Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #49251 6 lutego 2013, 14:04

Ulla Fajna mama

Emza napisał(a)

kurcze no to ja przestałam karmic 15 a nadal scenariusz wieczorno nocny taki sam.. a dzisiaj sie wkurzyłam :) normalnie mam kolezanke ma 3 miesieczne dziecko i ona do mnie dzisiaj dzowni i jest zła bo jej dziecko od kilku dni budzi sie o 9 a zawsze spała do 11!!!! ja pierdziele..zasypia o 19-20 i wstaje o 9 a ta narzeka ja pitole powiedziałam jej zeby sie nie odzywała albo wzieła moją na tydzien to zobnaczy co to znaczy nie spac

niewdzięcznica...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #49252 6 lutego 2013, 14:05

gwonka Fajna mama

Emza napisał(a)

hehe ja tez byłam w klubie kieleckim...co roku do Torunia na zlot :) ale odkąd jest mała to nie mam czasu i bmw na poczet paneli na strych sprzedane :P

maz tez jezdzi do Torunia :) a ktorego maja jest w tym roku? orientujesz sie? my jezdzilismy tez z mezem do Koronowa na zloty. razem z nim driftowalam i gume palilam, hehehh

Zgłoś nadużycie #49253 6 lutego 2013, 14:05

Ulla Fajna mama

mala24 napisał(a)

a ja mam dzień sprzątania, podłogi pomyłam, okno w pokoju zaraz za kuchnie się biorę, kurze wytarłam :)

a ja nie mam wody, bo obok cos z kanaliza robia...nie moge prania puscic, kartofli obrac, ani nawet do piwnicy po wegiel isc, bo jak wróce, nie bede sie mogła umyc...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #49254 6 lutego 2013, 14:14

gwonka Fajna mama

maryna napisał(a)

ojej pewnie jedz skontroluj... a ja sobie mysle ze pojade z malym na badanie krwi bo ostatnio jakis blady mi jest i jakby moze nie since ale nieraz ma podkrazone oczka ... i mysle sobie czy to nie brak zelaza moze ?? ale jak tu sie dostac do lekarza po skeirowanie bo ciagle tyle wiary ze to graniczy z cudem ?? !! co mowicie dziewczyny?wasze tez tak maja ??

ja bym pojechala, zbadaja krew i bedziesz spokojniejsza. jedz prywatnie, zaplacisz kolo dychy za morfologie i nie musisz do lekarza jechac.

Zgłoś nadużycie #49255 6 lutego 2013, 14:16

gwonka Fajna mama

oll85 napisał(a)

a mnie od rana tak brzuch bolał, że zjadłam 3 tabletki. załatwiłam jude urlop na dzis, bo lewdo zyje.

oj to zdrowiej. ciekawe od czego

Zgłoś nadużycie #49256 6 lutego 2013, 14:17

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

no i dobrze-przyjamniej jak cie mąż od tylca będzie brał, to będzie miał za co złapac :D

haha, ale teraz post, bo okres mam :P

Zgłoś nadużycie #49257 6 lutego 2013, 14:18

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

no co ty. ... ona łazienke sprząta codziennie rano :P

ja raz na tydzień

Zgłoś nadużycie #49258 6 lutego 2013, 14:19

Extremalna21 Fajna mama

Ulla napisał(a)

HAHAHAHAHAHAHAHAHA :D :D :D :D :D :D

Zgłoś nadużycie #49259 6 lutego 2013, 14:23

Emza Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co wydaje mi się że w moim przypadku istotny był też wiek- bo jak się przez dzień wybiegała i zżarła 2 kanapki na dobranoc to i padła i przespała całą noc. Monika nie martw się. Myślę że już niedługo i nasze łobuzy zdecydują się spać w nocy jak Bóg przykazał :D :D :D

ja mam ogromną nadzieje ze juz niedługo wszystkie nasze majówkowe łobuzy beda spały całe noce..bo ja tez jak Martusia na kawach ciągle jade

Zgłoś nadużycie #49260 6 lutego 2013, 14:24

Emza Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Ja dzisiaj wstałam o 11 ;) i jestem mega wyspana;D mały spał od 20 ;) o 23 obudził sie na mleczko- wypił 150 ml ;) póżniej obudził się przed 6 ;) zrobiłam mu 2 kanapki i poszłam spać dalej :) a mąż mu dał te kanapki i siedział z małym do 8 ;) po 8 mały zasnął i spał do 11.30!!!!! troche posprzątałam, byliśmy godzinke na spacerku bo piękna pogoda u nas ;) normalnie czuć wiosnę;D teraz mały szaleje w łóżeczku a ja się relaksuję;D

i superowo

Zgłoś nadużycie #49261 6 lutego 2013, 14:25

Extremalna21 Fajna mama

aniam napisał(a)

Kasiu, wklejam dla Ciebie przepis na pączki:

To już sprawdzony internetowy przepis :)

Składniki:
- 500 g mąki
- 8 żółtek
- 3/4 szkl. cukru
- 200 g stopionego masła
- cukier waniliowy
- 80 g drożdży
- smażona skórka pomarańczowa, pokrojona w kostkę
- 1,5 szklanki ciepłego mleka
- szczypta soli
- 2 łyżki spirytusu (ew. wódki)
- śliwkowe powidła lub wiśnie ze spirytusu (polecam!!)
- cukier puder do posypania lub polukrowania
- zapach rumowy (jeśli ktoś lubi)
- ok. 750 g smalcu do smażenia

NAJPIERW ROBIMY CIASTO DROŻDŻOWE:
1. Do kubeczka włożyć drożdże, 1 łyżkę mąki, łyżeczkę cukru, dodać 1/2 szklanki mleka i dobrze rozetrzeć. Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce.
2. Mąkę przesiać, żółtka oddzielić od jajek. Do żółtek dodać cukier i połowę cukru waniliowego. Ucierać na prawie białą, puszystą i kremową masę (najlepiej w misce na garnku z gorącą wodą).
3. Podrośnięte drożdże dodać do mąki, dodać też utarte żółtka. Ciasto wyrabiać rękami, dodając tyle ciepłego mleka by ciasto było miękkie, pulchne i sprężyste a nie rzadkie.
4. Gdy ciasto zacznie odchodzić od miski wlewać stopniowo rozpuszczone, ciepłe (nie gorące) masło i wyrabiać do czasu gdy ciasto będzie łatwo odchodzić od rąk i od miski. Dodać drobno pokrojoną skórkę i spirytus. Ciasto przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

NASTĘPNIE CZAS NA LEPIENIE PACZKÓW:
5. Gdy podwoi swoją objętość z porcji wielkości kurzego jajka robić placuszki, nakładać po porcji powideł i zlepiać, formując pączki. Układać je na posypanej mąką deseczce, przykryć ściereczką do wyrośnięcia (ok. 15 minut).

I SMAŻENIE:
6. W garnku rozgrzać tłuszcz. Do mocno nagrzanego smalcu wkładać pączki i smażyć na złoty kolor z obu stron (aby miały białą obrączkę jak te z cukierni trzeba po przewróceniu na drugą stronę przykryć garnek).
7. Wyjmować i układać na talerzu wyłożonym papierowymi serwetkami. Ostudzone posypać cukrem pudrem lub lukrem z odrobiną zapachu rumowego.

Ja wolę iść na łatwiznę i kupić w sklepie;D
Ale jak będziesz sama robiła to możesz nam wysłać :D :D

Aaa...kupiłam sobie wczoraj w ziolonym markecie książke "100 obiadów w 20 minut- dania mięsne" powiem Wam, że niektóre przepisy są świetne ;) Póżniej napiszę kilka tych fajniejszych ;)

Zgłoś nadużycie #49262 6 lutego 2013, 14:25

Emza Fajna mama

gwonka napisał(a)

maz tez jezdzi do Torunia :) a ktorego maja jest w tym roku? orientujesz sie? my jezdzilismy tez z mezem do Koronowa na zloty. razem z nim driftowalam i gume palilam, hehehh

fajna sprawa co :) nie wiem nic odkąd sie mała urodziła ani kiedy zlot ani nic..wogóle tez przestałam jezdzic na nasze kieleckie zloty...eh to były czasy :)

Zgłoś nadużycie #49263 6 lutego 2013, 14:26

Extremalna21 Fajna mama

aniam napisał(a)

haha, ale teraz post, bo okres mam :P

Dobry marynarz i Morze Czerwone przepłynie ;D

Zgłoś nadużycie #49264 6 lutego 2013, 14:30

Extremalna21 Fajna mama
CHRUPIĄCY KURCZAK :)
składniki:
1 podwójna pierś z kurczaka
8 łyżeczek jogurtu greckiego
2 torebki ryżu
bułka tarta
olej
sól, pieprz

Ryż ugotować.pierś oczyścić, pokroić na małe kawałeczki, przyprawić solą i pieprzem. Mięso włożyć do jogurtu na 5 minut, panierować w bułce tartej i smażyć na gorącym oleju na złoty kolor. Podawać z ryżem.

Zgłoś nadużycie #49265 6 lutego 2013, 14:33

Gosiulkovic Fajna mama

Ulla napisał(a)

oj tam oj tam :)
czasem w południe :D

Zgłoś nadużycie #49266 6 lutego 2013, 14:34

Gosiulkovic Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Dobry marynarz i Morze Czerwone przepłynie ;D

hahahaha :D :D
dobre!

Zgłoś nadużycie #49267 6 lutego 2013, 14:35

Extremalna21 Fajna mama
FILETY DROBIOWE Z POREM
składniki:
2 pojedyńcze piersi z kurczaka
3 pory
25 dag śmietany 22%
olej
sól, pieprz

Piersi pokroić w kostkę i obsmażyć na oleju. Pod koniec smażenia dodać pokrojone w plasterki pory. całość przełożyć do garnka, dodać śmietanę, przyprawy i dusić do miękkości około 15 minut.

Zgłoś nadużycie #49268 6 lutego 2013, 14:40

Extremalna21 Fajna mama
INDYK W CZOSNKOWEJ PANIERCE
składniki;
60 dag piersi indyka
2 dag czosnku granulowanego
4 łżki oleju
sól,pieprz

Mięso pokroić na paski szerokości 2 cm, posolić, oprószyć pieprzem i na koniec z obu stron posypać obficie czosnkiem. Na patelni rozgrzać olej, smażyć przygotowane piersi. Mięso z obu stron dobrze zrumienić i zalać 1 szklanką wrzątku. Dusić pod przykryciem około 10 minut

Zgłoś nadużycie #49269 6 lutego 2013, 14:45

Extremalna21 Fajna mama
KURCZAK W DELIKATNYM SOSIE:
składniki:
1 pierś kurczaka
8 łyżek kukurydzy
1 cebula
1 kostka mięsna
3 łyżki oleju
1 łyżka mąki
4 łyżki śmietany 22%
1 łyżeczka przyprawy gyros
natka pietruszki
pieprz

Mięso drobno pokroić, posypać przyprawą gyros. Cebulę posiekać, następnie podsmażyć razem z mięsem. Dodac około 1/2 szklanki wody oraz kostkę mięsną i dusić około 5 minut. Dodać kukurydzę. Mąkę wymieszać ze śmietaną i odrobiną wody.Dodać do sosu, po czym zagotować i przyprawic. Gotowe danie posypać posiekaną natką pietruszki.

Zgłoś nadużycie #49270 6 lutego 2013, 14:47

Like Supermama
dziewczyny Emila ma wysypkę,ale na brzuszku i klatce piersiowej, na pleckach, szyjce i głowie - to normalne, że tak mocno ją wysypało ??