Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #63071 28 czerwca 2013, 12:35

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

hhehehe Kuba tez czasem podpija, ale mam go na oku :)

haha, mój się nachyla do przodu i całą głowę zanurza w wodzie i wtedy ciągnie wodę :)

Zgłoś nadużycie #63072 28 czerwca 2013, 12:35

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

gratulacje :) moj maly za to w domu chodzi, na dworku nie chce, woli mnie za reke trzymac. ale po pokoju naszym niezle smiga. juz nawet prog przejdzie :)

Alan też zaczął sam się puszczać i chodzi :) ale się cieszę :D

Zgłoś nadużycie #63073 28 czerwca 2013, 12:35

ewelina6660 Fajna mama

gwonka napisał(a)

nie no w nocy wody nie chce mu dawac jak chce mleko to niech pije, nie bede mu zabraniac. nie moge mu od razu wszystkiego zabrac. nie chodzi mi ze dokladnie co trzy godziny, ale on sie czesto budzi i ciagnie cyca, wiec takie mleczko tez bedzie chcial wypic. jak bedzie spal to oki, ale jak bedzie glodny to musze mu dac. nie bede go glodzic. woda sie nie naje. mleczko zawsze go troche zaspokoi. on jest chudzina wiec nie ma mowy o odbieraniu mu mleczka.

Ale zamiast herbaty.

Zgłoś nadużycie #63074 28 czerwca 2013, 12:35

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

nie no w nocy wody nie chce mu dawac jak chce mleko to niech pije, nie bede mu zabraniac. nie moge mu od razu wszystkiego zabrac. nie chodzi mi ze dokladnie co trzy godziny, ale on sie czesto budzi i ciagnie cyca, wiec takie mleczko tez bedzie chcial wypic. jak bedzie spal to oki, ale jak bedzie glodny to musze mu dac. nie bede go glodzic. woda sie nie naje. mleczko zawsze go troche zaspokoi. on jest chudzina wiec nie ma mowy o odbieraniu mu mleczka.

zrobisz jak uważasz, ale żołądek tez powinien odpocząć od jedzenia, to może na początek raz mu dawaj mleczko, a nie na każde przebudzenie, dzieci budzą się niekoniecznie z głodu

Zgłoś nadużycie #63075 28 czerwca 2013, 12:36

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

no właśnie Piotruś jutro ma imieninki? mój mąż też :) a 26 czerwca miał urodziny

tak, ma :)
WSzystkiego Najlepszego dla mężula :)

Zgłoś nadużycie #63076 28 czerwca 2013, 12:36

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

moj odpukac obiadki ladnie zjada, z checia mleczko mm pije, wczoraj jak wieczorem wrocilismy do domu ze spacerku to wyobrazcie sobie ze zjadl dwa duze kawalki chleba bez skorki, z serkiem topionym. a potem jeszcze 100 mleka wypil. szok :)

od dzisiaj odwyk cycusiowy?

Zgłoś nadużycie #63077 28 czerwca 2013, 12:36

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

mnie też teściowa kazała dawać wodę, a ponieważ ja mam chudzielca to i tak daję mleko, widać jeszcze musi podjadać w dzień, to nie zabraniam

Zgłoś nadużycie #63078 28 czerwca 2013, 12:37

aniam Supermama

seshella napisał(a)

jak da się to dawaj mu tylko wodę w noc y, co 3 godziny to tylko niemowlaczki jedza, nasze dzieci to juznie muszą w nocy jeść, moja w nocy nie je ( i nie pije) juz chyba od 10 miesiąca

zazdroszczę!

Zgłoś nadużycie #63079 28 czerwca 2013, 12:38

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

a wczoraj wieczor juz byl bez cycusia, dzisiaj rano tez. w dzien to juz od tygodnia nie pije. jeszcze dzisiaj odstawianie noca. to bedzie hardkor. ale musimy dac rade. juz decyzja podjeta. treba dzialac. ale ryczec mi sie chce bo juz nie bedzie tego naszego cycolenia :(

będzie dobrze :) dasz radę, bardziej widzę ty to przeżywasz :)

Zgłoś nadużycie #63080 28 czerwca 2013, 12:41

mala24 Supermama

aniam napisał(a)

odkąd małemu ścięłam włoski myję raz  na tydzień, na półtora tyg. i nie widać by były brudne, przetłuszczone itp. nie ma co przyzwyczajać włśoów do częstego mycia
jako dziecko też miałam myte co tydzień i nie było widać przetłuszczenia, a jak podrosłam i zaczełam myć częściej to teraz masakra :(

ja włosy myję małęmu tak co 3 dni średnio

Zgłoś nadużycie #63081 28 czerwca 2013, 12:42

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

a tego mojego palusza musze moczyc w mydlimach, a potem robic azotanem srebra. paluch robi mi sie caly czarny, smiesznie to wyglada. miejmy nadzieje ze wygoi mi tego palucha i zwalczy te diabelstwa.

oby jak najszybciej, bo faktycznie sie umęczysz strasznie
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #63082 28 czerwca 2013, 12:44

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

zazdroszczę!

ale że nie je w nocy to nie znaczy że się nie budzi, az tak różowo nie jest. oststnio o 2 ma pobudke, ale bierzemy ja do siebie, przytula się i spi dalej, ale jakoś niespokojnie, tak jakby cos jej się sniło

Zgłoś nadużycie #63083 28 czerwca 2013, 12:45

seshella Fajna mama

mala24 napisał(a)

ja włosy myję małęmu tak co 3 dni średnio

my co 2 dni, ale jak piszecie, że wy rzadziej to może i my zmniejszymy częstotliwość, przynajmniej jak upałów nie ma

Zgłoś nadużycie #63084 28 czerwca 2013, 12:46

seshella Fajna mama
pamiętam jak gadałam że po roku zacznę dawać małej mleko krowie, ale dziś kończy 14 miesięcy i cały czas modyfikowane kupuje :)

Zgłoś nadużycie #63085 28 czerwca 2013, 12:47

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

jakie smoczki do butelek uzywacie? tzn na jaki miesiac i jaki przeplyw. ja mam dla Kubusia lovi 6+ wydaje mi sie ze taki mu wystarcza. szybko mu leci piciu. zastanawiam sie czy kupic mu ten 9+. ale on jest szybki wiec moglby sie zadlawic. myslicie ze ten 6+ nadal modge uzywac? zastanawiam sie bo chce kupic jeszcze jedna butelke i nie wiem wlasnie z jakim smoczkiem brac

Zuzia do picia do tej pory uzywała mini...najmniejszy z mozliwych, którym piła mleczko od poczatku.Mleko pije na 2 canpola, kaszę na 3
ale jak dostała teraz bidon z tommee tippee z gumowym ustnikiem i naprawde duzym przepływem nawet jak dla mnie - bardzo dobrze sobie radzi...kilka razy na poczatku się zadławiła ale potem załapała jak tego unikać.
Rzexcz jednak w tym,że ona ile ma to wypije...butelka jest 120 a bidon 500...w tym samym czasie obali jedną i druga butlę...po prostu sie nie odessiewa...efekt jest taki,że co chwile przemięka. Więc nawet jeśli w bidonie, to trzeb jej wlac tylko trochę

Zgłoś nadużycie #63086 28 czerwca 2013, 12:48

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

Zuzia do picia do tej pory uzywała mini...najmniejszy z mozliwych, którym piła mleczko od poczatku.Mleko pije na 2 canpola, kaszę na 3
ale jak dostała teraz bidon z tommee tippee z gumowym ustnikiem i naprawde duzym przepływem nawet jak dla mnie - bardzo dobrze sobie radzi...kilka razy na poczatku się zadławiła ale potem załapała jak tego unikać.
Rzexcz jednak w tym,że ona ile ma to wypije...butelka jest 120 a bidon 500...w tym samym czasie obali jedną i druga butlę...po prostu sie nie odessiewa...efekt jest taki,że co chwile przemięka. Więc nawet jeśli w bidonie, to trzeb jej wlac tylko trochę

zwykłą wodę tak pije?

Zgłoś nadużycie #63087 28 czerwca 2013, 12:49

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

hhehehe Kuba tez czasem podpija, ale mam go na oku :)

moja tez pije...i namietnie ssie myjkę...a niech pije :D

Zgłoś nadużycie #63088 28 czerwca 2013, 12:50

elka40 Fajna mama

mala24 napisał(a)

to tylko jeden przedmiot, poprawi i będzie dobrze :D

no dzwoniła do mnie przed chwilą,że jest wielce pocieszona, bo się okazało,ze w szkole tylko dwie osoby zdały, a reszta do poprawki....nie czuje is ejuz taka inna...tez mi pocieszenie...świadczy o poziomie szkoły, no ale niech jej będzie ;-)

Zgłoś nadużycie #63089 28 czerwca 2013, 12:52

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

dokładnie...na poczatku dawaj mu ile razy chce...szybko się nauczy tylko picie-zobaczysz. Nie ma co na poczatku stresować dziecka

Zgłoś nadużycie #63090 28 czerwca 2013, 12:54

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

haha, mój się nachyla do przodu i całą głowę zanurza w wodzie i wtedy ciągnie wodę :)

kurcze...no Zuzia też...czasem nawet nosem wciaga...i to mnie dziwi...tak sie nei boi i ma radochę a przed myciem głowy ucieka :D