Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #64311 29 lipca 2013, 10:32

gwonka Fajna mama

mala24 napisał(a)

niestety tak, ciągle jakieś nowe ugryzienia :( na fb pisałam że ok 83 cm ma bo mierzyłam specjalnie teraz jak śpi bo inaczej się nie da :)

oj bidulek pogryziony :( dlugi jest :) duzy facet z niego bedzie :)

Zgłoś nadużycie #64312 29 lipca 2013, 10:45

mala24 Supermama
kurczę mam dylemat: wysłałam CV jakiś czas temu i się odezwali, praca w sklepie przy wykładaniu towaru

Zgłoś nadużycie #64313 29 lipca 2013, 11:00

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

kurczę mam dylemat: wysłałam CV jakiś czas temu i się odezwali, praca w sklepie przy wykładaniu towaru

idź na rozmowę, to nic Cię nie kosztuje, a zawsze będziesz mądrzejsza na przyszłość :P

Zgłoś nadużycie #64314 29 lipca 2013, 11:23

ewelina6660 Fajna mama
Iwonko, mleko modyfikowane jest bardziej ciężkostrawne, niż to z piersi i może brzuszek się jeszcze nie przyzwyczil.

Zgłoś nadużycie #64315 29 lipca 2013, 11:52

mala24 Supermama

aniam napisał(a)

idź na rozmowę, to nic Cię nie kosztuje, a zawsze będziesz mądrzejsza na przyszłość :P

to nie na rozmowę mam iść, dzisiaj na 22 już do pracy bym szła

Zgłoś nadużycie #64316 29 lipca 2013, 12:01

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

to nie na rozmowę mam iść, dzisiaj na 22 już do pracy bym szła

aaa... czytałam na fb, ze nie masz z kim zostawić małego, a mama albo teściowa?

Zgłoś nadużycie #64317 29 lipca 2013, 12:01

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

Hej.
ja juz nie wiem jak sie nazywam wiecie co padam na twarz.w srodę odwozilismy starszaki na obóz . caly dzien w samochodzie stres niemiłosierny bo jeżdzić po naszych drogach to na prawde trzeba mieć nerwy stalowe. wieczorem pojechalam po małą bo nie chciałam zostawaiac jej na noc ale dziś będę musiala bo duzo roboty mamy w nowym m. a z mała na razie nie możemy jechac bo wody nie mamy podlączonej.
dziewczyny mam pytanie. kolezanka urodzila dwa tygodnie temu córeczkę, karmi ję piersią .mała prawdopodobnie ma kolki więc mama nie je nic oprócz rosołu jakiegos gotowanego mięsa itd. a do tego ma anemię i nie wie czy moze brać żelazo . jej lekarka powiedziała żeby dietę stosowala bogatą w żelazo ale cięzko to zrobić ze względu na małą . czy któras was miała taka sytuację ??

rosół nie jest wskazany dla karmiących, najlepszy krupnik na chudej wołowinie, ma duzo żelaza, oprócz tego dałabym jakiś probiotyk, typu bio gaja

Zgłoś nadużycie #64318 29 lipca 2013, 13:11

mala24 Supermama

aniam napisał(a)

aaa... czytałam na fb, ze nie masz z kim zostawić małego, a mama albo teściowa?

teściowa słabo widzi i boję się z nią zostawić a mama mieszka daleko dosyć i pracuje :( nic będziemy myśleć co mąż powie jak wróci z pracy

Zgłoś nadużycie #64319 29 lipca 2013, 15:10

maryna Fajna mama
[QUOTE=gwonka;1833416]witajcie po weekendzie. u nas wszystko oki. w piatek bylismy z malym u pediatry, lekarz mowil ze nozkami nie mam sie przejmowac, do drugiego roku zycia maja prawo byc lukowate. nieraz jest ta ze jak za malo wit d3 ale to mamy pod kontrola. ogolnie dawke d3 mamy zmniejszona na 400. , ciemiaczko nadal duze, ale tez pod kontrola, na gronkowca zadnych badan nie mamy robic, pprzebadal go i stwierdzil ze nie ma podstaw. nie mamy sie niczego obawiac. na siusiaku maz u malego zauwazyl takie troche sklejone, lekkarz mowil ze rzeczywiscie jest troche, ale nic z tym narazie nie kazal robic, tylko mamy naciagac i obserwowac. waga Kubunia to 9600, jak na mojego zywiolowego synka to i tak super. lekarz mowil tez ze on jak tak bieda to moze przepalac wszystko co zje,. aha no i dostalismy tabletki na jelitka, bo Kuba od tygodnia robi mi zielone kupy, zastanawiamy sie z mezem czy nie zrobic mu badania kalu. wszystko zaczelo sie od podytu nad jeziorem. moze jakies cholerstwo zlapal. tabletki juz 4 dni dostaje i nie ma poprawy. chyba wszysko napisalam :) u nas nastaly ciezkie czasy, otoz zaczely sie zniwa.[/QUOTE
ojjjjj co to znow cos sie przyplatalo ?? zdrowiej nam kubusiu!!! a co z tym sisiakiem ?? mocno do konca macie naciagac?czy tylko troche ?? ja to nie wiem jak z tymi sisiakami jest...ale ogolnei przewaznei jak bylam u lekarzy to nei kazali...jedna tylko jak maly mial chyba z 5 mc.go ogladala od razu pach..jak tez mu z calej sily naciagla..to biedak wyl ze nie moglam go uspokoic..az sie wił.... nawet kasy za wizyte nie chciala bo tak darl sie ze nie slyszalam co mowila...

Zgłoś nadużycie #64320 29 lipca 2013, 15:14

maryna Fajna mama

mala24 napisał(a)

Alan wczoraj zrobił 3 razy siusiu do nocniczka, tylko ten jeden raz wstał i za chwilę kałuża na podłodze, ale to przez nocnik bo jak zaczyna grać to od razu wstaje i przestał siusiać a potem na podłogę zrobił, no ale poszliśmy na dwór w samych majtkach bez pampersa po tym :)

wow....super.. a no musialabys wyciagnac ta melodyjke..musze mojego moze tez zaczac sadzac..ale jakos niemam weny...

Zgłoś nadużycie #64321 29 lipca 2013, 17:32

mala24 Supermama

maryna napisał(a)

wow....super.. a no musialabys wyciagnac ta melodyjke..musze mojego moze tez zaczac sadzac..ale jakos niemam weny...

nie da się wyciągnąć ale już wykombinowałam i lakierem do paznokci zrobiłam i nie gra :)

Zgłoś nadużycie #64322 29 lipca 2013, 18:38

aneta74 Fajna mama
moja mała dzis oszalała . od rana wariowała dopiero teraz padła i mam nadzieję że będzie juz spala do rana cholernik maly.u nas niby dziś bez słonca ale duszno strasznie nie wiem jak ona bez spania wytrzymala ostatnie dni to po 3 godziny w dzień przesypiała.

Zgłoś nadużycie #64323 29 lipca 2013, 18:40

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

dzięki :-)
Zuzia podróż przetrwała dzielnie ale jechaliśmy w nocy więc spała cała noc , ale potem pół dnia następnego tez było ok
A kwatera nam się trafiła fuksem fajna...3 minutki od morza...z klimą, jaccuzi na tarasie i dwoma żółwiami w ogródku ( które ciągle się bzykają) i za nieduże pieniądze.
Aha..no i oczywiście naszych tu od diabła i ciut ciut.Jedyny minus miasta....diabelnie pod górę...ciężo nawet samemu a co dopiero z wózkiem...w sumie Zuzka wogóle nie chce w wózku, więc wózek służy nam głównie do wożenia gratów na plażę oraz zapasów piwa z miasta :-)
Budzą się....zaraz spadamy połazić po mieście
Na razie dziewczyny

:) ) super zastosowanie dla wózka :) )

Zgłoś nadużycie #64324 29 lipca 2013, 18:45

aneta74 Fajna mama

gwonka napisał(a)

witajcie po weekendzie. u nas wszystko oki. w piatek bylismy z malym u pediatry, lekarz mowil ze nozkami nie mam sie przejmowac, do drugiego roku zycia maja prawo byc lukowate. nieraz jest ta ze jak za malo wit d3 ale to mamy pod kontrola. ogolnie dawke d3 mamy zmniejszona na 400. , ciemiaczko nadal duze, ale tez pod kontrola, na gronkowca zadnych badan nie mamy robic, pprzebadal go i stwierdzil ze nie ma podstaw. nie mamy sie niczego obawiac. na siusiaku maz u malego zauwazyl takie troche sklejone, lekkarz mowil ze rzeczywiscie jest troche, ale nic z tym narazie nie kazal robic, tylko mamy naciagac i obserwowac. waga Kubunia to 9600, jak na mojego zywiolowego synka to i tak super. lekarz mowil tez ze on jak tak bieda to moze przepalac wszystko co zje,. aha no i dostalismy tabletki na jelitka, bo Kuba od tygodnia robi mi zielone kupy, zastanawiamy sie z mezem czy nie zrobic mu badania kalu. wszystko zaczelo sie od podytu nad jeziorem. moze jakies cholerstwo zlapal. tabletki juz 4 dni dostaje i nie ma poprawy. chyba wszysko napisalam :) u nas nastaly ciezkie czasy, otoz zaczely sie zniwa.

super że wszystko dobrze z Kubusiem , a kupsztale się unormują może po prostu dłużej te tabletki trzeba podawać

Zgłoś nadużycie #64325 29 lipca 2013, 18:48

aneta74 Fajna mama

gwonka napisał(a)

mam nadzieje. ale on znowu w nocy zle spi i nie wiemy czy czasem to nie przez brzuszek. ciagle budzi sie z placzem, wygina sie, rzuca sie po lozku. nigdy tak nie robil

moja też niespokojnie spi po całym łożeczku lata i z placzem sie budzi . juz sama nie wiem czy to zęby bo u nas dopiero 5 sztuk

Zgłoś nadużycie #64326 29 lipca 2013, 18:51

aneta74 Fajna mama

mala24 napisał(a)

Alan wczoraj zrobił 3 razy siusiu do nocniczka, tylko ten jeden raz wstał i za chwilę kałuża na podłodze, ale to przez nocnik bo jak zaczyna grać to od razu wstaje i przestał siusiać a potem na podłogę zrobił, no ale poszliśmy na dwór w samych majtkach bez pampersa po tym :)

super to niedlugo bez pampersiorów będzie latał :) kurcze moja coś ciężko , nie chce pupy posadzić na nocnik na dworzu też ją puszczam w samych majtochach żeby pupsko odpoczęło od pieluch.

Zgłoś nadużycie #64327 29 lipca 2013, 18:54

aneta74 Fajna mama

mala24 napisał(a)

dla tych co fb nie mają, tak wczoraj spał Alanek :)

ale czadowo spi :)

Zgłoś nadużycie #64328 29 lipca 2013, 19:47

ewelina6660 Fajna mama

seshella napisał(a)

rosół nie jest wskazany dla karmiących, najlepszy krupnik na chudej wołowinie, ma duzo żelaza, oprócz tego dałabym jakiś probiotyk, typu bio gaja

ja bralam konskie dawki zelaza, bo po porodzie to chcieli mi krew przetaczac tak mialam zajebista hemoglobine.

Zgłoś nadużycie #64329 29 lipca 2013, 21:01

mala24 Supermama

aneta74 napisał(a)

moja też niespokojnie spi po całym łożeczku lata i z placzem sie budzi . juz sama nie wiem czy to zęby bo u nas dopiero 5 sztuk

Alanowi wyszedł 9 ząb ale najlepsze że dzisiaj zauważyłam jak już jest sporych rozmiarów :)

Zgłoś nadużycie #64330 29 lipca 2013, 21:03

mala24 Supermama

ewelina6660 napisał(a)

ja bralam konskie dawki zelaza, bo po porodzie to chcieli mi krew przetaczac tak mialam zajebista hemoglobine.

ja miałam przetaczaną krew po CC