Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #61411 4 czerwca 2013, 7:18

aniam Supermama
co tu taka cisza ??

Zgłoś nadużycie #61412 4 czerwca 2013, 8:27

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

Kasiu, ja jestem zbyt zmęczona, by jeszcze zdbyć się na figle, za dużo energii to pochłania, a ja otatnio ledwo żyję, pogoda, mnóstwo roboty...

wierze ci , praca, dom, dziecko   ;)
ale od czasu do czasu , postaraj sie wypoczac a potem wynagrodzic to mezowi , zobaczysz ze to zaowocuje ;) tzn maż bedzie czesciej wykazywal chceci do pomocy bys mogla odpoczac ;) no i wasza więź się zawiąze bardziej , zblizycie sie do siebie .
ania mam tylko na mysli to ze rutyna i zwalanie ciagle na zmeczenie oddala od siebie , zwiazek staje sie monotonny . Trzeba sie cieszyc zyciem i mlodoscia bo ma sie ja jedną.

Zgłoś nadużycie #61413 4 czerwca 2013, 8:29

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

oj, dziewczyno przeżyłam chwilę grozy z dreszczykiem, jak prawie nakryliby mnie w pracy :P
od tego momentu wolę łóżko, poza tym mrówki w dupie mnie nie interesują, jak kiedyś zapuściliśmy się w lesie :P

aaaaaaaaaaaaaaa hahaha ;) ja wiedziałam ;) wiedzialam ze kazda z nas musiala przezyc jakies "inne" razy, nawet Ty Aniu ;)

Zgłoś nadużycie #61414 4 czerwca 2013, 8:32

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

gratuluję, a kiedy obrona?

25 czerwca ale chyba jednak we wrzesniu bede sie bronic, bo ma jeszcze nie napisal pracy a chcemy razem , nie wiem , jeszcze mamy tydzien na podjecie decyzji , najgorsze ze jeszcze nic sie nie uczylam a z malym jest ciezko a do wrzesnia juz na spokojnie moglabym sie uczyc nawet te 2 pytania dziennie a tak bede musiala na warita pozatym jutro zanosze cala prace do promotora i zobaczymy czy czasem jeszcze czegos nie wymysli.

Zgłoś nadużycie #61415 4 czerwca 2013, 8:34

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

nie taka biedna!! ale z lizania nic nie wyszło :P

mysle ze bys sie skusila ale potzrebujesz czegos na odwage, tylko ze ty alkoholu nie pijesz , wiec ciezko bedzie.

Zgłoś nadużycie #61416 4 czerwca 2013, 8:34

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

Moze sie zestresowała? Albo po prostu testy jej nie podeszły? Pewnie,ze to w sumie nie ma takiego znaczenia.

pewnie stersa miała ale w ogole się dziwila nawet nauczycielka bo z polaka miała b. mało pkt a list miała b. dobrze napisany. ale oni tam maja swoj klucz oceniania to kto to wie

Zgłoś nadużycie #61417 4 czerwca 2013, 8:38

kasia17 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

dziewczyny czy Wasze dzieciaczki się rozkopuja w nocy ?? moja do niedawna spała jak aniołek jak połozyłam na jednym boku to ewntualnie na drugi sie przewróciła ale od kilku dni przechodzi samą siebie. wierci sie , na spiocha łazi po łóżeczku i obija sie o szczebelki i co mnie najbardziej wnerwia rozkrywa się.cały czas się boje że zmarznie w domu w nocy za ciepło nie mam kołó 21 stopni ale sama pod kołdrą spię bo zimno w tym domu chyba przez ta wilgoć a wilgotnosc mam 85% :0 jak w dżungli normalnie...no i ten wiercioch mój co przykryje za minute juz rozkryta no szału idzie dostac ja to nie spię cały czas jej pilnuje i przykrywam a rano k...a nietomna jestem

o matko anetka ! moj to odkad nauczyl sie przekrecac na boki to tak sie wierci , wstaje, siada , na glowie wstaje , turla sie , czyli od jakis 7 mscy tak juz mamy i wcale go juz nie przykrywam bo to nie ma sensu , chyba ze wstane do niego bo smoczka wypluł i beczy albo daje mu mleko to przy okazji przykryję .

Zgłoś nadużycie #61418 4 czerwca 2013, 8:41

kasia17 Fajna mama

gwonka napisał(a)

witajcie. u nas juz lepiej. Kubus mial caly piatek temperaturke, na noc dalismy mu paracetamol i spadla. rano juz jej nie bylo :) wszystko wrocilo do normy. katarku wczoraj juz nie mial ale slyszalam ze cos jeszcze nie tak oddycha, dzisiaj zrobilam mu nosek woda morska i poluzowalo mu ladnie, zaczal wyplywac. zalegalo mu jednak jeszcze. kaszelku nie ma. do tego wychodzi mu 8 zabek. no i podejrzewam ze sie wala 4 albo 3 bo jest ciagle marudny, w nocy budzi sie z placzem, wszystko gryzie.ja juz tez lepiej, antybiotyk pomaga. ale mam problem z lewa piersia, boli cholernie, wyszly mi na niej wszystkie zylki, jest czerwona i spuchnieta. nie wiem co to, czy zapalenie, czy co. do tego jest pogryziona przez gryzonia mojego.kazde karmienie to potworny bol :(

iwonka moze masz zastój pokarmu. wspolczuję ;( Dobrze z Kubusiem lepiej ;) przyłoż zimny lisc kapusty i rob cieply prysznic .

Zgłoś nadużycie #61419 4 czerwca 2013, 8:45

kasia17 Fajna mama

elka40 napisał(a)

cześc dziewczyny :-)
Dzięki za zyczenia dla Zuzki :-)
zdjęcia wkleje jak tylko wgram do kompa
imprezka udana...tylko dla dziadków zrobilismy i męża siostra jeszcze była.Wiecej ludzi by sie nie zmieściło
Zuzia grzeczna była, wybawili ją zresztą. Wybrała szminkę...no kurcze..zupełnie jak Patrycja! i zupełnie tak samo od razu próbowała ją zjeśc! Nastepna modelka będzie :D A mialam nadzieję,ze może książkę wybierze :-)
Wylazł nam juz ósmy zębol...druga dolna dwójka.
Moje dziecko dostało całą masę zabawek ale je olewa. Najbardziej podoba jej się gadający nocnik, który traktuje jak umywalke a mianowicie woda z nocnika myje sobie twarz :D Mam nadziejęze jej tak nie zostanie :D
Poza tym najwieksza atrakcją jest chodzenie....chodzenie...chodzenie...na razie za jedną rączkę, ale zamęcza nas chodzeniem wszędzie i o kazdej porze...trzeba to jakoś przeżyć i prowadzać ja , im wiecej tym szybciej się nauczy

Super że imprezka udana ;)
8 zebow wow ;)
Dobra jest z tym nocnikiem ,ach ta Zuzanna ;)
A chodzic pewnie zacznie migusiem zobaczysz ;)

Zgłoś nadużycie #61420 4 czerwca 2013, 8:51

aneta74 Fajna mama
u nas dzień wczoraj zalatany.pojechalismy jeszcze raz zobaczyć to miejsce co jet to mieszkanie. Ja chcialam pogadać z polakami co tam mieszkaja czy faktycznie to tak slicznie w praktyce jest- bo az mi się nie chciało wierzyć że az tak rózowo jest ;) ogólnie wszędzie bardzo cicho spokojnie 3 km. dalej pod blokiem patrzymy polskie auta więc zaczepilismy babeczke co siedziała w oknie. była z córka więc wszystko nam powiedziłay co nas interesowało . o szkole co dla mnie b. ważne.także dyrektorka szkoły przeprowadza rozmowe i decyduje do jakiej szkoły dziecko poslac bo tam troche inny system nauczania jest. tak jak Hubert to pójdzie juz do tej ponadpodstawoej tylko zobaczymy czy do tej z liceum czy bez. Agatę moga zatrzymać w 6 klasie jesli z językiem nie będzie sobie radziła ale to nic nie przeszkadza a wręcz dobrze bo ma rok nauki niemieckiego od podstaw.od przyszłego roku więcej zajęć językowych ze względu na dużą liczbę obcokrajowców.
wysłanie dziecka do szkoły to koszt -29euro!!!! dostaje sie liste i rodzic kupuje dwie trzy ksiązki resztę daje szkoła, zeszytów nie ma maja miękke sgregatorki dopinaja kartki ale leciutkie to wszystko nie tak jak u nas tona zeszytów. bilet na autobus 50euro na rok. teraz nawet na pociągi maja taka znizkę że jak dziecko do 6-15 lat jedzie z dziadkami albo rodzicami to nie placi za bilet wcale do 6ciu lat cały czas za darmo . a u nas ?? ?? !!!wszyscy szczęsliwi zadowoleni .rozmawialismy z takim gościem mieszka z rodzina tam ponad rok. trójka dzieci 17-14 i 1,5 roku. w kraju miał wypadek przy pracy coś z kręgosłupem . wiadomo zwolnienie rechabilitacja wrocił i go zwolnili .tez mówi ze bali się ale teraz nie żałuja on prace dostał w ciągu dwóch miesięcy córa musi się uczyc w polsce bo w niemczech wymagaja dwóch języków na świadectwie gimnazjalnym no a u nas przewaznie niemiecki i angielski więc licza to jako jeden obcy . ale syn juz w niemczech i radzi sobie dobrze.urzędowe sprawy szybko sie załatwia faktycznie jest dobre nastawienie do Polakow więc jak miałam wątpliwości tak teraz nie mam. mam tylkonadzieję że załatwimy szybko kasę i schrzaniamy stąd

Zgłoś nadużycie #61421 4 czerwca 2013, 8:53

kasia17 Fajna mama

gwonka napisał(a)

a oto moja mala babciulinka :) Kubulinka :)

ale on jest sliczny ;) słodziak ;)

Zgłoś nadużycie #61422 4 czerwca 2013, 8:54

aneta74 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Aneta i jak Rozalka dzis?
My bylismy u lekarza i narazie czysto, mamy obserwowac , w nocy mial jeszcze temp , a teraz ma 37, 5 , doktor powiedziala ze chyab zeby ale tzreba OBSERWOWAC.

u nas bez temperatury trochę jeszcze leci z nosa czasami ale nie ma juz takiej tragedii. może tez na zęby ??

Zgłoś nadużycie #61423 4 czerwca 2013, 8:59

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

25 czerwca ale chyba jednak we wrzesniu bede sie bronic, bo ma jeszcze nie napisal pracy a chcemy razem , nie wiem , jeszcze mamy tydzien na podjecie decyzji , najgorsze ze jeszcze nic sie nie uczylam a z malym jest ciezko a do wrzesnia juz na spokojnie moglabym sie uczyc nawet te 2 pytania dziennie a tak bede musiala na warita pozatym jutro zanosze cala prace do promotora i zobaczymy czy czasem jeszcze czegos nie wymysli.

wydaje mi się, że lepiej osobno bo wtdey na zmianę moglibyście się opiekowac małym, a tak jedno przez drugie i dupa... ale to moje zdanie

Zgłoś nadużycie #61424 4 czerwca 2013, 9:00

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

mysle ze bys sie skusila ale potzrebujesz czegos na odwage, tylko ze ty alkoholu nie pijesz , wiec ciezko bedzie.

tu nie chodzi o odwagę, ale sam fakt, ze to FUJ!!

Zgłoś nadużycie #61425 4 czerwca 2013, 9:00

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

aaaaaaaaaaaaaaa hahaha ;) ja wiedziałam ;) wiedzialam ze kazda z nas musiala przezyc jakies "inne" razy, nawet Ty Aniu ;)

no ba, na stole, w wannie, choć nieporęcznie, w aucie... hehe gdzie się dało, ale teraz to łózko, bo wygodniej :P

Zgłoś nadużycie #61426 4 czerwca 2013, 9:01

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

wierze ci , praca, dom, dziecko   ;)
ale od czasu do czasu , postaraj sie wypoczac a potem wynagrodzic to mezowi , zobaczysz ze to zaowocuje ;) tzn maż bedzie czesciej wykazywal chceci do pomocy bys mogla odpoczac ;) no i wasza więź się zawiąze bardziej , zblizycie sie do siebie .
ania mam tylko na mysli to ze rutyna i zwalanie ciagle na zmeczenie oddala od siebie , zwiazek staje sie monotonny . Trzeba sie cieszyc zyciem i mlodoscia bo ma sie ja jedną.

wiem, ale na igraszki potrzebuję siły, więc musze odpocząć :(
a mały nie pozwala

Zgłoś nadużycie #61427 4 czerwca 2013, 9:01

aneta74 Fajna mama

mala24 napisał(a)

http://www.koscian.net/Zabawa_i_nauka_za_darmo_,8308.html.html

fajne te zajęcia, super że się dostalście

Zgłoś nadużycie #61428 4 czerwca 2013, 9:03

kasia17 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

Katarzynko nigdy nie jadłam botwinki ale jak namierze to zrobie zupke zapodałabys jakis przepis :)

normalnie jak kazda zupke , ja na poczatek obieram ziemniaczki , kroje w kosteczke , wrzucam do garnaka zalewam woda , wkladam jakies miesko ( udko z inyka z kurczaka , golonka co tam mam ) i to sie gotuje jak miesko i ziemniaczki sa miękkie , wrzucam wloszczyzne ( scieram marchewke na tarce ) i pokrojona drobniutko botwinkę , przyprawiam solą i pieprzem , a i na koniec sporo koperku bo uwielbiam i Wiktor też ;) - to taka wersja dla synka a dla nas dodatkowo zaprawiam troche smietna ;)

Zgłoś nadużycie #61429 4 czerwca 2013, 9:03

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

u nas dzień wczoraj zalatany.pojechalismy jeszcze raz zobaczyć to miejsce co jet to mieszkanie. Ja chcialam pogadać z polakami co tam mieszkaja czy faktycznie to tak slicznie w praktyce jest- bo az mi się nie chciało wierzyć że az tak rózowo jest ;) ogólnie wszędzie bardzo cicho spokojnie 3 km. dalej pod blokiem patrzymy polskie auta więc zaczepilismy babeczke co siedziała w oknie. była z córka więc wszystko nam powiedziłay co nas interesowało . o szkole co dla mnie b. ważne.także dyrektorka szkoły przeprowadza rozmowe i decyduje do jakiej szkoły dziecko poslac bo tam troche inny system nauczania jest. tak jak Hubert to pójdzie juz do tej ponadpodstawoej tylko zobaczymy czy do tej z liceum czy bez. Agatę moga zatrzymać w 6 klasie jesli z językiem nie będzie sobie radziła ale to nic nie przeszkadza a wręcz dobrze bo ma rok nauki niemieckiego od podstaw.od przyszłego roku więcej zajęć językowych ze względu na dużą liczbę obcokrajowców.
wysłanie dziecka do szkoły to koszt -29euro!!!! dostaje sie liste i rodzic kupuje dwie trzy ksiązki resztę daje szkoła, zeszytów nie ma maja miękke sgregatorki dopinaja kartki ale leciutkie to wszystko nie tak jak u nas tona zeszytów. bilet na autobus 50euro na rok. teraz nawet na pociągi maja taka znizkę że jak dziecko do 6-15 lat jedzie z dziadkami albo rodzicami to nie placi za bilet wcale do 6ciu lat cały czas za darmo . a u nas ?? ?? !!!wszyscy szczęsliwi zadowoleni .rozmawialismy z takim gościem mieszka z rodzina tam ponad rok. trójka dzieci 17-14 i 1,5 roku. w kraju miał wypadek przy pracy coś z kręgosłupem . wiadomo zwolnienie rechabilitacja wrocił i go zwolnili .tez mówi ze bali się ale teraz nie żałuja on prace dostał w ciągu dwóch miesięcy córa musi się uczyc w polsce bo w niemczech wymagaja dwóch języków na świadectwie gimnazjalnym no a u nas przewaznie niemiecki i angielski więc licza to jako jeden obcy . ale syn juz w niemczech i radzi sobie dobrze.urzędowe sprawy szybko sie załatwia faktycznie jest dobre nastawienie do Polakow więc jak miałam wątpliwości tak teraz nie mam. mam tylkonadzieję że załatwimy szybko kasę i schrzaniamy stąd

łoo, to tylko przenosić się :)

Zgłoś nadużycie #61430 4 czerwca 2013, 9:04

aniam Supermama
Kasiu, szukam dla Ciebie fotek :)