Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #54231 13 marca 2013, 11:47

ewelina6660 Fajna mama

seshella napisał(a)

ale podlewasz czymś w naczyniu (laik jestem w mięsach) a muszę cos z nimi robić, bo teściowie co trochę ćwiartke świni nam dają

troszke woda,ale ze schabu troche soku wyplywa.

Zgłoś nadużycie #54232 13 marca 2013, 11:47

elka40 Fajna mama
link nie działa...wklejam drugi:

https://www.google.pl/search?q=ultra+pro+tupperware&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=...
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #54233 13 marca 2013, 11:48

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

kurcze nie wiem czy wychodzi bo nie mogę zajrzeć. Co próbuję to ryk straszny i mnie po palcach chce gryźć. Także być może że coś się dzieje. Stawiam na dolne dwójki.
a kiedy tacierzyński ??

mąż ma umowę do końca marca, więc jak tylko mu przedłużą od 10 kwietnia pisze podanie o tacierzynski.
tez obstawialam dolne dwojki, ale raczej nic na dole nie widac, nie wiem czy gorne 3 jej nie dokuczają

Zgłoś nadużycie #54234 13 marca 2013, 11:48

mala24 Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

:D to gratulacje :D dla Natalki !!
bo ty możesz miec przekichane...
mnie Aśka tak gryzie ostatnio, że zaczęła mi przez głowę przechodzić myśl o skończeniu karmienia. I niech się drze ile chce. Wczoraj niechcący ją koło ust podrapałam bo jak mnie złapała zębami to normalnie odruch bezwarunkowy- próbowałam te zębiska rozewrzeć i ją paznokciem niechcący przerysowałam. Jak już dziecko ma dolne i górne zęby to do jedzenia powinno mu się ochraniacze zakładać.

przy was nigdy nie jest nudno :) wiem że dla Ciebie śmieszne to nie było ale super to opisałaś :)

Zgłoś nadużycie #54235 13 marca 2013, 11:56

Gosiulkovic Fajna mama

seshella napisał(a)

mąż ma umowę do końca marca, więc jak tylko mu przedłużą od 10 kwietnia pisze podanie o tacierzynski.
tez obstawialam dolne dwojki, ale raczej nic na dole nie widac, nie wiem czy gorne 3 jej nie dokuczają

wiesz co zwykle jest tak że dziecku najpierw idą czwórki a dopiero potem trójki, także zajrzyj głębiej. może czwórki ?? Ja próbuję zalukać ale nawet przez sen ma szczękościsk i głową kręci jak koło ust ją dotykam.

Zgłoś nadużycie #54236 13 marca 2013, 12:02

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co zwykle jest tak że dziecku najpierw idą czwórki a dopiero potem trójki, także zajrzyj głębiej. może czwórki ?? Ja próbuję zalukać ale nawet przez sen ma szczękościsk i głową kręci jak koło ust ją dotykam.

no właśnie ciężko zajrzeć, jedyna szansa jak leży, mąż ją łaskocze a ona się chichra, ale nie bardzo mogę cos wypatrzeć

Zgłoś nadużycie #54237 13 marca 2013, 12:03

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

No moja Zuzka wczoraj latała po podlodze w kuchni i gdzies z kąta wydłubała suchą kocią karmę...zobaczyłam za późno, bo juz ja wsadzila do buzi....myslicie,ze dała sobie wyjąć?! pogryzła mi palca i w końcu dałam spokój...niech je..w zyciu trzeba spróbowac wszystkiego ;-) twarde to było jak cholera ale jakos to rozpracowała, chociaz chyba niespecjalnie jej smakowało :D

dziecko łodne, to starą karmą dla kota się rartuje :P

Zgłoś nadużycie #54238 13 marca 2013, 12:04

aniam Supermama

seshella napisał(a)

hehe, dobra, mojej siostry Jasiek ostatnio biedronke chciał skonsumować, skąd ją wziął nie wiadomo, ale udało się ją wyciągnąć lekko pogryzioną :)

jesu, pewnie nie przeżyła, mam nadzieję, ze choć pogrzeb jej wyprawiliście :P

Zgłoś nadużycie #54239 13 marca 2013, 12:05

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

no właśnie ciężko zajrzeć, jedyna szansa jak leży, mąż ją łaskocze a ona się chichra, ale nie bardzo mogę cos wypatrzeć

cyknij fotkę :-) powieksz i zobaczysz , my tak robimy. Tez mysląłam,ze Zuzce trójki ida ale nie...widać je pod dziąsełkiem ale stanęły i nic się nei dzieje...wogóle wyszła jej jedna dwójka górna a druga na razie stoi , tez juz bliziutko....a przyzwyczaiłam się że jej zębole parami idą...póki co ma 5

Zgłoś nadużycie #54240 13 marca 2013, 12:05

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

cyknij fotkę :-) powieksz i zobaczysz , my tak robimy. Tez mysląłam,ze Zuzce trójki ida ale nie...widać je pod dziąsełkiem ale stanęły i nic się nei dzieje...wogóle wyszła jej jedna dwójka górna a druga na razie stoi , tez juz bliziutko....a przyzwyczaiłam się że jej zębole parami idą...póki co ma 5

Zgłoś nadużycie #54241 13 marca 2013, 12:06

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

dziecko łodne, to starą karmą dla kota się rartuje :P

noooo....matka do kotła...Patrycja sie kiedyś psią ratowała dla odmiany i przezyła więc luzik :D

Zgłoś nadużycie #54242 13 marca 2013, 12:12

elka40 Fajna mama
znalazłam fajny przepis dla tych dziewczyn. które robią kluski :

Kluseczki gnocchi z dyni po 10 miesiącu

Składniki:

250 g obranego i wypestkowanego miąższu z dyni,
łyżeczka oliwy z oliwek,
300 g mąki,
1 jajko
pieprzu

Sposób przyrządzenia

Dynię pokrój w kostkę i ugotuj w niewielkiej ilości osolonej wody lub na parze. Po ugotowaniu dynie bardzo dobrze odsącz na sitku lub odparuj i zmiksuj na puree. Dodaj jajko, przyprawy i dobrze wymieszaj. Do masy dosypuj stopniowo mąką i zagniataj gładkie ciasto. Powinno łatwo odchodzić od ręki. Z ciasta formuj wałeczki o grubości ok. 1 cm, następnie krój je na kawałki ok. 1,5 cm. Każdy kluseczek rozpłaszcz ząbkami widelca odciskając na klusce ich kształt.

W dużym garnku zagotuj osoloną wodę. Wrzucaj kluski partiami na wrzątek gotuj, aż wypłyną na powierzchnię i odcedzaj. Można je podawać same lub z masełkiem.

Tylko zastanowił mnie ten pieprz ;-)

Zgłoś nadużycie #54243 13 marca 2013, 12:23

ewelina6660 Fajna mama

elka40 napisał(a)

znalazłam fajny przepis dla tych dziewczyn. które robią kluski :
Kluseczki gnocchi z dyni po 10 miesiącu
Składniki:
250 g obranego i wypestkowanego miąższu z dyni,
łyżeczka oliwy z oliwek,
300 g mąki,
1 jajko
pieprzu
Sposób przyrządzenia
dzisiaj w gazecie czytałam spis przypraw i pisało, że niewielkie ilosci pieprzu można dodawać do potraw.
Dynię pokrój w kostkę i ugotuj w niewielkiej ilości osolonej wody lub na parze. Po ugotowaniu dynie bardzo dobrze odsącz na sitku lub odparuj i zmiksuj na puree. Dodaj jajko, przyprawy i dobrze wymieszaj. Do masy dosypuj stopniowo mąką i zagniataj gładkie ciasto. Powinno łatwo odchodzić od ręki. Z ciasta formuj wałeczki o grubości ok. 1 cm, następnie krój je na kawałki ok. 1,5 cm. Każdy kluseczek rozpłaszcz ząbkami widelca odciskając na klusce ich kształt.
W dużym garnku zagotuj osoloną wodę. Wrzucaj kluski partiami na wrzątek gotuj, aż wypłyną na powierzchnię i odcedzaj. Można je podawać same lub z masełkiem.

Tylko zastanowił mnie ten pieprz ;-)

Podobno małe ilosci można dodawac...dzisiaj nawet w dzieciowej gazecie czytalam.

Zgłoś nadużycie #54244 13 marca 2013, 12:31

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

wow, a mój ma 4 :)

Zgłoś nadużycie #54245 13 marca 2013, 14:28

aniam Supermama
jaka cisza :P

Zgłoś nadużycie #54246 13 marca 2013, 15:38

kasia17 Fajna mama
Bylam dzis u mamy i dziadek nosil Wiktora więc ja skorzystalam z okazji i tłamsilam Gabule a Wiktor jak zobaczyl ze ona siediz u mnie na kolanach uwieszona na szyi uderzyl w placz , wyrwal sie dziadkowi i przylecial do mnie z placzem, rzucil sie na szyje i sciskal mocno , pierwszy raz okazal zazdrosc , az mnie scisnelo w srodku, wzruszylam sie ;)

Zgłoś nadużycie #54247 13 marca 2013, 16:57

ewelina6660 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Bylam dzis u mamy i dziadek nosil Wiktora więc ja skorzystalam z okazji i tłamsilam Gabule a Wiktor jak zobaczyl ze ona siediz u mnie na kolanach uwieszona na szyi uderzyl w placz , wyrwal sie dziadkowi i przylecial do mnie z placzem, rzucil sie na szyje i sciskal mocno , pierwszy raz okazal zazdrosc , az mnie scisnelo w srodku, wzruszylam sie ;)

Dzisiaj przyjechal mój Tata, dosc dlugo go u nas nie bylo.Natalka tak strasznie się go bała, że szok.Co na nia spojrzał to ta w ryk :( .nawet patrzec na nią nie mógł.

Zgłoś nadużycie #54248 13 marca 2013, 17:21

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

No takie improwizacje sa czasem najsmaczniejsze.
Ja dziś dla Zuzki mam resztę kluseczków z sosem mięsno-warzywnym, który tez jest improwizacją.
Dla nas też improwizacja : żeberka zapieczone z cebulą,selerem naciowym,papryką i ziemniakami.

Twoja improwizacja dla doroslych brzmi barrrdzo smacznie :)

Zgłoś nadużycie #54249 13 marca 2013, 17:38

aneta74 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Mamy trzeciego zębola...górna ,prawa jedynka :)

gratulacje :)

Zgłoś nadużycie #54250 13 marca 2013, 17:47

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

No moja Zuzka wczoraj latała po podlodze w kuchni i gdzies z kąta wydłubała suchą kocią karmę...zobaczyłam za późno, bo juz ja wsadzila do buzi....myslicie,ze dała sobie wyjąć?! pogryzła mi palca i w końcu dałam spokój...niech je..w zyciu trzeba spróbowac wszystkiego ;-) twarde to było jak cholera ale jakos to rozpracowała, chociaz chyba niespecjalnie jej smakowało :D

:) ale aparatka