Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #63231 1 lipca 2013, 11:24

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

kurcze czytam że to raczej do endokrynologa by trzeba było iść? ale to chyba w tej poradni mi powiedza nie?

no myślę,ze pokierują dalej jak bedzie trzeba
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #63232 1 lipca 2013, 11:29

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

włączam pokazuje się strona startowa z windowsem i potem juz tylko szary ekran

Jak bedzie dobry informatyk to Ci odzyska...może nie wszystkie ale da radę-dysk nawet przełoży z jednego kompa do drugiego jakby cos z systemem było.
My wrócilismy kiedys z wczasów...część zdjęć mieliśmy na laptopie juz zrzucone,ale reszta na karcie pamieci w aparacie. Patrycja wlożyła kartę do swojego czytnika kart i część zrzuciła,ale tylko trochę. Potem spowrotem włozyła karte do aparatu i d... juz nie czytał wogóle. 32 GM zdjęć i filmów.Karta nie do odczytania. Wszystkie filmy i wiekszośc zdjęć by przepadła, ale z neta ściągnęłam program do odzyskiwania plików i jakos się udało.

Zgłoś nadużycie #63233 1 lipca 2013, 12:19

Ulla Fajna mama

seshella napisał(a)

cześć, my na weselu byliśmy, pierwsze wieczorne wyjście bez dziecka :) super sprawa, tym bardziej że Julcia grzeczna była i ładnie zasnęła babci :) a to mój połówkowy brzuszek:

pieknie wyglądasz, ale jakby dalej niż 20ty tydzień :D walnij fote z boku :D
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #63234 1 lipca 2013, 12:20

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

Jak bedzie dobry informatyk to Ci odzyska...może nie wszystkie ale da radę-dysk nawet przełoży z jednego kompa do drugiego jakby cos z systemem było.
My wrócilismy kiedys z wczasów...część zdjęć mieliśmy na laptopie juz zrzucone,ale reszta na karcie pamieci w aparacie. Patrycja wlożyła kartę do swojego czytnika kart i część zrzuciła,ale tylko trochę. Potem spowrotem włozyła karte do aparatu i d... juz nie czytał wogóle. 32 GM zdjęć i filmów.Karta nie do odczytania. Wszystkie filmy i wiekszośc zdjęć by przepadła, ale z neta ściągnęłam program do odzyskiwania plików i jakos się udało.

tez miałam kiedyś taki problem, informatyk mi odzyskał wszystko co było , jakieś stare dokumenty, pliki usuniete sprzed 2-3 lat, ale niestety zdjęcia straciły na swej jakosci :(

Zgłoś nadużycie #63235 1 lipca 2013, 12:22

Ulla Fajna mama
kopiuję, bo nie wszytskie na FB wchodzą

w krynicy byllismy. i miałam dostać tam ciote-na wakacjach-pamiętacie jak się wkurzalam o to.... no wiec mijały kolejne dni i nic... wiec w miejscowym laboratorium zrobiłam bete i wyszlo prawie 8tysiecy TO DOBRA WIADOMOŚĆ. badniae robilam w czwartekek 20ego, a w piatek 21 byl wynik .od razu zadzwoniłam i zarejestowalam sie do mojego gina-pierwszy wolny termin 1 lipca. TERAZ ZŁA WIADOMOŚĆ - wiedząc, ze musze zacząć brac tabletki, musiałam w rekordowym tempie odstawić hirka od piersi w piątek nie dostal już w ciągu dnia, w sobote nie dostal też rano i w niedziele dostal tylko wieczorem i w nocy jak się obudzil-z niedzieli na poniedizlek. miał jeszcze w poniedziałek na wieczor dostać, ale po południu zaczelam krwawic od razu telefon do gina, kazal mi we wtorek przyjść. od razu po jego telefonie wzielam luteinę i duphaston-mialam jeszcze z poprzedniej ciąży kilka tabletek. no i lezec. u lekarza we wtorek ok- przepisal mi jeszcze dodatkowo dwa innego leki: exacyl i cyclonamine-to na zatrzymanie krwawienia. no i mam bezwzględnie lezec, wiec nie będę za często zagladac tutaj. no i mam nastepna wizyte na 2lipca.

no i wiadomo-nie podupię :/

Zgłoś nadużycie #63236 1 lipca 2013, 12:23

Ulla Fajna mama
a i mam skutki uboczne tabletek-oprócz boli glowy plecow i nudności mam straszne sraki.... az nie wiem, jak się nazywam...masakra, maz az na pogotowie chciał w srode dzownic, bo tak mnie skrecalo

Zgłoś nadużycie #63237 1 lipca 2013, 12:24

Ulla Fajna mama
Hirek jakos to znosi-chyba lepiej niz myślałam. zasypia nienajgorzej, ale wnocy sie budzi i jest ryk ale ZAPOMNIAŁAM NAPISAĆ ŻE NA ODSTAWIANIE NAŁOŻYŁO SIE WYCHODZENIE ZĄBKA- W SRODE ZAUWAZYLAM PRAWĄ DOLNA DWÓJĘ to nasz trzeci ząbek dopiero. góra tez opuchnieta, wiec wszytsko sie skumulowalo takze wszystko naraz. w ciagu dnia non stop palec w buzi. hirek włazi mi co chiwle do lozka, tuli sie do mnie, całuje mnie, słodkie to jest. widac ze mu cycusia brakuje mi tez co ciekawsze, mimo ze tydizen nie karmie, to mam nadal mleko...

Zgłoś nadużycie #63238 1 lipca 2013, 12:24

seshella Fajna mama

Ulla napisał(a)

pieknie wyglądasz, ale jakby dalej niż 20ty tydzień :D walnij fote z boku :D

zobaczysz, tez Ci się szybciej brzuszek pokaże :) w 10 tygodniu to juz w spodniach ciazowych musiałam chodzić :) specjalnie dla Ciebie widok z boku :

Zgłoś nadużycie #63239 1 lipca 2013, 12:28

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

tez miałam kiedyś taki problem, informatyk mi odzyskał wszystko co było , jakieś stare dokumenty, pliki usuniete sprzed 2-3 lat, ale niestety zdjęcia straciły na swej jakosci :(

No czasem się zdarza,że rozmiar pliku sie zmienia niestety.
Ale według objawów jakie Aneta opisuje, to mi wyglada na problem z kartą graficzną, płytą główną albo samym systemem....wiec dysk byłby w porzadku a wtedy odzyska wszystko.....oby :-)

Zgłoś nadużycie #63240 1 lipca 2013, 12:30

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

a i mam skutki uboczne tabletek-oprócz boli glowy plecow i nudności mam straszne sraki.... az nie wiem, jak się nazywam...masakra, maz az na pogotowie chciał w srode dzownic, bo tak mnie skrecalo

moze organizm musi się przystosować i minie to wszystko..tak czy tak...współczuję...ale czego się nei robi dla maluszka :-) Jeszcze raz gratulacje :D

Zgłoś nadużycie #63241 1 lipca 2013, 12:34

Ulla Fajna mama

elka40 napisał(a)

ja tak miałam ze zdjęciami z sylwestra. karte szlag trafił i czterodniowy wyjazd został tylko w pamieci :/

Zgłoś nadużycie #63242 1 lipca 2013, 12:35

Ulla Fajna mama

seshella napisał(a)

zobaczysz, tez Ci się szybciej brzuszek pokaże :) w 10 tygodniu to juz w spodniach ciazowych musiałam chodzić :) specjalnie dla Ciebie widok z boku :

ponoć w kolejnych ciążach tak jest, ze szybciej brzusio rośnie :D już sie nie moge doczekać :D

Zgłoś nadużycie #63243 1 lipca 2013, 12:37

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

ja tak miałam ze zdjęciami z sylwestra. karte szlag trafił i czterodniowy wyjazd został tylko w pamieci :/

nie dalo się odzyskać? pytaliscie gdzieś?
szybciej odzyskasz z karty niz z twardego dysku uszkodzonego mechanicznie

Zgłoś nadużycie #63244 1 lipca 2013, 12:40

Ulla Fajna mama
a powiedzcie mi, może się którąs orientuje.
jestem na urlopie wychowawczym. mam umowe na czas nieokreslony i jestem zatrudniona w tej firmie od 2008 roku. urlop wychowawczy mam wypisany narazie do 13 stycznia 2014 roku.
pytanie: czy gdybym wrocila po tym 13tym stycznia do pracy, to musze jakieś minimum przepracowac, zeby mi potem przysługiwał urlop macierzyński? czy wystarczy ze np. wroce na kilka dni i pojde na L4?

Zgłoś nadużycie #63245 1 lipca 2013, 12:40

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

ponoć w kolejnych ciążach tak jest, ze szybciej brzusio rośnie :D już sie nie moge doczekać :D

ja potwierdzam...w pierwszej dopiero w szóstym bylo widać, a w drugiej juz w trzecim

Zgłoś nadużycie #63246 1 lipca 2013, 12:49

elka40 Fajna mama
A propos gina....byłam ostatnio...zmienił mi tabletki...po tamtych byłam ciagle zdołowana...dał mi takie, które maja wiecej estrogenów teraz i powiedział,ze jak mi bedą pasować to moge je brać dokąd nie przekwitnę, bo one na wahania hormonalne przy klimakterium tez pomagają. No...co do niego pójde to mnie facet pociesza, ze to już niedlugo ;-) Jak mu powiedziałam,ze jak tabletki się nie sprawdzą, to może wrócę do Mireny to mi powiedział,ze lepiej nie...bo kobieta ma w tym wieku skłonności do tycia,a Mirena spotęguje .
I tak się zastanawiam...czy mu czasem prowizji od Mireny nie zabrali a nie dali lepszej na tabletki ;-)
Fakltem jest ,ze sama na Mirenę narzekałam,ze po niej tyję
Tak czy tak...nadal tabletki....uch...coraz częściej mi sie zdarza zapomnieć...a ostatnio na spacerze na mojej własnej ulicy bocian nade mna przeleciał...i teraz żyje w lekkim strachu...u mnie to juz raczej byłoby nie wskazane :-)

Zgłoś nadużycie #63247 1 lipca 2013, 14:18

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

kopiuję, bo nie wszytskie na FB wchodzą
w krynicy byllismy. i miałam dostać tam ciote-na wakacjach-pamiętacie jak się wkurzalam o to.... no wiec mijały kolejne dni i nic... wiec w miejscowym laboratorium zrobiłam bete i wyszlo prawie 8tysiecy TO DOBRA WIADOMOŚĆ. badniae robilam w czwartekek 20ego, a w piatek 21 byl wynik .od razu zadzwoniłam i zarejestowalam sie do mojego gina-pierwszy wolny termin 1 lipca. TERAZ ZŁA WIADOMOŚĆ - wiedząc, ze musze zacząć brac tabletki, musiałam w rekordowym tempie odstawić hirka od piersi w piątek nie dostal już w ciągu dnia, w sobote nie dostal też rano i w niedziele dostal tylko wieczorem i w nocy jak się obudzil-z niedzieli na poniedizlek. miał jeszcze w poniedziałek na wieczor dostać, ale po południu zaczelam krwawic od razu telefon do gina, kazal mi we wtorek przyjść. od razu po jego telefonie wzielam luteinę i duphaston-mialam jeszcze z poprzedniej ciąży kilka tabletek. no i lezec. u lekarza we wtorek ok- przepisal mi jeszcze dodatkowo dwa innego leki: exacyl i cyclonamine-to na zatrzymanie krwawienia. no i mam bezwzględnie lezec, wiec nie będę za często zagladac tutaj. no i mam nastepna wizyte na 2lipca.
no i wiadomo-nie podupię :/

jeszcze raz gratuluję!!
trudno, jakoś musisz przecierpieć to leżenie, może tylkko na poczatku tak będzie, a póxnij isę jakoś unormuje, a lekrza powiedział skąd to krwawienie?
bo raczej nie od karmienia?>>

Zgłoś nadużycie #63248 1 lipca 2013, 14:18

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

jakbyś nie była w ciązy, to mogłabys się cieszyć, ze chudniesz...
trzymam kciuki za Was kochani

Zgłoś nadużycie #63249 1 lipca 2013, 14:19

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

Hirek jakos to znosi-chyba lepiej niz myślałam. zasypia nienajgorzej, ale wnocy sie budzi i jest ryk ale ZAPOMNIAŁAM NAPISAĆ ŻE NA ODSTAWIANIE NAŁOŻYŁO SIE WYCHODZENIE ZĄBKA- W SRODE ZAUWAZYLAM PRAWĄ DOLNA DWÓJĘ to nasz trzeci ząbek dopiero. góra tez opuchnieta, wiec wszytsko sie skumulowalo takze wszystko naraz. w ciagu dnia non stop palec w buzi. hirek włazi mi co chiwle do lozka, tuli sie do mnie, całuje mnie, słodkie to jest. widac ze mu cycusia brakuje mi tez co ciekawsze, mimo ze tydizen nie karmie, to mam nadal mleko...

bidulek malutki :(

Zgłoś nadużycie #63250 1 lipca 2013, 14:20

aniam Supermama

seshella napisał(a)

super, ciąż a Ci służy :)