Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #55611 27 marca 2013, 11:16

gwonka Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Wczoraj dotarl wózek, dzisiaj jedziemy na zakupy, wiec bedzie debiut.Cudów się nie spodziewam....może chociaż z pół godziny wytrzyma.

bedzie dobrze :) udanych zakupow

Zgłoś nadużycie #55612 27 marca 2013, 11:43

kasia17 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

ha ha ha z godzinę po tym jak to napisałam asia zesrała się w pampersa :D :D :D jaki z tego wniosek? więcej się nie chwalę !! :D :D :D

hehe ;) nie chwal dnia przed zachodem slonca ;)
wczoraj myslalam ze pieprzne z tekstu Gabrysi ;)
Gabi ma wymyslona kolezanke Izę i ciagle opowiada ze cos tam z Iza robią no i wczoraj opowiadala tak " cocia tak sie smialam z Izą ze az się posralam ze smiechu " , hehehehehehehe zamurowalo nas , Monika to myslala ze jej szwy puszcza jak to uslyszala, nie wiem skad ten tekst ? pewnie podlapala od nas jak sie nie swiadomie czasem ze soba gada ................................ ;)

Zgłoś nadużycie #55613 27 marca 2013, 11:46

kasia17 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

a my bylismy u pani doktor osłuchała zobaczyła gardełko i jest dobrze. zrobili badanie crp z krwi i niby jest leciuteńko podwyższone ale jeszcze nie świadczy o jakiejś innfekcji. więc na razie kazala zbijac gorączkę i czekać. jakby nie przechodzilo to w piątek mamy się jeszcze pokazać. ale mam nadzieję ze minie i juz.
ale jaki był ryk przy pobieraniu krwi mówię Wam masakra. a o mierzeniu temp. moge zapomnieć już jak ją rozbieram to spina pupe i jęczy.pamiętliwy z niej robak. żeby więcej jej nie stresowac kupiłam termometr http://allegro.pl/show_item.php?item=3115473627 . zobaczymy czy się sprawdzi opinie ma dobre

trzymam kciuki zeby nic sie nie rozwinęlo ;)
ja tez sie przymierzam do kupna takiego ale ciagle kasa na cos potzrebna.

Zgłoś nadużycie #55614 27 marca 2013, 11:49

kasia17 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

Katarzyna u mnie w sobote takie sprzatanie bylo moja podobnie wyla w lozeczku nie dala za wygrana ale posprzatane :)

kochana grtauluje wytrwalosci ;)

Zgłoś nadużycie #55615 27 marca 2013, 11:50

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

mój dzisiaj miał debiut i ochrzcił nocnik :)

ooooooo to super ;)

Zgłoś nadużycie #55616 27 marca 2013, 11:50

mala24 Supermama

kasia17 napisał(a)

Gabi ma wymyslona kolezanke Izę i ciagle opowiada ze cos tam z Iza robią no i wczoraj opowiadala tak " cocia tak sie smialam z Izą ze az się posralam ze smiechu " , hehehehehehehe zamurowalo nas , Monika to myslala ze jej szwy puszcza jak to uslyszala, nie wiem skad ten tekst ? pewnie podlapala od nas jak sie nie swiadomie czasem ze soba gada ................................ ;)

ha ha mała mądralińska :) przy takich dzieciaczkach trzeba uważać już co się mówi :)

Zgłoś nadużycie #55617 27 marca 2013, 11:51

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ;)
Ciebie tez to czeka ;) zobaczysz ;)

Zgłoś nadużycie #55618 27 marca 2013, 11:53

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

mama chudnie, a bąblowi ząbki wychodzą, super, gratuluję ;)

ale wam sie dzieciaczki rozszalalay z zabkami, gratuluje wszystkim nowych zabalkow ;)
a u nas stanelo na dwoch jedyneczkach na dole ;)
Marynka juz pisalam na fb ale napisze jeszcze raz , gratuluje - 7 kg ;)

Zgłoś nadużycie #55619 27 marca 2013, 11:55

kasia17 Fajna mama

elka40 napisał(a)

a ja dziś załatwiłam sprawę sprzatania częściowo...moja Patrycja jęczała,zeby nie iść dziś do szkoły..powiedziałam,ze dobra..nie pójdzie ale kuchnię i łazienkę ma mi wysprzatac na tip top...myslałam,ze jednak bedzie wolała iść do szkoły, ale nie...wiec mam część z głowy :D

hehe ;) Ela ty to jednak dobrze przemyslalas sprawe , ja chyba tez za 18 lat zdecyduje sie na nastepne ;0)
tylko czy Wiktor bedzie chcial sprzatc, eeeeeeeeeeeee wątpię ;)

Zgłoś nadużycie #55620 27 marca 2013, 11:57

kasia17 Fajna mama

gwonka napisał(a)

witajcie, jestem :) wczoraj bylismy zawiezc siuski Kubusia do badania. bylismy tez z nim u lekarza z tymi plesniawkami, mamy nastepna nystatyne. juz jest lepiej ale jeszcze musimy zwalczyc to cholerstwo do konca. no i tym oto sposobem bylismy z Kubusiem caly dzien u moich rodzicow. od samego rana z Kubisiem sprzatamy, pierzemy itd, jednym slowem dzis dzien wielkiego sprzatania. okna chyba zostawie sobie na jutro, a dzisiaj wszystko inne. no a popoludniu mamy goscia, moja kumpela wpada na kawusie, wiec do czwartej musimy sie wyrobic.

o to zajeci jestescie bardzo , dobrze ze juz prawie rozprawiliscie sie z plesniawkami ;)

Zgłoś nadużycie #55621 27 marca 2013, 12:00

kasia17 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Wczoraj dotarl wózek, dzisiaj jedziemy na zakupy, wiec bedzie debiut.Cudów się nie spodziewam....może chociaż z pół godziny wytrzyma.

o super, daj znac jak tam bylo ?
a mialam cie Ewelinko zapytac jak tam u Natalci z jedzeniem ? poprawilo sie cos ?

Zgłoś nadużycie #55622 27 marca 2013, 12:02

kasia17 Fajna mama
Dobra robie liste zakupow i jak wstanie srolek moj maly to lecimy . ale mi sie w glowie koluje, dziewczyny zauwazylam ze juz drugi raz tak mam ze jak okres mi sie zbliza i w trakcie to strasznie mi sie w glowie koluje, tez tak macie ? Morfologie robilam 2 razy w ciagu 2 tyg , jedna szczegolowa i wyszlo wszytko ok, martwie sie tym stanem .;(

Zgłoś nadużycie #55623 27 marca 2013, 12:03

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

z myciem okna tesciowa mowila ze nie mam sie przejmowac bo ona zajmie sie malym a ja bede mogla pomyc. juz za pare dni swieta a ona nic. wiec stwierdzilam ze nie bede sie prosic i ubiore Kubusia cieplutko i przy nim umyje, laski bez. sama sobie poradze. maz by wzial malego ale do wieczora w robocie. damy rade. biore sie za nadrabianie

a ja okna bede myc jak sie cieplo zrobi, szkoda mi stawow

Zgłoś nadużycie #55624 27 marca 2013, 12:21

aneta74 Fajna mama

maryna napisał(a)

a dziewczyny musze sie wam pochwalic...wrocilam godz.temu od dietetyka i normalnie niewierze!!!7kg mniej!!jupi... czyli zaczynam nie miec juz nadwagi a i waze juz mniej jak przed ciązą!!!!ale sie ciesze!!

superr 7 kilo , duzo idziesz jak burza ;) )gratki :)
a dla Oliwierka kolejnego zabka gratulujemy :)

Zgłoś nadużycie #55625 27 marca 2013, 12:23

aneta74 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

a gratulacje! u nas w tym tyg wyszłedł 8 ząbek tez dolna dwojka!

gratki dla pietrusi małej :)

Zgłoś nadużycie #55626 27 marca 2013, 12:26

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

a ja dziś załatwiłam sprawę sprzatania częściowo...moja Patrycja jęczała,zeby nie iść dziś do szkoły..powiedziałam,ze dobra..nie pójdzie ale kuchnię i łazienkę ma mi wysprzatac na tip top...myslałam,ze jednak bedzie wolała iść do szkoły, ale nie...wiec mam część z głowy :D

ja tak wczoraj swoja podebrała.pozwoliłam pojechać do koleżanki pod warunkiem że jak wróce z mała od lekarza to ma byc błysk u nich w pokoju. I o dziwo był.bo nie raz mówię sto razy i jak do ściany

Zgłoś nadużycie #55627 27 marca 2013, 12:28

aneta74 Fajna mama
[QUOTE=kasia17;1533602]A ja sie zastanawiam od kilku dni co sie z moim dzieckiem dzieje ? wczoraj w nocy to spal lezac na mnie bo nawet obok nie chcial lezec tylko uderzal w placz i wlazil na mnie mozno sciskajac za szyje tak jakby sie czegos bal , wiec tak sobie saplismy tzn on bo ja nie moglam zasnac bo balam sie ze mu krzywde zrobie . Od jakis 2 tyg nie da sie do lozeczka odlozyc . Wyczytalam ze moje dziecko przechodzi ostatni skok rozwojowy ;)
Symptomem skoku rozwojego jest dość wyraźna zmiana zachowania dziecka. Staje się rozdrażnione i marudne, odczuwa ogólny niepokój. Ma trudności z zasypianiem, często się wybudza i wymaga więcej uwagi od rodziców (zwłaszcza od mamy). Możemy mieć wrażenie, że dziecko cofnęło się w rozwoju i zapomniało, jak wykonuje się już opanowane umiejętności. Początkowo okresy marudzenia poprzedzające skok trwają kilka dni, wydłużają się w raz z wiekiem dziecka i mogą trwać nawet pięć tygodni. Przyczyną niepokoju maluszka jest intensywny rozwój psychiczny, który sprawia, że dzieci odczuwają bodźce mocniej niż dotychczas – to dla nich źródło silnego stresu i niepokoju.
46 tygodni
Dziecko zaczyna znajdować i tworzyć sekwencje za pomocą swoich zmysłów. Potrafi zapamiętać kolejność zdarzeń, rozumie, że niektóre zdarzenia zazwyczaj następują po sobie i wie, co wydarzy się dalej. To dobry moment by kupić maluszkowi klocki, zaczyna go fascynować proces tworzenia. Wszelkie zabawy w których będzie mógł coś składać i budować, sprawią mu dużą frajdę. Dziecko zaczyna uczyć się świata poprzez naśladownictwo, powtarza odgłosy zwierząt i słowa, próbuje wykonywać domowe czynności. Zaczyna wskazywać przedmioty, gdy chce poznać ich nazwy.
Skakanie ze wsparciem
Skoki rozwojowe to okres dużego stresu dla dziecka. Nasze maluszki poradzą sobie z nim lepiej z naszym wsparciem. Okażmy w tym trudnym dla nich czasie więcej zrozumienia i przede wszystkim uzbrójmy się w cierpliwość. Każdy trudny etap się kończy, a my możemy z dumą patrzeć na dokonania naszego malucha.
Wlasnie mam wrazenie ze zapomnial jak sie wszytko robi czyli : papa itp . taki jakis nieobecny jest i nie potrafi sie kupic na niczym , ladnie chodzi juz i wlazi wszedzie , nagle odkryl nowe miejsca w domku , wiec mysle ze to ten skok[/QUOTe

no moja własnie tez tak ma na krok nie odstępuje za nogawke lapie i spac to tez najlepiej na mnie dzis tak spala . bo co odłożylam to jęczała

Zgłoś nadużycie #55628 27 marca 2013, 12:31

aneta74 Fajna mama

gwonka napisał(a)

gratulacje, no to zaszalalas. Kubus dzisiaj ze mna sprzatal :) ja serwetki czyste uprasowane klade, a on sciaga, ja ukadam pierdolki na mebloscianke, on sciaga, mowie wam masakra z nim sprzatanie, ale wesolo jest. niezly ubaw mam z niego. to jest moj pomocnik :)

:) ) świetny pomocnik z Kubusia :) )
ja okna tez mylam z Rozalką ubrałam ja, siedziała w krzeselku do karmienia i patrzyła co matka wyczynia

Zgłoś nadużycie #55629 27 marca 2013, 12:33

aneta74 Fajna mama

gwonka napisał(a)

oj biedna Rozalcia. no i jak juz lepiej?

rano znów była gorączka a teraz juz spi prawie 3 godziny podejrzanie długo jak na nią

Zgłoś nadużycie #55630 27 marca 2013, 12:36

aneta74 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

:) agentka mała :)