Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #55571 27 marca 2013, 7:25

aniam Supermama

maryna napisał(a)

a dziewczyny musze sie wam pochwalic...wrocilam godz.temu od dietetyka i normalnie niewierze!!!7kg mniej!!jupi... czyli zaczynam nie miec juz nadwagi a i waze juz mniej jak przed ciązą!!!!ale sie ciesze!!

gratulacje!!!

Zgłoś nadużycie #55572 27 marca 2013, 7:26

aniam Supermama

maryna napisał(a)

a i malemu wyszedl 7 ząbek!! na dole dwójeczka

mama chudnie, a bąblowi ząbki wychodzą, super, gratuluję ;)

Zgłoś nadużycie #55573 27 marca 2013, 7:26

aniam Supermama

Kropka86 napisał(a)

a gratulacje! u nas w tym tyg wyszłedł 8 ząbek tez dolna dwojka!

mały gryzoń wypoisażony, gratulacje

Zgłoś nadużycie #55574 27 marca 2013, 7:56

elka40 Fajna mama

mala24 napisał(a)

Okres miałam 22 lutego a teraz nic, martwić się czy sobie odpuścić? schizy jakieś mam?

nie..no czemu się martwić? ;-) wiesz..może jeszcze byc niezbyt regularny.
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #55575 27 marca 2013, 7:56

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

ha ha ha z godzinę po tym jak to napisałam asia zesrała się w pampersa :D :D :D jaki z tego wniosek? więcej się nie chwalę !! :D :D :D

haha...święta racja..ja tez mam zasadę...nic nie chwalić przed końcem i nie opowiadac przed załatwieniem czegoś.

Zgłoś nadużycie #55576 27 marca 2013, 7:57

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

ha ha ha z godzinę po tym jak to napisałam asia zesrała się w pampersa :D :D :D jaki z tego wniosek? więcej się nie chwalę !! :D :D :D

no i cóż..w takim razie wypada pogratulować pierwszej kupy od miesiąca :D

Zgłoś nadużycie #55577 27 marca 2013, 7:58

seshella Fajna mama

oll85 napisał(a)

ja nawer nie dałam czopka

ja też nie, zawsze męza do tego angazuje

Zgłoś nadużycie #55578 27 marca 2013, 8:01

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

jeju juz widze ten bek!! niedlugo mnie to czeka... wrrrr boje sie.... a termometr mam z tej firmy ale inny.kosztowal 130 zl chyba i wkurza mnie to ze co sekunde jak mierze to ma za kazdym razem inna temp.nieraz nawet sie sporo rózni!!! a no i trzymamy kciuki zeby bylo wszystko ok

ja mam taki:
http://allegro.pl/termometr-bezdotykowy-podczerwien-medisana-ftn-i3104243418.htm...
raczej pokazuje ciagle ten sam pomiar kilka razy i taka temperatura jak na wyczucie się wydaje, więc chyba jest ok

Zgłoś nadużycie #55579 27 marca 2013, 8:01

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

a dziewczyny musze sie wam pochwalic...wrocilam godz.temu od dietetyka i normalnie niewierze!!!7kg mniej!!jupi... czyli zaczynam nie miec juz nadwagi a i waze juz mniej jak przed ciązą!!!!ale sie ciesze!!

gratki

Zgłoś nadużycie #55580 27 marca 2013, 8:03

elka40 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

Katarzyna u mnie w sobote takie sprzatanie bylo moja podobnie wyla w lozeczku nie dala za wygrana ale posprzatane :)

a ja dziś załatwiłam sprawę sprzatania częściowo...moja Patrycja jęczała,zeby nie iść dziś do szkoły..powiedziałam,ze dobra..nie pójdzie ale kuchnię i łazienkę ma mi wysprzatac na tip top...myslałam,ze jednak bedzie wolała iść do szkoły, ale nie...wiec mam część z głowy :D

Zgłoś nadużycie #55581 27 marca 2013, 8:03

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

oj zdazyło się, daj spokój :)

Zgłoś nadużycie #55582 27 marca 2013, 8:06

seshella Fajna mama

mala24 napisał(a)

niby nie ale bez zabezpieczenia było i stosunek przerywany, kiedyś tylko tak i wpadki nie było nigdy :)

Skuteczność stosunku przerywanego w porównaniu z innymi metodami antykoncepcji jest bardzo niska. Wskaźnik Pearla dla tej metody waha się od 15 do 28, co oznacza wystąpienie 15-28 niepożądanych ciąż u 100 par stosujących stosunek przerywany w ciągu jednego roku

Zgłoś nadużycie #55583 27 marca 2013, 8:08

Gosiulkovic Fajna mama

maryna napisał(a)

łał wielkie gratulacje!!! no no... 7 kilo... brawo brawo !!

Zgłoś nadużycie #55584 27 marca 2013, 8:11

Gosiulkovic Fajna mama

maryna napisał(a)

a i malemu wyszedl 7 ząbek!! na dole dwójeczka

:D gratulacje !!

Zgłoś nadużycie #55585 27 marca 2013, 8:16

Gosiulkovic Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

a gratulacje! u nas w tym tyg wyszłedł 8 ząbek tez dolna dwojka!

gratulacje :D :D :D :D !! Ja nie bardzo mogę dojrzeć czy tam coś rośnie ponad tą 6 które ma. Nie wiem czy mam przewidzenia ale wydaje mi się że prawa górna 4 wychodzi.

Zgłoś nadużycie #55586 27 marca 2013, 8:21

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

gratulacje :D :D :D :D !! Ja nie bardzo mogę dojrzeć czy tam coś rośnie ponad tą 6 które ma. Nie wiem czy mam przewidzenia ale wydaje mi się że prawa górna 4 wychodzi.

u nas te dolne dwojki już dobrze widać, ale i tak jest marudna, wczoraj np. obudzila się po 23 i tak się rozwyla że pomyśleliśmy ze chyba jej się coś zlego przysnilo, tylko czy takie dzieci maja już zle sny?

Zgłoś nadużycie #55587 27 marca 2013, 8:22

Gosiulkovic Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

oj wiem co czujesz ja tez mam w rodzinie młdsza od mojej o miesiac dziewczynke i tamta to grubasek a moja taki chudzielec i tez mnie wszyscy dołuja ze maja zabiedzona. tylko nie moga zrozumiec ze moja w miejscu nie usiedzi raczkuje od lisyopada a chodzi juz całkiem niezle a tamta tylko siedzi. ale to sie nie liczy tylko ze tamta grubiutka a moja suchelec

olej ich Sabina!! Twoja córcia jest bomba dziewczyna! Jak zobaczyłam jak ona chodzi to mi kopara opadła! bo to nie 2 pierwsze kroczki tylko zapiernicza całą długość mieszania! jestem pod kolosalnym wrażeniem!!! :D :D

Zgłoś nadużycie #55588 27 marca 2013, 8:23

Gosiulkovic Fajna mama

aniam napisał(a)

mój dzisiaj miał debiut i ochrzcił nocnik :)

no to brawo!!! :D :D

Zgłoś nadużycie #55589 27 marca 2013, 10:25

kasia17 Fajna mama
A ja sie zastanawiam od kilku dni co sie z moim dzieckiem dzieje ? wczoraj w nocy to spal lezac na mnie bo nawet obok nie chcial lezec tylko uderzal w placz i wlazil na mnie mozno sciskajac za szyje tak jakby sie czegos bal , wiec tak sobie saplismy tzn on bo ja nie moglam zasnac bo balam sie ze mu krzywde zrobie . Od jakis 2 tyg nie da sie do lozeczka odlozyc . Wyczytalam ze moje dziecko przechodzi ostatni skok rozwojowy ;)
Symptomem skoku rozwojego jest dość wyraźna zmiana zachowania dziecka. Staje się rozdrażnione i marudne, odczuwa ogólny niepokój. Ma trudności z zasypianiem, często się wybudza i wymaga więcej uwagi od rodziców (zwłaszcza od mamy). Możemy mieć wrażenie, że dziecko cofnęło się w rozwoju i zapomniało, jak wykonuje się już opanowane umiejętności. Początkowo okresy marudzenia poprzedzające skok trwają kilka dni, wydłużają się w raz z wiekiem dziecka i mogą trwać nawet pięć tygodni. Przyczyną niepokoju maluszka jest intensywny rozwój psychiczny, który sprawia, że dzieci odczuwają bodźce mocniej niż dotychczas – to dla nich źródło silnego stresu i niepokoju.
46 tygodni
Dziecko zaczyna znajdować i tworzyć sekwencje za pomocą swoich zmysłów. Potrafi zapamiętać kolejność zdarzeń, rozumie, że niektóre zdarzenia zazwyczaj następują po sobie i wie, co wydarzy się dalej. To dobry moment by kupić maluszkowi klocki, zaczyna go fascynować proces tworzenia. Wszelkie zabawy w których będzie mógł coś składać i budować, sprawią mu dużą frajdę. Dziecko zaczyna uczyć się świata poprzez naśladownictwo, powtarza odgłosy zwierząt i słowa, próbuje wykonywać domowe czynności. Zaczyna wskazywać przedmioty, gdy chce poznać ich nazwy.
Skakanie ze wsparciem
Skoki rozwojowe to okres dużego stresu dla dziecka. Nasze maluszki poradzą sobie z nim lepiej z naszym wsparciem. Okażmy w tym trudnym dla nich czasie więcej zrozumienia i przede wszystkim uzbrójmy się w cierpliwość. Każdy trudny etap się kończy, a my możemy z dumą patrzeć na dokonania naszego malucha.
Wlasnie mam wrazenie ze zapomnial jak sie wszytko robi czyli : papa itp . taki jakis nieobecny jest i nie potrafi sie kupic na niczym , ladnie chodzi juz i wlazi wszedzie , nagle odkryl nowe miejsca w domku , wiec mysle ze to ten skok

Zgłoś nadużycie #55590 27 marca 2013, 10:25

kasia17 Fajna mama
A ja sie zastanawiam od kilku dni co sie z moim dzieckiem dzieje ? wczoraj w nocy to spal lezac na mnie bo nawet obok nie chcial lezec tylko uderzal w placz i wlazil na mnie mozno sciskajac za szyje tak jakby sie czegos bal , wiec tak sobie saplismy tzn on bo ja nie moglam zasnac bo balam sie ze mu krzywde zrobie . Od jakis 2 tyg nie da sie do lozeczka odlozyc . Wyczytalam ze moje dziecko przechodzi ostatni skok rozwojowy ;)
Symptomem skoku rozwojego jest dość wyraźna zmiana zachowania dziecka. Staje się rozdrażnione i marudne, odczuwa ogólny niepokój. Ma trudności z zasypianiem, często się wybudza i wymaga więcej uwagi od rodziców (zwłaszcza od mamy). Możemy mieć wrażenie, że dziecko cofnęło się w rozwoju i zapomniało, jak wykonuje się już opanowane umiejętności. Początkowo okresy marudzenia poprzedzające skok trwają kilka dni, wydłużają się w raz z wiekiem dziecka i mogą trwać nawet pięć tygodni. Przyczyną niepokoju maluszka jest intensywny rozwój psychiczny, który sprawia, że dzieci odczuwają bodźce mocniej niż dotychczas – to dla nich źródło silnego stresu i niepokoju.
46 tygodni
Dziecko zaczyna znajdować i tworzyć sekwencje za pomocą swoich zmysłów. Potrafi zapamiętać kolejność zdarzeń, rozumie, że niektóre zdarzenia zazwyczaj następują po sobie i wie, co wydarzy się dalej. To dobry moment by kupić maluszkowi klocki, zaczyna go fascynować proces tworzenia. Wszelkie zabawy w których będzie mógł coś składać i budować, sprawią mu dużą frajdę. Dziecko zaczyna uczyć się świata poprzez naśladownictwo, powtarza odgłosy zwierząt i słowa, próbuje wykonywać domowe czynności. Zaczyna wskazywać przedmioty, gdy chce poznać ich nazwy.
Skakanie ze wsparciem
Skoki rozwojowe to okres dużego stresu dla dziecka. Nasze maluszki poradzą sobie z nim lepiej z naszym wsparciem. Okażmy w tym trudnym dla nich czasie więcej zrozumienia i przede wszystkim uzbrójmy się w cierpliwość. Każdy trudny etap się kończy, a my możemy z dumą patrzeć na dokonania naszego malucha.
Wlasnie mam wrazenie ze zapomnial jak sie wszytko robi czyli : papa itp . taki jakis nieobecny jest i nie potrafi sie kupic na niczym , ladnie chodzi juz i wlazi wszedzie , nagle odkryl nowe miejsca w domku , wiec mysle ze to ten skok