Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #55071 21 marca 2013, 12:55

aniam Supermama

seshella napisał(a)

ja tez nie lubie plynnego zoltka, ale gotuje max 10 minut i jest bardzo twarde

po 10 minutach miałam nieugotowane

Zgłoś nadużycie #55072 21 marca 2013, 12:59

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

po 10 minutach miałam nieugotowane

to spróbuj nie wyciagac od razu tylko niech jeszcze chwile postoi w wodzie, podobnie jak Ewelina słyszałam że przy długim gotowaniu jajek wytwarzają się jakieś niekorzystne substancje

Zgłoś nadużycie #55073 21 marca 2013, 13:03

seshella Fajna mama

seshella napisał(a)

to spróbuj nie wyciagac od razu tylko niech jeszcze chwile postoi w wodzie, podobnie jak Ewelina słyszałam że przy długim gotowaniu jajek wytwarzają się jakieś niekorzystne substancje

znalazłam też coś takiego "zaleca się gotowanie jajek na twardo ok.
8–10 minut. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt długie gotowanie jaj (powyżej 10
minut) powoduje straty witamin i obniża ich wartość odżywczą nawet o ok. 40
procent. "
"Długie gotowanie jaja jest nie tylko niepotrzebna, ale szkodliwe, ponieważ jeżeli gotujemy jajka za długo, w białku dochodzi do rozpadu aminokwasów siarkowych. Uwolnione atomy siarki reagują z atomami wodoru tworząc siarkowodór o charakterystycznym zapachu. Siarkowodór jest gazem, który dyfunduje we wszystkich kierunkach, a dotarłszy do skorupki ulatnia się na zewnątrz. Jednak te cząsteczki, które dotrą do żółtka, reagują z żelazem, tworząc siarczek żelaza (FeS), odpowiedzialny za powstawanie ciemnozielonej otoczki wokół żółtka. W żołądku siarczek żelaza reaguje z kwasem solnym, uwalniając siarkowodór, dzięki czemu po zjedzeniu takich długo gotowanych jaj przykro się nam odbija."

Zgłoś nadużycie #55074 21 marca 2013, 13:35

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

kurcze wiecie co mam schzie lekką jakiś chinski okres mam po załozeniu tej spirali. w ogóle szybko mi sie skończył jak zalozyłam a kumpela mnie straszyła że u niej to dwa tygodnie jeszcze sie ciągnął. a teraz brzuch mnie nawala ale okres jakis taki "ubogi" przed porodem to miała zawsze taki obfity a teraz ? jeszcze sie naczytałam w necie jakiś głupot i mam stresa .Ola jak u Ciebie było?

normalnei lało sie jak z wiadra! ale ten ostatnio własnie mało! kupiłam se podpachy na noc takie wiesz z szalikiem... i niepotrzebnie!  a brzuch juz mneij boli, ale peirwsze cykle, myslałam,ze mi sie spirala wbija gdzies ... masakra...

Zgłoś nadużycie #55075 21 marca 2013, 13:37

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

normalna bez hormonów

ja też bez. Moja ciotka miała stan apalny od spirali- pytałam jak to wygladało. Mówi ,ze taki ból brzuchaa ,ze nie mogła palcem ruszyc ,ani brzucha dotkąc :D tez sie naczytałam :D

Zgłoś nadużycie #55076 21 marca 2013, 13:38

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

A tak wogóle...ja nosiłam spiralę normalną 15 lat..nic mi nie było :-) także spoko

hahaaaaaaaaaaaa   dobra jestes. powiedz mi, cy wyjmowanie boli ?? ja w 2017 wyjme, albo i nie....

Zgłoś nadużycie #55077 21 marca 2013, 13:38

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Aniam :) , nie mogę tak się z Ciebie usmiałam :) .Jak Wy dzidziusia zrobiliście skoro sobie w majtki nie zaglądacie? :)
Ula wracaj..............................musisz wytłumaczyć Ani pewne sprawy hihihihihihihihih

Haaaaaaaaa Ania jets ta pozadna!  ona nie ssie i w gacie nei zagląda!

Zgłoś nadużycie #55078 21 marca 2013, 13:40

Konto usunięte

aniam napisał(a)

po 10 minutach, żółtko miałam nieścięte, a ja nienawidzę jaj na miękko

ania... jak ty te jaja gotujesz? bez wodyy ? :D   hehe

Zgłoś nadużycie #55079 21 marca 2013, 13:43

Konto usunięte
pomyłam podłogi, odbębniłam spacer bo nei sypało przez chwile. Ku.... w śneigowcach! a moje kierpce nowe w kartniku! skandal! boliii mnie łapa lewa, bark, łopatka.. ehh ruszam sie jak pokraka

Zgłoś nadużycie #55080 21 marca 2013, 14:35

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

Moja córka....ta starsza...chodzi zawsze do tego gina co ja. Ostatnio była u ogólnego, narzekała,ze w brzuchu ja boli i dał jej skierowania na różne badania ale jajniki podejrzewał wiec skierował ja do gina na kase chorych...poszła zapisała sie i dziś własnie wraca z wizyty...zadzwoniła do mnie,ze nigdy w życiu juz do niego nie pójdzie...facet miał juz od wejscia pretensje do niej po co przyszła...hm...dziwne. A dziewczyna przed nią chciala zwolnienie do szkoły to powiedział,ze jak nauczycielka nie wierzy ,że była u niego nogi rozłozyć to neich do niego zadzwoni...cham.

o w morde ale dziad. ciekawe czy jak prywatnie tez tak sie odnosi do pancjentek.?

Zgłoś nadużycie #55081 21 marca 2013, 14:35

Gosiulkovic Fajna mama

seshella napisał(a)

znalazłam też coś takiego "zaleca się gotowanie jajek na twardo ok.
8–10 minut. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt długie gotowanie jaj (powyżej 10
minut) powoduje straty witamin i obniża ich wartość odżywczą nawet o ok. 40
procent. "
"Długie gotowanie jaja jest nie tylko niepotrzebna, ale szkodliwe, ponieważ jeżeli gotujemy jajka za długo, w białku dochodzi do rozpadu aminokwasów siarkowych. Uwolnione atomy siarki reagują z atomami wodoru tworząc siarkowodór o charakterystycznym zapachu. Siarkowodór jest gazem, który dyfunduje we wszystkich kierunkach, a dotarłszy do skorupki ulatnia się na zewnątrz. Jednak te cząsteczki, które dotrą do żółtka, reagują z żelazem, tworząc siarczek żelaza (FeS), odpowiedzialny za powstawanie ciemnozielonej otoczki wokół żółtka. W żołądku siarczek żelaza reaguje z kwasem solnym, uwalniając siarkowodór, dzięki czemu po zjedzeniu takich długo gotowanych jaj przykro się nam odbija."

Dzięki Asia. Nie słyszałam o tym wcześniej. Ja wolę jaja takie nawet lekko płynne żółtko, ale czasami zdarzało mi się wstawić i pogotować dużej (np na sałatkę). Ale już więcej tak nie zrobię! :D :D
a co do długiego gotowania jaj to moja przyjaciółka (to były jeszcze czasy podstawówki) wstawiła jaja i poszła do pokoju i o nich zapomniała :D . Przypomniało jej się dopiero jak coś w kuchni trzasnęło a jaja na suficie wylądowały :D . Wyobrażacie sobie- woda się wygotowała i jaja rozpierniczyło. Ja się z tego śmiałam jak głupia ale kumpeli nie było do śmiechu bo rodzice musieli kuchnię przez nią malować ;)

Zgłoś nadużycie #55082 21 marca 2013, 14:48

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

normalnei lało sie jak z wiadra! ale ten ostatnio własnie mało! kupiłam se podpachy na noc takie wiesz z szalikiem... i niepotrzebnie!  a brzuch juz mneij boli, ale peirwsze cykle, myslałam,ze mi sie spirala wbija gdzies ... masakra...

no wlaśnie ja też te wielki kupiłam i nie wiem po co. raz leci raz nie leci nerwicy mozna dostać

Zgłoś nadużycie #55083 21 marca 2013, 14:52

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

no wlaśnie ja też te wielki kupiłam i nie wiem po co. raz leci raz nie leci nerwicy mozna dostać

ja to 2 dni plamie potek okres 4-5 dni

Zgłoś nadużycie #55084 21 marca 2013, 16:35

gwonka Fajna mama
my od dzisiaj znowu podajemy malemu zelazo, tym razem mamy w plynie Ferum lek, nawet dobre, Kubusiowi smakuje. juz go pogonilo, dwa razy mi juz kupe dzisiaj zrobil.

Zgłoś nadużycie #55085 21 marca 2013, 16:36

gwonka Fajna mama
a u mnie okres tydzien trwa, tak jak przed ciaza.

Zgłoś nadużycie #55086 21 marca 2013, 16:37

gwonka Fajna mama
mala od nas rowniez wszystkiego naj z okazji rocznicy :) buziole

Zgłoś nadużycie #55087 21 marca 2013, 16:44

ewelina6660 Fajna mama
Bylismy na obiedzoe w Fashion Housie :)
Weszlam do Coccodrillo i kupiłam Natalce tunike za 39zl.
http://sklep.coccodrillo.pl/product/19194/Odziez/KOSZULKA/KOSZULKA.html
Jakie maja sliczne wiosenne kurteczki,ale cena mnie powalila.....199zl :(

Zgłoś nadużycie #55088 21 marca 2013, 16:46

ewelina6660 Fajna mama

gwonka napisał(a)

my od dzisiaj znowu podajemy malemu zelazo, tym razem mamy w plynie Ferum lek, nawet dobre, Kubusiowi smakuje. juz go pogonilo, dwa razy mi juz kupe dzisiaj zrobil.

Bralam je tylko w tabletkach. A dajesz Kubie codziennie żółtko?, bo ma duzo zelaza.

Zgłoś nadużycie #55089 21 marca 2013, 16:51

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

Dzięki Asia. Nie słyszałam o tym wcześniej. Ja wolę jaja takie nawet lekko płynne żółtko, ale czasami zdarzało mi się wstawić i pogotować dużej (np na sałatkę). Ale już więcej tak nie zrobię! :D :D
a co do długiego gotowania jaj to moja przyjaciółka (to były jeszcze czasy podstawówki) wstawiła jaja i poszła do pokoju i o nich zapomniała :D . Przypomniało jej się dopiero jak coś w kuchni trzasnęło a jaja na suficie wylądowały :D . Wyobrażacie sobie- woda się wygotowała i jaja rozpierniczyło. Ja się z tego śmiałam jak głupia ale kumpeli nie było do śmiechu bo rodzice musieli kuchnię przez nią malować ;)

Gosia chyba ci nasciemniała ta kumpela, b ja z 10 razy tak zrobiłam, jaja były czarne...  wody 0 smród dziki, gar czarny. ale nic sie z nimi nie stało...

Zgłoś nadużycie #55090 21 marca 2013, 16:54

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Bylismy na obiedzoe w Fashion Housie :)
Weszlam do Coccodrillo i kupiłam Natalce tunike za 39zl.
http://sklep.coccodrillo.pl/product/19194/Odziez/KOSZULKA/KOSZULKA.html
Jakie maja sliczne wiosenne kurteczki,ale cena mnie powalila.....199zl :(

alee ładna. :) no ja jak w pl jestem, to nawet nei wchodze.... przeceny takie,ze dalej aż sie słabo robiło zimą.