Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #61831 6 czerwca 2013, 11:49

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Wiem, ze 80% procent, ale nie wiem kto.

oooo ja !! strasznie dużo! ponoć powinno być od 40 do 60% (chyba nic nie pomerdałam...) bo jak jest za dużo to się robi dobry klimat do rozwoju pleśni i grzybów.
Ja mam teraz zwykle około 60%.

Zgłoś nadużycie #61832 6 czerwca 2013, 11:49

Ulla Fajna mama
aneta zawsze mowila ze ma bardzo mokro..znaczy sie wilgotno :P
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #61833 6 czerwca 2013, 11:52

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

dam rade :) jestem silna :) najgorsze bedzie to ze nie bede mogla dobrze zajac sie Kubusiem przez pierwsze dni, bo wtedy to nawet nie stane dobrze na noge, a co dopiero z malym na rekach. ale jade do mojej mamy, ona mi pomoze

najważniejsze, że masz do kogo zwrócic się o pomoc

Zgłoś nadużycie #61834 6 czerwca 2013, 11:53

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

ktoras z was pisala kiedys jaka ma wilgotnosc w mieszkanu, kto to byl? szybciutko raczki do gory :)

ja nie pisałam, ale u mnie jest około 50% wilgotność

Zgłoś nadużycie #61835 6 czerwca 2013, 11:53

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

hi hi moja też mi podsuwa np stopy do miziania :D :D :D . Mega to słodkie :D . I moja uwielbia żeby ją za uszkiem kiziać i po włoskach czochrać. A Zuzia też przy tym mruczy ?? Moja często sobie pomrukuje jak kotek :D :D . A co do cyca to mnie to już zaczyna wkurzać porządnie. Już dobry miesiąc się zbieram ale w końcu mała musi przejść odwyk bo mnie to jej gryzienie kiedyś wykończy! Czasem zupełnie nie specjalnie jej się "przygryzie" a czasem z pełną premedytacją wbije zęby i się cieszy jak w popłochu palcami rozwieram jej szczęki! Mówię jej jaka jest niedobra i jaką mi krzywdę robi a ona zlewa.

haha, mała sadystka :P

Zgłoś nadużycie #61836 6 czerwca 2013, 11:54

aniam Supermama

ewelina6660 napisał(a)

No wlanie, Natalka tez czasami robi to celowo, ja sycze z bólu, a ona się chichra :( .A jak za mocno jęcze to zaczyna plakac.

to po co jęczysz? :P

Zgłoś nadużycie #61837 6 czerwca 2013, 11:54

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

:D :D
Ela a kiedy macie rocznicę?

15 sierpnia :D
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #61838 6 czerwca 2013, 11:55

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

ja nie wiem o co chodzi z tym gryzieniem. ani razu mi sie nie zdarzyło :P i póki co, nie miałam przebojów z piersiami typu zapalenia itp. jedynie samo karmienie na początku było ciężkie, ale to każda tak ma :)

zapalenia też nie przechodziłam, ale tak jak Ty problem początekowego przystawienia do cyca, ile się nad tym nagłowiłam i nameczyłam

Zgłoś nadużycie #61839 6 czerwca 2013, 11:56

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

aneta zawsze mowila ze ma bardzo mokro..znaczy sie wilgotno :P

no ba, w majtach zawsze jest wilgotno :P

Zgłoś nadużycie #61840 6 czerwca 2013, 11:56

ewelina6660 Fajna mama

aniam napisał(a)

to po co jęczysz? :P

haha odruch bezwarunkowy :)

Zgłoś nadużycie #61841 6 czerwca 2013, 11:57

elka40 Fajna mama
Czy Wasze dzieci tez tak mają:
jak dam swojemu dziecku kotleta to wsuwa az jej sie uszy trzęsą...jak jej dam kawałek chleba, to chlebkiem mamusię karmi na siłę...jak jej potem dam kotleta i prosze ,żeby dała mamusi to się smieje i zjada sama. Nie moge si enadziwic po im to takie cwane w tym wieku.

Zgłoś nadużycie #61842 6 czerwca 2013, 11:59

ewelina6660 Fajna mama

elka40 napisał(a)

jak dam swojemu dziecku kotleta to wsuwa az jej sie uszy trzęsą...jak jej dam kawałek chleba, to chlebkiem mamusię karmi na siłę...jak jej potem dam kotleta i prosze ,żeby dała mamusi to się smieje i zjada sama. Nie moge si enadziwic po im to takie cwane w tym wieku.

taaaaak,chlebem mnie karmi, a paroweczke i pomidorka sama je :)

Zgłoś nadużycie #61843 6 czerwca 2013, 12:03

aniam Supermama

ewelina6660 napisał(a)

haha odruch bezwarunkowy :)

haha, uśmiałam się :P

Zgłoś nadużycie #61844 6 czerwca 2013, 12:04

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

ja swojemgo musze karmic, bo nic do buzi nie bierze, jak mu w rekę mwłożę niewżne co, to zawsze wyrzuca z miną obrzydzenia

Zgłoś nadużycie #61845 6 czerwca 2013, 12:08

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

No ja ograniczyłam jedno karmienie( po obiedzie).Kompletnie nie zrobilo to na niej wrazenia.Zostalo nam jeszcze na noc, w nocy, rano i do dwóch drzemek.Kuzwa bez cycka w buzi to ona nie zasnie :( .Goisu,a co trzyletnie dziecko je na kolacje,mam na myśli Iwonke :)

co sobie łaskawa pani zażyczy :D :D :D ;)
czasem ma jakiś napał np. chce naleśniki. Ale generalnie to preferuje wszystko co można "utopić" w keczupie. Albo kanapki z pomidorem i cebulą, serek, czasem chce żebym jej podgrzała michę zupy z obiadu. Aha a ostatnio zażyczyła sobie żebym jej ugotowała ziemniaka i z masłem zjadła. Z Iwoną to nie ma problemu, bo powie co chce i generalnie to zje.
Ewelinka a jakie masz plany co do cyca ?? Długo zamierzasz jeszcze karmić ?? Ja Iwonę jeszcze z miesiąc karmiłam. Widzę że z Asią będzie podobnie. Przymierzam się do odstawiania.

Zgłoś nadużycie #61846 6 czerwca 2013, 12:12

ewelina6660 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

czasem ma jakiś napał np. chce naleśniki. Ale generalnie to preferuje wszystko co można "utopić" w keczupie. Albo kanapki z pomidorem i cebulą, serek, czasem chce żebym jej podgrzała michę zupy z obiadu. Aha a ostatnio zażyczyła sobie żebym jej ugotowała ziemniaka i z masłem zjadła. Z Iwoną to nie ma problemu, bo powie co chce i generalnie to zje.
Ewelinka a jakie masz plany co do cyca ?? Długo zamierzasz jeszcze karmić ?? Ja Iwonę jeszcze z miesiąc karmiłam. Widzę że z Asią będzie podobnie. Przymierzam się do odstawiania.

Tez się przymierzam......ale powiedz mi jak to zrobić.Chodzi mi o karmienie na noc.Ma zjeść kasze i potem wariować az padnie?

Zgłoś nadużycie #61847 6 czerwca 2013, 12:13

ewelina6660 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

Czyli mleka nie pije już?

Zgłoś nadużycie #61848 6 czerwca 2013, 12:15

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

ja w sobotę jadę na 50-lecie pożycia małżeńskiego do wujostwa do Gniezna, chce mi się jechac jak cholera, tym bardziej, ze małego zostawiam u teściów :(
nie chcę go brać w taką podróż, poza tym impreza jest na 18, więc bez sensu, bo i tak by tylko spał

a my w niedzielę idziemy na 40 lecie ślubu moich rodziców, o 12 msza, a potem impreza

Zgłoś nadużycie #61849 6 czerwca 2013, 12:18

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

ale to potem bo cos nie mam weny :( mam dola dzisiaj :( wczoraj meza dziadek caly dzie unikal mnie i malego, wogole sie do nas nie odzywal, okazalo sie ze sie na mnie obrazil bo powiedzialam mu dzien wczesniej zeby nie dotykal malego za raczki, bo akurat przyszedl prosto z chlewa. sie pogniewal i ma focha/. ryczec mi sie chce, bo przeciez nic zlego nie powiedzialam, przeciez ja to powiedzialam dla dobra Kubusia. jak mozna dotykac male dziecko brudnymi lapami z chlewa. przeciez swinie maja wszy, w gownach sie turlaja :( a on mi do dziecka. ciekawe jak on by zareagowal jakbym ja poszla do chlewa macala swinie, a za chwile nieumytymi lapskami szykowalabym im jedzenie. nie rozumiem go :( kolejny raz uwaza ze jestem zla matka bo trzymam dziecko sterylnie. a czy wy pozwolily byscie na cos takiego?

świadomie nie, ale moje dziecko juz ma swoje zdanie i sama grzebie sie w jakimś brudnym piachu a potem ręce do buzi pakuje, poza tym wszystkiego dotyka, ławek w parku, poręczy itp nawet nie wyobrazam sobie jakie to bakterie, kupiłam niby taki płyn antybakteryjny do rąk, ale przecież nie bedę go używać co 5 minut

Zgłoś nadużycie #61850 6 czerwca 2013, 12:22

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

a my w niedzielę idziemy na 40 lecie ślubu moich rodziców, o 12 msza, a potem impreza

Byłam ostatnio na imprezie i obok na sali małżeństwo obchodziło 25-lecie.
Po torcie przebrali parę młodą w ich stare ubrania, tzn pan młody garnitur a pani młoda sukienke z tiulu z koronkami ( jak to kiedyś bywało ) i tańczyli w tym mówie Wam ...kino....jakbysmy się w czasie cofnęli. Do tego mieli fajny pokaz zdjęć ze slubu i całego 25-lecia małżeństwa...super zrobione. A ze nasze imprezy się połaczyły to troche podgladalismy :D