprawdza się idealnie ale zawsze jak dzwoni w trakcie pracy to serce mi drży czy nie płacze, nie jest marudny, zjadł itd. Ale jakbym nie wróciła to też miałabym poczucie, że coś tracę. Także każda decyzja ma swoje plusy i minusy.

No ja rozumiem jak nie ma wyjscia to nie ma. A jak czujesz sie z tym dobrze to jak najbarrdziej. Fajnie,ze Alus ma kochajaca babcie,ktora sie nim zajmuje, a nie jakas tam opiekunka :-) ja niestety rodzicow mam daleko i jeszcze pracuja I nie wroce tak szybko do pracy. Wlasnie ustalilismy,ze jak Mateusz skonczy 3 latka to dopiero pojdzie do przedszkola,a ja do pracy. Nie wyobrazam sobie oddac go do zlobka,a w dodatku oboje mamy prace zmianowe I ciezko byloby sie dopasowac,zeby sie zmieniac I bylyby dni,ze nie mialby Kto odebrac na czas Mateuszka,albo nie zdazylabym wrocic zani M do pracy musialby wychodzic. Zacisniemy zeby I jakos z jednej pensji bedziemy musieli dac rade.

Zgłoś nadużycie #41249 3 sierpnia 2015, 14:34

Nina1 Fajna mama

Katka82 napisał(a)

No ja rozumiem jak nie ma wyjscia to nie ma. A jak czujesz sie z tym dobrze to jak najbarrdziej. Fajnie,ze Alus ma kochajaca babcie,ktora sie nim zajmuje, a nie jakas tam opiekunka :-) ja niestety rodzicow mam daleko i jeszcze pracuja I nie wroce tak szybko do pracy. Wlasnie ustalilismy,ze jak Mateusz skonczy 3 latka to dopiero pojdzie do przedszkola,a ja do pracy. Nie wyobrazam sobie oddac go do zlobka,a w dodatku oboje mamy prace zmianowe I ciezko byloby sie dopasowac,zeby sie zmieniac I bylyby dni,ze nie mialby Kto odebrac na czas Mateuszka,albo nie zdazylabym wrocic zani M do pracy musialby wychodzic. Zacisniemy zeby I jakos z jednej pensji bedziemy musieli dac rade.

Pewnie gdybym miała pracować na zmiany to też bym się nie zdecydowała. To jednak plus "wolnego zawodu", że jak coś się dzieję to na spokojnie mogę sobie kilka dni odpuścić lub nadrobić w domu.

My to się miałyśmy na spacer umówić :D . I coś nam nie wychodzi.

Zgłoś nadużycie #41250 3 sierpnia 2015, 18:22

Katka82 Supermama

Nina1 napisał(a)

Pewnie gdybym miała pracować na zmiany to też bym się nie zdecydowała. To jednak plus "wolnego zawodu", że jak coś się dzieję to na spokojnie mogę sobie kilka dni odpuścić lub nadrobić w domu.

My to się miałyśmy na spacer umówić :D . I coś nam nie wychodzi.

No mialysmy,tyle,ze nasze spacery z Mateuszkiem ciezkie sa i krotkie, bo humorzasty jest I ja czesto po niecalej godzinie wracam do domu. Chyba syn moj wdal sie w tatusia I jest domatorem I nie lubi spacerow :-(