Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #59811 16 maja 2013, 12:20

Gosiulkovic Fajna mama

elka40 napisał(a)

Żeby dotrzec do chorwackich dróg trzeba wykupic winiestkę na slowacji za 7 euro a potem jechac przez wegry bardzo dobra i niepłatna drogą i to wszystko ( postój mozna zrobic na kempingu nad Balatonem...ceny całkiem znośne)
co do cen paliwa...na slowacji nei tankuje bo starcza to z polski, tankuje na węgrzech...ceny jak u nas ..w chorwacji może troche droższe ale lepszej jakości i dalej na nim zajedziesz...sprawdzone...zresztą już pisałam,ze duzym wydatkiem jest dojazd własnie.I to jedyna różnica w cenach...no i jedzenie w knajpach.
Ubezpieczenie na nasza trójke wczesniej płaciłam 200 zł z kawałkiem za okres dwa tygodnie, teraz wyjdzie pewnei cos koło 300...no trudno.
Jakos się trzeba zabezpieczyć.
Ale to co się zobaczy potem...jest po prostu bezcenne. Uwierz mi :D
Wole sobie odpuścic szaleństwa na miejscu i odłozyć troche kasy a potem jechac tam na dwa tygodnie i cieszyć sie pogodą i przecudnymi widokami.
My też kiedyś spędzaliśmy urlopy w Polsce zawsze...któregoś lata zarezerwowałam juz nawet wstępnie domek w Mikołajkach, bo na mazurach jeszcze nei bylismy na dłużej.
Ale znajomy, który jeździł wczesniej do Chorwacji mnie namówił na wyjazd tam. Ja namówiłam mężą...tym bardziej,ze u nas lato było wtedy do kitu.Stwierdziliśmy,ze może faktycznie trzeba by sie odważyć.My namówilismy męza siostrę z rodziną i pojechalismy na dwa samochody,żeby było raźniej. Miałam przed podróżą niezłego stracha. Ale potem...to już tylko raj.
Jasne..wszystko kosztuje i nie kazdego stac..u nas tez coraz cieniej, dlatego chcemy korzystac jeszcze póki mozemy.
Wiem,ze Polska jest piekna...ale pogoda bywa różna.Wiec zostawiamy to na weekendowe wypady raczej.
Swoja drogą jak jedziemy gdzies ze znajomymi na weekend to 1000 pęka jak nic albo lepiej. Tez tanio nie jest. Za ok 5000 mam dwa tygodnie w chorwacji...w tym podróż,ale dla nas juz sama podróż jest wakacjami wiec ....zalezy jak kto woli.

:D :D :D
Tak tak już sama podróż to wakacje :D . My uwielbiamy jeździć. Dziewczyny też widzę że nawet polubiły ten sport ;) . Zgodzę się z faktem że co zobaczysz to Twoje.
A nie kupujecie winietek na Węgrzech ?? ? lokalnymi jedziecie? A Słowenia?
Moja przyjaciółka zawsze mi mówiła że do Chorwacji najlepiej przez Czechy i Austrię bo mimo że trochę nadrabiasz to po tamtejszych autostradach to migiem dojeżdżasz.
Kurde Ela ale 5 tałków to kuuuupa kasy za 2 tygodnie.... nawet za cene pewnej pogody :D :D :D

Zgłoś nadużycie #59812 16 maja 2013, 12:21

aneta74 Fajna mama

Ulla napisał(a)

to jest chyba żart :| cos tanio...ale ja coś źle przeczytałam lub niezrozumiałam...

nie Ulla w blokach można tanio mieszkanie znależć u nas przy granicy .

znalazłam to te co nas interesuje http://popiela-immobilien.com/pl/details/JPI00285/duze-i-ladne-mieszkanie-mieszk... zostały tylko do remontu a jeszcze pare dni temu było to wyremontowane do sprzedaży http://popiela-immobilien.com/pl/articles/44/mieszkania-w-kleinow

Zgłoś nadużycie #59813 16 maja 2013, 12:22

aneta74 Fajna mama
podobało i sie te ale metraż duzy i full wypas i cena też http://popiela-immobilien.com/pl/details/JPI00301/2-poziomowe-mieszkanie-w-rosow...

Zgłoś nadużycie #59814 16 maja 2013, 12:31

aneta74 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

super tort!!!! 
A Rozalka strasznie pocieszna :D :D :D na tym oststni zdjęciu ma minę z fochem jak królewna co przyjmuje poddanych na audiencję. 
Słodziarka mała :D

oj miny to ona wali takie nie raz że szok

Zgłoś nadużycie #59815 16 maja 2013, 12:35

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

aaaaa..masz na mysli znikopis! no własnie...musże o tym pomysleć..może na dzień dziecka jej kupię...choroba..dwa prezenty trzeba kupować na 1 czerwca :D

o własnie znikopis :) )oj te prezenty u mnie córa chce torbę taka większą juz nawet znalazla na necie tylko trzeba zamówić a Rozalce i Hubertowi nie wiem co?
torba taka a jakże z koniem ;) )http://allegro.pl/torba-studenta-ucznia-szkolna-a4-konie-nowe-wzory-i3239385256.html

Zgłoś nadużycie #59816 16 maja 2013, 12:49

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

o własnie znikopis :) )oj te prezenty u mnie córa chce torbę taka większą juz nawet znalazla na necie tylko trzeba zamówić a Rozalce i Hubertowi nie wiem co?
torba taka a jakże z koniem ;) )http://allegro.pl/torba-studenta-ucznia-szkolna-a4-konie-nowe-wzory-i3239385256.html

super są te torby, mojej chrześniaczce na pewno spodobałaby się ta z kotkiem :)

Zgłoś nadużycie #59817 16 maja 2013, 12:51

aneta74 Fajna mama
albo wynając mozna też ja z kindergeltu bym miala na oplaty http://www.domwniemczech.pl/index.php?d=oferty&s=10&p=217

Zgłoś nadużycie #59818 16 maja 2013, 13:08

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

:D :D :D
Tak tak już sama podróż to wakacje :D . My uwielbiamy jeździć. Dziewczyny też widzę że nawet polubiły ten sport ;) . Zgodzę się z faktem że co zobaczysz to Twoje.
A nie kupujecie winietek na Węgrzech ?? ? lokalnymi jedziecie? A Słowenia?
Moja przyjaciółka zawsze mi mówiła że do Chorwacji najlepiej przez Czechy i Austrię bo mimo że trochę nadrabiasz to po tamtejszych autostradach to migiem dojeżdżasz.
Kurde Ela ale 5 tałków to kuuuupa kasy za 2 tygodnie.... nawet za cene pewnej pogody :D :D :D

Hm...no niby kupa...wiesz..czasem wyjdzie 4 czasem 6...zależy gdzie się jedzie i jakie mieszkanie się trafi. Ale srednio kolo 5-ki. Za wszystko już...z jedzeniem włącznie.
My zawsze jeździlismy przez Słowację, Węgry ( tam tylko kawałeczek autostradą bezpłatnie i dalej zjazd na drogę taką jak u nas drogi wojewódzkie., ale jedzie się bardzo fajnie. ) Autostradą mozna do Budapesztu i z drugiej strony Balatonu dalej prosto aż do granicy z Chorwacją. My jeździmy zwykłą bezpłatną drogą tak jakby na skos. Jak nocujemy po drodze, to mamy swój kemping nad Balatonem i pod namiotem. Można tez znaleźć kwaterę...wtedy troche drogi nadkładamy, a jak bez noclegu to prosto do granicy z chorwacją. Nie przejeżdżamy wogóle przez Słowenię.
Ale faktycznei duzo ludzi jeździ przez Czechy i Austrię...czy duzo szybciej...może troche bo caly czas autostradą. I wtedy zahaczasz o Słowienię gdzie winiety sa cholernie drogie ale podobno mozna ominąć autostradę. Może w tym roku wybierzemy się dla odmiany ta droga własnie,ale to jeszcze zobaczymy.
A co do pieniędzy...nie przełozysz tego na to co zobaczysz..nie tylko o samo słońce chodzi...ale o cudne widoki, innych ludzi, inną roslinność.I morze cieplutkie, czyste i błękitne az głupio i wodę , która sama Cie unosi i nawet jak nei umiesz pływać to nie musisz sie wysilać,zeby się utrzymac na powierzchni :D
Jak mam wydac na tydzień czasu 2,5-3 tys. u nas nad morzem, ściskać sie w jednym pokoju z łazienką cała rodziną i trafić na deszcz cały tydzień - nigdy w zyciu. Wolę wysupłać te dodatkowe tys i zobaczyć troche innego swiata.
Oczywiście póki mnie będzie stać, bo mogą przyjśc takie czasy,że bede musiała zadowolić się wczasami u nas i też będzie musiało być dobrze. Do niedawna było :-) My jednak zdecydowanie wolimy łazić po górach jesli już tu u nas. Powiedzmy z wizytą na jakims basenie czasem. Więc musimy zaczekać aż Zuzia podrośnie. patrycję pierwszy raz wzięłiśmy w góry jak miała 5 lat...troche trzeba ją było jeszcze nosić, ale złapała bakcyla .
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #59819 16 maja 2013, 13:13

maryna Fajna mama

aniam napisał(a)

na impreze, tort zamawiamy w cukierni, drugi mąż robi, a ja sernik i starczy słodkości, nie ma co tyle pitrasić :P

mąz sernik ?? o ja zdolny

Zgłoś nadużycie #59820 16 maja 2013, 13:13

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

haha...konie...oczywiście :D
ja swojej Patrycji to już daję kasę od kilku lat...sama lepiej ją zagospodaruje
a Zuzce może ten znikopis kupie faktycznie

Zgłoś nadużycie #59821 16 maja 2013, 13:15

maryna Fajna mama

seshella napisał(a)

a kiedy okres powinnas dostać?

ostatnio mialam 5 kwietnia ..ale wiesz teraz zmiana klimatu wiec dlatego mowie ze to pewnie nie ciaza...tylko dlaczego coraz czesciej gorzej sie czuje...zawsze tu w szwajcarii mi sluzyl klimat

Zgłoś nadużycie #59822 16 maja 2013, 13:17

maryna Fajna mama
laski wogole to jestem w szoku..jak moj maly od kilku dni biega!!on nie chodzi..on biega...a mi sie az gorąco robi jak widze i sobie wyobrazam co bedzie jak sie przewroci....aaaaaaaaaaaaaa co to za maly szogun.....

Zgłoś nadużycie #59823 16 maja 2013, 13:17

aniam Supermama

maryna napisał(a)

mąz sernik ?? o ja zdolny

mąż tort, a ja sernik :)

Zgłoś nadużycie #59824 16 maja 2013, 13:20

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

laski wogole to jestem w szoku..jak moj maly od kilku dni biega!!on nie chodzi..on biega...a mi sie az gorąco robi jak widze i sobie wyobrazam co bedzie jak sie przewroci....aaaaaaaaaaaaaa co to za maly szogun.....

ech...tez bym juz chciała,żeby Zuzia chodziła chociaz sama
a co do złego samopoczucia..cóż..to wszystko wyglada jednoznacznie :D nie wiem jak mozesz wytrzymac tyle czasu bez testu :D

Zgłoś nadużycie #59825 16 maja 2013, 13:20

maryna Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

aaaaa Martyna wariatko rób ten test :D :D :D :D :D :D

to pogoda i klimat...mowie wam...w dodatku cholernie mnie gardlo dzis boli...uuuuuuuuuuu cos mnie chyba bierze...byle nie malego

Zgłoś nadużycie #59826 16 maja 2013, 13:23

maryna Fajna mama

aniam napisał(a)

a ja słyszałam, ze nie kroją w tym samym miejscu

mi sie tez wydaje ze nei w tym samy....

Zgłoś nadużycie #59827 16 maja 2013, 13:24

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

Ty kup ten test ,jak nic siostra będzie dla Oliwerka; :) )

hihi no moglaby byc siostrzyczka...a i bym wiedziala na czym stoje bo juz bym przynajmniej nie wracala..a tak to co..znow mam zostawic tu meza a ja w pl ?? moje motto to psu,dziecku i FACETOWI NIE WIERZE!!!i tego sie trzymam

Zgłoś nadużycie #59828 16 maja 2013, 13:25

seshella Fajna mama

maryna napisał(a)

ostatnio mialam 5 kwietnia ..ale wiesz teraz zmiana klimatu wiec dlatego mowie ze to pewnie nie ciaza...tylko dlaczego coraz czesciej gorzej sie czuje...zawsze tu w szwajcarii mi sluzyl klimat

i Ty jeszcze testu nie zrobiłaś, pedz do apteki

Zgłoś nadużycie #59829 16 maja 2013, 13:31

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

hihi no moglaby byc siostrzyczka...a i bym wiedziala na czym stoje bo juz bym przynajmniej nie wracala..a tak to co..znow mam zostawic tu meza a ja w pl ?? moje motto to psu,dziecku i FACETOWI NIE WIERZE!!!i tego sie trzymam

I dobrze ,ze nie wierzysz! Ja tam o swoim tez wiem,ze mnie kocha i musiałby się ciężko zastanawiac, czy mnie zdradzić jakby miał okazję....i jakby był trzeźwy to jeszcze byłaby szansa,że by sie oparł, ale po pijanemu...funta kłaków za to nie dam! :D

Zgłoś nadużycie #59830 16 maja 2013, 13:36

maryna Fajna mama

aniam napisał(a)

mąż tort, a ja sernik :)

o ja..jeszcze lepiej...