Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #63451 4 lipca 2013, 22:35

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

Hej :)
dziewczyny bylam z mala w tej poradni lekarka obejrzała ja zauwazyła jakies zmiany na błonie dziewiczej estrogenizacje czy jakoś tak . mówi że na razie nie ma się czym martwić ale zaleciła nam zrobienie usg narządów rodnych no i mamy byc pod kontrolą

ojej... a co to takiego ?? jak to badali ?? robili jej usg?czy jak ?? przez brzuch?

Zgłoś nadużycie #63452 4 lipca 2013, 22:36

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

na początku nie za bardzo współpracował ;) ale dałam radę potem sie rozkręcił :) )

hihi zboczuszki jedne...!!!

Zgłoś nadużycie #63453 4 lipca 2013, 22:36

maryna Fajna mama
gwonka ?? i inne lasencje...co z wami ?? gdzie sie podziewacie ??

Zgłoś nadużycie #63454 4 lipca 2013, 22:39

aneta74 Fajna mama

maryna napisał(a)

no wlasnei.. mala czy ty widzisz ze my ze soba tylko piszemy ?? a wogole to pisalam dzis do siostry bo jest jeszcze w szpitalu bo miala komplikacje przy operacji//wylal jej wyrostek i ma dren zalozony... :( nie wiadomo kiedy wyjdzie...nadal ja boli jak smok...dzis dopiero dostala kleik do jedzenia...

o kurcze :( zdrówka dla siostry

Zgłoś nadużycie #63455 4 lipca 2013, 22:43

aneta74 Fajna mama

maryna napisał(a)

ojej... a co to takiego ?? jak to badali ?? robili jej usg?czy jak ?? przez brzuch?

na razie oglądala ją , rozchylila mocno pipochę i tyle. usg beda robic przez brzuszek. szukałam na necie i to takie przedwczesne dojrzewanie u dziewczynek. na razie mowila lekarka żeby sie nie denerwować że częste jest ale co jakis czas będziemy musieli na kontrol jechać

Zgłoś nadużycie #63456 4 lipca 2013, 22:44

aneta74 Fajna mama

maryna napisał(a)

gwonka ?? i inne lasencje...co z wami ?? gdzie sie podziewacie ??

taka pogoda ze pewnie nie maja jak zajrzec chociaz ja to taki nałog że choc na chwilę a muszę zajrzeć

Zgłoś nadużycie #63457 5 lipca 2013, 7:28

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

dziewczyny bylam z mala w tej poradni lekarka obejrzała ja zauwazyła jakies zmiany na błonie dziewiczej estrogenizacje czy jakoś tak . mówi że na razie nie ma się czym martwić ale zaleciła nam zrobienie usg narządów rodnych no i mamy byc pod kontrolą

troszke poczytałam, nie brzmi zachęcaąco
http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=67804

Zgłoś nadużycie #63458 5 lipca 2013, 7:45

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

skończylam wystawiac częśc ubranek po Rozalce. jeszcze mi zostalo co nie co po Agacie ale to jutro bo dziś już nie dygnę.
dziewczyny czy wasze dzieciaczki tez takie przylepy się zrobily? moja na krok mnie nie odstępuje za nogawki łapie i tak lazi za mną krok w krok.no czasem się czym zajmie...ostatnio uwielbia szafki wyczaila garnek z olejem na frytki. juz drugi dzien się w nim moczy.a cisza wtedyyyy jakby dziecka nie było. minute spuszcze z oka a ta juz się natłuszcza ;)
i sama zaczyna wstawać najchętniej na tapczanie bo jak leci na pupę to ma miękkie lądowanie o zlazić się nauczyła z lóżka . takie małe postępy moje dziecko robi. gada dalej po swojemu ;)
dobra mykam spać

oj przylepa barzo, tuli sie ciagle, a jak wychodze do pracy to ryk

Zgłoś nadużycie #63459 5 lipca 2013, 7:47

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

No więc byłam wczoraj na zebraniu w żłobku...24 miejsca, było 50 osób, więc wiadomo...konkurencja będzie.
To przedszkole miało juz oddział żłobkowy wiec doswiadczenie mają.
Sprawa finansowa wyglada tak,że ja za 8 godzin dziennie 5 razy w tygodniu płaciłabym w granicach 520 zł miesięcznie.
Teraz płacę 600 zł opiekunce za trzy dni w tygodniu , dwa dni siedzi mama z Zuzką.
Czyli w sumie...finansowo niewiele by się zmieniło, a trzeba by dziecko budzić, wozić, no i oczywiście wydawać na leki bo bedzie częściej pewnei chorowało.
Jedyny plus to to,ze byłaby z dzieciakami.
No więc w sumie naprawde musze pomyslec.
Dopiero pod koniec sierpnia bedzie wiadomo czy sie dostała od września. Prezydent co prawda obiecywał,ze będa myslec o następnym oddziale jeśli chętnych bedzie duzo,ale czy to kiełbaska wyborcza nie jest to głowy nie dam.

zrobisz jak zechcesz, ale jak bym się jeszcze wstrzymała z tym złobkiem

Zgłoś nadużycie #63460 5 lipca 2013, 7:47

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

jej...nie wiedziałam,że jest cos takiego nawet
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #63461 5 lipca 2013, 7:50

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

O dziewczyny...powiedzcie mi, czy któraś z Was kupowała jakąś wkładke przeciwpotną do fotelika?
Zuzia strasznie sie poci mimo klimy ( a przecież nie rozkręcę klimy za bardzo przy niej ), a pieluszka zjeżdża.
Kupowałyście? Macie jakies patenty?

my nie mamy takiego problemu, mimo że nie mamy klimy, ale co my jeżdzimy, od czasu do czasu do teściów 25 km

Zgłoś nadużycie #63462 5 lipca 2013, 7:52

seshella Fajna mama

mala24 napisał(a)

o której wasze dzieciaczki wstają rano? i potem drzemkę o której mają?

pobudka 5 rano (ostatnie parę dni 5.20 )
pierwsza drzemka po 9 i druga koło 16 (ale coraz mniej chętnie)
zasypianie po 21

Zgłoś nadużycie #63463 5 lipca 2013, 7:54

seshella Fajna mama
a czy jakieś dziecko oprócz mojej Julii wstaje codziennie o 5 rano? ona od urodzenia nie wstała później niż 6.30 (raz jej się zdarzyło), nawet jak w nocy nie spała

Zgłoś nadużycie #63464 5 lipca 2013, 7:59

seshella Fajna mama

Ulla napisał(a)

nikt, jest puszczony samopas w pokoju w którym leże. drzwi zamkniete żeby nie wychodził dalej.
Powinnam... czekam na twoje pomysły :D co proponujesz? rodzice i tescie pracują, moja babcia ma prawie 80 lat, jest prawi ecalkiem głucha i ma uszkodzony błednik. druga babcia jest sparaliżowana po wylewie. na opiekunke mnei nie stać, od dwóch miesiecy zalegamy z czynszem :P
więc jak? :D wpadasz do meni za gratisa zajmowac sie Hirkiem? :D

ciesz się że masz grzeczne dziecko, z moja za nic by to nie przeszło, ja juz czasem o 7 rano musze z nią na dwór wychodzić, bo nie daje żyć. zreszta nie wiem skad jej się to wzielo ale jak siedzimy w domu to cały czas za ręke łapie i tak musze z nią chodzić, a jak próbowałam to zignorowac to wyła na cały dom mała terrorystka

Zgłoś nadużycie #63465 5 lipca 2013, 8:13

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

na razie oglądala ją , rozchylila mocno pipochę i tyle. usg beda robic przez brzuszek. szukałam na necie i to takie przedwczesne dojrzewanie u dziewczynek. na razie mowila lekarka żeby sie nie denerwować że częste jest ale co jakis czas będziemy musieli na kontrol jechać

4

ojej..zdrowka dla Rozalki!!!no i mam nadzieje ze to nic powaznego!!

Zgłoś nadużycie #63466 5 lipca 2013, 8:13

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

ciesz się że masz grzeczne dziecko, z moja za nic by to nie przeszło, ja juz czasem o 7 rano musze z nią na dwór wychodzić, bo nie daje żyć. zreszta nie wiem skad jej się to wzielo ale jak siedzimy w domu to cały czas za ręke łapie i tak musze z nią chodzić, a jak próbowałam to zignorowac to wyła na cały dom mała terrorystka

hehe...Zuzka ma to samo...przyjdzie, łapie za rękę i heja! Jak chowasz ręce, to szuka i wrzeszczy.

Zgłoś nadużycie #63467 5 lipca 2013, 8:13

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

hehe...Zuzka ma to samo...przyjdzie, łapie za rękę i heja! Jak chowasz ręce, to szuka i wrzeszczy.

Zgłoś nadużycie #63468 5 lipca 2013, 8:15

seshella Fajna mama

maryna napisał(a)

no mi sei tez wydaje ze skoro tyle potrzebuje to tak jest...ale juz kilka osob mi powiedzialo nie za duzo spi?chyba juz pora oduczyc zeby spal jedna dzemke... po co wogoel ich slucham...niech spadajaaaa!!!!!!!!!!!!!!

ja tez myślałam o jednej drzemce, ale jakby nie wstawała o 5

Zgłoś nadużycie #63469 5 lipca 2013, 8:16

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

taka pogoda ze pewnie nie maja jak zajrzec chociaz ja to taki nałog że choc na chwilę a muszę zajrzeć

nic mi nie mow...bo mam to samo.... nie pale nie pije ale fm i fb musi byc..hihi

Zgłoś nadużycie #63470 5 lipca 2013, 8:16

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

matko a jak ona jej błonę dziewiczą sprawdzała?