Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #61691 5 czerwca 2013, 12:31

seshella Fajna mama

Ulla napisał(a)

niektórzy ludzie maja namieszane we łbach... moi teście uważają, ze jak położą sie z Hirkiem do łóżka, to on zaśnie XD hahahahahha!!!!!!!!! ostatnio teśc pozbył sie złudzeń-spróbował... ale sie usmiałam... sam przyszedł i powiedział: "nie ma szans".

a jak usypia?

Zgłoś nadużycie #61692 5 czerwca 2013, 12:31

ewelina6660 Fajna mama

seshella napisał(a)

jak za czesto daje to nie, dlatego jak chce żeby jadła jajko to daje na zmianę jajecznice, sadzone (mój maż) lub placuszki z otrębami

Zrobilam ostatnio te placuszki i miała odruch wymiotny :( .Sama zjadłam...........pycha :)

Zgłoś nadużycie #61693 5 czerwca 2013, 12:33

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

oj żeby to było takie proste....
Ula przemoc rodzi przemoc. Czasem mam taką ochotę sprać jej dupsko że aż mnie nosi.Ale to nie jest rozwiązanie.

ja to jeszcze nie wiem jak będę się do tego stosować, oczywiście nikt tu nie mówi o laniu i znecaniu sie nad dzieckiem, ale czy taki klaps ręką w pupe to wielką krzywdę dziecku zrobi, ja parę razy dostałam i co żyję i mam się dobrze i jaka grzeczna byłam całe życie :)

Zgłoś nadużycie #61694 5 czerwca 2013, 12:35

Kropka86 Gotowa na wszystko

elka40 napisał(a)

hehe...a to by sie zgadzało..obciełam włosy w niedzielę i mam teraz mega szopę na łbie...Jezu..nie wiem jak ja w niedzielę na chciny się uczeszę :-( Wiedziałam,że będę żałować,ze zetne włosy...od razu żałowałam...moje jakos dziwnei sie krecily i teraz mam mega bałagan na glowie!

ja tez ściełam włosy z miesiac temu na króciutko i codziennie rano jak wchodze do łazienki i patrze w lustro mówie"NIGDY W ZYCIU"

Zgłoś nadużycie #61695 5 czerwca 2013, 12:35

ewelina6660 Fajna mama

seshella napisał(a)

ja to jeszcze nie wiem jak będę się do tego stosować, oczywiście nikt tu nie mówi o laniu i znecaniu sie nad dzieckiem, ale czy taki klaps ręką w pupe to wielką krzywdę dziecku zrobi, ja parę razy dostałam i co żyję i mam się dobrze i jaka grzeczna byłam całe życie :)

No wiadomo, ze od klapsa nie umrzesz,ale to chyba nie w tym rzecz.

Zgłoś nadużycie #61696 5 czerwca 2013, 12:38

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

A dla mnie nie.
Na jedne dzieci działa wychowanie bez klapsa, bo wytłumaczysz i zrozumie...na drugie nie ma innej rady. Trudno wymysić posłuszeństwo jesli tłumaczenie nie pomaga a dziecię robi co mu sie żywnie podoba.

moja siostra dla swojego starszego syna stosowała kary niczym z naiani, liczba minut w pokoju stosownie do wieku, zakaz telewizji itp. ale powiem szczerze że nie pomogło, ma 9 lat, ale maja z nim problemy, do psychologa chodzi, bo trudno go okiełznać. nigdy od niej nie dostał nawet małego klapsa, a teraz jak mówia coś o laniu to cwaniak na policję chce dzwonic.

Zgłoś nadużycie #61697 5 czerwca 2013, 12:41

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Zrobilam ostatnio te placuszki i miała odruch wymiotny :( .Sama zjadłam...........pycha :)

mojej 4 sztuki to mało :) na razie uwielbia, dopoki jej sie nie znudzą

Zgłoś nadużycie #61698 5 czerwca 2013, 12:42

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

No wiadomo, ze od klapsa nie umrzesz,ale to chyba nie w tym rzecz.

ja na razie nie zarzekam się, że nigdy dziecka nie uderzę, ale też nie jest powiedziane że to zrobię.

Zgłoś nadużycie #61699 5 czerwca 2013, 12:42

ewelina6660 napisał(a)

czy wasze dzieci lubią jajecznice?...buuuuuuuuu moja nie chce :(

a zależy jak ja na leci czasami zje z 3 jajek sama przychodzi i roztwiera buzie a czasami uprosić sie nie mozna by dziobek otworzyła. jedno jest pewne musi być ciapowata mocno scietej nie tyknie. Zasami dodaje troszke smietany do rozmaconego jajka i zjada z apetytem., w sumie wszystko zalezy od jej widzimisie :(

Zgłoś nadużycie #61700 5 czerwca 2013, 12:43

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

moja siostra dla swojego starszego syna stosowała kary niczym z naiani, liczba minut w pokoju stosownie do wieku, zakaz telewizji itp. ale powiem szczerze że nie pomogło, ma 9 lat, ale maja z nim problemy, do psychologa chodzi, bo trudno go okiełznać. nigdy od niej nie dostał nawet małego klapsa, a teraz jak mówia coś o laniu to cwaniak na policję chce dzwonic.

no ja myslę,ze jakby mu skrobnęła i powiedziała,że jak zadzwoni na policję to go do domu dziecka zabiorą to może by sie zastanowił
Ja uważam,ze wychowanie bezstresowe jest bardzo dobre dla grzecznych dzieci :D niestety
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #61701 5 czerwca 2013, 12:44

ewelina6660 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

a zależy jak ja na leci czasami zje z 3 jajek sama przychodzi i roztwiera buzie a czasami uprosić sie nie mozna by dziobek otworzyła. jedno jest pewne musi być ciapowata mocno scietej nie tyknie. Zasami dodaje troszke smietany do rozmaconego jajka i zjada z apetytem., w sumie wszystko zalezy od jej widzimisie :(

Może z taka ciapowata spróbuje..........bleeeeeeeeeeeeeeeee :)

Zgłoś nadużycie #61702 5 czerwca 2013, 12:45

Gosiulkovic Fajna mama

elka40 napisał(a)

U mnie Zuzka to samo...w jednej chwili aniołek z uśmiechem uroczym od ucha do ucha a za chwile diabeł wcielony, który się rzuca i wrzeszczy bo nie dostała tego co chce.
Dziewczyny...ja tez nei jesten fanką lania,ale wiem po Patrycji...jako dziecko wszystko zrozumiała, była grzeczna, jak poszła do szkoły to nam zaczęła numerki wywijac i do nauki leń totalny. Nie pomagało grzeczne tłumaczenie, kary, zachęty, podawanie złych i dobrych przykładów. Dla niej to było tylko trucie czachy i tyle.Po co sie nmiała wysilac..mogła zyć bez kolezanek, dworu, telewizji, wycieczek....byle si enie poprawic dla samej zasady ,zeby pokazać kto jest górą. Było włóczenie sie z kolezankami , podbieranie kasy i inne niefajne przygody. Jak sie w końcu mąz wkurzył raz drugi, spuscił lanie, do tego zrobil totalną demolkę w pokoju gdzie ciągle był bałagan... to sie dziecko ze strachu opamiętało. Uczyć sie nie zaczęła,ale przestała się szwędać i odwalać numerki.
i nikt mi nie powie,że trzeba tłumaczyć...bo dziecko ładnie patrzy w oczy i powie,ze rozumie i sie poprawi,a wyjdzie z domu za pół godziny i odwali cos jeszcze gorszego. Wszystko zalezy od charakteru dziecka.
A Zuzka ma jeszcze bardziej uparty i stanowczy charakterek i duze zdolnosci do manipulacji - juz teraz - zależy jak to wszystko potem ukierunkuje,ale lekko nie bedzie podejrzewam.

o mammo ... Ela błagam Cię nie strasz....
coś mi się wydaje że jazda to się dopiero zacznie za kilka lat....

Zgłoś nadużycie #61703 5 czerwca 2013, 12:50

seshella napisał(a)

a jak usypia?

moja na rekach "siedzi" okrakiem na brzuchu moim bądź męza głowa oparta o ramie i nosimy aż odpłynie....,
przejebane....,
nie wiem jak to dalej bedzie ile ja ja tak nosic bede, zawsze mam wizje taka i to mnie przeraza ogladałam sekrety chirurgii i w jednym z odcinków dziewczyna przyjechała z synkiem i męzem ona miała robione cos z podbrudkiem i nosem, było pokazane jak czekaja na korytarzu ten synek sporawy coś ok 1,5-2tatka "telapała" (usypiała) go na rekach na wznak nogi tegoo chłopca to do kolan jej zwisały i tak podskakiwały jak go bujała, i ja siebie widze taka sama jak Oli nogi dotykają ziemi a ja ja na prosto nosze zeby zasneła...

Zgłoś nadużycie #61704 5 czerwca 2013, 12:52

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

no ja myslę,ze jakby mu skrobnęła i powiedziała,że jak zadzwoni na policję to go do domu dziecka zabiorą to może by sie zastanowił
Ja uważam,ze wychowanie bezstresowe jest bardzo dobre dla grzecznych dzieci :D niestety

to mówiliśmy mu, że go zabiora do domu dziecka, ale to już mały cwaniak, mówi że jak cos to do babci pojdzie

Zgłoś nadużycie #61705 5 czerwca 2013, 12:52

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Może z taka ciapowata spróbuje..........bleeeeeeeeeeeeeeeee :)

ja tez takiej nie lubie, ale Julia tez taką woli

Zgłoś nadużycie #61706 5 czerwca 2013, 12:52

ewelina6660 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

moja na rekach "siedzi" okrakiem na brzuchu moim bądź męza głowa oparta o ramie i nosimy aż odpłynie....,
przejebane....,
nie wiem jak to dalej bedzie ile ja ja tak nosic bede, zawsze mam wizje taka i to mnie przeraza ogladałam sekrety chirurgii i w jednym z odcinków dziewczyna przyjechała z synkiem i męzem było pokazane jak czekaja na korytarzu ten synek sporawy coś ok 1,5-2tatka "telapała" (usypiała) go na rekach na wznak nogi techo chłopca to do kolan jej zwisałt i tak podskakiwały jak go bujała i ja siebie widze taka sama jak Oli nogi dotykają ziemi a ja ja na prosto nosze zeby zasneła...

U nas odbywa się przy cycku zasypianie,ale jak czasmi cos jej się odwidzi to tez ja musze nosic.A w dzień noszonko, bo inaczej nie zasnie.

Zgłoś nadużycie #61707 5 czerwca 2013, 12:54

ewelina6660 napisał(a)

jakie placuszki z otrebami?, jakoś ominęłam ten .
Jakby ktoś mógł jeszcze raz go wsawić bede wdzięczna :)

Zgłoś nadużycie #61708 5 czerwca 2013, 12:55

ewelina6660 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

jakie placuszki z otrebami?, jakoś ominęłam ten .
Jakby ktoś mógł jeszcze raz go wsawić bede wdzięczna :)

jajko, dwie lyżki otrąb i troszkę serka np. danonka.

Zgłoś nadużycie #61709 5 czerwca 2013, 12:55

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

U nas odbywa się przy cycku zasypianie,ale jak czasmi cos jej się odwidzi to tez ja musze nosic.A w dzień noszonko, bo inaczej nie zasnie.

moja na dużym łóżku, mi tak zasypia jak skonczylismy z cycem, bo wcześniej za nic nie chciała, mąż musiał ją usypiać. czasem jak ma zly dzień to w wózku, ale to rzadko

Zgłoś nadużycie #61710 5 czerwca 2013, 12:59

ewelina6660 napisał(a)

Moja tak była nauczona że w dzień zasypianie przy cycku na leżąco na łózku zeby wiadomo nie uczyć noszenia doczasu az we wrzesniu byłam z Ola u neurologa kolejka ludzi tyle czekaliśmy i jej sie spać chciało i co na rekach bek szuka cycka no to wyciagneła ssie i odrywa sie bek. i co trzeba było iść do samochodu na tylnia kanape połozyc sie i ola bez niczego z cysiem w buzi zasnęła a Sabinka z nogami na chodniku leżała koło Olci wstyd jak ch... Jej sie jeśc nie chciało tylko chciała usnąć z cycusiem w buzi :(