Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #62731 24 czerwca 2013, 13:35

Gosiulkovic Fajna mama

Ulla napisał(a)

a i kapiemy w wanience. w krynicy był tylko prysznic i kapanie tam hirka to była istna histeria. dziewczyny, wierzcie mi, moje dziecko dostawało takiej paniki, ze bałam sie, zeby mi na jakis zawał nei padło. no ale jak dziecka z potu nie umyc... juz i tak caly w potówkach zas chodzi, leje sie z niego, mokry jak szczur... dlatego prysznic piorunem byl-namoczenie, namydlenie, spłukanie.... ale masakra, mówie wam :/
a w sobote tak sie ze swojej wanienki cieszył, że prawie cała wode z niej wychlapał :D

wiesz co może się po prostu boi tych strumyczków i poszumu... Moja przyzwyczajona od maleńkości to i dżolero pod prysznicem jest.
mnie by się już nie chciało tego całego ceremoniału odprawiać- nalewać wodę, wylewać, wanienkę szorować. Wystarczy że codziennie dużą szoruję.No i szybciej pod prysznicem jest :D .

Zgłoś nadużycie #62732 24 czerwca 2013, 14:58

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

a i kapiemy w wanience. w krynicy był tylko prysznic i kapanie tam hirka to była istna histeria. dziewczyny, wierzcie mi, moje dziecko dostawało takiej paniki, ze bałam sie, zeby mi na jakis zawał nei padło. no ale jak dziecka z potu nie umyc... juz i tak caly w potówkach zas chodzi, leje sie z niego, mokry jak szczur... dlatego prysznic piorunem byl-namoczenie, namydlenie, spłukanie.... ale masakra, mówie wam :/
a w sobote tak sie ze swojej wanienki cieszył, że prawie cała wode z niej wychlapał :D

ojej...chyba sie wystraszyl...biedny....ja tez jeszcze mojego pod prysznicem nigdy nie kapalam

Zgłoś nadużycie #62733 24 czerwca 2013, 15:00

maryna Fajna mama
kurde laski wczoraj pucowalam chate i tak sobie odkurzaczem przejechalam po laptopie...a dzis patrze a tam jednego guzika nei ma.....aaaaaaaaaaaa....maz mnie chyba udusi!!! musze zrobic rentgena worka do odkurzacza!!

Zgłoś nadużycie #62734 24 czerwca 2013, 15:27

Nika Fajna mama
Cześć dziewczynki! Dawno mnie nie było. Mam nadzieje że u Majówek zdrowo i kolorowo. U nas małe zmartwienie. W sobotę mała wymiotowała, szybko przeszło ale ma wysypke na pipci :-( Bardzo zaczerwienione wargi i swędzi ją. Mamy się leczyć przeciwalergicznie i przeciwwirusowo bo to może być wirusówka. No i clotrimazolem jej smaruję. Biedna jest. Snuje się i popłakuje, non toper się tuli do mnie. Wziełam dziś wolne.
Podobno jakieś wirusy dzieciece panują. Wrrrrrrrrr

Zgłoś nadużycie #62735 24 czerwca 2013, 15:29

Nika Fajna mama
a tak w ogóle to u mnie urodzaj wydarzeń. Niezbyt pozytywnych..... Brakuje mi Was bardzo.
Nie umiem czasu wygospodarować na tyle by odwiedzać forum.

Zgłoś nadużycie #62736 24 czerwca 2013, 18:17

maryna Fajna mama

Nika napisał(a)

Cześć dziewczynki! Dawno mnie nie było. Mam nadzieje że u Majówek zdrowo i kolorowo. U nas małe zmartwienie. W sobotę mała wymiotowała, szybko przeszło ale ma wysypke na pipci :-( Bardzo zaczerwienione wargi i swędzi ją. Mamy się leczyć przeciwalergicznie i przeciwwirusowo bo to może być wirusówka. No i clotrimazolem jej smaruję. Biedna jest. Snuje się i popłakuje, non toper się tuli do mnie. Wziełam dziś wolne.

ojej....biedna... nei slyszalam o takim wirusie.. zdrowka zyczymy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #62737 24 czerwca 2013, 19:33

mala24 Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

:D pewnie z maluchami na dworze!!! :D

zimno jest, u nas 20 stopni tylko

Zgłoś nadużycie #62738 24 czerwca 2013, 19:35

mala24 Supermama

Nika napisał(a)

biedna:/ zdrówka

Zgłoś nadużycie #62739 24 czerwca 2013, 20:55

kasia17 Fajna mama

Nika napisał(a)

Mnie tez tu dawno nie bylo, jakos na fb sie przerzucilam bo tam szybciej mozna obczaic , co u ktorej?
Ale apropos wirusa postanowilam napisac do ciebie bo ten problem jest codziennoscia praktycznie u gabrysi corci mojej siostry , ona zawsze oprocz clorimazolum przemywa jej nagietkiem pioszke i zawsze pomaga , tylko tzreba pamietac ze nie wolno tym samym gazikiem dwa razy przemyc i od gory w dól .

Zgłoś nadużycie #62740 24 czerwca 2013, 20:57

kasia17 Fajna mama
Dziewczyny ja Wiktora to chyba tylko 4 msce mylam w malej wanience .
Ula chyba hirus sie wystraszyl , musisz powoli stopniowo zaprzyjaznaic go z prysznicem.

Zgłoś nadużycie #62741 24 czerwca 2013, 20:58

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

kurde laski wczoraj pucowalam chate i tak sobie odkurzaczem przejechalam po laptopie...a dzis patrze a tam jednego guzika nei ma.....aaaaaaaaaaaa....maz mnie chyba udusi!!! musze zrobic rentgena worka do odkurzacza!!

ja nie mam 4 klawiszy bo wiktor jak wsciekly poluje na nie zeby tylko wyrwac. Mąż zrozumie.

Zgłoś nadużycie #62742 24 czerwca 2013, 21:00

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

wiesz, przedszkole 15 lat temu było inne niż teraz, ale będzie dobrze

Ja jako wykwalifikowana przedszkolanka, namawiam wrecz na poslanie dziecka do przedszkola , dziecko ma lepszy start w szkole pozniej i napewno gotowosc szkolna takie dziecka jest bardziej gwarantowana.

Zgłoś nadużycie #62743 25 czerwca 2013, 8:24

elka40 Fajna mama

Nika napisał(a)

Ojej....zdrówka dla Weroniki. I wiecej czasu dla Ciebie,żebyś jednak zaglądała :D
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #62744 25 czerwca 2013, 8:24

aniam Supermama

Nika napisał(a)

ojej, współczuję :(
bidilka, dużo zdrówka życzę

Zgłoś nadużycie #62745 25 czerwca 2013, 8:26

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

Ja jako wykwalifikowana przedszkolanka, namawiam wrecz na poslanie dziecka do przedszkola , dziecko ma lepszy start w szkole pozniej i napewno gotowosc szkolna takie dziecka jest bardziej gwarantowana.

na pewno ma lepsze obycie z obowiązkami szkolnymi itd. poza tym kontakt z innymi dziećmi, nie jest samolubne, potrafi żyć w społęczeństwie, a nie jak samotnik

Zgłoś nadużycie #62746 25 czerwca 2013, 8:30

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Hehe..tez uważam,ze przedszkole to niezła rzecz. Ale z tym przystosowaniem do szkoły to nie jestem do końca przekonana. Moja Patrycja jak chodziła do zerówki to mnie przedszkolanki ostrzegały,że ona robi tylko to co chce i bedą z nią kłopoty w szkole. Ale one przeciez ne moga jej zmuszac do siedzenia w miejscu. I tak było...Cała klasa siedzi grzecznie a moja Patrycja sprzata sobie w piórniku,albo rysuje albo siedzi i grzebie w teczce, albo gada sobie z kolegą, albo łazi po klasie...można by duzo opowiadać.Przeszło jej to po kilku latach....w domu spokojna a w szkole...róbta co chceta :D
No ale faktycznie może przedszkole nauczy pewnego podporzadkowania się...niektóre dzieci :D
I tak uważam,że to dobra rzecz bo dziecko uczy się życ w grupie rówieśników i nie jest juz przekonane, że wszystko będzie tak jak ono chce, musi nauczyć sie być w grupie. No i ma frajdę z zabawy oczywiscie :D

Zgłoś nadużycie #62747 25 czerwca 2013, 9:13

Gosiulkovic Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Kasia ja niczego bardziej bym nie chciała niż puścić Iwonkę do przedszkola. Jest otwarta i aż się pali do zabawy z innymi dzieciakami. Niestety na przedszkole nie mam tutaj szans, a najtańsze prywatne 8 stów/m-c przez cały rok (nawet jak dziecko na wakacje zabierasz to bulisz) + wpisowe 1500zł.

Zgłoś nadużycie #62748 25 czerwca 2013, 9:29

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

Hehe..tez uważam,ze przedszkole to niezła rzecz. Ale z tym przystosowaniem do szkoły to nie jestem do końca przekonana. Moja Patrycja jak chodziła do zerówki to mnie przedszkolanki ostrzegały,że ona robi tylko to co chce i bedą z nią kłopoty w szkole. Ale one przeciez ne moga jej zmuszac do siedzenia w miejscu. I tak było...Cała klasa siedzi grzecznie a moja Patrycja sprzata sobie w piórniku,albo rysuje albo siedzi i grzebie w teczce, albo gada sobie z kolegą, albo łazi po klasie...można by duzo opowiadać.Przeszło jej to po kilku latach....w domu spokojna a w szkole...róbta co chceta :D
No ale faktycznie może przedszkole nauczy pewnego podporzadkowania się...niektóre dzieci :D
I tak uważam,że to dobra rzecz bo dziecko uczy się życ w grupie rówieśników i nie jest juz przekonane, że wszystko będzie tak jak ono chce, musi nauczyć sie być w grupie. No i ma frajdę z zabawy oczywiscie :D

do przedszkola to i ja małą wyśle, chciałam od 4 lat, ale pewnie od 3 pójdzie

Zgłoś nadużycie #62749 25 czerwca 2013, 9:29

seshella Fajna mama

Nika napisał(a)

a tak w ogóle to u mnie urodzaj wydarzeń. Niezbyt pozytywnych..... Brakuje mi Was bardzo.
Nie umiem czasu wygospodarować na tyle by odwiedzać forum.

opowiadaj co tam u Was

Zgłoś nadużycie #62750 25 czerwca 2013, 9:52

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

do przedszkola to i ja małą wyśle, chciałam od 4 lat, ale pewnie od 3 pójdzie

Moja Patrycja chodziła od 2,5...przyjęli ja wczesniej. A teraz Zuzia..no pewnie jednak pójdzie do tego żłobka.Może ja tam utemperują :D Bo ja zaczynam nie miec cierpliwości.