Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #61551 4 czerwca 2013, 20:32

kasia17 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Bylysmy z Natką odwiedzić męża w naszej firmie i chyba się zastrzelę :) .Natka dorwala się do półek w biurku.Usiadlam sobie z kawką taka zadowolona, że dziecko me tak ladnie się bawi,,,,nagle patrze, a ona ma cale raczki czarne.....kur..wa, mąż mój polozyl starego kartridża całego w tuszu, a ona oczywiście się za niego zlapala.Nie chcecie wiedzieć jak wygladala :( ,Boze cale szczęście, że go do buzi nie wzięła :) .Ręce to jej się domyją chyba za tydzień.Nie wiecie czym to można zmyc?.Oczywiście jak rzuciłam się jej na ratunek to moje rece nie wygladaja lepiej.

no to sie zrelaksowalas? nie mam pojecia czym to zmyc , mysle ze tylko mydlem az do skutku .

Zgłoś nadużycie #61552 4 czerwca 2013, 22:12

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

ale nigdy na miecza sie nie skusiłam...
poza tym grzeszyłam dawno temu, jak młoda i głupia byłam, teraz to tylko po bożemu :P

e tam skuś się kiedyś na prawdę nie jest ten miecz taki zły ;) )

Zgłoś nadużycie #61553 4 czerwca 2013, 22:14

aneta74 Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Jestem po długiej przerwie i mam zamiar częściej tu wpadać;D chociaż nie wiem czy syn na to pozwoli;/;D
zawsze jak siadam do laptopa to podchodzi i mnie w rękę gryzie;/ gadzina moja mała;D

Szymuś coraz więcej mówi :D z nowości- kiatek(Kwiatek ;p ) motylek (moty) ;) mówi to tak słodko, że ciągle się go pytam co mam na firanie :D

fajnie że jestes zaglądaj zaglądaj Szymus grzeczny synek na pewno pozwoli mamie z ciotkami popisać :) )
I jest gadułek kolejny no to chłopcy prym wiodą :)

Zgłoś nadużycie #61554 4 czerwca 2013, 22:16

aneta74 Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Nie wiem czy powinnam żeby nie zapeszyć....ale napiszę;D
Szymek od tygodnia przesypia calutkie noce!!! nawet na mleko się nie budzi. Idzie spać 21-22 i wstaje UWAGA ! po 7mej :D

super oby tak zostało :)

Zgłoś nadużycie #61555 4 czerwca 2013, 22:29

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

a nie jest? pprzez cały dzień uwzięziony w gaciach, stłamszony, fuj fuj, brrr

:) ))) a tam takiego fuj to my też nie lubimy ale jak czyściutki wypachniony to czemu nie. ja tam tez az tak nie przepadam ale jak m zasłuży to ma ;) ja to za rada kolegi takiego naszego ostatnio mówi że czytał poradnik napisany przez faceta oczywiście i ten napisał że trzeba sie cieszyc jak mąż prosi o loda bo jak prosi prosi a potem juz przestanie to znaczy że znalazł kogoś kto to robi za żone ;) takie bzdury ale się usmiałam z niego bo on i jego żona - katechetka - to seksiarze tacy że szok i w ogóle pocieszni są zawsze gadka schodzi na te tematy z nimi :) )

mój tak jęczał przez ten tydzień pobytu bo mówi że cięzko patrzec jak dookola się bzykają jak króliczki a on posucha. akurat tam gdzie był sezon truskawkowy i mnóstwo zbieraczek i zbieraczy z całej Pl i oczywiście rodziny w kraju a tam drugie zycie...a jeszcze kumpel ten co z nim pracuje tez bzykmen taki że szok nie wiem na co te kobity leca bo ani to przystojne ani mądre ale zmienia jak rękawiczki.ogólnie facet jest b. w porządku tylko ma ta wadę że rzuca się na wszystko co się rusza :) )

Zgłoś nadużycie #61556 4 czerwca 2013, 22:31

aneta74 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

Byłyśmy z Marcinem (M na delegacji) ;) a potem urlopowaliśmy się 2 tyg. :D
Pochwalę się Wam, że dziewczyny były MEGA GRZECZNE w fotelikach!!! przejechaliśmy grubo ponad 4 tyś km. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Podczas drogi nie siedziały poza fotelami ani minuty.
Ewelina a Asia jeszcze cyca ale już bardzo mało. Wieczór i nocka. W dzień raczej nie. Choć podczas drogi to wszystko na głowie było postawione :D .
A tak w ogóle to na wyjazd nakupiłam słoi dla Asi ale okazało się ona na słoje to leje... 5 dych poszło w błoto.

o jacie tyle km?!! podziwiam to na prawdę super dziewczynki Twoje są. to super że trochę po urlopowaliście :)

Zgłoś nadużycie #61557 4 czerwca 2013, 22:32

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

świeci się? to czym myje? CIF-em? :P

:) ) aż sie zakrztusiłam piwem . już to widze jak szoruja te ptaki cifem :) )))

Zgłoś nadużycie #61558 4 czerwca 2013, 22:33

aneta74 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Kiełki Wiktorka ;) jeszcze króciutkie ;)

smiejoch kochany :) cudny jest

Zgłoś nadużycie #61559 4 czerwca 2013, 22:36

aneta74 Fajna mama

Ewelyna napisał(a)

A co u nas .... No Tosiek chodzi a raczej już biega :) ząbków stan 10 :) dziś miałyśmy szczepienie .... Jak zawsze ja bardziej polana jak mała :) ważymy 10 kg :)

waga super i ile zębolków.

Zgłoś nadużycie #61560 4 czerwca 2013, 22:37

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

Ty mi tu nie hihuj, tylko gadaj czym go szoruje? jak będzie się świecił mojego męża, to kto wie :P
na razie jest matowy :D

:) )

Zgłoś nadużycie #61561 4 czerwca 2013, 22:43

aneta74 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Bylysmy z Natką odwiedzić męża w naszej firmie i chyba się zastrzelę :) .Natka dorwala się do półek w biurku.Usiadlam sobie z kawką taka zadowolona, że dziecko me tak ladnie się bawi,,,,nagle patrze, a ona ma cale raczki czarne.....kur..wa, mąż mój polozyl starego kartridża całego w tuszu, a ona oczywiście się za niego zlapala.Nie chcecie wiedzieć jak wygladala :( ,Boze cale szczęście, że go do buzi nie wzięła :) .Ręce to jej się domyją chyba za tydzień.Nie wiecie czym to można zmyc?.Oczywiście jak rzuciłam się jej na ratunek to moje rece nie wygladaja lepiej.

no to niezly mialaś relaks.
ja już teraz wyczulona jestem i jak Rozalka za cicho jest to znaczy ze już cos majstruje. ostatnio tak mi ksiązkę " przeczytała" rwała kartki po cichutku siedziala skupiona ze nie wiem co

Zgłoś nadużycie #61562 5 czerwca 2013, 7:42

aniam Supermama
Przyznać się, która z Was stosuje to poniżej?

DEKALOG ŻYWIENIA DZIECI W WIEKU 1-3 LAT:

Należy codziennie spożywać pieczywo i produkty zbożowe pochodzące z
pełnego przemiału - chleb razowy i ciemne pieczywo, kasza i kaszki, płatki najlepiej
zawierające otręby.

Należy codziennie podawać dziecku produkty nabiałowe takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane
przeznaczone dla dzieci powyżej roczku), maślankę, kefir, jogurt. Dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia
produkty nabiałowe powinny zawierać zmniejszoną zawartość tłuszczu. Zapotrzebowanie na wapń w tym okresie
życia wynosi 800-1000 mg, co odpowiada 400ml mleka,lub 150g jogurtu, lub 30g żółtego sera. Zapotrzebowanie na
witaminę D3 wynosi 400j na dobę. Odpowiada to mniej więcej jednej kropli preparatów tej witaminy.

Należy codziennie jeść warzywa (w tym warzywa stączkowe) i owoce. Ideałem jest zjadanie
warzyw i owoców 5x dziennie.

Chude mięso czerwone, w tym wędliny, powinny być spożywane nie częściej niż dwa, trzy
razy w tygodniu, a jajka kurze w dni, w których nie jest spożywane mięso.

Mięso drobiowe powinno być spożywane dwa, trzy razy w tygodniu
, zawsze bez skóry.

Wskazane jest spożywanie ryb dwa razy w tygodniu.

Posiłki powinny być przygotowywane z udziałem tłuszczy roślinnych
(najlepiej oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego), z ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego.

Należy ograniczać ilość soli dodawanej do potraw i unikać produktów
mocno solonych (chipsy, paluszki).

Należy ograniczyć spożywanie słodkich napojów i pić czystą wodę
(woda mineralna niegazowana, niskominrelizowana, lub zwykła woda przegotowana).

Dziecko powinno codziennie być aktywne fizycznie, bawiąc się lub grając przez kilkadziesiąt
minut, najlepiej na świeżym powietrzu.

Zgłoś nadużycie #61563 5 czerwca 2013, 7:44

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

fajnie że jestes zaglądaj zaglądaj Szymus grzeczny synek na pewno pozwoli mamie z ciotkami popisać :) )
I jest gadułek kolejny no to chłopcy prym wiodą :)

nie chcę się chwlaić, tak jak przy kupie w nocniku, ale mój gada na całego, czasami tak ładnie świergoli, ze pokładamy sie ze śmiechu... nie mówię tu o tata, mama, ić, dada, baba, itp. ale tak gada jak Ci z marsa, albo z korei :)

Zgłoś nadużycie #61564 5 czerwca 2013, 7:46

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

:) ))) a tam takiego fuj to my też nie lubimy ale jak czyściutki wypachniony to czemu nie. ja tam tez az tak nie przepadam ale jak m zasłuży to ma ;) ja to za rada kolegi takiego naszego ostatnio mówi że czytał poradnik napisany przez faceta oczywiście i ten napisał że trzeba sie cieszyc jak mąż prosi o loda bo jak prosi prosi a potem juz przestanie to znaczy że znalazł kogoś kto to robi za żone ;) takie bzdury ale się usmiałam z niego bo on i jego żona - katechetka - to seksiarze tacy że szok i w ogóle pocieszni są zawsze gadka schodzi na te tematy z nimi :) )
mój tak jęczał przez ten tydzień pobytu bo mówi że cięzko patrzec jak dookola się bzykają jak króliczki a on posucha. akurat tam gdzie był sezon truskawkowy i mnóstwo zbieraczek i zbieraczy z całej Pl i oczywiście rodziny w kraju a tam drugie zycie...a jeszcze kumpel ten co z nim pracuje tez bzykmen taki że szok nie wiem na co te kobity leca bo ani to przystojne ani mądre ale zmienia jak rękawiczki.ogólnie facet jest b. w porządku tylko ma ta wadę że rzuca się na wszystko co się rusza :) )

haha, ale się uśmiałam, bzykmen jeszcze takowego określenia nie słyszałam :P

Zgłoś nadużycie #61565 5 czerwca 2013, 7:47

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

:) ) aż sie zakrztusiłam piwem . już to widze jak szoruja te ptaki cifem :) )))

była kiedyś dawno temu reklama cifa, może zapamiętał i teraz szoruje aż sie swieci

Zgłoś nadużycie #61566 5 czerwca 2013, 7:47

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

no to niezly mialaś relaks.
ja już teraz wyczulona jestem i jak Rozalka za cicho jest to znaczy ze już cos majstruje. ostatnio tak mi ksiązkę " przeczytała" rwała kartki po cichutku siedziala skupiona ze nie wiem co

zdolniacha :P

Zgłoś nadużycie #61567 5 czerwca 2013, 7:48

ewelina6660 Fajna mama

aniam napisał(a)

Przyznać się, która z Was stosuje to poniżej?

DEKALOG ŻYWIENIA DZIECI W WIEKU 1-3 LAT:

Należy codziennie spożywać pieczywo i produkty zbożowe pochodzące z
pełnego przemiału - chleb razowy i ciemne pieczywo, kasza i kaszki, płatki najlepiej
zawierające otręby.

Należy codziennie podawać dziecku produkty nabiałowe takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane
przeznaczone dla dzieci powyżej roczku), maślankę, kefir, jogurt. Dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia
produkty nabiałowe powinny zawierać zmniejszoną zawartość tłuszczu. Zapotrzebowanie na wapń w tym okresie
życia wynosi 800-1000 mg, co odpowiada 400ml mleka,lub 150g jogurtu, lub 30g żółtego sera. Zapotrzebowanie na
witaminę D3 wynosi 400j na dobę. Odpowiada to mniej więcej jednej kropli preparatów tej witaminy.

Należy codziennie jeść warzywa (w tym warzywa stączkowe) i owoce. Ideałem jest zjadanie
warzyw i owoców 5x dziennie.

Chude mięso czerwone, w tym wędliny, powinny być spożywane nie częściej niż dwa, trzy
razy w tygodniu, a jajka kurze w dni, w których nie jest spożywane mięso.

Mięso drobiowe powinno być spożywane dwa, trzy razy w tygodniu
, zawsze bez skóry.

Wskazane jest spożywanie ryb dwa razy w tygodniu.

Posiłki powinny być przygotowywane z udziałem tłuszczy roślinnych
(najlepiej oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego), z ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego.

Należy ograniczać ilość soli dodawanej do potraw i unikać produktów
mocno solonych (chipsy, paluszki).

Należy ograniczyć spożywanie słodkich napojów i pić czystą wodę
(woda mineralna niegazowana, niskominrelizowana, lub zwykła woda przegotowana).

Dziecko powinno codziennie być aktywne fizycznie, bawiąc się lub grając przez kilkadziesiąt
minut, najlepiej na świeżym powietrzu.

Tylko ryb nie jemy, reszta raczej tak sama wychodzi.

Zgłoś nadużycie #61568 5 czerwca 2013, 8:17

aniam Supermama
cos na poprawę humoru

Zgłoś nadużycie #61569 5 czerwca 2013, 8:22

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Dziewczyny Wiktora wysypalo, tzn ze to 3 dniowka byla, ale on juz mial 3 dniowke jak mial 3 msce , nie wiem co myslec . a wogole to 3 dniowke mozna kilka razy przechodzic? No bo co to innego moze byc ? 3 dni temp a na 4 wysypka , tylko ze on katarek tez ma / sama nie wiem glupia jestem ;( Tez sie teraz zastanawiam czy wtedy to napewno byla 3 dniowka , faktycznie temp byla wtedy przez 3 dni i na 4 maluska prawie niewidoczna wysypka ale jednak.
I co myslicie na ten temat?

podobno trzydniówke powodują dwa wirusy...kazdy z nich przechodzi sie tylko raz, czyli ,że mozna na trzydniówkę zachorować dwa razy w zyciu...tak czytałam
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #61570 5 czerwca 2013, 8:26

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

córa ok . syn trochę bunta ma jak mówimy że teraz trzeba usiaśc i uczyc się niemieckiego no i wakacje w tym roku krótsze by mieli bo tam 9 sierpnia do szkoły już trzeba iśc. ale będe ich urabiać :) myslę że im tylko to wyjdzie na dobre. najłatwiej to Rozala bedzie miala, ten facet co z nim gadalismy to mówi że ten jego synek 1,5 roku to na dwa języki idzie i wybiera co mu łatwiej w jakim języku powiedzieć zamiast dziękuje to woli danke powiedzieć. ogólnie dzieciaki sa na tak bo większe mieszkanie kazdy swój pokój będzie miał no i zwierzęta bedziemy się starali zabrać kawał ogródka tam jest dookola pola to pewnie m się z jakim rolnikiem dogada żeby coik dla naszej kobyłki znależć

to się nei zastanawiajajcie tylko zbierać kasę i w nogi stąd!
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.