Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #60411 23 maja 2013, 10:02

Ulla Fajna mama

aniam napisał(a)

a mówiłaś, oszucie, ze jest taki drobniutki i waży 9kg. KŁAmAŁAŚ!! :P

no ostatnio tak przybrał... tak mi moja waga pokazuje teraz...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #60412 23 maja 2013, 10:03

seshella Fajna mama
"Moja córeczka ma krzywe nóżki, przez co chodzi trochę jak kaczuszka. Czy to naturalne?
HiPP ODPOWIADA: Tak, na początku większość maluchów stawia nogi bardzo szeroko (jednocześnie są one jeszcze wygięte tak, że kolanka znajdują się daleko od siebie). Nie martw się jednak, bo na tym etapie rozwoju to zupełnie naturalne. Dopiero kiedy maluch skończy 1,5-2 lata, jego nóżki zaczyną się prostować. "
Właśnie się zastanawiałam czy te nogi krzywe już jej tak zostaną

Zgłoś nadużycie #60413 23 maja 2013, 10:04

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

66, 59 m2. wszystko na legalu dlatego tyle tam Polaków. w drugim bloku były wyremontowane za 20tyś euro czyli 80 tyś pln z kawałeczkiem i wszystkie sprzedane

no naprawde za taka cene to co zastanawiac sie ?? nie ma co....a ladne takie mieszkanka ?? czemu to takie tanie ??

Zgłoś nadużycie #60414 23 maja 2013, 10:05

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

więc nie zostaje nic innego jak zgrzeszyć ;)

no wlasnie!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #60415 23 maja 2013, 10:06

Ulla Fajna mama

aneta74 napisał(a)

hej dziewczyny. u mnie ostatnio kolowrotek.
wczoraj bylismy w niemczech u tego gościa od nieruchomosci. oglądalismy mieszkanie jest ok podoba mi sie wieksze niz to co mamy kuchenka i łazienka malutkie ale pokoje fajne z tego jednego co ma prawie 20 m mozna nawet zrobic dwa małe dla młodziezy jak by sie uparł. trzeba zrobic ogrzewanie ale jest o tyle dobrze że piwnicę mamy po mieszkaniem i mozemy podłaćzyc piec na drewno i wtedy schodzimy z kosztów ogrzewania . zostaje prąd , smieci woda tel.net. okolO 100e /mc.czynszu żadnego nie placimy tylko pózniej opłatę na fundusz remontowy która sami ustalimy z wspólokatorami. co mi sie b. podoba facet nie zostawia nas po kupnie samym sobie pomaga załatwiac rzeczy urzędowe kindreglet, urząd pracy i co najwazniejsze ubezpieczenie. jesli m będzie pracował w Pl to zalatia nam ubezpiecznie dla mnie i dzieci że mozemy się leczyc w Pl albo niemczech ale mówi że dla małej lepiej w niemczech bo leki do 12 roku zycia na receptę za free.kase na dzieci daja bez problemu, starsze moga się uczyc w Polsce ale i tak chyba poszliby do szkoły tam.z praca dla mnie nie jest żle można cos znależc i tak najpierw dwa m-ce intesywnej nauki niemieckiego wysyła tamten UP ale facet mówi ze po tym kursie można znależc pracę bo niemcow tam coraz mniej w szkole 35-40 % dzieci to Polacy :) Niemcy pozytywnie nastawieni do nas bo szkoly przedszkola działaja a był juz taki moment ze zamykali wszystko, podatki Polacy placa własne firmy zakladaja więc jest ok.cały koszt by nas wynisło 40tyś + z 20 tyś,remont i oplaty typu notariusz.oczywiście i tak musielibyśmy wziąśc kredyt w Pl ale kindergeltu bym miała na raty i opłaty i jeszcze by mi cos nawet z niego zostało w końcu to 600 e a raczej pewne ze dostalibyśmy tam dodatek mieszkaniowy koło 100-150 e jeszcze więc pensja m by byla na życie . a ze do Pl blisko to mozna zakupy tez robić w Pl
gośc mówi żeby zacząć od mieszkania w bloku swojego a potem z czasem łatwiej będzie jakiś domek za 50tyśE to już na prawdę można kupic coś fajnego z duzą działką.

dziewczyny mam cykora ale chyba trzeba ryzykowac ?? ?? kuzwa musimy się w miarę szybko decydowac bo chetnych troche jest.... no w sumie teraz dobry okres bo zaraz wakacje to dzieciaki by sięzdązyła jako tako przyzwyczaić....

fajnei to wszytsko wygląda :)

moj mąz tez sie bał zmieniać prace, bo tamta miał pewną, a w nowej nigdy nic nie wiadomo, jak będzie,a on przecie zcała rodzine utrzymuje, bo ja na wychowawczym. ale ktos dobrze mu powiedział "JAK SIE NIC NIE ZMIENI, TO SIĘ NIC NIE ZMIENI".... :)

Zgłoś nadużycie #60416 23 maja 2013, 10:08

Ulla Fajna mama

maryna napisał(a)

hej dziewczyny..wiecie co wczoraj poszlam sie kapac...wyciagam tampon a tam z 10 cm skrzep jak cholera.... wlazlam pod prysznic a tam kolejny taki jeszcze wiekszy...bleee nie widzialam takeigo czegos jeszcze nigdy...az woda pod prysznicem przestala odchodzic...wiec sobie pomyslalam ze ja rzeczywiscie bylam w ciazy i ze to wlasnie moglo byc poronienie....

może wstrzymaj się teraz z tamponami...

Zgłoś nadużycie #60417 23 maja 2013, 10:14

aneta74 Fajna mama

seshella napisał(a)

w mojej mieścinie, około 20 tys mieszkańców, za kawalerke do remontu na 4 piętrze zycza sobie ze 100 tysiecy

tam oglądaliśmy swietna kawalerkę 34 m do zamieszkania za 15tys e. Polacy kupuja dwie stawiaja ścianki i robia świetne 3 pokojowe mieszkania.gość mówi że by nam opuscił z ceny przy zakupie dwóch przyw wkładzie własnym 20tyś pln reszta na rat bez udziału banku ale dla nas to troche dużo

Zgłoś nadużycie #60418 23 maja 2013, 10:16

aneta74 Fajna mama

Ulla napisał(a)

tak, mój syn tak biurkiem narywa, że monitor cały sie trzęsie...boje sie, ze spadnie :/
zorganizowalam mu już klawiature-taka specjalna tylko dla niego. ale on chce bawic sie akurat tą co ja... :/

te nasze dzieci to klikanie wyssaly z nas od fasolki jak tak siedzialysmy po nocach na fm to co się teraz dziwic że rwa się do kompa ;) )

Zgłoś nadużycie #60419 23 maja 2013, 10:19

aneta74 Fajna mama

maryna napisał(a)

no naprawde za taka cene to co zastanawiac sie ?? nie ma co....a ladne takie mieszkanka ?? czemu to takie tanie ??

rozkład super jest ładne widne tylko do remontu, centralne elektryka do przejrzenia ściany pomalowac i ewentualnie panele na podłogi położyć. w łazience kafle więc nic bym nie ruszala na razie. tam takie ceny.
niemców mało bo się powynosili dalej na zachód a tam pustki a ze blisko do Pl to dla Polaków super lokalizacja mozna tam mieszkac a pracowac w Pl

Zgłoś nadużycie #60420 23 maja 2013, 10:22

aneta74 Fajna mama

Ulla napisał(a)

fajnei to wszytsko wygląda :)

moj mąz tez sie bał zmieniać prace, bo tamta miał pewną, a w nowej nigdy nic nie wiadomo, jak będzie,a on przecie zcała rodzine utrzymuje, bo ja na wychowawczym. ale ktos dobrze mu powiedział "JAK SIE NIC NIE ZMIENI, TO SIĘ NIC NIE ZMIENI".... :)

masz rację. jak nie teraz to kiedy?lata leca a człowiek stoi w miejscu a tak dzieci chociaż przyszłośc będa miały lepszą.
co mi się podobało jeszcze bilet dla dziecka na autobus do szkoły 5 e miesięcznie!!! przedszkole 50e to tez niezle

Zgłoś nadużycie #60421 23 maja 2013, 10:28

aniam Supermama

maryna napisał(a)

hej dziewczyny..wiecie co wczoraj poszlam sie kapac...wyciagam tampon a tam z 10 cm skrzep jak cholera.... wlazlam pod prysznic a tam kolejny taki jeszcze wiekszy...bleee nie widzialam takeigo czegos jeszcze nigdy...az woda pod prysznicem przestala odchodzic...wiec sobie pomyslalam ze ja rzeczywiscie bylam w ciazy i ze to wlasnie moglo byc poronienie....

przykro mi :(

Zgłoś nadużycie #60422 23 maja 2013, 10:28

aniam Supermama

seshella napisał(a)

u mnie kaszy nie chce, obiadów nie chce, parówki to nawet do buzi nie wezmie, jajecznica przestala jej smakowac, no bunt jedzeniowy, wczoraj na szybko placuszki z otrąb i jajka jej robiłam, bo nic nie chciała i  zjadła 4

a jak robisz?
podaj prosze przepis

Zgłoś nadużycie #60423 23 maja 2013, 10:29

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

no ostatnio tak przybrał... tak mi moja waga pokazuje teraz...

bardzo się cieszę :)

Zgłoś nadużycie #60424 23 maja 2013, 10:31

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

hej dziewczyny. u mnie ostatnio kolowrotek.
wczoraj bylismy w niemczech u tego gościa od nieruchomosci. oglądalismy mieszkanie jest ok podoba mi sie wieksze niz to co mamy kuchenka i łazienka malutkie ale pokoje fajne z tego jednego co ma prawie 20 m mozna nawet zrobic dwa małe dla młodziezy jak by sie uparł. trzeba zrobic ogrzewanie ale jest o tyle dobrze że piwnicę mamy po mieszkaniem i mozemy podłaćzyc piec na drewno i wtedy schodzimy z kosztów ogrzewania . zostaje prąd , smieci woda tel.net. okolO 100e /mc.czynszu żadnego nie placimy tylko pózniej opłatę na fundusz remontowy która sami ustalimy z wspólokatorami. co mi sie b. podoba facet nie zostawia nas po kupnie samym sobie pomaga załatwiac rzeczy urzędowe kindreglet, urząd pracy i co najwazniejsze ubezpieczenie. jesli m będzie pracował w Pl to zalatia nam ubezpiecznie dla mnie i dzieci że mozemy się leczyc w Pl albo niemczech ale mówi że dla małej lepiej w niemczech bo leki do 12 roku zycia na receptę za free.kase na dzieci daja bez problemu, starsze moga się uczyc w Polsce ale i tak chyba poszliby do szkoły tam.z praca dla mnie nie jest żle można cos znależc i tak najpierw dwa m-ce intesywnej nauki niemieckiego wysyła tamten UP ale facet mówi ze po tym kursie można znależc pracę bo niemcow tam coraz mniej w szkole 35-40 % dzieci to Polacy :) Niemcy pozytywnie nastawieni do nas bo szkoly przedszkola działaja a był juz taki moment ze zamykali wszystko, podatki Polacy placa własne firmy zakladaja więc jest ok.cały koszt by nas wynisło 40tyś + z 20 tyś,remont i oplaty typu notariusz.oczywiście i tak musielibyśmy wziąśc kredyt w Pl ale kindergeltu bym miała na raty i opłaty i jeszcze by mi cos nawet z niego zostało w końcu to 600 e a raczej pewne ze dostalibyśmy tam dodatek mieszkaniowy koło 100-150 e jeszcze więc pensja m by byla na życie . a ze do Pl blisko to mozna zakupy tez robić w Pl
gośc mówi żeby zacząć od mieszkania w bloku swojego a potem z czasem łatwiej będzie jakiś domek za 50tyśE to już na prawdę można kupic coś fajnego z duzą działką.

dziewczyny mam cykora ale chyba trzeba ryzykowac ?? ?? kuzwa musimy się w miarę szybko decydowac bo chetnych troche jest.... no w sumie teraz dobry okres bo zaraz wakacje to dzieciaki by sięzdązyła jako tako przyzwyczaić....

oooooooooooooo...to super! działajcie :D
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #60425 23 maja 2013, 10:32

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

no to na to wygląda
nie przejmuj sie ..próbuj dalej...a następnym razem jak sie bedziesz czuła w ciąży to od razu do lekarza pędź!

Zgłoś nadużycie #60426 23 maja 2013, 10:33

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

u mnie kaszy nie chce, obiadów nie chce, parówki to nawet do buzi nie wezmie, jajecznica przestala jej smakowac, no bunt jedzeniowy, wczoraj na szybko placuszki z otrąb i jajka jej robiłam, bo nic nie chciała i  zjadła 4

wiec może taki okres głupi przechodza te nasze dzieciaczki

Zgłoś nadużycie #60427 23 maja 2013, 10:36

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

tak, mój syn tak biurkiem narywa, że monitor cały sie trzęsie...boje sie, ze spadnie :/
zorganizowalam mu już klawiature-taka specjalna tylko dla niego. ale on chce bawic sie akurat tą co ja... :/

no my to mamy z pilotami...też ma swój ale nie chce
nasze laptopy kocha...nawet nie ma co jej kupować własnego bo i tak bedzie wolała nasze
u mnie szaleje z krzesłami kuchennymi...musże trzymac bo przewraca i boje sie,ze w końcu zwali sobei na głowę

Zgłoś nadużycie #60428 23 maja 2013, 10:37

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

"Moja córeczka ma krzywe nóżki, przez co chodzi trochę jak kaczuszka. Czy to naturalne?
HiPP ODPOWIADA: Tak, na początku większość maluchów stawia nogi bardzo szeroko (jednocześnie są one jeszcze wygięte tak, że kolanka znajdują się daleko od siebie). Nie martw się jednak, bo na tym etapie rozwoju to zupełnie naturalne. Dopiero kiedy maluch skończy 1,5-2 lata, jego nóżki zaczyną się prostować. "
Właśnie się zastanawiałam czy te nogi krzywe już jej tak zostaną

:D

Zgłoś nadużycie #60429 23 maja 2013, 10:37

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

a jak robisz?
podaj prosze przepis

jajko roztrzepuje widelcem, dodaje 2 łyzki dowolnych otrąb i łyżeczkę serka (np danonka) i smaże na odrobinie oleju lub masla na patelni teflonowej, czasem jeszcze dzemem pożeczkowym posmaruje (ale to jak ja karmie, bo jak sama je to lepiej nie)

Zgłoś nadużycie #60430 23 maja 2013, 10:38

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

te nasze dzieci to klikanie wyssaly z nas od fasolki jak tak siedzialysmy po nocach na fm to co się teraz dziwic że rwa się do kompa ;) )

hehe...co racja to racja !