Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #61571 5 czerwca 2013, 8:29

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

cześć dziewczynki
JESTEM!!!
tęskniłam strasznie :D :D :D
Ela śniłaś mi się przedwczoraj!!! Szłaś z wózkiem i z pieskiem na smyczy. I ja wiedziałam że to ty! :D mimo że byłaś wcale niepodobna do tej Eli ze zdjęć które wklejasz :D :D :D . I miałaś mega trwałą- takie wielkie loki :D .
Mam do tyłu z 70 parę stron.

hehe...a to by sie zgadzało..obciełam włosy w niedzielę i mam teraz mega szopę na łbie...Jezu..nie wiem jak ja w niedzielę na chciny się uczeszę :-( Wiedziałam,że będę żałować,ze zetne włosy...od razu żałowałam...moje jakos dziwnei sie krecily i teraz mam mega bałagan na glowie!
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #61572 5 czerwca 2013, 8:29

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

cześć dziewczynki
JESTEM!!!
tęskniłam strasznie :D :D :D
Ela śniłaś mi się przedwczoraj!!! Szłaś z wózkiem i z pieskiem na smyczy. I ja wiedziałam że to ty! :D mimo że byłaś wcale niepodobna do tej Eli ze zdjęć które wklejasz :D :D :D . I miałaś mega trwałą- takie wielkie loki :D .
Mam do tyłu z 70 parę stron.

hehe...a to by sie zgadzało..obciełam włosy w niedzielę i mam teraz mega szopę na łbie...Jezu..nie wiem jak ja w niedzielę na chciny się uczeszę :-( Wiedziałam,że będę żałować,ze zetne włosy...od razu żałowałam...moje jakos dziwnei sie krecily i teraz mam mega bałagan na glowie!

Zgłoś nadużycie #61573 5 czerwca 2013, 8:30

elka40 Fajna mama

mala24 napisał(a)

to proszę jedna z pozycji mojego synka :)

hehe..nie wiem dlaczego wogóle robia dziecinne łózeczka 120 x60
Powinny być 120x120 co najmniej :D

Zgłoś nadużycie #61574 5 czerwca 2013, 8:36

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

A co u moich dziewczyn :D :D :D ...
Asia zaczęła chodzić- tj odważyła się w końcu zrobić więcej niż te 2,3 kroki i przejdzie już sama sobie przez pokój. Niemniej dalej woli na 4raka. Ale za rękę to uwielbia. Nie chce siedzieć w wózku tylko spacerować. I schody!!!!!... oszaleć z nią idzie. Byliśmy ze znajomymi kilka dni w ustroniu- wynajmowaliśmy domek. ehhh a na pięterko schody. Ciągle lało, my w tym domku i Asia ciągle po tych schodach. Dobrze że tylko kilka dni bo dłużej to bym chyba ocip..ła.
aha i ze 2 tyg temu nauczyła się sama schodzić z łóżka (itp). Bo wcześniej to tylko się na wszystko wgramalała a teraz to i sama sobie schodzi :)
A Iwona to samą siebie przechodzi w łobuzerce... Jeny jaka się zrobiła uparta, jędzowata i nieusłuchana... Asia jeszcze chodzi niepewnie a ta się na niej wiesza, popycha ją, szarpie za głowę, albo w plecy łupnie.

No to masz w domu teraz rewolucję z nimi obiema :D
Czasem jak patrzę jak sie rodzeństwo leje na ulicy to cieszę się,ze u mnei taka różnica ;-)
Zuzka już dawno schodziła sobie sama z kanapy...od dwóch dni juz wszędzie włazi..na kanapę, na pufę, a z pufy na ławę, wspina się wszędzie. i tez ciagle by za łapke chodziła...ale już za jedną i coraz pewniej stawia kroczki

Zgłoś nadużycie #61575 5 czerwca 2013, 8:37

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Kiełki Wiktorka ;) jeszcze króciutkie ;)

Haha...no świetny jest! prawdziwy wampirek :D

Zgłoś nadużycie #61576 5 czerwca 2013, 8:42

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

Przyznać się, która z Was stosuje to poniżej?

DEKALOG ŻYWIENIA DZIECI W WIEKU 1-3 LAT:

Należy codziennie spożywać pieczywo i produkty zbożowe pochodzące z
pełnego przemiału - chleb razowy i ciemne pieczywo, kasza i kaszki, płatki najlepiej
zawierające otręby.

Należy codziennie podawać dziecku produkty nabiałowe takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane
przeznaczone dla dzieci powyżej roczku), maślankę, kefir, jogurt. Dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia
produkty nabiałowe powinny zawierać zmniejszoną zawartość tłuszczu. Zapotrzebowanie na wapń w tym okresie
życia wynosi 800-1000 mg, co odpowiada 400ml mleka,lub 150g jogurtu, lub 30g żółtego sera. Zapotrzebowanie na
witaminę D3 wynosi 400j na dobę. Odpowiada to mniej więcej jednej kropli preparatów tej witaminy.

Należy codziennie jeść warzywa (w tym warzywa stączkowe) i owoce. Ideałem jest zjadanie
warzyw i owoców 5x dziennie.

Chude mięso czerwone, w tym wędliny, powinny być spożywane nie częściej niż dwa, trzy
razy w tygodniu, a jajka kurze w dni, w których nie jest spożywane mięso.

Mięso drobiowe powinno być spożywane dwa, trzy razy w tygodniu
, zawsze bez skóry.

Wskazane jest spożywanie ryb dwa razy w tygodniu.

Posiłki powinny być przygotowywane z udziałem tłuszczy roślinnych
(najlepiej oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego), z ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego.

Należy ograniczać ilość soli dodawanej do potraw i unikać produktów
mocno solonych (chipsy, paluszki).

Należy ograniczyć spożywanie słodkich napojów i pić czystą wodę
(woda mineralna niegazowana, niskominrelizowana, lub zwykła woda przegotowana).

Dziecko powinno codziennie być aktywne fizycznie, bawiąc się lub grając przez kilkadziesiąt
minut, najlepiej na świeżym powietrzu.

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ;-)

Zgłoś nadużycie #61577 5 czerwca 2013, 8:45

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

cos na poprawę humoru

Haha....Ania...powiem Ci,ze u mnie podobnie to wyglada :D Nasze dziecko albo kopie kota jak piłkę, albo ciagnie za ogon łacznie z degustacją albo głaszcze go wyrywając kłaki....biedaczek ma do niej świetą cierpliwość jak widzę :D

Zgłoś nadużycie #61578 5 czerwca 2013, 8:45

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

cos na poprawę humoru

Haha....Ania...powiem Ci,ze u mnie podobnie to wyglada :D Nasze dziecko albo kopie kota jak piłkę, albo ciagnie za ogon łacznie z degustacją albo głaszcze go wyrywając kłaki....biedaczek ma do niej świetą cierpliwość jak widzę :D

Zgłoś nadużycie #61579 5 czerwca 2013, 8:48

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

dawaj fotę :D

Zgłoś nadużycie #61580 5 czerwca 2013, 8:49

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

miłość Zuza-kot kwitnie :P

Zgłoś nadużycie #61581 5 czerwca 2013, 8:51

elka40 Fajna mama
O! chyba sama jestem
To jeszcze tylko napiszę,ze wczoraj bylismy na szczepieniu...małą płakała przy ukłuciu, ale szybko przestała...no i przy badaniu miała minę jakby chciała uciec,ale jakoś przeszło...najgorzej było przy przeglądzie gardła...jak zwykle.
Waży 10.200.
Lekarka kazała,żeby chodziła teraz w wysokich bucikach na sztywnej podeszwie...no tak..tylko jej najlepiej na bosaka...ech.
Następne szczepienie w październiku.
Dobra....biore sie do roboty.
Aha... przyszła spacerówka...ten coneco traffic . Dpiero dziś rozpakowałam, bo wczoraj przyszła na adres mojej firmy a mnie nie było. Wyglada fajnie, zobaczymy co nasze dziecko na to :D
Ale jak ją rozkładam i składam to nie moge przeboleć tego Qunny Zappa...taki malutki był po złożeniu, a ten...kawał klamota :-( No ale o wygode Zuzi chodzi przede wszystkim...trudno...my jakos przezyjemy.

Zgłoś nadużycie #61582 5 czerwca 2013, 8:57

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

miłość Zuza-kot kwitnie :P

no mozna to tak ująć!
jak dorwie jego miskę to wszystko fruwa, biedaczek potem zjada z podłogi
jedyne czego nei toleruje to jej krzyku..od razu ucieka z domu

Zgłoś nadużycie #61583 5 czerwca 2013, 8:59

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

dawaj fotę :D

prosze bardzo...komórką cyknięte byle jak

Zgłoś nadużycie #61584 5 czerwca 2013, 9:08

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

no mozna to tak ująć!
jak dorwie jego miskę to wszystko fruwa, biedaczek potem zjada z podłogi
jedyne czego nei toleruje to jej krzyku..od razu ucieka z domu

haha, szybka ewakuacja to podstawa

Zgłoś nadużycie #61585 5 czerwca 2013, 9:08

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

O! chyba sama jestem
To jeszcze tylko napiszę,ze wczoraj bylismy na szczepieniu...małą płakała przy ukłuciu, ale szybko przestała...no i przy badaniu miała minę jakby chciała uciec,ale jakoś przeszło...najgorzej było przy przeglądzie gardła...jak zwykle.
Waży 10.200.
Lekarka kazała,żeby chodziła teraz w wysokich bucikach na sztywnej podeszwie...no tak..tylko jej najlepiej na bosaka...ech.
Następne szczepienie w październiku.
Dobra....biore sie do roboty.
Aha... przyszła spacerówka...ten coneco traffic . Dpiero dziś rozpakowałam, bo wczoraj przyszła na adres mojej firmy a mnie nie było. Wyglada fajnie, zobaczymy co nasze dziecko na to :D
Ale jak ją rozkładam i składam to nie moge przeboleć tego Qunny Zappa...taki malutki był po złożeniu, a ten...kawał klamota :-( No ale o wygode Zuzi chodzi przede wszystkim...trudno...my jakos przezyjemy.

kawał kobitki, super, że tak ładnie waży...
wózek jak wózek, najważniejsze, by chciała w nim jeździć i było wygodnie

Zgłoś nadużycie #61586 5 czerwca 2013, 9:09

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

prosze bardzo...komórką cyknięte byle jak

a czego Ty chcesz od swoich włosów ??
wygl;ądają jakbyś je specjalnie tak pofalowała;d

Zgłoś nadużycie #61587 5 czerwca 2013, 9:12

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

a czego Ty chcesz od swoich włosów ??
wygl;ądają jakbyś je specjalnie tak pofalowała;d

No niby tak...i na codzień niech sobie beda takie popaprane...ale ułozyć sie wogóle nie dadzą.
Mąż co prawda też powiedział,ze w tych lepiej, niż w tych co miałam,ale to nei jest pocieszające...sama wiem,ze byłam juz zapuszczona jak diabli. Ja po prostu nei cierpie jak włosy mi się wykręcają kazdy w inną stronę. No ale co mi zostało..tylko sie przyzwyczaić :-)

Zgłoś nadużycie #61588 5 czerwca 2013, 9:25

Gosiulkovic Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

nawet nie straszcie ze dzieci z wiekiem bardziej dokuczaja ja nagram film jak zachowuje sie Ola jak sie denerwuje piszczy tupie nogami. najgorsze to jak piszczy nie wiem jak nad tym zapanowac :( a powiedz jej ze nie wolno czegos brac do buzi np. kamieni, slimaki to specjalnie wkłada i ucieka, albo bawi sie w wodzie tj kałuzy i lize pożniej palce albo rałe rece ja jej wyciagam o ona jeszcze szybciej oblizuje i Wy mówicie ze pozniej jest jeszcze gorzej

kurcze Kropka duuuuużo duuuużo gorzej :(
Jak teraz porównuję sobie Asię i Iwonę to sama się z siebie śmieję że kiedyś psioczyłam na Iwonę jak miała ten rok. Uwierzcie mi że teraz nasze maluchy są BEZPROBLEMOWE! To co się dzieje później to jest dopiero meksyk...

Zgłoś nadużycie #61589 5 czerwca 2013, 9:32

Gosiulkovic Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Gocha dokladnie Gabrysia ma ten sam okres , Monika jej mowi ze nie moze sie oddalac od domu  a ona specjalnie odchodzi i do tego ma okres strasznych fochow i jak jej cos mowi ze ma zrobic to ta mowi " nie i koniec " , jeszcze teraz wykorzystuje moment kiedy Monika karmi Hanie to Gabula specjalnie robi cos czego jej nie wolno bo wyczula moment ze monika jest wtedy zajeta i nie bardzo moze interweniowac, ehh od wrzesnia idze do przedszkola ;) bedzie jej lzej i dziecko tez sie nie bedzie nudzilo ;)

ja nie mogę Kasia mam DOKŁADNIE TO SAMO!
Fochy straszne, uparta niemiłosiernie i robi co chce. Moja z kolei mówi "nie zamiezam". o cokolwiek bym ją nie poprosiła to odpowiedź "nie zamiezam".
Ale jest też kochana :D . Wiecie słodkie to jest jak przychodzi do mnie, kładzie głowę na moich kolanach i mówi "kojam cie mamusiuuu". Heh :D

Zgłoś nadużycie #61590 5 czerwca 2013, 9:34

Gosiulkovic Fajna mama

kasia17 napisał(a)

aaaaaaaaaaaaaaaaa ;)
smieje sie ze to przez meza bo ten oglada filmy tylko o wampirach.

aaaaa Kasiula czy Wiktor ma imię po Wiktorze- wampirze z "Underworld" ?? ?
:D :D :D :D :D