Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #61591 5 czerwca 2013, 9:48

gwonka Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Nieeee to zabobon....podobno.Gdzies się zastój mleka zrobil, jakiś kanalik się przytkał.

no z moim cycuchem juz super :) nie boli, czerwone zniknelo, takze moj anttybotyk i na to pomogl. ale zauwazylam ze Kuba wbija mi zeby w sutka i otoczke, nie gryzie, ale one same mu tak sie wbijaja. strasznie mnie bola, mam poranione. zastanawiam sie nad skonczeniem karmienia. zal mi bardzo ale to strasznie boli, chwilami az rycze z bolu. a bardzo chcialam jeszcze go troche pokarmic. no zobaczymy jak to bedzie.

Zgłoś nadużycie #61592 5 czerwca 2013, 9:52

gwonka Fajna mama

aneta74 napisał(a)

u nas dzień wczoraj zalatany.pojechalismy jeszcze raz zobaczyć to miejsce co jet to mieszkanie. Ja chcialam pogadać z polakami co tam mieszkaja czy faktycznie to tak slicznie w praktyce jest- bo az mi się nie chciało wierzyć że az tak rózowo jest ;) ogólnie wszędzie bardzo cicho spokojnie 3 km. dalej pod blokiem patrzymy polskie auta więc zaczepilismy babeczke co siedziała w oknie. była z córka więc wszystko nam powiedziłay co nas interesowało . o szkole co dla mnie b. ważne.także dyrektorka szkoły przeprowadza rozmowe i decyduje do jakiej szkoły dziecko poslac bo tam troche inny system nauczania jest. tak jak Hubert to pójdzie juz do tej ponadpodstawoej tylko zobaczymy czy do tej z liceum czy bez. Agatę moga zatrzymać w 6 klasie jesli z językiem nie będzie sobie radziła ale to nic nie przeszkadza a wręcz dobrze bo ma rok nauki niemieckiego od podstaw.od przyszłego roku więcej zajęć językowych ze względu na dużą liczbę obcokrajowców.
wysłanie dziecka do szkoły to koszt -29euro!!!! dostaje sie liste i rodzic kupuje dwie trzy ksiązki resztę daje szkoła, zeszytów nie ma maja miękke sgregatorki dopinaja kartki ale leciutkie to wszystko nie tak jak u nas tona zeszytów. bilet na autobus 50euro na rok. teraz nawet na pociągi maja taka znizkę że jak dziecko do 6-15 lat jedzie z dziadkami albo rodzicami to nie placi za bilet wcale do 6ciu lat cały czas za darmo . a u nas ?? ?? !!!wszyscy szczęsliwi zadowoleni .rozmawialismy z takim gościem mieszka z rodzina tam ponad rok. trójka dzieci 17-14 i 1,5 roku. w kraju miał wypadek przy pracy coś z kręgosłupem . wiadomo zwolnienie rechabilitacja wrocił i go zwolnili .tez mówi ze bali się ale teraz nie żałuja on prace dostał w ciągu dwóch miesięcy córa musi się uczyc w polsce bo w niemczech wymagaja dwóch języków na świadectwie gimnazjalnym no a u nas przewaznie niemiecki i angielski więc licza to jako jeden obcy . ale syn juz w niemczech i radzi sobie dobrze.urzędowe sprawy szybko sie załatwia faktycznie jest dobre nastawienie do Polakow więc jak miałam wątpliwości tak teraz nie mam. mam tylkonadzieję że załatwimy szybko kasę i schrzaniamy stąd

zapowiada sie ciekawie. zycze wam z calego serduszka zeby dobrze wam sie wszystko tam ulozylo :) zalugujesz na to. powodzenia, trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #61593 5 czerwca 2013, 9:54

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Gosiu, jak możesz to daj namiary na domek w Ustroniu, bo po 16 czerwca tez się wybieramy.Zawsze wynajmowaliśmy kwatere,ale z dzieckiem fajniej w domku.
Kasiu, normalnie Wiktor jest obłedny.Jeszcze takiego uzębienia nie widziałam haha :)

Ewelina myśmy byli tutaj
http://www.domeklipowiec.republika.pl/
to jest Ustroń-Lipowiec. Straszna dziura :D gdzie psy dupami szczekają ;) , ale jak dla nas było super bo my chcieliśmy tylko ze znajomymi posiedzieć i odpocząć po jeździe.
Co do domku to naprawdę fajny (facet ma 2 które wynajmuje). Wyposażony właściwie we wszystkie sprzęty potrzebne do funkcjonowania (garnki, sztućce, miski, talerze itd), czajnik bezprzewodowy, kuchenka gazowa. TV z dekoderem (chyba to Cyfra+ była...), wi-fi. Na zewnątrz grill, duża huśtawka, piaskownica i masa zabawek do piasku. 
ahhh no i naprawdę tanio! 120 zł za dobę za domek! czyli na nasze rodzinki (my 2+2 i znajomi 2+2) po 60 zeta za dobę! prawie darmo.

Zgłoś nadużycie #61594 5 czerwca 2013, 9:56

gwonka Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Dziewczyny Wiktora wysypalo, tzn ze to 3 dniowka byla, ale on juz mial 3 dniowke jak mial 3 msce , nie wiem co myslec . a wogole to 3 dniowke mozna kilka razy przechodzic? No bo co to innego moze byc ? 3 dni temp a na 4 wysypka , tylko ze on katarek tez ma / sama nie wiem glupia jestem ;( Tez sie teraz zastanawiam czy wtedy to napewno byla 3 dniowka , faktycznie temp byla wtedy przez 3 dni i na 4 maluska prawie niewidoczna wysypka ale jednak.
I co myslicie na ten temat?

hmm dziwne. nie mam pojecia czy tylko raz mozna miec czy wiecej. no dziwne dziwne. a moze to jakies uczulenie na cos . moze zbilglo sie z goraczka

Zgłoś nadużycie #61595 5 czerwca 2013, 9:57

gwonka Fajna mama

Ulla napisał(a)

oj, ja przeżylam takie chwile grozy, kiedy moja mama koc na nas poprawiała...czizes.... siusiak w pipie od tylca na łyżeczkę, a ta nam koc poprawia, zebysmy nei zmarzli.... O_o

hehheheheh niezle :) juz widze mine twojej mamy jak przypadkowo podejrzy co nieco :) hehehhe

Zgłoś nadużycie #61596 5 czerwca 2013, 9:58

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

Haha....Ania...powiem Ci,ze u mnie podobnie to wyglada :D Nasze dziecko albo kopie kota jak piłkę, albo ciagnie za ogon łacznie z degustacją albo głaszcze go wyrywając kłaki....biedaczek ma do niej świetą cierpliwość jak widzę :D

a Alan delikatnie i ostrożnie podchodzi do zwierząt

Zgłoś nadużycie #61597 5 czerwca 2013, 9:59

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Gosiu, a w którym Wy Ustroniu byliście? :)

Ustroń- Lipowiec :D Ten górski !! A wy gdzie ?? w góry czy morze?
Ewelina jak w góry to naprawdę Wam polecam ten domek. Macie super dojazd bo od S1 tylko ok 6 km i jesteście na miejscu. Droga bomba (myśmy z Ustronia jechali do sosno do teściów i droga ok godzinki nam zajęła). No tylko do centrum Ustronia dosyć daleko bo (gościu nam mówił 3 kilosy :/) 8 km.

Zgłoś nadużycie #61598 5 czerwca 2013, 10:01

gwonka Fajna mama

mala24 napisał(a)

to proszę jedna z pozycji mojego synka :)

hehhe asior maly :) slodki spioszek :) taki niewinny :)

Zgłoś nadużycie #61599 5 czerwca 2013, 10:02

Gosiulkovic Fajna mama

kasia17 napisał(a)

spokojnie nie bedzie gorzej, bedzie inaczej ;)

Kasia no ty to powinnaś iść do dyplomacji :D :D :D :D :
Tak tak Sabinka będzie zupełnie dużo dużo inaczej :D :D :D :D ;)

Zgłoś nadużycie #61600 5 czerwca 2013, 10:02

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

prosze bardzo...komórką cyknięte byle jak

dobrze wyglądasz :)

Zgłoś nadużycie #61601 5 czerwca 2013, 10:02

ewelina6660 Fajna mama

elka40 napisał(a)

O! chyba sama jestem
To jeszcze tylko napiszę,ze wczoraj bylismy na szczepieniu...małą płakała przy ukłuciu, ale szybko przestała...no i przy badaniu miała minę jakby chciała uciec,ale jakoś przeszło...najgorzej było przy przeglądzie gardła...jak zwykle.
Waży 10.200.
Lekarka kazała,żeby chodziła teraz w wysokich bucikach na sztywnej podeszwie...no tak..tylko jej najlepiej na bosaka...ech.
Następne szczepienie w październiku.
Dobra....biore sie do roboty.
Aha... przyszła spacerówka...ten coneco traffic . Dpiero dziś rozpakowałam, bo wczoraj przyszła na adres mojej firmy a mnie nie było. Wyglada fajnie, zobaczymy co nasze dziecko na to :D
Ale jak ją rozkładam i składam to nie moge przeboleć tego Qunny Zappa...taki malutki był po złożeniu, a ten...kawał klamota :-( No ale o wygode Zuzi chodzi przede wszystkim...trudno...my jakos przezyjemy.

Hmmmm tej lekarce to chyba się cos pomieszalo.Bucik ma być elstyczny, stopa ma mieć możliwość pracy tzn zginania się.Pietka ma być tylko lekko usztywniona.Dziecko jak najwięcej ma chodzic na boso!!!!!!

Zgłoś nadużycie #61602 5 czerwca 2013, 10:02

gwonka Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Jestem po długiej przerwie i mam zamiar częściej tu wpadać;D chociaż nie wiem czy syn na to pozwoli;/;D
zawsze jak siadam do laptopa to podchodzi i mnie w rękę gryzie;/ gadzina moja mała;D

Szymuś coraz więcej mówi :D z nowości- kiatek(Kwiatek ;p ) motylek (moty) ;) mówi to tak słodko, że ciągle się go pytam co mam na firanie :D

ale gadulka z niego :) super :)

Zgłoś nadużycie #61603 5 czerwca 2013, 10:05

mala24 Supermama
a nie mówiłam wam że dzisiaj prezydent ma być u nas w mieścince :) dobrze że mieszkam na rynku, z okna będę widziała :)

Zgłoś nadużycie #61604 5 czerwca 2013, 10:05

gwonka Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

A co u moich dziewczyn :D :D :D ...
Asia zaczęła chodzić- tj odważyła się w końcu zrobić więcej niż te 2,3 kroki i przejdzie już sama sobie przez pokój. Niemniej dalej woli na 4raka. Ale za rękę to uwielbia. Nie chce siedzieć w wózku tylko spacerować. I schody!!!!!... oszaleć z nią idzie. Byliśmy ze znajomymi kilka dni w ustroniu- wynajmowaliśmy domek. ehhh a na pięterko schody. Ciągle lało, my w tym domku i Asia ciągle po tych schodach. Dobrze że tylko kilka dni bo dłużej to bym chyba ocip..ła.
aha i ze 2 tyg temu nauczyła się sama schodzić z łóżka (itp). Bo wcześniej to tylko się na wszystko wgramalała a teraz to i sama sobie schodzi :)
A Iwona to samą siebie przechodzi w łobuzerce... Jeny jaka się zrobiła uparta, jędzowata i nieusłuchana... Asia jeszcze chodzi niepewnie a ta się na niej wiesza, popycha ją, szarpie za głowę, albo w plecy łupnie.

gratulujemy tuptusia :)

Zgłoś nadużycie #61605 5 czerwca 2013, 10:06

Ulla Fajna mama

aneta74 napisał(a)

:) ))) a tam takiego fuj to my też nie lubimy ale jak czyściutki wypachniony to czemu nie. ja tam tez az tak nie przepadam ale jak m zasłuży to ma ;) ja to za rada kolegi takiego naszego ostatnio mówi że czytał poradnik napisany przez faceta oczywiście i ten napisał że trzeba sie cieszyc jak mąż prosi o loda bo jak prosi prosi a potem juz przestanie to znaczy że znalazł kogoś kto to robi za żone ;) takie bzdury ale się usmiałam z niego bo on i jego żona - katechetka - to seksiarze tacy że szok i w ogóle pocieszni są zawsze gadka schodzi na te tematy z nimi :) )
mój tak jęczał przez ten tydzień pobytu bo mówi że cięzko patrzec jak dookola się bzykają jak króliczki a on posucha. akurat tam gdzie był sezon truskawkowy i mnóstwo zbieraczek i zbieraczy z całej Pl i oczywiście rodziny w kraju a tam drugie zycie...a jeszcze kumpel ten co z nim pracuje tez bzykmen taki że szok nie wiem na co te kobity leca bo ani to przystojne ani mądre ale zmienia jak rękawiczki.ogólnie facet jest b. w porządku tylko ma ta wadę że rzuca się na wszystko co się rusza :) )

no dokładnie, smierdziela i brudasa zadna nie lubi, ąz tak perwersyjne nie jesteśmy :P
i uważam, że to nie bzdury z tym lodem, że znajdzie sobie inna co będzie robic :P
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #61606 5 czerwca 2013, 10:07

gwonka Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Kiełki Wiktorka ;) jeszcze króciutkie ;)

ale zabujczy usmiech :) super :) zabki sliczne

Zgłoś nadużycie #61607 5 czerwca 2013, 10:09

gwonka Fajna mama

Ewelyna napisał(a)

A co u nas .... No Tosiek chodzi a raczej już biega :) ząbków stan 10 :) dziś miałyśmy szczepienie .... Jak zawsze ja bardziej polana jak mała :) ważymy 10 kg :)

i kolejny dreptus :) no i okazaly zebolek :) gratulacje, waga piekna

Zgłoś nadużycie #61608 5 czerwca 2013, 10:11

Gosiulkovic Fajna mama

elka40 napisał(a)

prosze bardzo...komórką cyknięte byle jak

Ela fajnie!!!! Łoo jak Pani Prezes wyglądasz :D :D :D

Zgłoś nadużycie #61609 5 czerwca 2013, 10:12

elka40 Fajna mama

mala24 napisał(a)

a nie mówiłam wam że dzisiaj prezydent ma być u nas w mieścince :) dobrze że mieszkam na rynku, z okna będę widziała :)

uuuuuuuu...tylko niczym nie rzucaj ;-)
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #61610 5 czerwca 2013, 10:12

Ulla Fajna mama

aniam napisał(a)

Przyznać się, która z Was stosuje to poniżej?

DEKALOG ŻYWIENIA DZIECI W WIEKU 1-3 LAT:

Należy codziennie spożywać pieczywo i produkty zbożowe pochodzące z
pełnego przemiału - chleb razowy i ciemne pieczywo, kasza i kaszki, płatki najlepiej
zawierające otręby.

Należy codziennie podawać dziecku produkty nabiałowe takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane
przeznaczone dla dzieci powyżej roczku), maślankę, kefir, jogurt. Dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia
produkty nabiałowe powinny zawierać zmniejszoną zawartość tłuszczu. Zapotrzebowanie na wapń w tym okresie
życia wynosi 800-1000 mg, co odpowiada 400ml mleka,lub 150g jogurtu, lub 30g żółtego sera. Zapotrzebowanie na
witaminę D3 wynosi 400j na dobę. Odpowiada to mniej więcej jednej kropli preparatów tej witaminy.

Należy codziennie jeść warzywa (w tym warzywa stączkowe) i owoce. Ideałem jest zjadanie
warzyw i owoców 5x dziennie.

Chude mięso czerwone, w tym wędliny, powinny być spożywane nie częściej niż dwa, trzy
razy w tygodniu, a jajka kurze w dni, w których nie jest spożywane mięso.

Mięso drobiowe powinno być spożywane dwa, trzy razy w tygodniu
, zawsze bez skóry.

Wskazane jest spożywanie ryb dwa razy w tygodniu.

Posiłki powinny być przygotowywane z udziałem tłuszczy roślinnych
(najlepiej oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego), z ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego.

Należy ograniczać ilość soli dodawanej do potraw i unikać produktów
mocno solonych (chipsy, paluszki).

Należy ograniczyć spożywanie słodkich napojów i pić czystą wodę
(woda mineralna niegazowana, niskominrelizowana, lub zwykła woda przegotowana).

Dziecko powinno codziennie być aktywne fizycznie, bawiąc się lub grając przez kilkadziesiąt
minut, najlepiej na świeżym powietrzu.

kilka punktów spełniam... ale nie wszytskie. jak dziecko ma jesc 5 razy dzienie owoce i warzywa? u nas warzywa sa tylko w obiedzie.

no i z rybami u nas ciężko, bo ja ryb nie jem i sie na nich nie znam... wiec tez nei wiem w sklepie co kupic i czy to co jest, jest w ogole swieze...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.