Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #60491 23 maja 2013, 20:31

Ulla Fajna mama

maryna napisał(a)

chyba 7 dni

30 dni-doczytałam maila :)
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #60492 23 maja 2013, 21:31

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

Cześc dziewczyny :-)
U nas wczoraj głównie spacery, zresztą tylko na dworze nasze dziecko jest grzeczne. Wiecie co...rośnie mi mały diabeł! Wczoraj bila sie ze mną o mój własny komputer...miała kompa tatusia ale nie..ona chce ten , który akurat mamusia uzywa! Jak jej dałam tego kompa i próbowałam coś jej na nim puścić dla dzieci to się ze mną o niego po prostu biła.Wyrywała go, odpychała mi ręce i mnie całą...a jak juz nie moła sobie ze mna poradzić to mnie ....gryzła...normalnie z premedytacją! No potwór mały i już :-/ Jak cos jest nie po jej mysli to wyje aż szyby w oknach drżą. Wczoraj powiedziałam mojemu mężowi, który zawsze sie chwalił,że ma dobre geny, bo szybko zaszłam w ciąże, że to te jego geny sie teraz odzywają i że potworka stworzył :D  
Wasze dzieciaki tez tak mają?

gryzienie mnie to na porządku dziennym a że łobuz? hmm dzisiaj tylko wszedł w sekunde na karton z pampersami i stał na nim.

Zgłoś nadużycie #60493 23 maja 2013, 21:34

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

kurcze...moja Zuzia wogóle ostatnio nie chce obiadów...nawet takich na słodko...wciągałaby tylko z butelki mleko albo kaszę.Z chleba ugryzie dwa kęsy i sie wścieka. No i jeszcze parówki je....to wszystko. Zupy zazwyczaj wyrzucam psu :-( Mam nadzieję,ze jej to szybko minie.

u nas tez gorzej z obiadkami, pół słoiczka i koniec

Zgłoś nadużycie #60494 23 maja 2013, 21:40

mala24 Supermama

aneta74 napisał(a)

hej dziewczyny. u mnie ostatnio kolowrotek.
wczoraj bylismy w niemczech u tego gościa od nieruchomosci. oglądalismy mieszkanie jest ok podoba mi sie wieksze niz to co mamy kuchenka i łazienka malutkie ale pokoje fajne z tego jednego co ma prawie 20 m mozna nawet zrobic dwa małe dla młodziezy jak by sie uparł. trzeba zrobic ogrzewanie ale jest o tyle dobrze że piwnicę mamy po mieszkaniem i mozemy podłaćzyc piec na drewno i wtedy schodzimy z kosztów ogrzewania . zostaje prąd , smieci woda tel.net. okolO 100e /mc.czynszu żadnego nie placimy tylko pózniej opłatę na fundusz remontowy która sami ustalimy z wspólokatorami. co mi sie b. podoba facet nie zostawia nas po kupnie samym sobie pomaga załatwiac rzeczy urzędowe kindreglet, urząd pracy i co najwazniejsze ubezpieczenie. jesli m będzie pracował w Pl to zalatia nam ubezpiecznie dla mnie i dzieci że mozemy się leczyc w Pl albo niemczech ale mówi że dla małej lepiej w niemczech bo leki do 12 roku zycia na receptę za free.kase na dzieci daja bez problemu, starsze moga się uczyc w Polsce ale i tak chyba poszliby do szkoły tam.z praca dla mnie nie jest żle można cos znależc i tak najpierw dwa m-ce intesywnej nauki niemieckiego wysyła tamten UP ale facet mówi ze po tym kursie można znależc pracę bo niemcow tam coraz mniej w szkole 35-40 % dzieci to Polacy :) Niemcy pozytywnie nastawieni do nas bo szkoly przedszkola działaja a był juz taki moment ze zamykali wszystko, podatki Polacy placa własne firmy zakladaja więc jest ok.cały koszt by nas wynisło 40tyś + z 20 tyś,remont i oplaty typu notariusz.oczywiście i tak musielibyśmy wziąśc kredyt w Pl ale kindergeltu bym miała na raty i opłaty i jeszcze by mi cos nawet z niego zostało w końcu to 600 e a raczej pewne ze dostalibyśmy tam dodatek mieszkaniowy koło 100-150 e jeszcze więc pensja m by byla na życie . a ze do Pl blisko to mozna zakupy tez robić w Pl
gośc mówi żeby zacząć od mieszkania w bloku swojego a potem z czasem łatwiej będzie jakiś domek za 50tyśE to już na prawdę można kupic coś fajnego z duzą działką.
dziewczyny mam cykora ale chyba trzeba ryzykowac ?? ?? kuzwa musimy się w miarę szybko decydowac bo chetnych troche jest.... no w sumie teraz dobry okres bo zaraz wakacje to dzieciaki by sięzdązyła jako tako przyzwyczaić....

jakbym miała taką możliwość długo bym się nie zastanawiała :) ja bym zaryzykowała

Zgłoś nadużycie #60495 23 maja 2013, 21:48

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

dzisiaj pol nocy nosilam Kubunia na rekach, nie wiem co mu bylo, a dokladnie rok temu chodzilam po porodowce z Kubisiem w brzuszku :)

wszystkiego najlepszego dla Kubusia, zdrówka, szczęścia i siostrzyczki hi hi :) sto lat!!!

Zgłoś nadużycie #60496 23 maja 2013, 21:49

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

dziewczyny zy ktoras z was otrzymala prezenty od rosmana z okazji roczku i wzrostu rabatu?

ja nie :(

Zgłoś nadużycie #60497 23 maja 2013, 21:50

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

chcialam zlozyc najserdeczniejsze zyczenia dlla dzisiejszych solenizantow dosyc sporo ich jest :) pamietam Weronike, Krzysia i Ole :) chyba dobrze pamietam :) wszystkiego naj naj maluszki

sto lat!!!

Zgłoś nadużycie #60498 23 maja 2013, 21:52

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

no ja rowerek kupiłam ostatnio
Nie chcę jej kupować kolejnych klocków albo innych interaktywnych zabawek, bo ma tego w diabły, a pewnie jeszcze dostanie.Książeczek też ma mnóstwo. Na dzień dziecka kupiłam jej farby do mazania rączkami i lalkę szmaciankę. Na roczek pasowałoby coś droższego ale nie wiem czy sie nie wstrzymac i zaczekać co dostanie, a potem dopiero kupić....ech...za dużo te dzieciaki mają. U mnie do tego zgubna jest jeszcze giełda w soboty bo tam można za grosze kupić zabawki i zawsze coś kupimy :D

oj tak dużo, a tak się kupuje :) ja dzisiaj kupiłm (niby mówię że na dzień dziecka) misia przytulankę do spania, ostatnio huśtawkę z pieniążków z roczku jeszcze, klocki.

Zgłoś nadużycie #60499 23 maja 2013, 21:53

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

I ostatnio się wkurzyłam..poszłam do papierniczego i poprosiłam o jakieś łatwo zmywalne mazaki dla malucha...pani mi dała do wyboru dwa rodzaje...kupiłam , przyniosłam do domu ale na opakowaniu nigdzie nie ma ,że zmywalne....i faktycznie nie są :-/ należałoby zanieśc babie i rzucić na ladę...wszystko wmówią,zeby sprzedać. Mam tylko nadzieję,ze ciuchy się dopiorą. Dziś pojechałam do Kauflandu bo mieli promocje od dziś i kupiłam drugie...te faktycznie łatwo schodzą samą wodą. I kupiłam Zuzi pieluchy do pływania :-)

pieluchy te tez kupiłam, w biedronce :) i zapas pampersów i kubek niekapek :)

Zgłoś nadużycie #60500 24 maja 2013, 7:37

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

ja mam do odbioru, ale nie mam sie kiedy wybrac :/ jest jakis czas, kiedy to trzeba odebrac?

chyba miesiąc

Zgłoś nadużycie #60501 24 maja 2013, 7:39

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

Ela,
co do prezentu na dzien dziecka- przeciez to nei musi byc drogi prezent :)
ja myslalam bańki mydlane albo plecaczek-maskotka :)
wiem, ze dziewczyny kupuja taki namiot z tunelem :) razem z wysyłka jakieś 80zł :)
i ewelina chyba tzw. wieżę przygód, ale to nie pamietam czy na dzien dziecka czy na roczek :)
a jakie macie jeszcze pomysły?

ponieważ mały ma bardzo dużo zabawek, bez sensu jest zagracać mieszkanie, to zamówiłam dla niego 2 koszule i spodenki

Zgłoś nadużycie #60502 24 maja 2013, 7:39

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

ja tu nei widze zadnych zdjęć :|

już wklejam

Zgłoś nadużycie #60503 24 maja 2013, 7:42

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

wczoraj 3x2 pieluch zakupilismy+ inne rzeczy 280zł, ja poszłam po prezenty dla mamy i 190zł, masakra :(
w rossmannie sa promocje na kosmetyki do makijażu -40%. niektóe się opłacają

Zgłoś nadużycie #60504 24 maja 2013, 7:48

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

ja też kupiłam małemu rossmanowe pieluchy do pływania i  leżą już 3 miesiac, bo nei ma kiedy iśc  z nim na basen :(
w nd komunia, póxniej 50-lecie wujostwa,a wnd zawsze cieplejsza woda

u mnie dopiero od miesiaca leżą, zastanawiam się jak to technicznie zrobic, czy oboje mamy byc w kostiumie, czy tylko m, a ja normalnie w ubraniu i jak cos to ja przejmę

Zgłoś nadużycie #60505 24 maja 2013, 8:08

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

już wklejam

ale masz zdolnego męża, naprawdę świetny, ten z cukierni oczywiście też. a co to jest te żółte nitki do ozdoby- skórka z cytryny?

Zgłoś nadużycie #60506 24 maja 2013, 8:18

aniam Supermama

seshella napisał(a)

u mnie dopiero od miesiaca leżą, zastanawiam się jak to technicznie zrobic, czy oboje mamy byc w kostiumie, czy tylko m, a ja normalnie w ubraniu i jak cos to ja przejmę

wydaje mi się, ze w normlanych ciuchach na basen nie wpuszczają

Zgłoś nadużycie #60507 24 maja 2013, 8:26

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

Ela,
co do prezentu na dzien dziecka- przeciez to nei musi byc drogi prezent :)
ja myslalam bańki mydlane albo plecaczek-maskotka :)
wiem, ze dziewczyny kupuja taki namiot z tunelem :) razem z wysyłka jakieś 80zł :)
i ewelina chyba tzw. wieżę przygód, ale to nie pamietam czy na dzien dziecka czy na roczek :)
a jakie macie jeszcze pomysły?

no ja chyba jej kupie basenik, ale faktycznie wstrzymam sie chyba i zobacze co dostanei od reszty :-)
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #60508 24 maja 2013, 8:30

elka40 Fajna mama

mala24 napisał(a)

a moja wcale nie chce pic z niekapka..a raczej pije owszem,ale bez góry....woli pić z normalnego kubka....trzeba jej podkładac pieluchę pod brode bo większośc rozleje, ale jak chce-niech sie uczy :D
Wczoraj nawet obiadek zjadła...ale...ona machała swoją łyzeczką, wkladała w jedzenie ręce, potem to wszystko rozmazywała...i miała zajęcie a ja ją karmiłam po swojemu...efekt był wiadomo jaki, ale zjadła :-)

Zgłoś nadużycie #60509 24 maja 2013, 8:31

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

ponieważ mały ma bardzo dużo zabawek, bez sensu jest zagracać mieszkanie, to zamówiłam dla niego 2 koszule i spodenki

No ja nie kupię ciuchów, bo już sie w szafie nie mieszczą :-/ a i tak ciagle dostaje.

Zgłoś nadużycie #60510 24 maja 2013, 8:37

Ulla Fajna mama
Aniam, oba torty tak piekne i profesjonalne, że gdyby nie "wizytówka" to byłby problem stwierdzic który z cukierni,a który mąz robił :) piękne
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.