Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marcóweczki 2015 ;)

Zgłoś nadużycie #40591 3 lipca 2015, 21:53

Marrrtha Fajna mama

tanka80 napisał(a)

No to pięknie świętowaliście 3 miesiące :D

A no faktycznie dziś ma 3 miesiące to ładnie zapamiętam datę pierwszego chichru ;)

Dobranoc mamusie :)

Zgłoś nadużycie #40592 3 lipca 2015, 21:59

paatii Gotowa na wszystko

margolcia88 napisał(a)

my wytrwaliśmy i używamy tetry. Mamy bardzo pozytywne odczucia ale to też kwestia pozytywnego nastawienia do sprawy ;-) dodaje nam to góra 30 min więcej pracy dziennie jak tak wszystko zebrać. Mamy dużo pieluch więc pierzemy tak co 2-3 dni, schną przez noc, rano składam i wieczorem prasowałam (teraz już nawet nie prasuję tylko porządnie rozwieszamy i składamy). Hania nie miała żadnego odparzenia, a kupy robi od razu jak tylko tetrę jej założymy :P Mamy majteczki trzymające i wkłady bibułkowe więc dużo usprawnień ;-) Ale to mąż się głównie zajmuje praniem i rozwieszaniem pieluch :P Jednym słowem Polecam ;-)

Podziwiam!

Zgłoś nadużycie #40593 3 lipca 2015, 22:01

tanka80 napisał(a)

A ja z pakowaniem w d...pie jestem :(

Do roboty!

Zgłoś nadużycie #40594 3 lipca 2015, 22:05

sany89 Supermama

Marrrtha napisał(a)

Hej :)

Ale tu ruch i dyskusje dzisiaj :)

Wróciłam z nauk przed chrztem, bo u nas sie takowe robi.

Ale w sumie wpadłam tylko na szybciutko, bo chciałam się z wami podzielić: Kacper się dziś w głos chichrał. I to nie raz tylko z 10 minut miał taki humor - ja go trzymałam na ramieniu a chichrał się do babci która go zagadywała. To chichranie się takiego malucha jest meeeegaaaa!! :D

Kacperek ma jutro chrzest?

Ja nie wiem w co się mam ubrać na te chrzciny. Zapowiadają straszny skwar 36 stopni. Julka tylko w kościele i do zdjęć bedzie w tym ubranku a później body jej założę. Może sobie wezmę bikini hihi :)

Zgłoś nadużycie #40595 3 lipca 2015, 22:13

sany89 Supermama
Mam jeszcze pytanko ile muszę jeszcze odczekać po antybiotyku żeby znowu karmić. Dziś ostatni raz wzięłam antybiotyk.

Zgłoś nadużycie #40596 3 lipca 2015, 22:18

Marrrtha Fajna mama

sany89 napisał(a)

Kacperek ma jutro chrzest?

Ja nie wiem w co się mam ubrać na te chrzciny. Zapowiadają straszny skwar 36 stopni. Julka tylko w kościele i do zdjęć bedzie w tym ubranku a później body jej założę. Może sobie wezmę bikini hihi :)

A no ma :)
Też mnie trochę ten upał przeraża, zwłaszcza że jego ubranko to długi rękaw i jeszcze kamizelka na wierzch. Też go na pewno potem rozbiorę do bodziaka. W sumie dobrze że chrzest wieczorem, jak będziemy już po kościele po 18stej to na chrzciny będzie już znośnie.

A ja ubieram czarną klasyczną do kolan. Też się w niej uprażę ale jakoś się da. Nie kupowałam nic specjalnie na tą okazję, nawet w głowie nie miałam ;)

Zgłoś nadużycie #40597 3 lipca 2015, 22:25

sany89 Supermama

Marrrtha napisał(a)

A no ma :)
Też mnie trochę ten upał przeraża, zwłaszcza że jego ubranko to długi rękaw i jeszcze kamizelka na wierzch. Też go na pewno potem rozbiorę do bodziaka. W sumie dobrze że chrzest wieczorem, jak będziemy już po kościele po 18stej to na chrzciny będzie już znośnie.

A ja ubieram czarną klasyczną do kolan. Też się w niej uprażę ale jakoś się da. Nie kupowałam nic specjalnie na tą okazję, nawet w głowie nie miałam ;)

My mamy o 11 w kościele a później do restauracji.
Też nic nie kupowałam. Chyba ubiorę jakąś spódnicę i koszulę do tego.

Zgłoś nadużycie #40598 3 lipca 2015, 22:38

margolcia88 Fajna mama
Sany ja sie dziwie ze dali Ci antybjotyk przy ktorym nie mozna karmic ale widocznie taka byla potrzeba ;-) ja bym odczekala 12h albo 24h zalezy czy to ten o przedluzonym dzialaniu ktore sie bierze raz dziennie.
Marha super data na 1 chichot ;-)
Tanka milego wypoczynku! I powodzenia w pakowaniu calej rodziny
Sany, Martha wspolczuje Wam tego upalu jutro. U nas tez byl skwar ale ja mialam kupiona lniana sukienke a Hania zaraz po kosciele zmienila sukienke :-P

olres mi wrocil calkiem regularnie :-(

dobranoc

Zgłoś nadużycie #40599 3 lipca 2015, 22:42

tanka80 Supermama

sany89 napisał(a)

Mam jeszcze pytanko ile muszę jeszcze odczekać po antybiotyku żeby znowu karmić. Dziś ostatni raz wzięłam antybiotyk.

Około 24 h. A jaki antybiotyk bierzesz?

Zgłoś nadużycie #40600 3 lipca 2015, 22:45

tanka80 Supermama

margolcia88 napisał(a)

Sany ja sie dziwie ze dali Ci antybjotyk przy ktorym nie mozna karmic ale widocznie taka byla potrzeba ;-) ja bym odczekala 12h albo 24h zalezy czy to ten o przedluzonym dzialaniu ktore sie bierze raz dziennie.
Marha super data na 1 chichot ;-)
Tanka milego wypoczynku! I powodzenia w pakowaniu calej rodziny
Sany, Martha wspolczuje Wam tego upalu jutro. U nas tez byl skwar ale ja mialam kupiona lniana sukienke a Hania zaraz po kosciele zmienila sukienke :-P

olres mi wrocil calkiem regularnie :-(

dobranoc

Po pierwszym porodzie okres wrócił mi po ok. 3 miesiącach i był regularnie co 28 dni. Tym razem też po 3 miesiącach koniec laby :(

Zgłoś nadużycie #40601 3 lipca 2015, 22:47

Tasiemka Supermama
Oj tam dziewczyny nie ma się co licytowac w kwestii wprowadzania pokarmow, bo kazda i tak zrobi co bedzie uwazala za sluzszne i kazda mimo wszystko bedzie najlepsza mamą ;)

Tanka zbieraj dupe w troki i pakuj walizy ;)

MARTHA super taki smiech, nie? Mi sie dzisiaj udalo nagrac jak sie Madzia smieje, ja sie prawie popłakałam ;)

POWODZENIA JUTRO NA CHRZTACH ;)

Pati i wybierasz sie do tego lekarza ??

Zgłoś nadużycie #40602 3 lipca 2015, 22:49

Tasiemka Supermama

tanka80 napisał(a)

Po pierwszym porodzie okres wrócił mi po ok. 3 miesiącach i był regularnie co 28 dni. Tym razem też po 3 miesiącach koniec laby :(

A ja myslalam, ze mi okres wrocil ale jednak nie... Mialam plamienia dwa razy przez dwa dni a teraz cisza...

Zgłoś nadużycie #40603 3 lipca 2015, 23:21

tanka80 Supermama
Jutro kończę pakowanie. Nie mam już siły. Wszystko oczywiście na mojej głowie. Pod naszą nieobecność ma u nas mieszkać moja mama i M. uparł się żeby wyszorować na połysk kuchnię i łazienkę, żeby przypadkiem mojej mamie nie przyszło do głowy chałupy nam ogarniać. Jakby to było najważniejsze przed tym cholernym wyjazdem. A ja pakuję wszystkich w nielicznych chwilach kiedy Krzyś grzecznie leży w huśtawce lub w łóżeczku (spał dziś tylko raz sam w wózku a tak to na łóżku przy piersi, w samochodzie i raz w chuście na huśtawce na podwórku) a Michaś akurat nie chce jeść, kupę lub cokolwiek. I jeszcze śniadanko, obiadek, kolacyjka, zakupy, wysyłanie paczek na poczcie, pranie, odwożenie mamy na wieś... Ech - tego zwyczajnie nie da się ogarnąć. Na dodatek teraz nie mam szans cokolwiek zdziałać bo Krzysia nie chcę obudzić.
Dobranoc Marcóweczki.

Zgłoś nadużycie #40604 3 lipca 2015, 23:41

ewelinas1986 Fajna mama
Hej!
Ja zaginęłam, ale nadal tonę w fakturach :-/ I zaraz następne. ... porzeczka się zaczyna.....

U nas katar.... niby nie jest aż taki zstraszny, ale młody marudny. Oprócz tego ślini się jak cholera i co chwilę ma mokre ubranko. Masakra.

Za to obym nie zapeszyła, ale od kilku dni pięknie śpi mi w nocy. Jak kładę go ok 21 to na jedzenie budzi się 4-5 :-) ale dzisiaj chyba będzie gorzej. ... zatyka mu się jedną dziurka.

Co do wprowadzania pokarmu.... mój młody próbował juz marchewkę, jabłuszko, gruszkę i dynie ;-) robie mu jednak przerwy. I co drugi dzień daje pół słoiczka. Śmiesznie to zjada, ale strasznie się cieszy jak dostaje łyżeczkę do buzi ;-)

Podziwiam dziewczyny za tetre.... chyba z tym to już bym nie dała rady. Córka zaczęła wakacje i..... Hmmmm "mamo, nudzi mi się. ...." młody tez lubi być w centrum wiec wszystko robie w przyspieszonym tempie. Heheh tym bardziej, że maz cały czas pracuje.

Sany dobrze, że już Ci przeszło. Strasznie Cię rozwaliło.

Pati oby Ci się już uspokoiło to krwawienie i wszystko wróciło do normy.

Tanka udanego wypoczynku.

Dziewczyny współczuję tego upału na taką okoliczność. Oby dzieci się nie umeczyly. Powodzenia.

Margolcia super testowanie Ci się trafiło. I dobrze, że produkty godne polecenia.

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #40605 4 lipca 2015, 6:32

margolcia88 Fajna mama

tanka80 napisał(a)

Taaa tylko to juz moj 4 okres po porodzie :-( gin sie ze mnie smial ze należe do kkobiet które mogą mieć 2 dzieci z 1 rok...1 krwawienie równo 6 tyg po porodzie... A myślicie że mleko zmienia smak albo skład np podczas owulacji? Bo zauwazyliśmy że Hania nie chce jeść i jest maruda zawsze ok tygodnia przed okresem przez parę dni....

Tanka współczuję tego pakowania a o sprzątaniu to już bym nie chciala słyszeć :-(
Ewelina odkopuj sie z faktur i wracaj. Super ze Mały już je i mu smakuje ;-)
Tasiemka korzystajcie z pogody bo coś zapowiadają pogorszenie :-(

a ja jestem jakaś dziwna moje dziecko śpi a ja pisze do Was :-P dzisiaj usnela o 21 jedzonko o 3 i do tej pory spi. Udało jej się obrucić o 180 st i wyłorzyła nogi na szczeble łóżeczka chyba pora obniżyć poziom.

Zgłoś nadużycie #40606 4 lipca 2015, 8:11

tanka80 Supermama
Kurde liczyłam na to, że część rzeczy zapakujemy do samochodu teściów bo jest nieco bardziej ładowny a poza tym dwoje emerytów nie potrzebuje wielkich bagaży... Okazuje się, że już im brakuje miejsca i musimy się we czworo zmieścić w naszym sedanie. Nie licząc zwykłych bagaży mamy wózek z gondolą, łóżeczko turystyczne i wanienkę Krzysia bo nie zamierzam go kąpać w brodziku od prysznica. Liczyliśmy też, że uda nam się wziąć mały rowerek dla Michasia. Dramat. Nieźle się zaczyna. Jakbym wiedziała to spakowałabym dla każdego po dwa komplety ubrań i 3 kg proszku do prania - wiadomo - dzieci przebiera się kilka razy dziennie...

Zgłoś nadużycie #40607 4 lipca 2015, 10:31

Dzisiaj nasza pierwsza ciężka noc. ..
nie wiem czy to przez te upały. ..
do 1 ciągły ryk... o 4 to samo i o 7.... teraz spi. ..
dużo jadł. ...
może to dlatego że wczoraj w dzień nic nie zjadł prawie...

Zgłoś nadużycie #40608 4 lipca 2015, 10:32

Tasiemka nie idę jak się po straszyłam lekarzem to to mi siw to uspokoiło. ..

Zgłoś nadużycie #40609 4 lipca 2015, 10:32

Tanka udanego wyjazdu ; )

Zgłoś nadużycie #40610 4 lipca 2015, 10:33

A ja czekam aż wróci krzysiek z pracy i jedziemy na plażę