Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #55271 25 marca 2013, 8:02

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

dziewczyny u mnie mala ma gorączke od rana 39,0. kuzwa mnie juz czyści z rana z tego wszystkiego zero kataru , kaszlu dałam nurofen tylko moje odwieczne pytanie do 12 mcy i 9 kilo jest 2,5 a powyzej 12stu i 10 kg jest 5 więc co daje 5 ?? ?? jak szybko wróci nie daj boże to mam czopki to kiedy mogę dać ??

my wg wagi ;)

Zgłoś nadużycie #55272 25 marca 2013, 8:04

Konto usunięte

seshella napisał(a)

na pewno będziecie zadowoleni, ja myślałam o x landerze 3w1, teraz jako spacerówkę mam zwykły coneco, trochę ciężko się składa, ale Julia i tak pewnie za wiele w nim nie najeździ i jak dla mnie małe kółka na śnieg się nie sprawdzają, tylko raz byliśmy tym coneco, a tak to spacerujemy w starym wózku

a ja mam coneco i jestem adowolona, nei wiem jakim cudem był droszy niz ten xlander... bałam sie ,e koła mu odpadna w tych zaspach,a el nie!  pretrwał tą zime, wiec moge chyba powiedziec ,ze jest spoko1

Zgłoś nadużycie #55273 25 marca 2013, 8:05

Konto usunięte
Ela w opisie pompowane, ale nie wyglądają... ciekawe jakie są naprawde ;)

Zgłoś nadużycie #55274 25 marca 2013, 8:10

seshella Fajna mama

oll85 napisał(a)

a ja mam coneco i jestem adowolona, nei wiem jakim cudem był droszy niz ten xlander... bałam sie ,e koła mu odpadna w tych zaspach,a el nie!  pretrwał tą zime, wiec moge chyba powiedziec ,ze jest spoko1

ja to w zasadzie na lato go kupiłam, bo jest mały, a jaki masz coneco?

Zgłoś nadużycie #55275 25 marca 2013, 8:14

aneta74 Fajna mama

aniam napisał(a)

jakaś jelitówka ??

na razie nie ma żadnych dodatkowych objawów. Trzydniówki jeszcze nie miała więc może ona

Zgłoś nadużycie #55276 25 marca 2013, 8:16

seshella Fajna mama

aneta74 napisał(a)

na razie nie ma żadnych dodatkowych objawów. Trzydniówki jeszcze nie miała więc może ona

albo może gorączka na zęby, nic tam się nie kluje w buziuńce

Zgłoś nadużycie #55277 25 marca 2013, 8:22

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

Ela w opisie pompowane, ale nie wyglądają... ciekawe jakie są naprawde ;)

w sumie racja...w necie różne rzeczy piszą...a jak jedna osoba zrobi byka w opisie to zaraz cała reszta kopiuje
Najlepiej jednak pomacać, przymierzyc i dopiero się wie co się bierze ( mniej wiecej :-) )
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #55278 25 marca 2013, 8:31

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

bidulka :)

Zgłoś nadużycie #55279 25 marca 2013, 8:31

kasia17 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

dziewczyny u mnie mala ma gorączke od rana 39,0. kuzwa mnie juz czyści z rana z tego wszystkiego zero kataru , kaszlu dałam nurofen tylko moje odwieczne pytanie do 12 mcy i 9 kilo jest 2,5 a powyzej 12stu i 10 kg jest 5 więc co daje 5 ?? ?? jak szybko wróci nie daj boże to mam czopki to kiedy mogę dać ??

a miala 3 dniowke ?

Zgłoś nadużycie #55280 25 marca 2013, 8:33

kasia17 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Wczoraj wybralam wózek, ogladalam go na zywo.
http://allegro.pl/wozek-sapcerowy-x-lander-x-s-folia-i3096991653.html
Co myslicie?

wogole nie jestem w temacie jezeli chodzi ow owzki i spacerowki bo ja w podarku dostalam oba ale wizualnie bardzo mi sie podoba ten rozowy dla twojej palemki bedzie super ;)

Zgłoś nadużycie #55281 25 marca 2013, 8:37

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

chłopak pierwsza klasa, jaki przystojniak :)
super, ze Haneczka już w domciu, teraz musi dużo jeść i spać, migiem będzie gonic Wiktorka

bylam wczoraj to zarłok maly tylko na cycku wisi a jak ladnie ssie , jej moj nigdy tak ladnie nie ssal i wogole grzeczniutka jest , lezy taka gapa i zezuje , ja juz zapomnialam jak to bylo ale pamietam ze moj wiktor nie dal sie wziac na raczki i nie polezal w spokoju tylko od poczatku sie wyginal i wrzeszczal a Hania jest cudna , takie niewiniatko malutkie lezy tylko i sie czasem ruszy i cyc cyc i ciagle cyc , zje , beknie, piernie i spi ;)

Zgłoś nadużycie #55282 25 marca 2013, 8:39

kasia17 Fajna mama

elka40 napisał(a)

Kasia...u nas to samo...Zuzka zaraz do mnie przylatuje, wspina sie po nogach i wyciąga ręce...nic nie mogę przy niej zrobić. A jak wezmę ja juz na ręce, to chodzi ze mną po całym domu, pokazuje palcem różne rzeczy a ja musze jej tłumaczyć co to takiego :-)

noooooo dokladnie ten tez tego palucha ciagle wyprostowanego i pokazuje na wsyztko i mowi " u ! uuuuuuuuuuuu ! " , hehehe uwielbiam ;)

Zgłoś nadużycie #55283 25 marca 2013, 8:42

kasia17 Fajna mama
no Anetka mysle ze 3 dniowka albo na zeby moj mial tez 39 stopni przez jeden dzien jak mu 1 lewa na dole wychodzila.

Zgłoś nadużycie #55284 25 marca 2013, 8:46

kasia17 Fajna mama
Jakie ciasta robicie ? Dziewczyny juz prawie swieta a na dworze piździ !!!
nie chce mi sie tych swiat , chce wiosnęęęęęęęęęęęęęęęęę !!!
Ja zrobie to kawowe moje ulubione , mniam mniam i chyba Haratnaca zrobie ale wrzuccie wasze przepisy moze zainspirujecie mnie jednak na inne ciasto ;)

Zgłoś nadużycie #55285 25 marca 2013, 8:49

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

bylam wczoraj to zarłok maly tylko na cycku wisi a jak ladnie ssie , jej moj nigdy tak ladnie nie ssal i wogole grzeczniutka jest , lezy taka gapa i zezuje , ja juz zapomnialam jak to bylo ale pamietam ze moj wiktor nie dal sie wziac na raczki i nie polezal w spokoju tylko od poczatku sie wyginal i wrzeszczal a Hania jest cudna , takie niewiniatko malutkie lezy tylko i sie czasem ruszy i cyc cyc i ciagle cyc , zje , beknie, piernie i spi ;)

złote dziecię :)

Zgłoś nadużycie #55286 25 marca 2013, 8:50

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

Ja zrobie to kawowe moje ulubione , mniam mniam i chyba Haratnaca zrobie ale wrzuccie wasze przepisy moze zainspirujecie mnie jednak na inne ciasto ;)

Kasiu, poproszę o Twoje przepisy,
ja robię standardowo na Wielkanoc babke, mazurek, makiowiec i sernik

Zgłoś nadużycie #55287 25 marca 2013, 8:51

seshella Fajna mama

kasia17 napisał(a)

ja robie z Twojego przepisu, ciasto kruche przełożone masą z mlekiem w proszku i na wierzchu krówka, a co to za ciasto Harataniec

Zgłoś nadużycie #55288 25 marca 2013, 9:10

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

wiadomo...dziewczynki są fajniejsze :D

Zgłoś nadużycie #55289 25 marca 2013, 9:12

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

a ja standardowo kupuję gotowe, kolezanka ma sklep i sprowadza super ciasta...takie zupelnie jak domowe

Zgłoś nadużycie #55290 25 marca 2013, 9:13

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

Ciasto kawowe
CIASTO 1
6 białek ubić na sztywno z 1 szkl cukru , dodac 1/2 szkl maki ziemniaczanej, 1 lyżeczke proszku do pieczenia , i 1 łyzke octu. Dokladnie wymieszac i wyłożyc kupkami na blache. Odstawic.
CIASTO 2
5 białek ubić na sztywno z 1 szklanka cukru. Dodac żółtka , 1/2 szklanki maki tortowej ,łyzeczke proszku do pieczenia i 3 łyzki oleju . Nastepnie wymieszac i wyłożyc na blache pomiedzy biale kupki i posypac kawa prawdziwa. Piec okolo 30 min w 170 stopniach.
KREM
6 zółtek , 1 szklanka mleka , 1 cukier waniliowy i 2 łyzki maki ziemniaczanej . To wszystko razem wymieszac i ugotowac budyn . 1 maslo utzrec z ostudzonym budyniem i wsypac do tego 2 lyzki cukru pudru oraz 1 niecale opakowanie capucino orzechowe a nastepnie wyłozyc na ciasto i posypac kawa prawdziwa.
Harataniec
Ciasto :
skladniki :  3 szkl maki ,1 kostka margaryny ,1/2 szklanki cukru pudru ,2 lyzeczki proszku do pieczenia,2 zoltka , 2 lyzki kakao 
wykonanie : make z margaryna posiekac nozem, dodac cukier , proszek i zoltka i zarobic  . ciasto podzielic na 3 czesci : do dwoch czesci dodac kako a jedno pozostawic jasne. Ciasta schlodzic w lodowce . 
Ser ;
skladniki ; 1/2kg sera, 1/2 kostki margaryny ,4 zoltka ,1 szklanka cukru pudru , 1 lyzka maki ziemniaczanej 
wykonanie : margaryne utzrec z cukrem dodawac po zoltku, ciagle ucierajac , dodac reszte skladnikow i zamieszac.
Piana :
skladniki : 4 bialka , 2lyzki cukru , pol kisielu  
wykonanie : bialka ubic z cukrem i dodac kisiel
Przygotowanie do pieczenia :
skladniki ; powidlo 
wykonanie : 
Ciasto biale - powidlo -ciasto ciemne -ser -piana -ciasto ciemne .
ciasta nalezy zetzrec na tarce o duzych oczkkach i upiec calosc.