Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #56031 5 kwietnia 2013, 10:26

aniam Supermama

Like napisał(a)

u mnie jest tak:
pierwsze śniadanie(6- 8) : mleko 100-150ml
drugie śniadanie(ok 9-10): i tu róznie chlebek z masełkiem i jajecznica, albo jakiś jogurcik i mala kromeczka z serkiem, szyneczka itp lub jakieś owoce albo twarożek ze słoiczka i do tego kromeczka - ale nie zawsze
obiad (ok 13-14): w 90% z mięsem
podwieczorek(15-16): owoc, albo jakieś chrupki, jogurcik - zależy co jadła na drugie śniadanie
kolacja (18-19): paróweczka i kawałek chlebka, chlebek z serkiem białym lub żółtym, róznie zależy co mam
kolacja II (21-22): kaszka do picia średnio 150ml, ale zdarza się że weźmie dwa łyczki i nie chce
no i wsio, czasem w ciągu dnia je boszkopta,ale rzadko już (odkąd mi się dusiła, a ja zauważyłam w ostatniej chwili) i czasem jak siądą w trójce: Emila, Fibi i mąż to zeżrą cała paczkę pałeczek kukurydzianych :)
aha ze dwa razy w tygodniu je mleczna kanapkę, na podwieczorek :) bardzo lubi!

ja tylko wymieniłam mleko, a jeszcze o 9 i 19 ma kaszkę po ok. 100ml bardzo gestej z łyżeczki, i obiadek o 13, a o 15 deserek :)
reszta to mleko

Zgłoś nadużycie #56032 5 kwietnia 2013, 10:27

aniam Supermama

Like napisał(a)

u mnie jest tak:
drugie śniadanie(ok 9-10): i tu róznie chlebek z masełkiem i jajecznica, albo jakiś jogurcik i mala kromeczka z serkiem, szyneczka itp lub jakieś owoce albo twarożek ze słoiczka i do tego kromeczka - ale nie zawsze
podwieczorek(15-16): owoc, albo jakieś chrupki, jogurcik - zależy co jadła na drugie śniadanie
kolacja (18-19): paróweczka i kawałek chlebka, chlebek z serkiem białym lub żółtym, róznie zależy co mam
kolacja II (21-22): kaszka do picia średnio 150ml, ale zdarza się że weźmie dwa łyczki i nie chce
no i wsio, czasem w ciągu dnia je boszkopta,ale rzadko już (odkąd mi się dusiła, a ja zauważyłam w ostatniej chwili) i czasem jak siądą w trójce: Emila, Fibi i mąż to zeżrą cała paczkę pałeczek kukurydzianych :)

niezły pochłaniacz jedzenia :)
zapomniałam, ze o 15:30 jak przychodzę dostaje ode mnie ch;lebek z masełkiem :)

Zgłoś nadużycie #56033 5 kwietnia 2013, 10:28

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

calkiem mozliwe, tak tak o nakladce bede pamietac, ale dzieki :) moze jak moja chrzesniaczka przyjedzie do moich rodzicow to Kubus sie przelamie z nocnikiem. ona robi na nocnik, wiec moze bedzie bral z niej przyklad, zobaczymy

to też ejst pomysł, zawsze możesz kupić drugi i razem siedzieć :)

Zgłoś nadużycie #56034 5 kwietnia 2013, 10:29

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

o to sporo faktycznie .
moja rano 7-8 zalezy jak wstanie 180 wytrąbi samego mleka albo kaszki toche jej dosypię wieczorem kolo 19tej kaszka też ze 180 i jak rozrabia długo to koło 22giej mleko 120-150 . z obiadami dalej tragedia nerwicy juz dostaje owoce bułeczki paróweczki tylko nie obiad. masakra

ostatnio ma fazę na mleko, jak wcześnbiej nie chciał, tak teraz je, bardzo sie cieszę, bo z łyżeczki gorzej mu idzie, odkąd zęby znów dfają we znaki

Zgłoś nadużycie #56035 5 kwietnia 2013, 10:29

gwonka Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

kurde i to jest najgorsze... jak sobie dziecko zrobi krzywdę przy tobie to sobie wyrzucasz ale jak przy kimś to sobie wyrzucasz 3 trzy razy bardziej... Ja jak zostawiam dziewczyny przy teściach (Asię tylko raz zostawiłam i to na ok 2 godz, a Iwonkę może ze 4 razy na niedłużej jak 3) to nie mogę się na niczym skupić bo boję się że niedopilnują, albo zrobią coś głupiego. Ja to mam wszystko obczajone jak w matrixie i wszystkie (a przynajmniej większość) niebezpieczeństw widzę- gorące daaaleko, noże i nożyczki wysoko, żadnych drobiazgów na poziomie Asi.A moi teściowie nie wyczuleni! I jeszcze mieszkanie pełne niebezpieczeństw! kable, niezabezpieczone kontakty, ostre rogi... ostatnio znalazłam zszywkę na dywanie!
A a propos głupot teściów... ostatnio przychodzi do mnie zapłakana Iwonka-  łka i mówi że "dziadziuś jej chzan dał splóbować i ją piece"...  no czujecie? dał jej samego ostrego chrzanu na łyżeczce... :/

no przegial pale ten twoj tesc, jak mozna tak malemu dziecku dac chrzan, pacan. ale bym go zje....ala

Zgłoś nadużycie #56036 5 kwietnia 2013, 10:30

gwonka Fajna mama

mala24 napisał(a)

jestem :) a reszta gdzie? :)

ja usypialam szkraba :) teraz spi wiec jestem :)

Zgłoś nadużycie #56037 5 kwietnia 2013, 10:32

gwonka Fajna mama

Like napisał(a)

u mnie jest tak:

Kubus tez lubi mleczna kanapke :) ale troszke zje i ma dosyc, slodka bardzo jest

Zgłoś nadużycie #56038 5 kwietnia 2013, 10:33

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

wolalabym ta klęskę urodzaju ;) kurcze bo tak to na prawdę problem jest jak nie ma kogo wziąśc

u mnie z chrzestnymi dla Julii nie było problemu, ale z drugim dzieckiem trzeba by juz pokombinować, szczegolnie ze strony meza

Zgłoś nadużycie #56039 5 kwietnia 2013, 10:34

gwonka Fajna mama

aneta74 napisał(a)

o to sporo faktycznie .
moja rano 7-8 zalezy jak wstanie 180 wytrąbi samego mleka albo kaszki toche jej dosypię wieczorem kolo 19tej kaszka też ze 180 i jak rozrabia długo to koło 22giej mleko 120-150 . z obiadami dalej tragedia nerwicy juz dostaje owoce bułeczki paróweczki tylko nie obiad. masakra

u nas z obiadami tez ciezko, jedyne co zje z checia na obiad to ziemniaczki z maselkiem.

Zgłoś nadużycie #56040 5 kwietnia 2013, 10:36

gwonka Fajna mama

aniam napisał(a)

niby tak, ale ja swoim wielkim dupskiem zaslonie caly nocnik, nawet nie bedzie widzial ze na nim siedze, hehhehe

Zgłoś nadużycie #56041 5 kwietnia 2013, 10:39

gwonka Fajna mama

seshella napisał(a)

u mnie z chrzestnymi dla Julii nie było problemu, ale z drugim dzieckiem trzeba by juz pokombinować, szczegolnie ze strony meza

u nas z chrzestnymi byl duzy problem. na moja siorke i brata nie moglam liczyc bo oni po cywilnym, ale chrzestna szybko znalezlismy, meza kuzynka od razu sie zgodzila, za to z chrzestnym mielismy problem, dwie osoby mam odmowily :( no ale wkoncu znalezlismy odpowiednia osobe, meza kuzyn.

Zgłoś nadużycie #56042 5 kwietnia 2013, 10:41

gwonka Fajna mama
kurcze Kubus wyczuwa w jogurcie tabletke, nie chce buzi otwierac, a jak juz uda mi sie cos mu wlozyc do buzki to zaraz odruchy wymiotne. cale szczescie jakos rano utrzymal, ciekawe jak bedzie wieczorem. jeszcze 8 dni leczenia pprzed nami, masakra.

Zgłoś nadużycie #56043 5 kwietnia 2013, 10:46

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

niby tak, ale ja swoim wielkim dupskiem zaslonie caly nocnik, nawet nie bedzie widzial ze na nim siedze, hehhehe

to nieważne, ważne by widział jak siadasz...
mój na razie posiaduje troszkę, ale bez rewekacji

Zgłoś nadużycie #56044 5 kwietnia 2013, 10:47

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

u nas z chrzestnymi byl duzy problem. na moja siorke i brata nie moglam liczyc bo oni po cywilnym, ale chrzestna szybko znalezlismy, meza kuzynka od razu sie zgodzila, za to z chrzestnym mielismy problem, dwie osoby mam odmowily :( no ale wkoncu znalezlismy odpowiednia osobe, meza kuzyn.

a jaki podali powód odmowy?

Zgłoś nadużycie #56045 5 kwietnia 2013, 10:47

aniam Supermama

gwonka napisał(a)

kurcze Kubus wyczuwa w jogurcie tabletke, nie chce buzi otwierac, a jak juz uda mi sie cos mu wlozyc do buzki to zaraz odruchy wymiotne. cale szczescie jakos rano utrzymal, ciekawe jak bedzie wieczorem. jeszcze 8 dni leczenia pprzed nami, masakra.

biedy Kubulinek :(

Zgłoś nadużycie #56046 5 kwietnia 2013, 10:58

ewelina6660 Fajna mama
Biedna Emilka....ale musiała się bidulka wystraszyc :(

Zgłoś nadużycie #56047 5 kwietnia 2013, 10:59

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

ostatnio ma fazę na mleko, jak wcześnbiej nie chciał, tak teraz je, bardzo sie cieszę, bo z łyżeczki gorzej mu idzie, odkąd zęby znów dfają we znaki

ja sie nie moge doczekać kiedy moja będzie miala faze na obiad. ostatnio kumpela była i widziala co wyprawia przy jedzeniu .usmiała sie ale mi nie do smiechu ...samym mlekiem i bułeczkami będzie żyla ??

Zgłoś nadużycie #56048 5 kwietnia 2013, 10:59

mala24 Supermama

gwonka napisał(a)

ja usypialam szkraba :) teraz spi wiec jestem :)

mój też śpi :) a ja mam jakoś zadziwiająco dobry humor :)

Zgłoś nadużycie #56049 5 kwietnia 2013, 11:01

Konto usunięte
Mała ile mleka pije Alan ?? i samo mleko? na ile mu starcza? ile butelek dziennie?

Zgłoś nadużycie #56050 5 kwietnia 2013, 11:06

Gosiulkovic Fajna mama

aniam napisał(a)

wiesz co razem jak razem ale ponoć polecają sadzać na jeden misia a na drugi malucha. Ja tak miałam przy Iwonie- kupić nocnik dla lalki i sadzać na nim lalę i na normalnym Iwonkę... ale obyło się bez bo Iwona szybko skumała o co biega.