Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #60231 20 maja 2013, 12:57

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

a tak generalnie to mysle że powinniscie w takim razie może poszukac innej opieki nad małym, jesli dalej tak będzie
taki układ będzie chyba zdrowszy dla wszystkich i chyba najbardziej dla dziecka

dokładnie, po co Ci kobieta będzie nerwy psuła, łaski nie robi, że sie dzieckiem zajmuje

Zgłoś nadużycie #60232 20 maja 2013, 12:59

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

będzie szkoda, ale jak ma 3/4 pesnji dawać opiekunce, to wolę całkowicie zrezygnować... teraz teściowa za darmo się opiekuje, nawet z pracy zrezygnowała i wcześniej przeszła na emeryturę

ja jesli będzie trzeba 3/4 pensji oddam opiekunce, ale z pracy nie zrezygnuje, bo potem nie znajde takiej

Zgłoś nadużycie #60233 20 maja 2013, 13:01

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

Seshela a jak tam u Ciebie?jak samopoczucie?

Julia marudna, na dworze tylko jako tako, ale mąż na urlopie więc nie jest zle, a ja już w 2 trymestrze, więc młdłości, bule brzucha już przeszły, teraz najlepsze 3 miesiące przed nami  :) w środe mam wizyte u gina.

Zgłoś nadużycie #60234 20 maja 2013, 13:05

Ulla Fajna mama

elka40 napisał(a)

chocho...fajny dzień pełen wrażeń :D i znowu tescie podpadli...co z tymi tesciami ?!
Jak to błogosławieństwo? tak po prostu się zamawia? specjalnie dla dziecka? Kurcze, ja to zacofana jestem...nawet nie wiedziałam,ze roczki tez są.
Co do szczoteczek z rossmana...nooooooooo..uniwersalne są...jedną z nich tą do masażu dziąseł to moje dziecko wczoraj jogurt jadło :D

jest cos takiego, jak błogosławieństwo rocznego dziecka.
poszlismy na farę kilka miesiecy temu, zamówilismy i wczoraj było :)

to takie specjlane błogoslawienstwo: u nas wyglądalo to tak, ze po mszy, po ogłoszeniach parafialnych, ksiadz prosi rodziocow z dzieckiem, i chrzestnych, do stopni ołtarza i udziela błogosławieństwa.
nie jest to jakiś wymóg, nie jest to sakrament, ale jakiś tak sie przyjęło, że roczne dziecko ma takie błogosławieństwo :)
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #60235 20 maja 2013, 13:08

Ulla Fajna mama

aniam napisał(a)

cieżko skomentować

z jednej strony straszna kapa, z drugiej strony troche nas to poratowalo, bo było juz bardzo krucho z kasą..

no i w myśl zasady, ze ludzie daja w prezencie to, co sami chcieliby dostać, wiem juz, co teściom na urodziny dawac :P sie kupi dwa kilo schabu, zamiast kwiatka i bedzie dobrze, nie? :D
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #60236 20 maja 2013, 13:28

maryna Fajna mama

gwonka napisał(a)

a moze w necie poszukajcie. a jak nie znajdziecie to trzeba bedzie i prywatnie pojechac. ah macie problem z tymi lekarzami, nie ma jak to u siebie w kraju, wszystko wiesz

no wlasnei tu w kraju to bym zadzw.do mojego gin i wizyta ....a tam...ale co tam...trzeba dac rade

Zgłoś nadużycie #60237 20 maja 2013, 13:29

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

Masz radosne, fajne dziecko...dajesz mu wystarczajaco z siebie. Pewnie kazda mama ma czasem taki dylemat ale uwazam,ze niepotrzebnie....już samo to,ze się nad tym zastanawiasz dobrze o tobie swiadczy ( wyrodna matka nei zawracałaby sobie takimi dylematami głowy wogóle ) W całym wychowaniu dziecka matka musi tez pomyslec o sobie...pamietaj o tym. Nie oddasz dziecku wszystkiego bo je rozpuscisz...musi nauczyć sie obywac bez różnych rzeczy, bawic czasem samo i puscić gdzieś rodziców bez siebie...to jest najzdrowsze wychowywanie. I zeby nie wiem co mówiły inne osoby - rób zawsze tak jak tobie podpowiada intuicja i nei daj się zwariować!

fajnie powiedziane!

Zgłoś nadużycie #60238 20 maja 2013, 13:30

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

o to duze prawdopodobieństwo :) )))

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...........................tez tak mysle

Zgłoś nadużycie #60239 20 maja 2013, 13:31

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

macie znajomych na pewno to moze podpytaj ich o namiary na jakiegos dobrego lekarza.
a dzwonilas do Pzu żeby Ci cos podpowiedzieli ?Centrum alarmowe PZU powinno Ci wskazac placowke do której możesz iść przy nagłym zachorowaniu

tak tak zrobimy..kupilam przeciez ubezpieczernie w pzu na pobyt i podroz... i tam gdzies jest nr pod jaki sie dzwoni i oni musza wskazac..dokladnie nie wiem jak to dziala... ale nie wiem jak to w ciazy ?? czy musi mnie pewnie cos bolec czy cos...bo tak to co ze jestem w ciazy ?? musze dzis znajomych poputac o wszystko tez

Zgłoś nadużycie #60240 20 maja 2013, 13:33

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

Maryna...a mąż pracuje dla Polskiej firmy czy dla szwajcerskiej? Może mógłby Cie ubezpieczyc przy sobie? A może oni tam mają jakis program ochrony ciężarnych wogóle? No tak czy tak bedzie problem w razie choroby dziecka nawet. Może jakiś meldunek tymczasowy nawet cos da?

w szwajcarsk.firmie.... musi jechac do tej firmy sie zapytac... ile to ubezp.bedzie kosztowalo ale pewnei z 300 frankow.. na mc...i wlasnei nas jakos zarejestr... to podobno wtedy dla ciezarnych lekarz jest darmowy ale czy to prawda?kazdy co innego mowi

Zgłoś nadużycie #60241 20 maja 2013, 13:36

maryna Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Łooooo, ale nius z rana :) .GRATULACJE :) .A jak mąż?

maz cialge mowil ze jedzie po test... wiec mowi ze on juz wiedzial ze to ciaza...hihi no i ze jak nei teraz to kiedy ?? bo on w tym roku juz 39 latek bedzie mial

Zgłoś nadużycie #60242 20 maja 2013, 13:40

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

w szwajcarsk.firmie.... musi jechac do tej firmy sie zapytac... ile to ubezp.bedzie kosztowalo ale pewnei z 300 frankow.. na mc...i wlasnei nas jakos zarejestr... to podobno wtedy dla ciezarnych lekarz jest darmowy ale czy to prawda?kazdy co innego mowi

Myslę, że musi byc taka mozliwość
Tym bardziej,ze okres ciąży minie i trzeba gdzies urodzić...Oliwierowi tez moze być potrzebny lekarz w kazdej chwili. Człowiek o tym nie mysli póki nie musi :-)
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #60243 20 maja 2013, 13:42

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

maz cialge mowil ze jedzie po test... wiec mowi ze on juz wiedzial ze to ciaza...hihi no i ze jak nei teraz to kiedy ?? bo on w tym roku juz 39 latek bedzie mial

haha..no tak...tym bardziej,ze zamierzacie miec trójke to tak akurat koło 42 skończy chłopak produkcję...czyli czas najwyzszy :-) No chyba,że faktycznie od razu zrobil przez kalkę :D to bedzie z głowy :D

Zgłoś nadużycie #60244 20 maja 2013, 13:44

maryna Fajna mama

aniam napisał(a)

jak ktoś chce zdradzić to zdradzi, nawet smarowanie dupy miodem nie pomoże

tak racja.....

Zgłoś nadużycie #60245 20 maja 2013, 14:33

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

z jednej strony straszna kapa, z drugiej strony troche nas to poratowalo, bo było juz bardzo krucho z kasą..
no i w myśl zasady, ze ludzie daja w prezencie to, co sami chcieliby dostać, wiem juz, co teściom na urodziny dawac :P sie kupi dwa kilo schabu, zamiast kwiatka i bedzie dobrze, nie? :D

oczywiście, ze miło!!

Zgłoś nadużycie #60246 20 maja 2013, 14:41

maryna Fajna mama

seshella napisał(a)

a moja jak robila 4 na dzien tak robi, dla niej nie mam różnicy jakie mleko

co ?? 4 kupy dzinnie ?? dobrze rozumiem ?? moj to jedna....a niekiedy wogole

Zgłoś nadużycie #60247 20 maja 2013, 14:45

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

haha..no tak...tym bardziej,ze zamierzacie miec trójke to tak akurat koło 42 skończy chłopak produkcję...czyli czas najwyzszy :-) No chyba,że faktycznie od razu zrobil przez kalkę :D to bedzie z głowy :D

hihi przez kalke....dobre!!!!!!!!!!!! ;)

Zgłoś nadużycie #60248 20 maja 2013, 14:57

aniam Supermama
spadam do domku, słonecznego popołudnia :)

u mnie niestety leje :(

Zgłoś nadużycie #60249 20 maja 2013, 15:03

elka40 Fajna mama
ja tez spadam dziewczyny...u mnie też leje..straaasznie
pa

Zgłoś nadużycie #60250 20 maja 2013, 16:53

mala24 Supermama

maryna napisał(a)

on to sie podsmiechuje...no i mowil ze wiedzial ze jestem...bo ja nigdy sie tak ciagle zle nie czulam tutaj ... ciagle mi zle niedobrze... mowil ze robil córeczke..hihi

super :) a tu do Polski wracasz? czy tam zostajecie razem?