Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #59231 9 maja 2013, 8:43

Ulla Fajna mama
dziewczyny, czy któras dostaje dodatki mieszkaniowe?
nie chodzi mi o prawo do zasiłku z mopsu, tylko dodatki mieszkaniowe...
ostatnio przez przypadek natrafilam na artykuł gdzies w jakiejs prasie, ze jak nie przekraczasz jakos tysiaka na osobe w rodzinie to ci to przysługuje... tylko teraz nie pamietam jak to bylo, cyz brutto, czy netto, czy jak...wie któras jak sie do sprawy zabrać?
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #59232 9 maja 2013, 8:50

ewelina6660 Fajna mama

Ulla napisał(a)

ostatnio przez przypadek natrafilam na artykuł gdzies w jakiejs prasie, ze jak nie przekraczasz jakos tysiaka na osobe w rodzinie to ci to przysługuje... tylko teraz nie pamietam jak to bylo, cyz brutto, czy netto, czy jak...wie któras jak sie do sprawy zabrać?

Wiem, że nie można też przekroczyć ilości metrów na osobe, ale nie wiem jakie sa normy.

Zgłoś nadużycie #59233 9 maja 2013, 8:52

ewelina6660 Fajna mama

Ulla napisał(a)

http://www.zuhpartner.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=95:dodatki...

Zgłoś nadużycie #59234 9 maja 2013, 8:52

Ulla Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Wiem, że nie można też przekroczyć ilości metrów na osobe, ale nie wiem jakie sa normy.

no to wiem. przy trzech osobach 45m. my mamy 42. wiec ten warunek spełniamy.

Zgłoś nadużycie #59235 9 maja 2013, 9:21

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

cześc dziewczyny :-)
u nas noc spokojna
a co do tego złazenia i włażenia na ręce..u nas to samo...naszą jakby ciagle cos gnało...najchetniej ciagle siedziałaby na dworze, duzo chodzi...az za dużo, bo ja nie czuje pleców, trzeba ja za obie rączki trzymac, bo za jedną sie boi...stanie w miejscu i koniec...a za dwie...biegnie jak szalona...nie chce wogóle wracac do domu
drzemkę tez już zazwyczaj ma tylko jedną w ciagu dnia koło południa, ale to wcale nie pomaga jej usnąc wczesniej...wczoraj wieczorem niby padnięta była strasznie a i tak w łóżeczku godzinę sie jeszcze przewalała.Chyba ją nagram jak usypia...dziwne,że jeszcze włóżeczku dziury nei wywierciła...100 razy się przewala z miejsca na miejsce...nawrzucam jej tylko poduszek ,żeby się miała do czego poprzytulać i tak szaleje...ale w samotnosci nei chce, tylko trzeba siedzieć przy łóżeczku. Wczoraj chciałam,zeby na dole usnęła, bo na górze było goraco jak diabli,ale co tam...ciagle pokazywała na schody i w końcu ją wyniosłam na górę

moja z kolei za dwie rączki nie chce chodzic, trzeba ja za jedna prowadzać a i już jak się zapomni to sama chodzi i się cieszy. też uwielbia na dworze, a najbardziej piaskownice, tylko już drugi dzień z rzędu szybko wracaliśmy bo narobiła w pieluche. i tak dobrze ze w łóżeczku zasypia, moja też się tak wierci, ale na łóżku, a ja leżę koło niej.

Zgłoś nadużycie #59236 9 maja 2013, 9:33

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

to niania robiła... wódke z cukirem dziecku dawala, dziecko spało, a ona miała lajt... rodzice nic nie wiedzieli oczywiscie. nie pamiętam tylko, jak sprawa na jaw wyszła

aaa... wiedziałam, zę gdzieś mi dzwoni, ale nie pamiętałam w którym kościele :D

Zgłoś nadużycie #59237 9 maja 2013, 9:33

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

u mnie przekracza, wiec nawet nie dopytywałam dokładniej co z tym

Zgłoś nadużycie #59238 9 maja 2013, 9:34

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

no to wiem. przy trzech osobach 45m. my mamy 42. wiec ten warunek spełniamy.

my mamy 56m2

Zgłoś nadużycie #59239 9 maja 2013, 9:37

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

moja z kolei za dwie rączki nie chce chodzic, trzeba ja za jedna prowadzać a i już jak się zapomni to sama chodzi i się cieszy. też uwielbia na dworze, a najbardziej piaskownice, tylko już drugi dzień z rzędu szybko wracaliśmy bo narobiła w pieluche. i tak dobrze ze w łóżeczku zasypia, moja też się tak wierci, ale na łóżku, a ja leżę koło niej.

No nasza tez czasem na kanapie koło mnie usnie, ale z jednej strony wolę,żeby przyzwyczajała się do usypiania w łóżeczku a po drugie sama woła na górę i robi wszystkim papa.
A co do piaskownicy..no ja jeszcze nie miałam odwagi jej posadzić w piaskownicy...wszystko bierze do buzi, nie idzie jej zabronić, więc chyba jeszcze trochę. Chociaz pewnie miałaby juz radochę bo ona uwielbia przekładać, przesypywać, przelewać
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #59240 9 maja 2013, 9:57

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

No nasza tez czasem na kanapie koło mnie usnie, ale z jednej strony wolę,żeby przyzwyczajała się do usypiania w łóżeczku a po drugie sama woła na górę i robi wszystkim papa.
A co do piaskownicy..no ja jeszcze nie miałam odwagi jej posadzić w piaskownicy...wszystko bierze do buzi, nie idzie jej zabronić, więc chyba jeszcze trochę. Chociaz pewnie miałaby juz radochę bo ona uwielbia przekładać, przesypywać, przelewać

ja tez się bałam, ale jakoś ładnie się bawi, czasem nawet jak znajdzie w piachu jakiś paproszek, kamyczek itp to mi daje, ale i tak nie spuszczam jej z oka, bo nie wiadomo co dziecku strzeli do głowy (swoją drogą kto nie jadł piachu w dzieciństwie :) )

Zgłoś nadużycie #59241 9 maja 2013, 10:16

Ulla Fajna mama
znalazłam tort dla Hirka :D

http://www.marysienka.com.pl/torty-dla-dzieci.html

nie umiem pobrać obrazka ale to ten w trzecin rzędzie, srodkowy :D

będe tam dzwonić, pytac o smak i cene. jak będzie w porządku, to jadę po poludniu i kupuje, a jak nie, to wezme z sprawdzonej cukierni-tej co zawsze, podobny jak na chrzcie miał.

Zgłoś nadużycie #59242 9 maja 2013, 10:26

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

będe tam dzwonić, pytac o smak i cene. jak będzie w porządku, to jadę po poludniu i kupuje, a jak nie, to wezme z sprawdzonej cukierni-tej co zawsze, podobny jak na chrzcie miał.

tort zajebiaszczy :)
ja na razie nie mam gdzie zamówić, bo sa bez wyrazu :(

Zgłoś nadużycie #59243 9 maja 2013, 11:03

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

super...mi też najbardziej sie ten podoba tylko dla dziewczynki oczywiście

Zgłoś nadużycie #59244 9 maja 2013, 11:08

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

tort zajebiaszczy :)
ja na razie nie mam gdzie zamówić, bo sa bez wyrazu :(

U nas w cukierni zrobia kazdy tort, ale za te z masa marcepanową i jeszcze jakies niewymiarowe to chca chore pieniądze. Chciałam Wam wlasnie wkleic, jaki tort miała Patrycja na 18-kę : różowy kapelusz z kokardą....i okazuje się,ze nei ma go na zadnym zdjęciu cholera! Jak mogłam przeoczyć cykniecie fotki tortu?!
Za to główna atrakcją u mojej córki była szisza...nawet babcie ciągnęły ! tylka ja biedna matka w ciąży nei mogłam :-(

Zgłoś nadużycie #59245 9 maja 2013, 11:11

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

U nas w cukierni zrobia kazdy tort, ale za te z masa marcepanową i jeszcze jakies niewymiarowe to chca chore pieniądze. Chciałam Wam wlasnie wkleic, jaki tort miała Patrycja na 18-kę : różowy kapelusz z kokardą....i okazuje się,ze nei ma go na zadnym zdjęciu cholera! Jak mogłam przeoczyć cykniecie fotki tortu?!
Za to główna atrakcją u mojej córki była szisza...nawet babcie ciągnęły ! tylka ja biedna matka w ciąży nei mogłam :-(

babciu, jeszcze zdazysz pociagnac :P

Zgłoś nadużycie #59246 9 maja 2013, 11:17

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

babciu, jeszcze zdazysz pociagnac :P

no własnie jakos zawsze zapomnę...szisza stoi ale jakoś nie ma okazji

Zgłoś nadużycie #59247 9 maja 2013, 11:38

ewelina6660 Fajna mama
A ja zamówiłam tort hello Kitty, nie bylo wyboru, a nie bede miala czasu w sobote jezdzic daleko gdzies po tort, ten zamowilam blisko domu.

Zgłoś nadużycie #59248 9 maja 2013, 11:54

Ulla Fajna mama
nici z tortu... :( chyba się zapłaczę! babka mi dwie stówy zaśpiewała... no kurde, co ja bank obrabowałam?! jedziemy po południu do naszej sprawdzonej cukierni :( juz tam dzwoniłam, wiem, ze takiego mi nie zrobia, nie mają ozbody-ciuchci...

Zgłoś nadużycie #59249 9 maja 2013, 11:55

elka40 Fajna mama

Ulla napisał(a)

nici z tortu... :( chyba się zapłaczę! babka mi dwie stówy zaśpiewała... no kurde, co ja bank obrabowałam?! jedziemy po południu do naszej sprawdzonej cukierni :( juz tam dzwoniłam, wiem, ze takiego mi nie zrobia, nie mają ozbody-ciuchci...

tak myslałam...cenowo zabójczy faktycznie :-( bez sensu

Zgłoś nadużycie #59250 9 maja 2013, 12:38

aneta74 Fajna mama
Hej.
u mnie masakra mała marudna strasznie nic nie moge zrobić ciągle na rękach albo na czterech popyla i wstaje . temperatury nie ma ale katar dalej jest. teraz zielony jak shrek , inhalacje robi e przy reklamach bo tylko wtedy da a przy kroplach to tak się drze że maskara jeszcze troche to sąsaidka policje wezwie.i jeszcze m mi wczoraj neta zabrał bo instalował na swoim kompie w pracy i nie mialam jak zajrzec :( ((a widze że będę miała co nadrabiać :) to dobrze ale moze jak córa wróci to chwilke będę miala jak się z Rozalka pobawi touda mi się nadrobić.
Asia a jak tam Julcia?

i dla mojego zięcia Oliwierka serdeczne życzenia z okazji Pierwszych Urodzin.Dużo zdrówka i mnóstwo buzioli od Rozalki i ciotki Anety :)