Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Mamusie LISTOPAD 2012

Zgłoś nadużycie #10911 10 października 2012, 13:03

Rudziutka Fajna mama
U mnie dzisiaj na obiad dwie zupy, heheheh, do wyboru: rosół z kluskami i pomidorowa z ryżem :)

Zgłoś nadużycie #10912 10 października 2012, 13:04

natka Fajna mama
Ja się musiałam zdrzemnąć i dalej się licho czuje :-(

Mały tak mnie kopie,że się popłakałam,jeść nie moge bo znów mam zgagę-ja się chyba wykończę.No i znów mam depresję przedporodową.
Po 13 idę po Szymka to mi trochę humor poprawi tym swoim gadaniem :-)
Wczoraj przed spaniem oczywiście na gadanie mu się zebrało i musiałam mu wytłumaczyc jak dziecko wychodzi z brzucha,że przez pisie albo doktor przecina brzuch.No i stwierdził,że lekarz ma rację,że mi brzuch przetnie bo ja jestem mała a braciszek będzie duży :-) No i się pytał czy zdążą go umyć przed jego przyjazdem bo on go nie pocałuje jak będzie od krwi :-) Mądrala mój.On bardziej przeżywa niż ja codziennie muszę mu mówić kiedy Kubuś się urodzi i wszystko o porodzie :-) Zawsze mi się śmiać chce jak z jakimś tekstem wypali :-)

Wiolusia dobrze,że chociaż za usg się wzieli i przynajmniej jesteś spokojna,że z małym wszystko ok.A organizm teraz sam się domaga odpoczynku.Może siostry przejrzą na oczy ile musiałaś sama robić.Teraz musisz uważąć na siebie,leżeć,odpoczywać i z nami pisać oczywiście :-D

Ewcia super,że się odezwałaś :-) Strach zawsze będzie Ci towarzyszył,czy upłynie mało czasu czy dużo.Najważniejsze,żebyście wy byli gotowi i stawili czoło tym lękom a na pewno wszystko będzie ok.Trzymamy wszyscy kciuki za was :-D
Zaglądaj częściej bo bardzo nam Ciebie brakowało :-)

Zgłoś nadużycie #10913 10 października 2012, 13:09

Rudziutka Fajna mama
Natka ten Twój mały mądrala jest rozbrajający hehehe :)

Zgłoś nadużycie #10914 10 października 2012, 13:16

ewcia1540 Fajna mama
Az sie wzruszylam jak was czytam...dziekuje wam tak bardzo bo bylyscie ze mna od poczatku...wspieralycie zawsze i teraz kiedy znowu tego potrzebuje tez wspieracie...

Zgłoś nadużycie #10915 10 października 2012, 13:16

melovia Fajna mama
wklejam Wam kilka fotek:
kwiaty od meza na rocznice :D
lozeczko i przewijak dla Lilki
bujeczek i lezaczek dla Lilki
wozek
i moj brzuch tylko nie patrzcie na rozstepy i brudne lustro :D

Zgłoś nadużycie #10916 10 października 2012, 13:27

ewcia1540 Fajna mama
Melovia kwiaty śliczne ;) widzę na razie tylko łożeczko jeszcze , też fajne ;) mnie też mąż ostatno zaskoczył na rocznice ślubu bo nie dość że pamiętał to jeszcze kupił bukiet kwiatów ;)

Zgłoś nadużycie #10917 10 października 2012, 13:31

Maryannn Zaprawiona w bojach
Ewcia - ja Tobie życzę, żebyście za rok o tej porze już byli szcześliwie we trójkę.. nawet, jakbyś 9 miesięcy miała przeleżec na płasko.. nie poddawaj sie :*
Melovia - sto lat! i piekne foty :)
Milunia - ślicznie wyglądasz i słodkiego masz psiula, nie dziwota, ze szybko takie słodziaki znajdują domki :)
Wiolusia -  może być tak, jak mówisz, hehe. ale najważniejsze, że dziecko jest bezpieczne :)
olach91 - ja spakuję (bo jeszcze torba niespakowana u mnie, brak mi kilu rzeczy ale brak też kasy, musze na wypłatę małżonka czekać) ubranka tylko na wyjście, u nas nie trzeba mieć własnych dla dziecka w trakcie pobytu.
Kaja - ja mam poprane tylko to, co mam ;) a muszę dokupić jeszcze jakieś kombinezony/ pajacyki. O, mam jeszcze rożek niewyprany, wiec nie jesteś sama :) Poza tym załamałaś mnie co do genetyki - hehe, ja sie podobno rodziłam 30 godzin (od odejścia wód, w dzisiejszych czasach juz by była dawno cesarka), mam nadzieje, zę mój pierworodny "wyjdzie" szybciej, planuję stosowac pozycje wertykalne ;)
kot mnie "wkurza", cały czas chce jeść (a ma lekka nadwagę), nie mogę wejść do kuchni (ma tam miseczki) i pozmywać, czy herbaty zrobić, bo leci za mną i sępi.. no weźcie, jak taką odchudzić? :)
miłego popołudnia!

Zgłoś nadużycie #10918 10 października 2012, 13:34

agunia10 Gotowa na wszystko
witajcie dziewczynki
wow Mel, ale piękne kwiaty, i wszystkiego naj naj z okazji rocznicy ;) Rozstępów ani brudnego lustra nigdzie nie widzę.

Ewcia trzymaj się i nie zadręczaj się niepotrzebnie, ty zrobiłaś wszystko co mogłaś, a że nie na wszystko mamy wpływ... Ja tak jak dziewczyny radziłabym skonsultować się z innym lekarzem, nikt nie jest wszechwiedzący i inny lekarz może spojrzeć na to inaczej. Trzymam kciuki żebyście wy tez niedługo cieszyli się maleństwem.

Wiolusia, no właśnie ci lekarze, jeden tak drugi tak i bądź tu mądra. Najważniejszy że mały ma się dobrze a ty po prostu leniuchuj do porodu i niczym się nie martw.

Kaja, ja tez jeszcze nie zaczęłam prać. właśnie się zastanawiałam, czy nie mam za mało ubranek i czy nie kupić czegoś jeszcze. Ja mam taki problem z kupowaniem, że bym pół sklepu wykupiła i hamuję się mocno, ale może jednak za mocno. No obawiam się, że potem połowa rzeczy okaże się niepotrzebna.

Natka, fajnie że masz takiego mądralę, od razu się humor poprawia.

A mi się dziś tak nic nie chce, pogoda byle jaka, chyba coś poczytam.

Zgłoś nadużycie #10919 10 października 2012, 13:40

olach91 Fajna mama
Wzięłam prysznic, pomalowałam paznokcie i chyba idę się położyć a i drzemnąć. Na obiad dzisiaj schabowy, więc się na szybko zrobi jak B. wróci z pracy :)
Mel jakie rozstępy? Dodam jakoś niedługo moj brzuszek to sobie zobaczysz co to są rozstępy :) heheh ;) bukiecik piękny dostałaś ;)
No u mnie nie ma takiej wygody, ciuszki trzeba mieć, aczkolwiek mnie to tam żadnego problemu nie robi :)
Moja siostra mi opowiadała, że dziewczyny są tak dokształcone, że np. zamiast tych wielkich podpasek to one do szpitala sobie wkładki higieniczne biorą. Miała takie agentki jak rodziła. Opowiadała mi ostatnio i się śmiałyśmy ;) jedna przyszła rodzić w pełnym makijażu, włosami od fryzjera i świeżo pomalowanymi paznokciami to podobno po proodzie zabroniła lekarzom i położnym w ogóle na sale wchdozić, bo jak ona wygląda. Komedia podobno :)
Sebcio urodził się 29.11.2012 i rośnie jak na drożdżach ;)

Zgłoś nadużycie #10920 10 października 2012, 13:40

agunia10 Gotowa na wszystko
Maryann a kot typowo domowy czy wychodzi? Nasz to całą noc gdzieś bryka nie wiadomo gdzie więc otyłość mu nie grozi, choć niby kastrat. A własnie, oto jak mąż nauczył go pić.

Zgłoś nadużycie #10921 10 października 2012, 13:41

Rudziutka Fajna mama
Melovia, bukiet przecudny :) , łóżeczko śliczne :) Zazdroszczę Ci tego przewijaka. U mnie nie ma tyle miejsca żeby go osobno postawić i niestety będę musiała kłaść na łóżko (urok małych pokoi).

Maryann to masz łakomczucha kota hehehe. Wstaw fotkę grubaska :)

Zgłoś nadużycie #10922 10 października 2012, 13:41

ewcia1540 Fajna mama
Chyba zrobię tak jak mówicie przejdę się do innego lekarza...
dziewczyny a żeby zrobić wymaz to lekarz musi mieć pewnie jakieś podstawy? bo ja bym chciała żeby mi zrobił taki na grzybicę pochwy nie wiem czemu ale to mi jakoś nie daje spokoju a ja nie miałam robionego nigdy w życiu żadnego wymazu ani cytologii..
Musze tylko tu u nas znaleźć jakiegoś dobrego lekarza tu u nas.

Zgłoś nadużycie #10923 10 października 2012, 13:44

Rudziutka Fajna mama
Mel, po Twoim brzuszku widać że zmierzasz ku końcowi, śliczny, a rozstępami nie przejmuj się :)

Agunia, ale macie słodkiego kota :)

Zgłoś nadużycie #10924 10 października 2012, 13:48

Rudziutka Fajna mama
Ewcia, Ty mieszkasz niedaleko mnie, więc może do Białegostoku się przejedź do lekarza. Koleżanka chodziła do Zbrocha, prywatnie, on jest od niepłodności bardziej ale świetny lekarz i bardzo im pomógł. Przez całą ciążę ona była pod ostrą kontrolą. Mieli z lekarzem kontakt telefoniczny i mailowy.

Zgłoś nadużycie #10925 10 października 2012, 13:51

patitka Gotowa na wszystko
Ewcia, jak fajnie, że do nas zaglądnęłaś :) Wielokrotnie o Tobie myślimy :) Ja też na Twoim miejscu bym się skonsultowała u innego lekarza. To z pewnością nie zaszkodzi. Jestem przekonana, ze wszystko Wam się uda. Są leki na podtrzymanie, które bierze się całą ciąże, niektóre kobiety leżą 9 m-cy w szpitalu, czasem wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami ale myślę, że warto. Będzie dobrze. Trzymamy wszystkie kciuki i odzywaj się częściej :)

Mel, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :) duuuużo miłości :) Piękne kwiaty i wszystko super naszykowane :) a zdjęcia z brzuszkiem nie widzę ;) Fajna komoda :) Kupowałaś na allegro?

Rudziutka, ach Ci faceci... przyjmuj pomoc siostry, gdyż się przyda na początku ;) mówi Ci to doświadczona mama :)

Paulineczka, buciki super :) A Twój dojedzie do Ciebie jak urodzisz?

Kaja, ja cały czas w proszku... a mój suwaczek pokazuje już 2 tyg ;) Mam nadzieję, że w tym tyg. mąż skończy to malowanie... ach już nawet na niedociągnięcia nie zwracam uwagi... i od poniedziałku zabiorę się za pranie, prasowanie itd...

Teraz siedzę w aptece internetowej (1 z tych co polecałyście) :) i przymierzam się do zakupu kosmetyków. Do mycia zastanawiam się między Balneum a Oilatum. Macie doświadczenie z tymi produktami? I zastanawiam się, czy oprócz tego płynu, który się wlewa do wanienki kupić szampon, coś na ciemieniuchę i jakiś balsam do ciała (nie lubię oliwki, gdyż potem wszystko tłuste). A kupowałyście coś do buźki, jakiś kremik... w sumie będzie już zimno, więc zapewne coś się przyda. Och... aż wstyd, ze doświadczona mama ma takie dylematy ;) ale przez 7 lat tak wiele się zmieniło w świecie kosmetyków, zaczęłam czytać opisy i zgłupiałam ;)

Zgłoś nadużycie #10926 10 października 2012, 13:53

Bona, czekamy na relację z wizyty.

Wiolusia, trzymaj się, leż i odpoczywaj, niech teraz wszyscy domownicy dla odmiany nad Tobą skaczą ;) tak aby dzidziuś jeszcze chwilkę w Twoim brzuszku wytrzymał.

Gocha, rozbawiłąś mnie... wyobraziłam sobie rodzącą, która sama jedzie na porodówkę ;) hehehehe

Zgłoś nadużycie #10927 10 października 2012, 13:56

Mel, o... pojawił się brzuszek, śliczny :) Nic się nie martw rozstępami, zbledną i będą mało widoczne :)

Lecę po synka do szkoły, potem zaglądnę :)

Zgłoś nadużycie #10928 10 października 2012, 14:07

Kaja83 Gotowa na wszystko
Melovia kwiaty śliczne, łóżeczko i przewijak dla Lilki super (chyba z ikei) wózek fajniutki... a brzuszek naprawde uroczy... i widać, że to końcówka :D

Agunia10 super masz tego kota, zdjęcie mnie powaliło :D

Zgłoś nadużycie #10929 10 października 2012, 14:11

bonaretta Fajna mama
Ewcia jak pójdziesz prywatnie do lekarza, to na pewno nie odmówi ci pobrania cytologii czy wymazu. Cytologia jest przecież rutynowym badaniem, nie tylko w ciąży, nie wiem czemu nikt ci tego nie zrobił. Ale nie martw się, to zapewne nie miało wpływu na to jak potoczyła się ciąża. Cytologia pozwala wykryć jakieś grzyby i bakterie, na które lekarz przepisuje leki.

Melovia super fotki :) Mężuś z kwiatami zaszalał :)

Patitka ja kupiłam jakiś krem Nivea do buźki, oliwkę, ale jak mówisz, ona może brudzić, więc chyba kupię jeszcze balsam i na pewno krem na zimę. A do kąpieli mam Oilatum Baby, kupiłam w Rossmanie i nie zastanawiałam się, czy np. Balneum czy Emolium będzie lepsze. Kupiłam też szampon Linomag.

Zgłoś nadużycie #10930 10 października 2012, 14:13

natka Fajna mama
Ja właśnie wróciłam,mój mały zaspany :-( Nie pogada mi głupotek teraz :-)

Wiecie jak nie brzuch boli,aż mi się płakać chcę.Wydaje mi się,że zrosty po cc się rozciągają i dlatego boli.Chodzić nie mogę a jak już idę to jak jak żółw.

Mel właśnie zapomniałam Ci życzenia złożyć.Wszystkiego co najlepsze,spełnienia marzeń,szybkiego i bezbolesnego porodu no i pociechy a Lilki.I kolejnych 100 lat razem :-)