Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Mamusie z niedoczynnoscia tarczycy

Zgłoś nadużycie #51 10 lutego 2016, 6:53

Anabanana Początkująca

duszka napisał(a)

Hej! Ja mam wizytę 27 lutego i nadzieję że moja endo zwiększy mi dawkę . Przez Hashimoto bardzo skacze mi tsh . W listopadzie miałam już dość ładnie 1.8 a w styczniu już 3.3 Do tego dowiedzialam się ze mam małą tarczyce. Nie wiem czy to dobrze, czy źle?

Mała tarczyca to nie za dobrze, ale też nie najgorzej. Po prostu nie wyrabia z wytwarzaniem TSH. Ale moim skromnym zdaniem lepsza już mała tarczyca niż najróżniejsze zwapnienia płata tarczycy itp. Ja mam tylko małą tarczycę bez innych chorób typu Hashimoto więc łatwiej przychodzi mi ustablizowanie poziomu TSH, muszę tylko dodać tyle ile mi tarczyca nie zdąży wytworzyć.

Zgłoś nadużycie #52 10 lutego 2016, 7:06

tandem Supermama

Anabanana napisał(a)

Jak się czujesz po takiej dawce? ja też zaczynałam z niedoczynnością powyżej 4 ale lekarka nie dawała mi od razu dawki 50... zaczynałam chyba od 25

Najpierw jadłam po pół tabletki, teraz już całą. Póki co nie czuję zmian, ewentualnie jako efekt placebo :) bo np zmotywowałam się, żeby ćwiczyć w domu, co robiłam rok temu, a potem "jakoś" mi nie wychodziło. Nie mam rozeznania w dawkach, więc bez szemrania przyjęłam to, co mi endo zapisał. Wspominałam, że się staramy o maluszka, może stąd większa dawka?

Tarczycę na szczęście mam ładną, mały torbiel, ale badam usg co pół roku i on ani drgnie, cały czas tak samo mały.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53 29 lutego 2016, 7:32

Sofi Fajna mama
Hej dziewczyny :)
Tez lecze niedoczynność od kilku lat. Teraz mam dawkę 62,5, ale za miesiac mam pierwsza wizyte po porodzie i mozliwe ze coś sie zmienilo w regulacjach hormonalnych. Strata ciąży nie byla spowodowana tarczycą tylko choroba genetyczną. Gdzies czytalam w necie ze kobieta miala usunieta prawie całą tarczyce i zostal jej taki maly kawalek jak groszek i ten groszek produkowal tyle ile tzreba było, nie miała niedoczynności. I jeszcze powtórzę to co jużz dziewczyny wczesniej pisały, ze jak sie pilnuje poziomu hormonów to nie powinno byc problemu z zajściem i donoszeniem. Ja sie zaczne starac o nową dzidzie za jakies 4-5 miesiecy.
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #54 29 lutego 2016, 11:36

duszka Fajna mama
Ja teraz biorę dawkę 112 , mam też Hashimoto. Ostatnio bardzo mi skacze tsh i czuję się nie najlepiej

Zgłoś nadużycie #55 4 maja 2016, 13:21

tandem Supermama

Anabanana napisał(a)

Jak się czujesz po takiej dawce? ja też zaczynałam z niedoczynnością powyżej 4 ale lekarka nie dawała mi od razu dawki 50... zaczynałam chyba od 25

hej, właściwie nie czułam różnicy od tej 50, ale po miesiącu tsh spadło do 1,13, niestety po kolejnym miesiącu wzrosło znów i teraz łykam 75. Po kolejnych dwóch miesiącach, czyli na początku czerwca, kolejna konsultacja, zobaczymy co Endo powie. W międzyczasie dostałam skierowanie do szpitala na badania, więc może i tam coś nowego wymyślą.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56 4 maja 2016, 13:24

tandem Supermama
I odpowiedziałam na tego samego posta :) choć już z nowymi danymi :)

Zgłoś nadużycie #57 29 listopada 2016, 19:13

Dagmara32 Zaprawiona w bojach
Jak chcecie zbadać sobie tarczyce to polecam zerknąć tutaj - http://krajmed.pl/badania-usg/ . W centrum można wykonać biopsję, usg.

Zgłoś nadużycie #58 18 kwietnia 2018, 23:28

agus123 Świeżo upieczona
Niekiedy trudno jest połączyć objawy z tarczycą, bo przewlekłe zmęczenie jest jednym z objawów, a w dzisiejszych czasach człowiek tyle pracuje, że wydaje się, że może być osłabiony i że to normalne. Podstawa to wybór dobrego lekarza endokrynologa. Jeśli szukacie dobrych specjalistów od takich dolegliwości z Warszawy, to warto skonsultować się z psychomedic, to klinika prywatna, bardzo dobra opieka lekarska na wysokim poziomie, nie to co na NFZ.

Zgłoś nadużycie #59 19 kwietnia 2018, 23:41

wieslawa Zaprawiona w bojach
Zauważyłyście, jak wiele dziewczyn teraz ma problemy z tarczycą? To trochę przeraża. Wprawdzie euthyrox skutki uboczne ma takie w miare łagodne, ale i tak w wielu przypadkach trzeba brać do końca życia

Zgłoś nadużycie #60 22 kwietnia 2018, 12:11

ania81s Zaprawiona w bojach
Witam. Widać że mój temat do końca nie umarł. Po tych 4 latach trochę się u mnie pozmieniało. Praca o która się starałam nadal mam i jestem zadowolona. W ciaże nie udało sie zajść naturalnie więc zgłosilismy sie do Kliniki. Po 3 inseminacjach nic nie zakiełkowało, dopiero in -vitro pomogło i za pierwszym razem była ciąża. Niestety długo się nią nie nacieszyłam bo ciąża przestała się rozwijać w ok 7 tygodniu. Teraz czekam aż organizm sam sie oczyści jak nie to wizyta w szpitalu :/ Choc lekarz powiedział że na tym etapie raczej powinno wszystko samo sie zakończyć. Jeśli chodzi o moją tarczycę to przed ciązą tsh mialam w okolicach 1 i brałam euthyrox 100. Po zajsciu tsh skoczyło do ponad 5 i euthyrox 112 i 125. teraz pewnie znów będę mieć dawkę zmniejszona, tylko teraz nie wiem czy zadzwonić do mojej endo i powiedziec co sie stało czy czekac na wizyte 15.05 a do tej pory brac euthyrox w tych wyzszych dawkach. eh nie umiem odnalezc się w tym wszystkich, Pierw ciezko bylo mi sie przestawić ze jestem w ciazy a jak juz się oswoiłam z ta myśla to teraz trza się przestawić że znów "mogę wszystko"pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #61 23 kwietnia 2018, 14:56

cukrowa Świeżo upieczona
U mnie dopiero wykryto problemy z tarczycą, więc jestem jeszcze na etapie badań i nie biorę leków. Na razie mam niską, bo poniżej 2, ale zastanawia mnie, jak się rozwinie z czasem. Szczerze, to biorąc pod uwagę moje ostatnie problemy zdrowotne, jestem w sumie zdziwiona, że jest taka niska. Spodziewałabym się, że będzie co najmniej powyżej 4. Niemniej martwi mnie to, że to jest coś, z czym będę się musiała nauczyć żyć i pilnować brania leków do końca życia. No i nie ukrywam, że w takim razie zajście w ciążę w przyszłości też nie będzie łatwe, dlatego też czytam podobne wątki na wielu forach i trochę podnosi mnie na duchu, że tyle kobietek miało lub ma podobne problemy :) Dzięki wielkie za to, nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy :)

Zgłoś nadużycie #62 24 kwietnia 2018, 15:11

ania81s Zaprawiona w bojach
Wiesz co z tarczyca da się żyć. Fakt bywa ta choroba upierdluwa jak np częste zmęczenie, nerwowość brak koncentracji ale można się nauczyć z nią żyć. Jeśli chodzi o ciążę to wiedziałam że będzie ciężej w nią zajść niż normalnie ale myślalam że oles prób i za którymś razem nam się uda. A tu niestety trza było zgłosić się po pomoc. Ciężko ale się udało choć długo nie  cieszyłam się ta ciąża.☹ mam nadzieję że nie jestem do końca wadliwe i za kolejnym podejście uda się donosic. Bo już mam myśl i a co jeśli tym razem się nie uda. Eh no nic zobaczymy jak to będzie.

Zgłoś nadużycie #63 21 maja 2018, 20:47

krystynia Początkująca
Jasne że z tarczycą da się żyć, a temu całemu zmęczeniu, nerwowości, braku koncentracji da się przeciwdziałać. Poczytajcie sobie na https://hashimotoplan.com/ tam jest sporo na prawdę konkretnych i co najważniejsze działających porad. Jasne są gorsze dni, ale trzeba walczyć o to żeby było ich jak najmniej :)

Zgłoś nadużycie #64 16 września 2018, 1:45

telene Zadomowiona
Portal https://www.zdrowie.info.pl/zawieraja-tabletki-wzmocnienie-organizmu/ specjalizuje się w artykułach o zdrowiu, tak więc to właśnie tam warto czegoś poszukać w tym temacie, jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć.