Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marcóweczki 2015 ;)

Zgłoś nadużycie #191 8 lipca 2014, 9:11

Tasiemka Supermama
oczywiście, że będzie dobrze, nie ma innej opcji :D ciocia Tasiema trzyma mocno kciuki za małego gorcha! :)

Zgłoś nadużycie #192 8 lipca 2014, 9:14

Konto usunięte
Cześć dziewczynki, jutro już termin @ i będę wiedzieć, czy mam szansę do Was trafić. Ale mam nerwy, bo już rano myślałam, że dostałam wcześniej @.

Zgłoś nadużycie #193 8 lipca 2014, 9:48

ewelinas1986 Fajna mama

Valentina napisał(a)

Cześć dziewczynki, jutro już termin @ i będę wiedzieć, czy mam szansę do Was trafić. Ale mam nerwy, bo już rano myślałam, że dostałam wcześniej @.

a czego tak myślałaś? pewnie ból brzucha....

Zgłoś nadużycie #194 8 lipca 2014, 11:03

lady_89 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, test negatywny @ brak i nadal nie wiem na czym stoje i czy do was dołączę. W czwartek idę do gina to może u niego się czegoś dowiem (oczywiście jeśli mnie @ nie nawiedzi) dodam że 9 dni dzsiaj mija jak mi sie spóźnia więc albo coś jest na rzeczy albo mój cykl robi ze mnie wariatkę i cos z nim jest nie tak.

Zgłoś nadużycie #195 8 lipca 2014, 11:24

Tasiemka Supermama

lady_89 napisał(a)

Hej dziewczyny, test negatywny @ brak i nadal nie wiem na czym stoje i czy do was dołączę. W czwartek idę do gina to może u niego się czegoś dowiem (oczywiście jeśli mnie @ nie nawiedzi) dodam że 9 dni dzsiaj mija jak mi sie spóźnia więc albo coś jest na rzeczy albo mój cykl robi ze mnie wariatkę i cos z nim jest nie tak.

o rany, współczuję :( czekamy na wieści od gina! i trzymamy kciuki!!! :)

Zgłoś nadużycie #196 8 lipca 2014, 11:30

anafreud Fajna mama

lady_89 napisał(a)

o kurde... faktycznie albo coś jest na rzeczy albo ktoś sobie niezłe jaja robi! mimo wszystko ja nadal trzymam kciuki!
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #197 8 lipca 2014, 11:44

lady_89 Gotowa na wszystko

Tasiemka napisał(a)

o rany, współczuję :( czekamy na wieści od gina! i trzymamy kciuki!!! :)

No masakra jakaś. Ale mam nadzieję że już na dniach wszystko będzie czarno na białym albo ciąża albo @.

Zgłoś nadużycie #198 8 lipca 2014, 12:13

Konto usunięte
Ewelina, no trochę mnie brzuch zabolal. No i już powinnam mieć sucho, a zalewa mnie ogrom białej wydzieliny.

Zgłoś nadużycie #199 8 lipca 2014, 13:08

ewelinas1986 Fajna mama

lady_89 napisał(a)

ja pitole, ciekawe co jest. trzymam kciukasy za Ciebie i nie przyjście @

Zgłoś nadużycie #200 8 lipca 2014, 13:08

ewelinas1986 Fajna mama

Valentina napisał(a)

Ewelina, no trochę mnie brzuch zabolal. No i już powinnam mieć sucho, a zalewa mnie ogrom białej wydzieliny.

a może jutro teścik z rana, miła niespodzianka na początek dnia....

Zgłoś nadużycie #201 8 lipca 2014, 13:14

Tasiemka Supermama
jak tam Ewelcia sampoczucie dziś? :)

Zgłoś nadużycie #202 8 lipca 2014, 13:22

ewelinas1986 Fajna mama
kurcze dziewczyny to jest jakaś masakra. tak strasznie się boję, że znowu coś będzie nie tak... wiedziałam, że będę bardziej czujna, ale teraz to już chyba obsesja. boję się znowu poronić. najgorsze jest to, że wtedy też lekarz mówił, że ciąża jest mniejsza niż wychodzi z ostatniej miesiączki. niby mam świadomość, że owulację miałam późno, ale wszystko mnie już denerwuje, a wizyta dopiero za tydzień ;-( Beta rośnie, ale wtedy też rosła w normie. teraz nawet mam obsesję pustego jaja płodowego. ku.... po co ten internet... ale oprzeć się też nie mogę.

Zgłoś nadużycie #203 8 lipca 2014, 13:22

ewelinas1986 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

jak tam Ewelcia sampoczucie dziś? :)

beznadzieja, wyżej opisałam stan psychiczny.... wrrrr chyba to też objaw ciąży ;-)
a u Ciebie jak tam?

Zgłoś nadużycie #204 8 lipca 2014, 13:28

Tasiemka Supermama

ewelinas1986 napisał(a)

beznadzieja, wyżej opisałam stan psychiczny.... wrrrr chyba to też objaw ciąży ;-)
a u Ciebie jak tam?

o rany, nie stresuj się to nie wskazane, będzie dobrze, musisz włączyć pozytywne myślenie :)
wiem, że łatwo mi się mówi, ale kurczę!

ja dzisiaj w miarę spoko, oczy mi się zamykają i chyba się zaraz polożę, poza tym cały czas jestem głodna :P i sutki mnie rwą tak, że hohoo... ;/

Zgłoś nadużycie #205 8 lipca 2014, 13:32

ewelinas1986 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

o rany, nie stresuj się to nie wskazane, będzie dobrze, musisz włączyć pozytywne myślenie :)
wiem, że łatwo mi się mówi, ale kurczę!

ja dzisiaj w miarę spoko, oczy mi się zamykają i chyba się zaraz polożę, poza tym cały czas jestem głodna :P i sutki mnie rwą tak, że hohoo... ;/

kurcze a ja mam strasznie nabrzmiałe piersi i znowu mi dzisiaj kropelka wypłynęła..... zmartwiłam się też tymi ukłuciami z rana. i wzięłam nospę, mam nadzieję, że nie zbyt pochopnie... i przeszło mi za chwilę.

Zgłoś nadużycie #206 8 lipca 2014, 13:33

ewelinas1986 Fajna mama
a jak masz możliwość snu to Ci zazdroszczę. kładź się i odpoczywaj ;-)

Zgłoś nadużycie #207 8 lipca 2014, 13:37

Tasiemka Supermama

ewelinas1986 napisał(a)

kurcze a ja mam strasznie nabrzmiałe piersi i znowu mi dzisiaj kropelka wypłynęła..... zmartwiłam się też tymi ukłuciami z rana. i wzięłam nospę, mam nadzieję, że nie zbyt pochopnie... i przeszło mi za chwilę.

wklejam Ci tu fragment artykułu, który dzisiaj czytałam :
I trymestr ciąży
Pierwsze tygodnie ciąży charakteryzują się wielkimi zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety, który zaczyna się dostosowywać do pełnienia funkcji macierzyńskiej.

Zaraz po zagnieżdżeniu się zarodka w błonie śluzowej macicy, zaczyna on przekształcać się i dynamicznie rosnąć. Automatycznie, musi dojść do powiększenia się Twojej macicy, aby mogła ona zmieścić nie tylko płód, ale również łożysko i worek owodniowy z wodami płodowymi, które zapewniają dziecku komfort i bezpieczeństwo.
Tak gwałtownie zachodzące zmiany w ciele kobiety ciężarnej bardzo rzadko przebiegają w sposób całkowicie nieodczuwalny. Dlatego też musisz się przygotować na to, że pod wpływem wzrostu hormonów do narządów rodnych zacznie napływać więcej krwi, przez co staną się one obrzmiałe i bardzo tkliwe. Z tego też względu możesz początkowo odczuwać pełność w jamie brzusznej i pobolewanie w podbrzuszu. Bóle te można poniekąd porównać do dolegliwości, jakie pojawiały się u Ciebie przed miesiączką.
Twoja macica rozciąga trzymające ją więzadła, co może z kolei wywołać uczucie charakterystycznego „ciągnięcia”, szczególnie w okolicach pachwin. Ponadto, macica z czasem zaczyna uciskać na inne narządy, np. pęcherz moczowy, co też często wywołuje dolegliwości bólowe w podbrzuszu.
Pierwszy trymestr ciąży jest najbardziej niebezpieczny dla płodu, ponieważ występuje największe ryzyko poronienia. Dlatego też, jeśli ból w dole brzucha jest dla Ciebie zbyt dokuczliwy, albo budzi Twój niepokój i wątpliwości, zawsze lepiej udać się na wizytę do ginekologa, aby stwierdził on, czy wszystko jest w porządku. Jeśli bóle brzucha mają charakter bolesnych, w miarę regularnych skurczów, sytuacja najprawdopodobniej jest dosyć poważna i powinnaś natychmiast trafić do szpitala pod opiekę lekarską.

Zgłoś nadużycie #208 8 lipca 2014, 13:37

Tasiemka Supermama
mam nadzieję, że choć trochę Cię uspokoję ;)

Zgłoś nadużycie #209 8 lipca 2014, 13:43

ewelinas1986 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

mam nadzieję, że choć trochę Cię uspokoję ;)

dziękuję, no troszkę na pewno, ale wiesz to już obsesja ;-) hehe ale jeszcze raz dzięki. będę na pewno wracać do tego artykułu. dopóki nie minie fatalny 12 tydz. nie będę całkiem spokojna. Słodkich snów królewno ;-) odezwij się jak wstaniesz.

Zgłoś nadużycie #210 8 lipca 2014, 13:47

Tasiemka Supermama

ewelinas1986 napisał(a)

dziękuję, no troszkę na pewno, ale wiesz to już obsesja ;-) hehe ale jeszcze raz dzięki. będę na pewno wracać do tego artykułu. dopóki nie minie fatalny 12 tydz. nie będę całkiem spokojna. Słodkich snów królewno ;-) odezwij się jak wstaniesz.

noooo! :) rozumiem, że z tyłu głowy wszystko siedzi, mnie też skręca jak pomyślę, że czeka mnie tydzień nieświadomości jeszcze... ;/

kładę się do później :*