Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #60011 17 maja 2013, 13:50

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

Ela, a orientujesz się może na podstawie czego mogę wyjść z pracy na niezbędne badania lekarskie dotyczące ciąży i na wizytę do ginka?

Podpytałam kolegę kadrowego
Art.185 par.2 kodeksu pracy mówi,ze pracodawca jest zobowiazany udzielic zwolnienia na czas badań lekarskich i wizyt jesli nei mogą się one odbyc poza godzinami pracy i zachowujesz wtedy 100% wynagrodzenia....to tak w skrócie
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #60012 17 maja 2013, 13:57

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

Podpytałam kolegę kadrowego
Art.185 par.2 kodeksu pracy mówi,ze pracodawca jest zobowiazany udzielic zwolnienia na czas badań lekarskich i wizyt jesli nei mogą się one odbyc poza godzinami pracy i zachowujesz wtedy 100% wynagrodzenia....to tak w skrócie

nie ma tylko czy na słowo muszą mi uwierzyć, bo np. nie chce mi się karty ciąży pokazywać z terminem kolejnej wizyty

Zgłoś nadużycie #60013 17 maja 2013, 13:58

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

nie ma tylko czy na słowo muszą mi uwierzyć, bo np. nie chce mi się karty ciąży pokazywać z terminem kolejnej wizyty

na słowo
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #60014 17 maja 2013, 14:35

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

a nie załatwiałaś sobie karty zdrowotnej z NFZ?
szkoda :-(

mam ale w szwajcarii i tak ona nie obowiazuje w kazdym szpitalu.bo to kraj neutralny i maja swoje prawa.nikt im nie podskoczy... nawet w pzu sobie wykupilam ubezpieczenie ..... a tu jest wszystko prywatne wiec pewnei mimo ubezpieczenia i tak bede musiala placic...

Zgłoś nadużycie #60015 17 maja 2013, 14:36

maryna Fajna mama

aniam napisał(a)

podziwiam Cię za odwagę, ze tak długo zwlekasz

sama sie bie kurde podziwiam.. jall.. tak mi gadacie i gadacie..jak sie wkurze to napisze do meza ze jak pojedzie z pracy to niech mi ten test kupi i kit..............

Zgłoś nadużycie #60016 17 maja 2013, 14:38

maryna Fajna mama

seshella napisał(a)

tym bardziej, że co ma być to jest, nic nie zrobisz, zresztą pisałam Ci że ja się dziwię że Ty dopiero jedno dziecko masz, ale coś mi się zdaję że na 3 się u Ciebie nie skończy ;)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa..................... w sumei zawsze mowilam ze chce 4!! ale chyba na 3 skoncyzmy chociaz jak bozia da to sie wychowa.. hihi moj maz z blizniakow...bylo ich w domu 8!!!a u mnie w domu bylo nas 4 dziewczyny!!

Zgłoś nadużycie #60017 17 maja 2013, 14:39

maryna Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

no właśnie ?? Martyna nie masz EKUZ ??

mam...mam..

Zgłoś nadużycie #60018 17 maja 2013, 14:40

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

a kto mówi, ze masz sie dzielic? :D niech on sie dzieli :D

cala ulllka .....ulala.....
a co tam ciekawego w klanie ?? piszczy ?? ;) ;)

Zgłoś nadużycie #60019 17 maja 2013, 14:43

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

moje dziecko sie tak wydziera, że szlag mnie zaraz trafi... wczoraj wieczorem tez jazda byla... zebów nie widac. bobodentem posmarowąłam, chce zeby wreszcie zasnąl, wszak juz 13 >:/ ja jeszcze w pidzamie bo nic przez tego krzykacza zrobic nie moge :/ nienawidze, gdy sie tak wydziera, wqrwia mnei to strasznie...

oj..ciekawe czemu ?? ale u nas dzis pogoda deszczowa i moj tez jakis takis jest dzis rozryczany...juz dwa razy glowa przypier... ale sie darl... wczoraj nawet sie nie potykal a dzis juz kilka razy...widocznie ma zly dzien..wlasnei go uspalam i chyba pojdziemy potem sie dotlenic

Zgłoś nadużycie #60020 17 maja 2013, 14:43

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

w telewizji mówili,ze pomoże...najlepiej do zamrazalnika :D

ihihihihihihih

Zgłoś nadużycie #60021 17 maja 2013, 14:47

aniam Supermama
dziewczyny, życzę miłego popołudnia, ja spadam zaraz do domku, a w weekend raczej nie będę miała chwilki czasu, by zajrzeć do Was, muszę chałupę ogarnąć, później porobić mięsa, ciasta...

Zgłoś nadużycie #60022 17 maja 2013, 15:14

Ulla Fajna mama

maryna napisał(a)

oj..ciekawe czemu ?? ale u nas dzis pogoda deszczowa i moj tez jakis takis jest dzis rozryczany...juz dwa razy glowa przypier... ale sie darl... wczoraj nawet sie nie potykal a dzis juz kilka razy...widocznie ma zly dzien..wlasnei go uspalam i chyba pojdziemy potem sie dotlenic

jest po 15ej, a ten mały pieron oka od rana nei zmrużył :/ a mamy dzis na zakupy jechac... za sandałkami... cholera, zasnie mi w sklepie i nic nie kupimy :/
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #60023 17 maja 2013, 15:18

maryna Fajna mama

aniam napisał(a)

dziewczyny, życzę miłego popołudnia, ja spadam zaraz do domku, a w weekend raczej nie będę miała chwilki czasu, by zajrzeć do Was, muszę chałupę ogarnąć, później porobić mięsa, ciasta...

no udanej imprezy zycze i obowiazkowo relacje w pon.... ;)

Zgłoś nadużycie #60024 17 maja 2013, 15:19

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

jest po 15ej, a ten mały pieron oka od rana nei zmrużył :/ a mamy dzis na zakupy jechac... za sandałkami... cholera, zasnie mi w sklepie i nic nie kupimy :/

cos ty nic nie spal ?? twardy jest...a ile robi dzemek wogole w ciagu dnia ?? moj juz drugi raz...i ostatni bo potem to zasypia po 21 juz na dobre..

Zgłoś nadużycie #60025 17 maja 2013, 15:23

Ulla Fajna mama

maryna napisał(a)

cala ulllka .....ulala.....
a co tam ciekawego w klanie ?? piszczy ?? ;) ;)

e, ja tak tylko gadam- zebyście sie posmiały :) nie mam tego typu doswiadczeń, serio :) haha :)

a w klanie, dużo przegapiłam w tym tygodniu, bo we wtorek impreza, potem zas coś nas w domu nie było.

tak co kojarze, do kinga z mariuszem maja sie ku sobie, małgorzata-ta z kreconymi włosami, co tak podróżuje, to ma waty do renatki, że męża jej odbija, a teraz ma tez wąty do eli i jurka że renatke na rozmowe wzieli, a ją nie. i ele była u małgorzaty, zeby to wyjaśnić i ze ona nie jest od tego by kogoś oceniac, bo jakby tak było, to by w ogoel z małgorzata musiala nie rozmawiac, po tym jak tamta do jurka sie dostawiała... :P haha

a i nie wiem czy pisalam wczesniej, ale grazynka calowala sie z tym obleśnim, znaczy sie z olbrychskim :P blee! fee! i teraz jej dzieci dogadują co chwile :D haha!

a no i Zofii przeciez bylo.. i mala zosia zaprosiła na urodziny dwie swoje koleżanki: Antoninę i Katarzynę (nie Toskę i Kaśkę...tylko Antonine i Katarzynę). no i mała Zosia mówi do mamy, zeby mówiła do niej Zofia, a nie Zosia... teraz nei wiem która ztych dwóch, ale jedna gra w reklamie, a druga spiwewa w teatrze... no i zosia czuje sie gorsza.. mama na to "a ty ładnie rysuje". no "ale rysowanie nie jest takie cool"... wiec mama jej mwoi tak: "to powiedz ze twoje ryzunki sa w gazecie (bo są rzeczywiscie :) ) no i Zofia na urodzinach pokazała kolezankom te gazetę z rysunkami i miały kapę :D

i nie iwem co jeszcze.. nie kojarze wątku z ruda i schizolkiem,..

feliks robi swoje mowy pogrzebowe i nie iwem czy pisalam, ale sie wnerwił, bo szeofwa nijakiego "Wacka" zatrudniła, i dała tamtemu mowy pogrzebowe, ktore on układal... potem sie okazało, ze otamci mówią do siebie "kochanie".... wyszło szydło z worka :P

Zgłoś nadużycie #60026 17 maja 2013, 15:24

Ulla Fajna mama

maryna napisał(a)

cos ty nic nie spal ?? twardy jest...a ile robi dzemek wogole w ciagu dnia ?? moj juz drugi raz...i ostatni bo potem to zasypia po 21 juz na dobre..

nie zartuj, ja si eciesze jak raz zaśnie... wczoraj spał 30 minut :/

Zgłoś nadużycie #60027 17 maja 2013, 15:37

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

nie zartuj, ja si eciesze jak raz zaśnie... wczoraj spał 30 minut :/

wow toz to cyborg z Hireczka!!! a o ktorej zasypia?i spi cala noc jak tak malo spi w dzien czy jak?

Zgłoś nadużycie #60028 17 maja 2013, 15:38

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

e, ja tak tylko gadam- zebyście sie posmiały :) nie mam tego typu doswiadczeń, serio :) haha :)
a w klanie, dużo przegapiłam w tym tygodniu, bo we wtorek impreza, potem zas coś nas w domu nie było.
tak co kojarze, do kinga z mariuszem maja sie ku sobie, małgorzata-ta z kreconymi włosami, co tak podróżuje, to ma waty do renatki, że męża jej odbija, a teraz ma tez wąty do eli i jurka że renatke na rozmowe wzieli, a ją nie. i ele była u małgorzaty, zeby to wyjaśnić i ze ona nie jest od tego by kogoś oceniac, bo jakby tak było, to by w ogoel z małgorzata musiala nie rozmawiac, po tym jak tamta do jurka sie dostawiała... :P haha
a i nie wiem czy pisalam wczesniej, ale grazynka calowala sie z tym obleśnim, znaczy sie z olbrychskim :P blee! fee! i teraz jej dzieci dogadują co chwile :D haha!
a no i Zofii przeciez bylo.. i mala zosia zaprosiła na urodziny dwie swoje koleżanki: Antoninę i Katarzynę (nie Toskę i Kaśkę...tylko Antonine i Katarzynę). no i mała Zosia mówi do mamy, zeby mówiła do niej Zofia, a nie Zosia... teraz nei wiem która ztych dwóch, ale jedna gra w reklamie, a druga spiwewa w teatrze... no i zosia czuje sie gorsza.. mama na to "a ty ładnie rysuje". no "ale rysowanie nie jest takie cool"... wiec mama jej mwoi tak: "to powiedz ze twoje ryzunki sa w gazecie (bo są rzeczywiscie :) ) no i Zofia na urodzinach pokazała kolezankom te gazetę z rysunkami i miały kapę :D
i nie iwem co jeszcze.. nie kojarze wątku z ruda i schizolkiem,..
feliks robi swoje mowy pogrzebowe i nie iwem czy pisalam, ale sie wnerwił, bo szeofwa nijakiego "Wacka" zatrudniła, i dała tamtemu mowy pogrzebowe, ktore on układal... potem sie okazało, ze otamci mówią do siebie "kochanie".... wyszło szydło z worka :P

hihih uwielbiam twoje recenzje!!! 
dziekuje...ciekawe co z ruda i jej nowym tym fajnym rafalem ?? no i jak schizolek ??

Zgłoś nadużycie #60029 17 maja 2013, 15:40

maryna Fajna mama
nawet na fb nic dzis sie nie dzieje.... a jaka macie pogode w pl ?? u nas nie bardzo...slonca brak....

a maz dzwonil przed sekunda kupi test..............a aaaaaaaaaaaaaaaa kiedy go zrobic ?? jak juz bede miala to do rana nie wytrzymam.... zreszta jak jest ciaza to pokaze czy to wieczor czy poludnie czy rano z moczu

Zgłoś nadużycie #60030 17 maja 2013, 16:17

ewelina6660 Fajna mama

aniam napisał(a)

też się dziwię, bo wydawało mi sie zawsze , ze to jest 5cm ponad linią włosa...
a teraz dziewczyny mnie uświadamiają, ze w gąszczu

Mój gąszcz tak wysoko nie sięga :)