Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #63051 28 czerwca 2013, 12:25

mala24 Supermama

aneta74 napisał(a)

tak gada moje dziecko :) ) http://www.youtube.com/watch?v=IQXy3Xiv6ZU&feature=youtu.be

cudna jest, jak super tłumaczy wszystko, gadułka :D

Zgłoś nadużycie #63052 28 czerwca 2013, 12:25

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

codziennie mu myjemy,

Moze odpuść codziennie...myslę,ze dwa razy w tygodniu wystarczy w tym wieku. Ja Zuzi myję dwa razy w tygodniu i starcza spokojnie. Na poczatku miała na drugi dzień przetłuszczone włoski ale teraz juz jej sie przyzwyczaiły i normalnie wygladają. Myslę,ze już codziennie nie trzeba. Odpuśc mu i zobaczysz.Albo weź do spłukiwania jak masz cos z dziecięcych zabawek...u nas najlepiej sprawdza się słonik - konewka do piaskownicy.
Oczywiscie Zuzka tez ucieka z wanny...ona ucieka juz jak zaczynam jej moczyć włoski z tyłu i myć uszy, ale spróbowac zawsze możesz. A może rondo kąpielowe? albo taki kubeczek specjalny do płukania główki.
U nas sprawa nei wygląda jeszcze tak tragicznie to w praktyce nic nie zmieniałam.
Zresztą zacznę ja juz kąpac w duzej wannie w siedzisku kąpielowym, to mi stamtąd nie ucieknie :-)
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #63053 28 czerwca 2013, 12:25

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

MOJE DZIECKO CHODZI! :D
Dziś po podwórku latała jak szalona ...po domu mniej odważna,ale jednak.W końcu się odważyła. I co? Oczywiście nie przyszła najpierw do mamusi tylko do tatusia! Taty cycek! :-) Niestety nie wrzucę filmu bo za duży rozmiar ma :-(

gratulacje!!! :D

Zgłoś nadużycie #63054 28 czerwca 2013, 12:25

gwonka Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

A z kubeczka wody nie wylewa......woli wypic.Wszystko z czego może się napic musiałam zabrać.

hhehehe Kuba tez czasem podpija, ale mam go na oku :)

Zgłoś nadużycie #63055 28 czerwca 2013, 12:26

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

cześć dziewczyny :-)
wklejam zdjęcie jak moje dziecko je jogurt...sama...nawet kubeczka jej nietrzymałam...i oto efekt :D

super :) jaka skupiona na jedzeniu :)

Zgłoś nadużycie #63056 28 czerwca 2013, 12:27

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

Aha..a Patrycji nie wyszedł anglik na maturze..zabrakło jej 3% ale w sierpniu może poprawić...resztę zaliczyła. A mówiła,ze łatwy był...jednak sie nie wyczuje .

to tylko jeden przedmiot, poprawi i będzie dobrze :D

Zgłoś nadużycie #63057 28 czerwca 2013, 12:27

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

to Julka az tak rozrabia? Kubus czasem troche pochlapie, ale ogolnie spokojny. czasem zdarzy mu sie wylac wode z kubeczka. ale kapiemy go na puzlach wiec latwo jest potem zebrac ta wode.

my wanienkę do dużej wanny wstawiamy a i tak potrafi byc mokro na podłodze jak np podaje mi kubeczek z wodą :)

Zgłoś nadużycie #63058 28 czerwca 2013, 12:28

mala24 Supermama

seshella napisał(a)

nie baw się w Marte, chudziny takie i one się za odchudzanie biora, nie wrzuce Wam mojego zdjęcia bo az mi głupio

ale my chcemy twoje zdjęcie, teraz już, pokaż nam się jak wyglądasz :)

Zgłoś nadużycie #63059 28 czerwca 2013, 12:29

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

jakie smoczki do butelek uzywacie? tzn na jaki miesiac i jaki przeplyw. ja mam dla Kubusia lovi 6+ wydaje mi sie ze taki mu wystarcza. szybko mu leci piciu. zastanawiam sie czy kupic mu ten 9+. ale on jest szybki wiec moglby sie zadlawic. myslicie ze ten 6+ nadal modge uzywac? zastanawiam sie bo chce kupic jeszcze jedna butelke i nie wiem wlasnie z jakim smoczkiem brac

ja mam 12 + z canpolu ,a dziś pierwszy raz wypiła poranne mleczko z kubka ze słomką, chyba będę ja odzwyczajać od smoczka butelkowego, choć to raz dziennie, ale boje się ze potem będzie cięzko odstawić

Zgłoś nadużycie #63060 28 czerwca 2013, 12:29

gwonka Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Co 3h to się noworodki karmi :) .W nocy ja bym wode dawala.

nie no w nocy wody nie chce mu dawac jak chce mleko to niech pije, nie bede mu zabraniac. nie moge mu od razu wszystkiego zabrac. nie chodzi mi ze dokladnie co trzy godziny, ale on sie czesto budzi i ciagnie cyca, wiec takie mleczko tez bedzie chcial wypic. jak bedzie spal to oki, ale jak bedzie glodny to musze mu dac. nie bede go glodzic. woda sie nie naje. mleczko zawsze go troche zaspokoi. on jest chudzina wiec nie ma mowy o odbieraniu mu mleczka.

Zgłoś nadużycie #63061 28 czerwca 2013, 12:29

mala24 Supermama

seshella napisał(a)

obchodzicie imieniny Piotrusia? ja to nawet nie wiem kiedy jest Julii, ale jak chca kupowac to sie nie krepuj, może jakies ubrania jak Ci czegos brakuje

no właśnie Piotruś jutro ma imieninki? mój mąż też :) a 26 czerwca miał urodziny

Zgłoś nadużycie #63062 28 czerwca 2013, 12:30

mala24 Supermama

seshella napisał(a)

ja się postarałam i żadna nie chce do mnie dołączyć

ja chcę i to bardzo, szkoda że mój mąż nie chce :(

Zgłoś nadużycie #63063 28 czerwca 2013, 12:30

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

codziennie mu myjemy,

odkąd małemu ścięłam włoski myję raz  na tydzień, na półtora tyg. i nie widać by były brudne, przetłuszczone itp. nie ma co przyzwyczajać włśoów do częstego mycia
jako dziecko też miałam myte co tydzień i nie było widać przetłuszczenia, a jak podrosłam i zaczełam myć częściej to teraz masakra :(

Zgłoś nadużycie #63064 28 czerwca 2013, 12:31

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

no bo to jest śmieszne...a że przy tym brudzące..no przecież dziecko musi się nauczyć kiedys
Jeszcze kilka zdjęć z sesji w ogrodzie

śmieszka, wszędzie buzinka się śmieje :)

Zgłoś nadużycie #63065 28 czerwca 2013, 12:31

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

a jak to jest z nocnym karmieniem mm? musze scisle trzymac sie tych 3 godzinnych pr=rzerw? nie wazne ile Kuba wypije? pomozcie prosze, bo przed nami noc zmian. w miedzyczasie jak bedzie chcial pic to podawac mu herbatke?

jak da się to dawaj mu tylko wodę w noc y, co 3 godziny to tylko niemowlaczki jedza, nasze dzieci to juznie muszą w nocy jeść, moja w nocy nie je ( i nie pije) juz chyba od 10 miesiąca

Zgłoś nadużycie #63066 28 czerwca 2013, 12:32

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Co 3h to się noworodki karmi :) .W nocy ja bym wode dawala.

ooo.... to samo napisałam :)

Zgłoś nadużycie #63067 28 czerwca 2013, 12:33

gwonka Fajna mama

elka40 napisał(a)

Moze odpuść codziennie...myslę,ze dwa razy w tygodniu wystarczy w tym wieku. Ja Zuzi myję dwa razy w tygodniu i starcza spokojnie. Na poczatku miała na drugi dzień przetłuszczone włoski ale teraz juz jej sie przyzwyczaiły i normalnie wygladają. Myslę,ze już codziennie nie trzeba. Odpuśc mu i zobaczysz.Albo weź do spłukiwania jak masz cos z dziecięcych zabawek...u nas najlepiej sprawdza się słonik - konewka do piaskownicy.
Oczywiscie Zuzka tez ucieka z wanny...ona ucieka juz jak zaczynam jej moczyć włoski z tyłu i myć uszy, ale spróbowac zawsze możesz. A może rondo kąpielowe? albo taki kubeczek specjalny do płukania główki.
U nas sprawa nei wygląda jeszcze tak tragicznie to w praktyce nic nie zmieniałam.
Zresztą zacznę ja juz kąpac w duzej wannie w siedzisku kąpielowym, to mi stamtąd nie ucieknie :-)

jak sa chlodniejsze dni to moge sprobowac zadziej, ale jak sa upaly to on sie tak strasznie poci i glowka mu okropnie smierdzi ze chcac nie chcac musz mu umyc ta leptowinke. ja duzo wlasnie splukuje mu kubeczkiem, tylko czubek glowy na lezoco. sproboje z ta konewka. dzieki za pomysly

Zgłoś nadużycie #63068 28 czerwca 2013, 12:33

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

a jak to jest z nocnym karmieniem mm? musze scisle trzymac sie tych 3 godzinnych pr=rzerw? nie wazne ile Kuba wypije? pomozcie prosze, bo przed nami noc zmian. w miedzyczasie jak bedzie chcial pic to podawac mu herbatke?

teorytycznie w nocy nie powinien w ogóle jeść mleka, ale jak będzie się domagał to daj, ja bym go nie przywyczajała, ze co 3 h ma mleko, mój je o 22 i 2 a póxniej o 6, bo tak chce...
a ty zawsze mozesz na początku wutestować jak u Ciebie będzie

Zgłoś nadużycie #63069 28 czerwca 2013, 12:33

mala24 Supermama

maryna napisał(a)

kurde ja tez nie wiem kiedy oliwiera jest....aaaaaaaaaaaaaaaa

Alan ma imieniny 14 sierpnia

Zgłoś nadużycie #63070 28 czerwca 2013, 12:34

gwonka Fajna mama

seshella napisał(a)

my wanienkę do dużej wanny wstawiamy a i tak potrafi byc mokro na podłodze jak np podaje mi kubeczek z wodą :)

moj maz jak sie tosta to potrafi pol lazienki zachlapac, a co tu sie dziwic dziecku, hehe