Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #58271 26 kwietnia 2013, 10:09

Gosiulkovic Fajna mama

aniam napisał(a)

na e-book reader

ja też czytam na czytniku e-booków :D :D ;)

Zgłoś nadużycie #58272 26 kwietnia 2013, 10:13

Ulla Fajna mama
Kasia, zrobiłam ankietę :P
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #58273 26 kwietnia 2013, 10:14

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

był... :(

Ulcia, ale jest długi...
masz po prostu piskorza :)

Zgłoś nadużycie #58274 26 kwietnia 2013, 10:15

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

Kasia, zrobiłam ankietę :P

ja też, ja też :P

Zgłoś nadużycie #58275 26 kwietnia 2013, 10:15

Gosiulkovic Fajna mama

aneta74 napisał(a)

o to sie zawzięłaś :) kurcze to tylko ja sie obijam z tym chrztem ?? ?Ja to juz razemz roczkiem nie zrobię ale weszłam z ciekawosci na strone mojej parafii a tam wszystko opisane praktycznie co i jak bo juz zapomniałam jak się takie rzeczy załatwia http://reptowo.pl/parafia_szczecin/faq/Chrzest-Swiety_27 ciewkawe co to za konferecja ??
Zuzka wczoraj walczyla dzielnie :) ) ale nie martw się moja też padła o tej porze.
zmykam się szykować bo musze podjechac po leki do przychodni no i niech mi coś da na te moje bolące gnaty bo ocipieję. wczoraj pograbilam trochę a dziś małej nie moglam podnieśc tak mnie ta łapa w łokciu boli. maśc już nie pomaga niestety

hi hi no z roczkiem nie zrobisz... :D :D :D !!!!
Wszystkiego najlepszego dla Rozalci kochanej!!! Rozalko rośnij zdrowo i dawaj dużo pociechy rodzicom i rodzeństwu. Buziolki kochaniutka :D . Świętuj dzisiaj na całego!

Zgłoś nadużycie #58276 26 kwietnia 2013, 10:15

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

ja też czytam na czytniku e-booków :D :D ;)

mam ponad 100.000 książek, jakby która chciała to podeślę :)

Zgłoś nadużycie #58277 26 kwietnia 2013, 10:22

Gosiulkovic Fajna mama

aniam napisał(a)

mam ponad 100.000 książek, jakby która chciała to podeślę :)

;) ja też mam duuuużo :D :D :D . Nigdy nie liczyłam ale na pewno w tysiącach :D :D :D .
Ale ciężko z czytaniem :) nie mam kiedy. Teraz słucham audiobooków :)

Zgłoś nadużycie #58278 26 kwietnia 2013, 10:30

gwonka Fajna mama

aniam napisał(a)

dziewczyno, to kiedy żołądek ma odpoczać?
mnie pediatra powiedziała, ze dziecko potrzebuje 4-5h przerwy na niejedzenie. Albo w dzień, albo w nocy musisz go przegłodzić, wiem, że to czasami trudno zrobić... ale w dzień zawsze możesz go zabawić i zapomni o jedzeniu, może dlatego tez rzyga, bo nie jest w stanie do końca wszystko przetrawić?
nie wiem, tak sobie głośno myślę

w nocy on musi dostac cycka, jak nieraz sie obudzil i probowalam mu nie dac, nosilam na rekach ja, maz, a on tak plakal ze nie moglismy go uspokoic. takze w nocy bez cycka sie nie da. juz wczoraj go troche przciagnelam bez jedzenia. w poludnie spal okolo dwoch godzin, a dopiero jak wstal to wstawialismy pyrki na obiadek, no to tak po godzinie byl obiadek gotowy. dziewczyny jak on mi plakal, pyry sie gotowaly a ja mialam go ciagle na rekach, jaki glodny byl. no to przerwe mial ze trzy godziny. jak mu juz uszykowalam obiadek to juz jadl, ale nadal plakal mocno. wcinal lyzke za lyzka i plakal :( dopiero po ktorejs przeslal. a mi serce pekalo. no a jadl ziemniaczka z sosem pomodorowym i farsz z golabkow zapijajac soczkiem malinowym. no musze powiedziec ze bardzo duzo zdadl. potem poprawil cycem, tez dosyc duzo wytrabil. po obiadku poszlismy na spacerek, po dwoch godzinach dostal jogurcik, danonka, zjadl calego i buleczke z maselkiem i szyneczka, rabal jak dziki :) moze z czasem dojde z nim do cztero albo piecio godzinnej przerwy mniedzy posilkami, ale narazie nie ma szans, napewno musi minac troche czasu, musze stopniowo mu wydluzac te przerwy.ale mysle ze to nie od tego te wymioty, ale czas pokaze

Zgłoś nadużycie #58279 26 kwietnia 2013, 10:31

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

;) ja też mam duuuużo :D :D :D . Nigdy nie liczyłam ale na pewno w tysiącach :D :D :D .
Ale ciężko z czytaniem :) nie mam kiedy. Teraz słucham audiobooków :)

ja nie jestem słuchowcem, niestety i dlatego odpadają wszelkie formy słuchania :(
poza tym wiem już dlaczego byłam nieusłuchana w dzieciństwie, to nie była odpowiendia forma przekazywania próśb rodziców :P

Zgłoś nadużycie #58280 26 kwietnia 2013, 10:33

gwonka Fajna mama

elka40 napisał(a)

a ...szkoda gadac...dziś do mnie dzwoniła i o młodszą wnuczkę spytała, ale o starszej to chyba wogóle nie pamieta, bo nigdy nawet nei spyta...a tej młodszej też wpadnie raz na dwa-trzy miesiące, nakupi rzeczy , posiedzi dwie godziny i spada...dziecko nawet nei wie,ze ma babcię i dziadka....moich rodziców widzi co najmniej dwa razy w tygodniu, tamtych prawie wogóle...no ale to nie moja wina...wiedzą gdzie mieszkamy

to nie ladnie ze tylko jedna wnusia ja obchodzi :( kazde dziecko powinno byc traktowane rowno zarowno przez rodzicow jak i dziadkow. nie nawidze faworyzowania kogos. e tam, olej ich, ich strata :) to oni traca bo nie widza jak malutka sie rozwija a wieszka pieknieje :)

Zgłoś nadużycie #58281 26 kwietnia 2013, 10:35

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

w nocy on musi dostac cycka, jak nieraz sie obudzil i probowalam mu nie dac, nosilam na rekach ja, maz, a on tak plakal ze nie moglismy go uspokoic. takze w nocy bez cycka sie nie da. juz wczoraj go troche przciagnelam bez jedzenia. w poludnie spal okolo dwoch godzin, a dopiero jak wstal to wstawialismy pyrki na obiadek, no to tak po godzinie byl obiadek gotowy. dziewczyny jak on mi plakal, pyry sie gotowaly a ja mialam go ciagle na rekach, jaki glodny byl. no to przerwe mial ze trzy godziny. jak mu juz uszykowalam obiadek to juz jadl, ale nadal plakal mocno. wcinal lyzke za lyzka i plakal :( dopiero po ktorejs przeslal. a mi serce pekalo. no a jadl ziemniaczka z sosem pomodorowym i farsz z golabkow zapijajac soczkiem malinowym. no musze powiedziec ze bardzo duzo zdadl. potem poprawil cycem, tez dosyc duzo wytrabil. po obiadku poszlismy na spacerek, po dwoch godzinach dostal jogurcik, danonka, zjadl calego i buleczke z maselkiem i szyneczka, rabal jak dziki :) moze z czasem dojde z nim do cztero albo piecio godzinnej przerwy mniedzy posilkami, ale narazie nie ma szans, napewno musi minac troche czasu, musze stopniowo mu wydluzac te przerwy.ale mysle ze to nie od tego te wymioty, ale czas pokaze

dziewczyno, ale widzisz, ze przegłodzenie czasem skutkuje, może na razie i faktycznie wystarczy 3 h, ale widzisz, zę chętniej jadł, wiem, ze płacz dziecka to najgorsze co moze być, ale coż za coś...
jedna przerwa w ciągu dnia czy nocy nieważne, a żołądek odpocznie, apetyt zaostrzy, a tak to z tego co mówisz, to on non stop je, a nie odczuwa głodu i nie ejst w stanie przetrawić co zje...
dzisiaj tez spróbuj :)

Zgłoś nadużycie #58282 26 kwietnia 2013, 10:36

gwonka Fajna mama

Ulla napisał(a)

3650 i 57cm

no to dosyc spory z niego facet byl. myslalam ze taka kroszynka z niego byla, a tu nawet pokazna waga. moj wazyl 4000 i 55 a teraz takie chucherko

Zgłoś nadużycie #58283 26 kwietnia 2013, 10:36

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

zobaczysz czy od tego rzyga czy nie, ja też lekarzem nie jestem, mówię tylko to co u siebie zaobserwowałam, albo od kogos usłyszałam

Zgłoś nadużycie #58284 26 kwietnia 2013, 10:37

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

no to dosyc spory z niego facet byl. myslalam ze taka kroszynka z niego byla, a tu nawet pokazna waga. moj wazyl 4000 i 55 a teraz takie chucherko

mój 3150 i 55cm

Zgłoś nadużycie #58285 26 kwietnia 2013, 10:38

gwonka Fajna mama

Ulla napisał(a)

mnie już szlag trafia z jego obiadami! protestuję! >:/ nie będę robić! nie chce niech nei je! dzis u prababci w ramach obiadu zjadał ogrókowa z mojego talerza :P smolę- nie będę specjalnie dla niego gotować, jak on i tak nie je! foch!

nie gotuj mu przez jakis czas, niech je to co wy, oczywiscie z umiarem :) niech sie przyzwyczaja do normalnego jedzenia. ja tez Kubusiowi pare dni juz specjalnie nie gotuje bo nie chce jesc, daje mu nasze jedzenie, troche zjada, wiec zawsze to cos. za pare dni znowu sprobuje mu cos ugotowac

Zgłoś nadużycie #58286 26 kwietnia 2013, 10:42

gwonka Fajna mama

Ulla napisał(a)

moje dziecko nie dosc, ze nie chce obiadów jesc, to zaczęło przy kaszy protestować! dzis na sniadanie nie zjadło wcale, a na kolacje chyba 3-4 łyżeczki :|
skończyła mi się mleczno ryżowa i miałam taka tylko ryżową, ze trzeba najpierw mleko zrobic ( tesciowa sie jebła przy zakupie, bo miała brac mleczno ryzowe, ale nic jej nawet nei gadalam, zeby nie robic przykrosci...)
wzielam zaszetki, jednorazowki, ktore gdzies tam kiedys dostalam Nan2. i powiem wam, ze to smierdzi :/ tudno sie dziwic dziecku, ze jesc nie chce... :(

no mi tez te mleka proszkowe smierdza, nie ma jak to mamine :) hehhehe. Kuba nienawidzi proszkowych, a juz chyba wszystkie probowalam mu dawac. nie chce i koniec. a Hirkowi dawalas juz jakies mm ? Kuba wcale nie jada kaszek, zadnych, ani tych dla dzieci ani kaszki mannej, zyga nimi na kilometr :( po prostu nie podchodzi mu ta konsystencja, ani na gesto, ani na zadko, NIC !!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #58287 26 kwietnia 2013, 10:44

gwonka Fajna mama

Emza napisał(a)

dzięki a tu prosze fotka ze spacerku

slicznosci :)

Zgłoś nadużycie #58288 26 kwietnia 2013, 10:47

gwonka Fajna mama

aniam napisał(a)

mój wczoraj zjadł 190ml kaszki  na gęsto z łyżeczki i co? myślałam, ze przespi spokojnie do 3-4, oczywiscie sdtandardowo jeszcze o 22 mleko, ale zjadł tylko 40ml, więc o północy już głodny przetrzymałam do 1, zjadł 130ml mleka i o 3 znowu jęczy, wytrzymałam do 4:30, a teściowa, ze nie powinien jeść w nocy, ja pierdo... jak mam go oduczyć, skoro jeszce potrzebuje to je, nie jest w stanie tego zrozumieć!

sranie w banie, niech se gada baba jedna a ty rob swoje. jak chce jesc to niech je. pierdol to co inni gadaja, to ty do niego wstajesz, ty mu dajesz mleczko, wiec niech ona sie nie wpierdziela. ja juz bym pokazala gdzie jest jej miejsce, i bym szczerze powiedziala ze to ja jestem matka. jak ja strasznie nie lubie jak ktos mi mowi co mam robic. nie daj sie jej, to tylko tesciowa, hehehhe

Zgłoś nadużycie #58289 26 kwietnia 2013, 10:48

gwonka Fajna mama

aneta74 napisał(a)

mam koleżankę która ma synka niejadka od małego i zawsze się dziiwilam jak to jest że dziecko nie chce jeść bo u mnie ze starszakami nie miałam problemu-- teraz juz wiem po sobie jakie cuda człowiek potrafi zrobić żeby dziecko zjadło ;)

swiete slowa :)

Zgłoś nadużycie #58290 26 kwietnia 2013, 10:50

gwonka Fajna mama
Rozalko kochana w dniu Twoich pierwszych urodzinek zyczymy Ci duzo zdrowka, szczescia i duzego apetytu :) zebys ladnie rosla mamusi :) buziaki sle Kubus i ciociunia gwonka :)