Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #62711 24 czerwca 2013, 11:11

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

Aha...2 lipca mam zebranie w sprawie żłobka..otwieraja od września oddział żłóbkowy w jednymm z przedszkoli.
Sama nie wiem co zrobić. Z jednej strony Zuzia by była między dzieciakami...dla niej fajniej.Z drugiej strony...lubi pospać...czasem nawet do 10 i żal mi ją zwlekac z łóżka rano,żeby zaprowadzić do żłobka. Myslałam,zeby jeszcze przez zime posiedziała w domu a od kwietnia gdzieś ja posłac,ale boję sie,że mi miejsce przepadnie :-/

trudny wybór :/

Zgłoś nadużycie #62712 24 czerwca 2013, 11:12

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

No własnie ...tym bardziej,ze od wiosny i tak by poszła...po pierwsze,ze wiecej z dziećmi będzie, po drugie...taniej niz niania pewnie wyjdzie . A w sumie starsza chodziła do tego przedszkola kiedys i wiem,że przedszkole niezłe jest.

wiesz, przedszkole 15 lat temu było inne niż teraz, ale będzie dobrze

Zgłoś nadużycie #62713 24 czerwca 2013, 11:12

mala24 Supermama

seshella napisał(a)

nawet myślałam o tym, ale boje się o chorowanie, tym bardziej że będzie drugie maleństwo, także zostaje w domu a jak coś to o niani pomyślimy.

a teraz będziesz rok na macierzyńskim czy szybciej planujesz wrócić do pracy? teraz jak długo bedziesz pracowała jeszcze?

Zgłoś nadużycie #62714 24 czerwca 2013, 11:14

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

No własnie ...tym bardziej,ze od wiosny i tak by poszła...po pierwsze,ze wiecej z dziećmi będzie, po drugie...taniej niz niania pewnie wyjdzie . A w sumie starsza chodziła do tego przedszkola kiedys i wiem,że przedszkole niezłe jest.

kurcze jak wiesz ze jest sprawdzone to chyba bym się zdecydowała na ten żłobek :)

Zgłoś nadużycie #62715 24 czerwca 2013, 11:34

elka40 Fajna mama

mala24 napisał(a)

kurcze jak wiesz ze jest sprawdzone to chyba bym się zdecydowała na ten żłobek :)

sumie i tak najczarniejsza robota przypadnie mężowi..on później wstaje to musi zebrac małą do kupy :D
z Patrycja miał to samo...musiał jej kitki robic i ubierać
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #62716 24 czerwca 2013, 11:50

seshella Fajna mama

mala24 napisał(a)

a teraz będziesz rok na macierzyńskim czy szybciej planujesz wrócić do pracy? teraz jak długo bedziesz pracowała jeszcze?

chyba w sierpniu dopiero pójde na l4, a na macierzyńskim planuje byc coś koło 9 miesięcy, ale co będzie to zobaczymy, mąż ma umowę do konca marca, mam nadzieję że mu przedłużą na stałe, bo jak nie to słabo bedzie

Zgłoś nadużycie #62717 24 czerwca 2013, 12:00

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

sumie i tak najczarniejsza robota przypadnie mężowi..on później wstaje to musi zebrac małą do kupy :D
z Patrycja miał to samo...musiał jej kitki robic i ubierać

wprawę już ma więc nie będzie problemu :)

Zgłoś nadużycie #62718 24 czerwca 2013, 12:02

mala24 Supermama

seshella napisał(a)

chyba w sierpniu dopiero pójde na l4, a na macierzyńskim planuje byc coś koło 9 miesięcy, ale co będzie to zobaczymy, mąż ma umowę do konca marca, mam nadzieję że mu przedłużą na stałe, bo jak nie to słabo bedzie

będzie dobrze :) jak dobry pracownik to przedłużą :) a wiesz już czy chłopiec czy dziewczynka?

Zgłoś nadużycie #62719 24 czerwca 2013, 12:15

seshella Fajna mama

mala24 napisał(a)

będzie dobrze :) jak dobry pracownik to przedłużą :) a wiesz już czy chłopiec czy dziewczynka?

nie wiem, w środe ide do lekarza to pewnie jakoś na lipiec mnie na połówkowe usg zapisze

Zgłoś nadużycie #62720 24 czerwca 2013, 12:21

mala24 Supermama
pustki tu dzisiaj straszne :( gdzie wy wszystkie?

Zgłoś nadużycie #62721 24 czerwca 2013, 12:56

Gosiulkovic Fajna mama

elka40 napisał(a)

Cześć dziewczyny...ale pusto na forum przez weekend! Wszystkie plazowały :D Poza Anetką , która okna szorowała.Współczuje Ci z jednej strony, bo trzeba naprawdę kupe pracy włozyc w wysprzatanie...z drugiej strony...na nowym miejscu to ma sie zapał, wiec idzie łatwiej :-)
U nas gorąco jak diabli..w sobotę siedziałysmy z Zuzką na dworze...latała na golaska po podwórku i tylko na przemian właziła do piaskownicy albo do basenu.
Wczoraj cały czas kogos mieliśmy w domu, najpierw moi rodzice na obiedzie, potem męża siostra wpadła do Zuzki przekazac jej paczkę od swojej córki z Angli czyli byłej opiekunki Zuzi...oczywiscie masę ciuchów najróżniejszych ( między innymi z George'a ) i kubek z dziubkiem..może bedzie piła...bo z niekapka z twardym ustnikiem nie chce.
No i weekend zleciał bardzo szybko.
Aha...moje dziecko nie chce się kapać...skubana...jak zaczynałam myć głowę to uciekała mi z wanny, a wczoraj wogóle nie dała się posadzić i trzeba ja było umyć na stojaco...o głowie oczywiscie nei było mowy.
Czas chyba schować wanienkę na strych. Czasem kąpie ja w duzej wannie w krzesełku kąpielowym,ale w wanience było mi po prostu wygodniej, bo wlało sie odrobine wody i juz. Jednak trzeba juz zrezygnować.
A jak jest u Was? dzieciaczki nadal w wanienkach?

Ela ja już nie pamiętam kiedy oststnio kąpałam Asię w wanience.Chyba z pół roku temu. Odkad stabilnie zaczęła siedzieć to ją wsadzam do wanny i- jeśli to szorowanie na szybko, to pod prysznicem, a jeśli szorowanie z ;) odmakaniem, to leję wodę do dużej wanny i obydwie dziewczyny wrzucam :D . Uwielbiają to dodam. Marcinn tylko narzeka że na wodę nie wyrobi ale co tam :D :D :D
aaaaa sorry ! kąpę w wanience i to obydwie!! jak do teściów jedziemy na kilka dni. :D Mają tam swoją wanienkę i takie mi się to higieniczniejsze wydaje niż w dużej wannie teściów ;) :D :D

Zgłoś nadużycie #62722 24 czerwca 2013, 12:57

Ulla Fajna mama
no cisza strasza..co u was taka ladna pogoda, ze nikogo nie ma? u mnei dzis chłodniej...az zmarzlam, bo za lekko sie ubralam-w domu mam upał, a na dworze tylko 20stopni...wybralam sie w krótkich spodenkach i japonkaach i jeszcze deszcz zaczął kropić.. dobrze ze rzutem na tasme wzielam hirkowi czapeczke i kocyk... bo jego tez na krótko ubrałam. ale kocyk i tak wyrzucał z wózka :/ chyba mu i tak cieplo było

w sobote wrocilismy z tygodniowego wypadu do krynicy. super bylo, pogoda udala sie jak nigdy, gorąco, słonecznie, no super po prostu :D jedynie basenu nie odhaczylimy, ale to dłuższa historia :P hehe!

wczoraj na dzien ojca tesc nas do restauracji zaprosil na obiad :) potem jeszce u nich posiedzielismy troche ale w sumei szybko usciekalismy, bo hirek tak marudzil, ze nic sie z nim nie dalo zrobic, na rekach źle, ajak go puścic to chodizl jak pijany, ciagle sie przewracał, albo gdzies uderzał. ma mega siniaka na czole.
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #62723 24 czerwca 2013, 12:58

Gosiulkovic Fajna mama

mala24 napisał(a)

pustki tu dzisiaj straszne :( gdzie wy wszystkie?

:D pewnie z maluchami na dworze!!! :D

Zgłoś nadużycie #62724 24 czerwca 2013, 13:00

Ulla Fajna mama
a i kapiemy w wanience. w krynicy był tylko prysznic i kapanie tam hirka to była istna histeria. dziewczyny, wierzcie mi, moje dziecko dostawało takiej paniki, ze bałam sie, zeby mi na jakis zawał nei padło. no ale jak dziecka z potu nie umyc... juz i tak caly w potówkach zas chodzi, leje sie z niego, mokry jak szczur... dlatego prysznic piorunem byl-namoczenie, namydlenie, spłukanie.... ale masakra, mówie wam :/
a w sobote tak sie ze swojej wanienki cieszył, że prawie cała wode z niej wychlapał :D
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #62725 24 czerwca 2013, 13:08

ewelina6660 Fajna mama

elka40 napisał(a)

Cześć dziewczyny...ale pusto na forum przez weekend! Wszystkie plazowały :D Poza Anetką , która okna szorowała.Współczuje Ci z jednej strony, bo trzeba naprawdę kupe pracy włozyc w wysprzatanie...z drugiej strony...na nowym miejscu to ma sie zapał, wiec idzie łatwiej :-)
U nas gorąco jak diabli..w sobotę siedziałysmy z Zuzką na dworze...latała na golaska po podwórku i tylko na przemian właziła do piaskownicy albo do basenu.
Wczoraj cały czas kogos mieliśmy w domu, najpierw moi rodzice na obiedzie, potem męża siostra wpadła do Zuzki przekazac jej paczkę od swojej córki z Angli czyli byłej opiekunki Zuzi...oczywiscie masę ciuchów najróżniejszych ( między innymi z George'a ) i kubek z dziubkiem..może bedzie piła...bo z niekapka z twardym ustnikiem nie chce.
No i weekend zleciał bardzo szybko.
Aha...moje dziecko nie chce się kapać...skubana...jak zaczynałam myć głowę to uciekała mi z wanny, a wczoraj wogóle nie dała się posadzić i trzeba ja było umyć na stojaco...o głowie oczywiscie nei było mowy.
Czas chyba schować wanienkę na strych. Czasem kąpie ja w duzej wannie w krzesełku kąpielowym,ale w wanience było mi po prostu wygodniej, bo wlało sie odrobine wody i juz. Jednak trzeba juz zrezygnować.
A jak jest u Was? dzieciaczki nadal w wanienkach?

ło matko :) .Natalka jak tylko zaczela sama siedziec to kapie sie w duzej wannie :)

Zgłoś nadużycie #62726 24 czerwca 2013, 13:12

ewelina6660 Fajna mama

Ulla napisał(a)

a i kapiemy w wanience. w krynicy był tylko prysznic i kapanie tam hirka to była istna histeria. dziewczyny, wierzcie mi, moje dziecko dostawało takiej paniki, ze bałam sie, zeby mi na jakis zawał nei padło. no ale jak dziecka z potu nie umyc... juz i tak caly w potówkach zas chodzi, leje sie z niego, mokry jak szczur... dlatego prysznic piorunem byl-namoczenie, namydlenie, spłukanie.... ale masakra, mówie wam :/
a w sobote tak sie ze swojej wanienki cieszył, że prawie cała wode z niej wychlapał :D

My w Ustroniu tez tylko prysznic,ale Natalka zachwycona była...dwa razy dziennie się prysznicowala.

Zgłoś nadużycie #62727 24 czerwca 2013, 13:21

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

haha...czyli jednak woli stabilniejsza kąpiel :-)
Nasza też cała potówkami obsypana :-(

Zgłoś nadużycie #62728 24 czerwca 2013, 13:22

elka40 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

My w Ustroniu tez tylko prysznic,ale Natalka zachwycona była...dwa razy dziennie się prysznicowala.

my jeszcze nie próbowalismy prysznica...może dziś sie uda

Zgłoś nadużycie #62729 24 czerwca 2013, 13:25

elka40 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

ło matko :) .Natalka jak tylko zaczela sama siedziec to kapie sie w duzej wannie :)

Nam bylo wygodniej w małej...tzn ona ma tą sporą wanienkę a do tego na stelazu do wanny wiec i dla nas bylo lepiej bo się nie trzeba schylać, z kolei duzą wannę mamy dużą i nim wody naleci, to juz bym 10 małych napełniła. No ale dziecko widac nie chce juz w dzieciuchowej wannie i już :D

Zgłoś nadużycie #62730 24 czerwca 2013, 13:26

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

no cisza strasza..co u was taka ladna pogoda, ze nikogo nie ma? u mnei dzis chłodniej...az zmarzlam, bo za lekko sie ubralam-w domu mam upał, a na dworze tylko 20stopni...wybralam sie w krótkich spodenkach i japonkaach i jeszcze deszcz zaczął kropić.. dobrze ze rzutem na tasme wzielam hirkowi czapeczke i kocyk... bo jego tez na krótko ubrałam. ale kocyk i tak wyrzucał z wózka :/ chyba mu i tak cieplo było

w sobote wrocilismy z tygodniowego wypadu do krynicy. super bylo, pogoda udala sie jak nigdy, gorąco, słonecznie, no super po prostu :D jedynie basenu nie odhaczylimy, ale to dłuższa historia :P hehe!

wczoraj na dzien ojca tesc nas do restauracji zaprosil na obiad :) potem jeszce u nich posiedzielismy troche ale w sumei szybko usciekalismy, bo hirek tak marudzil, ze nic sie z nim nie dalo zrobic, na rekach źle, ajak go puścic to chodizl jak pijany, ciagle sie przewracał, albo gdzies uderzał. ma mega siniaka na czole.

a u mnie duchota straszna znowu :-(