Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

mamusie oczekujące dzieci z zespołem Downa lub z innymi wadami

Zgłoś nadużycie #11 11 października 2011, 14:59

dora27 Supermama
witam, czy są tu mamusie oczekujące bądź mające dzieci z zespołem Downa? jak się przygotowaliście psychicznie? ja czekam na wyniki krwi na stwierdzenie zespołu Downa, mam nadzieję, że  mój maluszek będzie zdrowy ale wiadomo, że różnie bywa więc trzeba się przygotować psychicznie do roli opiekuńczej chorego dziecka. Co do aborcji jestem przeciwko, myślę że kochałabym moje dziecko mimo swojej wady ale jeśli ma cierpieć całe życie z bólu np. wada serca, czy innych organów to ciężki wybór co do aborcji, ale zdecydowanie to na nie. Niech góra sama zdecyduje o tym.

Zgłoś nadużycie #12 11 października 2011, 15:05

Kasiula260 Fajna mama
Dora a miałaś jakieś wskazania do takiego badania? Bo ja nie miałam robionego...
Nasz Okruszek urodził się 04.11.2011r. :)

Zgłoś nadużycie #13 11 października 2011, 15:32

Malinka Supermama
Myślę, że do tego nie da się przygtować, żeby nie wiem jak było się silnym. Ja w przypadku wykazania, iż dziecko ma wadę letalną jestem za nie podtrzymywaniem ciąży.
Koty rządzą światem! 

Zgłoś nadużycie #14 11 października 2011, 15:37

Black_rose Supermama
również uważam, że do tego się nie da przygotować-owszem, można się obczytać, zorientować w szkołach itp. ale wydaje mi się, że to nie zmieni faktu, że będziemy mieć żal do losu, że to akurat nasze dziecko jest chore...

Zgłoś nadużycie #15 11 października 2011, 16:10

Pola Gotowa na wszystko
Mysle ze najlepszym przygotowaniem jest zderzenia wzrokowe z rzeczywistoscia... Mozesz duzo czytac ale dopoki nie zobaczysz na wlasne oczy tych dzieciaczkow, lub nie porozmawiasz z ich opiekunami/rodzicami to nie dotrze do Ciebie jak moze wygladac jego zycie. Jezeli masz taka opcje to pojedz do szkoly specjalnej albo przedszkola, czy szpitala dzieciecego. Pozdrawiam i zycze zeby z malenstwem wszystko bylo ok.

Zgłoś nadużycie #16 11 października 2011, 17:20

Lilka83 Gotowa na wszystko
dora, a jakie konkretnie badania będziesz miała robione? ja robiłam w 12 tc badanie przezierności karkowej, ale na szczęście wyszła 1,5cm i ładnie było widać kość nosową więc wszystko jest ok.

Zgłoś nadużycie #17 11 października 2011, 20:53

mamaela Supermama

dora27 napisał(a)

witam, czy są tu mamusie oczekujące bądź mające dzieci z zespołem Downa? jak się przygotowaliście psychicznie? ja czekam na wyniki krwi na stwierdzenie zespołu Downa, mam nadzieję, że  mój maluszek będzie zdrowy ale wiadomo, że różnie bywa więc trzeba się przygotować psychicznie do roli opiekuńczej chorego dziecka. Co do aborcji jestem przeciwko, myślę że kochałabym moje dziecko mimo swojej wady ale jeśli ma cierpieć całe życie z bólu np. wada serca, czy innych organów to ciężki wybór co do aborcji, ale zdecydowanie to na nie. Niech góra sama zdecyduje o tym.

Ja też czekałam z niecierpliwością na wyniki badań Pappa z krwi (wskazaniem był mój wiek w ciąży) i wiem, że to strasznie ciężkie i nerwowe chwile dla ciężarnej. Potem aż trochę żałowałam, że robiłam to badanie bo kosztowało mnie wiele nerwów. na szczęście wyniki miałam dobre i tydzień temu urodziłam zdrową córcię.
Co do wad- nie da się w pełni przygotować, ale jak człowiek wie na co będzie chore jego dziecko to powinno jak najwięcej dowiedzieć się o danej chorobie, może spotkać z rodzicami takiego dziecka ?? Piszesz o wadach serca- wada wadzie nie równa- są ciężkie, zagrażające życiu dziecka ale też takie, które są i jakoś nie utrudniają strasznie życia i rozwoju dziecka- mój starszy syn urodził się z wrodzoną wadą serca- ubytkiem międzykomorowym. Diagnoza po porodzie to był dla mnie szok, diagnoza wada serca to dla mnie był jak wyrok dla mojego dziecka, bo nikt mi nie wytłumaczył dokladnie jaka to wada i co oznacza. Dopiero kardiolog, który nas konsultował wytłumaczył mi wszystko i pogodziłam się z tym, bo tak trzeba- trzeba być mocnym i silnym i tę siłę dawać swojemu choremu dziecku ;)
Bądź dobrej mysli- wyniki na pewno będą dobre :)

Zgłoś nadużycie #18 12 października 2011, 8:07

dora27 Supermama
porobiłam sobie narazie badania na zespół Downa, znaczy na przezierność karkową nie zdążyłam już bo zbyt późno sie zarejestrowałam do lekarza tutaj w Londynie i czekałam 3 tyg na 1 wizytę, ale zrobili mi test bo robią tutaj dwa testy na dwa zespół Downa, 1) przezierność karkowa i 2) przez pobranie krwi, no i dałam tą krew i teraz czekam na wyniki. Ale nie dlatego piszę. W mojej wsi jest kilka dziewczynek i jeden chłopczyk z zespołem downa, ich mamy są szczęśliwe, właśńie myślę, że przygotowanie do roli przychodzi z czasem i dla każdego sprawa jest indywidualna, a ja mniej więcej chciałam wiedzieć czy są te matki które mają takie dzieci i jak one to przeżyły. No jak narazie nikogo tu nie ma i się cieszę :) a co do wad, to różnie mogą być, te wady przeważnie pwoodują złe czynniki a niekeidy geny. U sąsiaki był konflikt krwi i mama urodziła dwóch niesłyszących chłopców. Ale świata poza nimi nie widzą, tylko dużo z tym problemów było, zwłaszcza finansowych, wiadomo, że aparaty kosztują a NFZ tylko częściowo pokrywa, plus baterie i rehabilitacja mowy. Także różnie może być z dzieciakami. Mimo wszystko nalezy dbać o siebie w ciąży, unikać papierosów, alkoholu, stresu ale to każda mama wie :)