Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #56311 9 kwietnia 2013, 13:17

mala24 Supermama

Dominika89 napisał(a)

Witam Szanowne Mamusie :)
Mam do Was ogromną prośbę. Czy możecie uzupełnić ankietę do mojej pracy mgr na temat "Aktywność ruchowa kobiet po porodzie" ? Ankieta jest niestety obszerna ( ok. pół godziny zajmie) więc jeśli jesteście chętne to najlepiej wybierzcie taki moment na uzupełnianie kiedy Wasz dzieciaczek/dzieciaczki śpią :) Ankieta nie ma możliwości powrotu do niedokończonej strony ale jeśli Wam coś przeszkodzi to możecie zacząć od nowa w innej wolnej chwili a ja potem pominę te niedokończone. Z góry baaaardzo dziękuję za pomoc :)
http://www.ankietka.pl/ankieta/110696/aktywnosc-ruchowa-kobiet-po-porodzie.html

wypełniona :)

Zgłoś nadużycie #56312 9 kwietnia 2013, 13:20

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

pytałam, że mogę mu dawać i od kiedy krowie mleko, a on mnie pyta jakie? krowie krowie, czy krowie uchate?

mnie oczywiście chodziło o krowie prosto od krowy, stwierdził, że zrobię jak ja uważam, ale on z doświadczenia i z obserwacji nie poleca dawać takiego mleka prosto od krowy, bo nie dość, że bakterie, to jeszcze silny alergen, nawet przegotowanie nie zabije bakterii, bo o to też pytałam...

a jeśli chodzi o krowie uchate, to pasteryzacja eliminuje bakterie, ale alergen nadal pozostaje.

Kazał się jeszcze wstrzymać co najmniej pół roku, a najlepiej rok, kiedy mały skończy 2 lata.

ja z krowim poczekam jeszcze trochę.i tak pije coraz mniej tego mleka a w mm to chociaż te witaminy są jako takie

Zgłoś nadużycie #56313 9 kwietnia 2013, 13:21

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

Kiedyś Wam pisałam,ze Zuzia dostała skierowanie na leczenie naczyniaków farmakologicznie.
W Łodzi terminy na październik,a podobno najlepiej zacząć przed ukończeniem roku.
Dziś dostałam maila z Centrum Zdrowia Dziecka ,że na 29 kwietnia...aż się zdziwiłam,ze tak szybko.

super że tak szybko :)

Zgłoś nadużycie #56314 9 kwietnia 2013, 13:21

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

pewnie tak, mojemu chyba dolne dwojki ida, bo wszystko gryzie, a najczesciej swoje paluszki. Kuba nawet mleka malo pije w dzien, za to w nocy nadrabia.ale to i tak za malo :(

to ja zauważyłam że Alan gryzie ręce ale tak mocno że wczoraj aż bólik się zrobił :(

Zgłoś nadużycie #56315 9 kwietnia 2013, 13:21

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

ja z krowim poczekam jeszcze trochę.i tak pije coraz mniej tego mleka a w mm to chociaż te witaminy są jako takie

ja myślałam żeby po roczku wprowadzić, ale teraz to już sama nie wiem

Zgłoś nadużycie #56316 9 kwietnia 2013, 13:24

aneta74 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Natalka tez np. klopsika czy parówkę je palcami, albo swoimi, albo moimi :)

u mnie to samo jak juz je to palcami , zupe na gęsto gotuje to na bułce przemycam

Zgłoś nadużycie #56317 9 kwietnia 2013, 13:33

Konto usunięte

mala24 napisał(a)

ale coś długo Ola nam się nie odzywa?! ze szczęścia? czy rozpaczy? hi hi

wczoraj byłam w UP i aisłki ałatwiałam, potem u lekara, w ciay nei ejstem, okres dostałam araz po lekarzu heheheh . młody neisforny! musze nadrobić jakoś

Zgłoś nadużycie #56318 9 kwietnia 2013, 13:34

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

pewnei u niej w aptece nie bylo testów i pojechała ze 100 km dalej :D

szkoda mi na test 10 e : hehhehe poszłam do lekarki  na kase chorych robic

Zgłoś nadużycie #56319 9 kwietnia 2013, 13:39

Konto usunięte

aniam napisał(a)

dobre pytanie!!
ostatnio dziewczyny buszują na fb, a Ola im chyba tam przewodzi

czasami nawet ja musze odejsc od kompa :D

Zgłoś nadużycie #56320 9 kwietnia 2013, 13:44

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

o tak! 100 lat temu, kiedy miałam jeszcze dolną szóstkę, zawsze mi w dziurę orzechy z maxi kinga wpadały...jak mnie to wkurw.. iało...

ulka ty oblschuuuu ... ochyda, neinawide zepsutych zębów. miałas dziure jak dupe fuj!

Zgłoś nadużycie #56321 9 kwietnia 2013, 13:56

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

W tamtym roku było 30 stopni, wiec chyba wypełzły :)

myśmy w tamtym roku w weekend majowy byli w zoo. (Boziu to już ROK!!!!) Było strasznie gorąco, było mi ciężko, niewygodnie, ubrałam się za grubo bo nie spodziewałam się że będzie taki ukrop... i na finiszu mi napuchła 1 stopa :D :D :D . A i jeszcze pamiętam że Iwona miała taki odlot że za nic w świecie nie chciała sikać na trawę. Wydziera się że siku chce a jak tylko ją na boczek na trawkę chciałam wysadzić to wrzask. Marcin poszedł chyba coś do picia wtedy kupić o ile dobrze pamietam, bo go nie było a ja z Iwoną pociskam wte i wewte i szukam miejsca gdzie może się wysikać. Dodam jeszcze że chyba ze 3 razy ją podnosiłam po czym ona stwierdzała że nie będzie jednak sikać bo tutaj wystaje jakieś ździebełko trawy... :D :D a ja z tym mega brzuszyskiem myślałam że się wykończę... :D :D

Zgłoś nadużycie #56322 9 kwietnia 2013, 14:02

aneta74 Fajna mama

seshella napisał(a)

ja myślałam żeby po roczku wprowadzić, ale teraz to już sama nie wiem

ja to mysle tak żeby np. lane kluseczki albo platki to na uht gotować ale do picia np, dać z raz dziennie mm

Zgłoś nadużycie #56323 9 kwietnia 2013, 14:03

Konto usunięte
poczytałam po łebkach.
Co do krowizny, ja zmieniłam diete bardzo jak najmneij mleka. wychodza 2x po 150 ml na dobe skonczyla sie sraka, powoli znikają krosty ;)
Jemy musli, parówki, bułeczke, owoce, owoce z ryżem, owoce z musli, jogurty i słoje.

Zgłoś nadużycie #56324 9 kwietnia 2013, 14:06

Konto usunięte
aaa i kasze :) i powiem wam,ze z 2x po 250 ml w nocy je 1 raz 140. i to dzis zastanawaiłam sie czy mu dac, bo mało sie krecił.

Zgłoś nadużycie #56325 9 kwietnia 2013, 14:14

Konto usunięte
Foty  dzis :) (16 stopni wcieniu)

Zgłoś nadużycie #56326 9 kwietnia 2013, 14:15

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

wczoraj byłam w UP i aisłki ałatwiałam, potem u lekara, w ciay nei ejstem, okres dostałam araz po lekarzu heheheh . młody neisforny! musze nadrobić jakoś

czyli do pracy nie wracasz jak zasiłki zalatwiałaś ??
u mnie w sobotę była męża siostra myslałam ze do białej gorączki nie doprowadzi swoja gadką. jej mąz od dziciaka w niemczech mieszka po polsku mówi bardzo dobrze gorzej z pisaniem .on pracuje w masarni ona tam na zasiłku własnie jest juz chyba 3 lata i teraz chciała iśc do pracy ale nie mogła się zdecydowac gdzie chce pracować i ją wyslali do szkoły . i jęczy że ona całe zycie musi sie uczyć , a ze do Polski chce wracać a dom by chcieli wybudować.no to mówie jej że jak ja bym miała taki socjal to bym sie uczyła a co to przeszkadza tak jak ona 26 lat dzieci nie mają a do Polski jak chcesz to wracaj tylko gdzie Grzesiek pójdzie do pracy u nas na masarni zarobi może z 1500 złoty na rękę bo gdzie indziej nie pójdzie bo nie ma szkoły . a ona że ona studia ma to lepiej zarobi ;) - tylko ze teraz wszyscy po studiach i jakoś pracy nie ma a jak jest to za grosze zreszta najpierw na staz by ją wzięli bo praktyki nie ma . tkaże wracaj na pewno się tu wybudujesz z tych zarobków. A mieszkaja w Berlinie co tydzien sa w Polsce , co roku wakacje jak nie Egipt to Turcja .. przez rok sobie tam zaoszczędzili na wesele w polsce na 100 osób. tutaj by się w kredyt musiała zarżnąc.
sama nie wie czego chce

Zgłoś nadużycie #56327 9 kwietnia 2013, 14:17

aniam Supermama

seshella napisał(a)

a ja odzyskuje swoje cycki :) Julia 4 dzień na odwyku

wytrwała jesteś :)

Zgłoś nadużycie #56328 9 kwietnia 2013, 14:17

mala24 Supermama

oll85 napisał(a)

też chcę taką pogode!!! mina Płodna na pierwszym zdjęciu genialna :)

Zgłoś nadużycie #56329 9 kwietnia 2013, 14:17

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

Kamil jaki wyrywny do chodzenia :) )
Super wyglądacie i zadroszcze ciepełka

Zgłoś nadużycie #56330 9 kwietnia 2013, 14:18

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

czyli do pracy nie wracasz jak zasiłki zalatwiałaś ??
u mnie w sobotę była męża siostra myslałam ze do białej gorączki nie doprowadzi swoja gadką. jej mąz od dziciaka w niemczech mieszka po polsku mówi bardzo dobrze gorzej z pisaniem .on pracuje w masarni ona tam na zasiłku własnie jest juz chyba 3 lata i teraz chciała iśc do pracy ale nie mogła się zdecydowac gdzie chce pracować i ją wyslali do szkoły . i jęczy że ona całe zycie musi sie uczyć , a ze do Polski chce wracać a dom by chcieli wybudować.no to mówie jej że jak ja bym miała taki socjal to bym sie uczyła a co to przeszkadza tak jak ona 26 lat dzieci nie mają a do Polski jak chcesz to wracaj tylko gdzie Grzesiek pójdzie do pracy u nas na masarni zarobi może z 1500 złoty na rękę bo gdzie indziej nie pójdzie bo nie ma szkoły . a ona że ona studia ma to lepiej zarobi ;) - tylko ze teraz wszyscy po studiach i jakoś pracy nie ma a jak jest to za grosze zreszta najpierw na staz by ją wzięli bo praktyki nie ma . tkaże wracaj na pewno się tu wybudujesz z tych zarobków. A mieszkaja w Berlinie co tydzien sa w Polsce , co roku wakacje jak nie Egipt to Turcja .. przez rok sobie tam zaoszczędzili na wesele w polsce na 100 osób. tutaj by się w kredyt musiała zarżnąc.
sama nie wie czego chce

jak mnie wkur... takie pierolenie... dzizas. Ja zwalniam sie z auszwic :D hehe i siedze na zasiłku ;) wydaje mi sie ze wiecej niz na maierzynskim dostane ;) no i 184 kindergeld, i 164 dorobie sobie. No i zmeinie klase podatkową, to jackowi nei ebda abierali 700 euro podatku. wiec powinnismy stac lepiej :) od czerwca. OD razu głowa mnei przestała bolec i okres dostałam,wiec to chyba e stresu było, gdzies tam człowiek zawsze w sobie dusi.